www.svethardware.cz
>
>
>

ILC Dover představuje nové vesmírné obleky, možná už i pro Mars

ILC Dover představuje nové vesmírné obleky, možná už i pro Mars
, , aktualita
Delawarská společnost ILC Dover, která vyrobila už oblek, v němž po Měsíci hopkal Neil Armstrong, představuje nové přizpůsobitelné obleky Astro a Sol. Právě v nich by se mohli astronauti odvážit hlouběji do vesmíru.
K oblíbeným
reklama
ILC Dover tak přichází s novými obleky akorát padesát let poté, co předešlé modely této firmy zažily svou premiéru na povrchu Měsíce, kam se poté astronauti v nich navlečení ještě několikrát vrátili.  
 
oblek od ILC Dover vyvíjený pro program Apollo, zde s astronautem Johnem Youngem
 
Nyní firma představuje nové obleky pro moderní dobu, a sice modely Astro a Sol, které byly vyvinuty především s myšlenkou snadné přizpůsobitelnosti. Jde jednak o to, že dnes už dávno nejsou lety do vesmíru pouze mužskou záležitostí a pak jde i o možnost úspor s ohledem na materiál, který bude nutné vozit s sebou. Prostě a jednoduše, každý kilogram se počítá a při letech k cizím planetám spíše každý gram.  
 
ILC Dover Astro
 
Design aktuálních vesmírných obleků pochází ze 70. let, kdy se počítalo pouze s muži a to se odrazilo v nedávném zrušeném výstupu do volného prostoru z paluby ISS. Dvě astronautky, a sice Anne McClain a Christina Koch, nemohly provést plánovaný výstup, protože pro ně nebyly zrovna k dispozici vhodně velké obleky. Potřebovaly by dva obleky střední velikosti, ale připraven byl pouze jeden a druhý by se musel složit dohromady, a to by trvalo moc dlouho, takže zaskočit musel astronaut Nick Hague. 
 
Nové obleky od ILC Dover se zaměřují právě na takovéto logistické problémy. Jak uvádí Dan Klopp, ředitel produktového marketingu této firmy, obleky Astro a Sol mohou být jednoduše upraveny z hlediska velikosti s využitím běžného ručního nářadí a také se mohou přímo na místě rychle složit, rozložit, což znamená i rychlou výměnu jednotlivých částí. 
 
Zvláště jde ale o onu modifikovatelnost z hlediska velikosti, takže není nutné s sebou brát více obleků, které budou vyhovovat různým postavám, a právě to umožní ušetřit na hmotnosti a vzít s sebou o to více vybavení, zásob či paliva. 
 
Oblek Astro byl přitom vytvořen s ohledem na možnost vydat se do volného prostoru v nulové gravitaci a také pro výstupy na Měsíci či Marsu. Jde tak o typ EVA (Extravehicular Activity), který má poskytnout vysokou ochranu proti záření, mikrometeoritům i extrémním teplotám. 
 
ILC Dover Sol
 
Oblek Sol je zase typu LEA (Launch, Entry and Abort), takže slouží při kritických částech mise, čili při startu, přistání a případných záchranných operacích. Oba obleky slibují také vysokou volnost pohybu, lehké materiály a také helmy se širokým rozhledem. ILC už je má téměř připraveny pro nasazení a přijímá objednávky, takže první kusy se mohou dodat během několika měsíců. 
 
 
Zdroj: ILC Dover


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Herní GDC se neruší a grafická GTC zatím také ne, těšit se můžeme na březen Herní GDC se neruší a grafická GTC zatím také ne, těšit se můžeme na březen
Nedávno jsme se dozvěděli o zrušení konference Mobile Worlds Congress 2020, která se měla konat v Barceloně. Přirozeně se tak vynořily obavy o rušení dalších akcí podobného ražení, takže jaké jsou nejnovější zprávy?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Hamás napadal telefony izraelských vojáků malwarem, lákal je na ženy Hamás napadal telefony izraelských vojáků malwarem, lákal je na ženy
Válka mezi Izraelem a palestinským Hamásem se odehrává na více frontách. Jednou z nich je i sledování pomocí mobilních telefonů malwarem. K tomu využili populární metodu catphishingu, kdy se vydávali za atraktivní ženy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Po Kingdom Come bude zdarma Assassin's Creed: Syndicate Po Kingdom Come bude zdarma Assassin's Creed: Syndicate
Po hře Kingdom Come: Deliverance, kterou Epic Games ve svém obchodě až do tohoto čtvrtka nabízí zcela zdarma, přijde další hra, respektive dvojice her a jednou z nich bude Assassin's Creed: Syndicate. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
TrendForce očekává problémy s dodávkami notebooků, monitorů dalšího hardwaru TrendForce očekává problémy s dodávkami notebooků, monitorů dalšího hardwaru
Během minulého týdne se měly po poněkud mrazivých oslavách v Číně opět začít rozjíždět továrny, ovšem ukázalo se, že leckde chybějí pracovníci. Nyní tu máme už přesnější čísla od TrendForce, která ukazují dopad na výrobu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Jensen Huang: nejpopulárnější herní konzole budou notebooky s GeForce Jensen Huang: nejpopulárnější herní konzole budou notebooky s GeForce
Letos se dočkáme nových herních konzolí firem Sony a Microsoft, jejichž nástup se bezprostředně týká také NVIDIE či jiných společností orientovaných na PC hardware. A Jensen Huang opět brojí proti konzolím.
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře