iLife MP8: PC do kapsy a Pico-ITX od Gigabyte

iLife MP8: PC do kapsy a Pico-ITX od Gigabyte
, , aktualita
Dnes se také můžeme podívat na dvě novinky z oblasti mini PC. Jednak to jsou počítače iLife MP8, které se vejdou i do dlaně či do kapsy a vedle nich je to zajímavá deska formátu Pico-ITX od Gigabyte. 
K oblíbeným
reklama
V obou případech jde o zařízení založená na procesorech x86 společnosti Intel, a to pochopitelně z řad těch nejúspornějších, takže nelze očekávat vysoký výkon. Počítače iLife MP8 označované za Micro PC byly nedávno prezentovány v Hongkongu. Na stole zaberou jen asi čtvrtinu místa v porovnání s počítači NUC, ovšem oproti nim budou spíše vyšší. Lze tak uvažovat o půdorysu kolem 5 x 5 cm. 
 
 
Je ale zřejmé, že tyto počítače budou potřebovat externí zdroj napájení, který by tak paradoxně mohl být i větší než ony samotné. Uvnitř najdeme 6W procesor Intel Celeron N4100 (čisté čtyřjádro bez Hyperthreadingu) na 1,1 až 2,4 GHz, dále 4 GB RAM a 64 GB paměti Flash. Procesor bude chlazen aktivně pomocí malinkého ventilátoru. 
 
Přední část nese vypínač a vzadu narazíme na USB typ C, dva USB 3.0 typu A a port HDMI. Právě USB C zajistí napájení počítače, takže to bude chtít příslušně výkonný univerzální USB adaptér. Na jedné straně pak ještě máme čtečku karet microSD a 3,5mm audio konektor. Můžeme očekávat, že tato PC se během následujících měsíců objeví v obchodech jako GearBest či BangGood, ovšem cenu neznáme. 
 
 
Jako druhá novinka ze světa miniaturních PC je tu samotná základní deska Gigabyte GA-PICO3350 formátu Pico ITX, který zhruba odpovídá 2,5" zařízení (100 x 72 mm). Na této desce najdeme Intel Celeron N3350 Apollo Lake, rovněž 6W čip, a to už z roku 2016. Vybaven je dvěma jádry bez Hyperthreadingu a pracuje na 1,1 až 2,4 GHz. 
 
Deska podporuje až 8 GB jednokanálové paměti DDR3L na 1600/1800 MHz, přičemž příslušný SO-DIMM je stejně jako procesor na opačné straně desky, již se výrobce pro své stránky neobtěžoval vyfotit
 
 
Ukázal nám ale výbavu portů, kde je gigabitový RJ-45 (Realtek), dva USB 3.0, HDMI a napájecí konektor pro 12 V. Deska má ještě dvoukanálový 24bitový LVDS, headery pro dva USB 2.0, jeden SATA 6 Gbps, jeden mini-PCIe nebo mSATA a také IC modul TPM 2.0. Na HDMI můžeme napojit monitor s rozlišením až 4K, ovšem při 30 Hz. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery
Corsair si připravil novou verzi své již známé klávesnice K95, a sice model s celkovým označením K95 RGB Platinum XT Mechanical Keyboard. Ten slibuje velice dobrou výbavu, která má vyhovovat i streamerům.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh
Máme zde další průlom ve světě akumulátorů. Společnost Real Graphene totiž slibuje už velmi brzký příchod grafenových baterií, které se mají rychle nabíjet, být bezpečnější a vydržet mnohem více nabíjecích cyklů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou
Už i lehké brýle schopné poskytovat rozšířenou realitu je výkřik techniky, který zatím není připraven pro široký trh a Mojo Vision chce přitom nabídnout něco podobného prostřednictvím kontaktních čoček. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
2020 AV2: objeven byl první asteroid obíhající Slunce blíže než Venuše 2020 AV2: objeven byl první asteroid obíhající Slunce blíže než Venuše
Astronomové hlásí zajímavý objev, který může být pro leckoho podivný. Jedná se totiž o první známý asteroid, jehož oběžná dráha ani v jednom bodě nesahá za dráhu Venuše. Proč takových neznáme víc?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Cyberpunk 2077 letos na jaře na trh nepřijde Cyberpunk 2077 letos na jaře na trh nepřijde
Nemilá zpráva pro natěšené zákazníky přichází od vývojářského studia CD Projekt Red, které ohlásilo, že očekávaný titul Cyberpunk 2077 nepřijde na trh na jaře, jak bylo původně slíbeno, ale o několik měsíců později. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář