iLife MP8: PC do kapsy a Pico-ITX od Gigabyte

iLife MP8: PC do kapsy a Pico-ITX od Gigabyte
, , aktualita
Dnes se také můžeme podívat na dvě novinky z oblasti mini PC. Jednak to jsou počítače iLife MP8, které se vejdou i do dlaně či do kapsy a vedle nich je to zajímavá deska formátu Pico-ITX od Gigabyte. 
K oblíbeným
reklama
V obou případech jde o zařízení založená na procesorech x86 společnosti Intel, a to pochopitelně z řad těch nejúspornějších, takže nelze očekávat vysoký výkon. Počítače iLife MP8 označované za Micro PC byly nedávno prezentovány v Hongkongu. Na stole zaberou jen asi čtvrtinu místa v porovnání s počítači NUC, ovšem oproti nim budou spíše vyšší. Lze tak uvažovat o půdorysu kolem 5 x 5 cm. 
 
 
Je ale zřejmé, že tyto počítače budou potřebovat externí zdroj napájení, který by tak paradoxně mohl být i větší než ony samotné. Uvnitř najdeme 6W procesor Intel Celeron N4100 (čisté čtyřjádro bez Hyperthreadingu) na 1,1 až 2,4 GHz, dále 4 GB RAM a 64 GB paměti Flash. Procesor bude chlazen aktivně pomocí malinkého ventilátoru. 
 
Přední část nese vypínač a vzadu narazíme na USB typ C, dva USB 3.0 typu A a port HDMI. Právě USB C zajistí napájení počítače, takže to bude chtít příslušně výkonný univerzální USB adaptér. Na jedné straně pak ještě máme čtečku karet microSD a 3,5mm audio konektor. Můžeme očekávat, že tato PC se během následujících měsíců objeví v obchodech jako GearBest či BangGood, ovšem cenu neznáme. 
 
 
Jako druhá novinka ze světa miniaturních PC je tu samotná základní deska Gigabyte GA-PICO3350 formátu Pico ITX, který zhruba odpovídá 2,5" zařízení (100 x 72 mm). Na této desce najdeme Intel Celeron N3350 Apollo Lake, rovněž 6W čip, a to už z roku 2016. Vybaven je dvěma jádry bez Hyperthreadingu a pracuje na 1,1 až 2,4 GHz. 
 
Deska podporuje až 8 GB jednokanálové paměti DDR3L na 1600/1800 MHz, přičemž příslušný SO-DIMM je stejně jako procesor na opačné straně desky, již se výrobce pro své stránky neobtěžoval vyfotit
 
 
Ukázal nám ale výbavu portů, kde je gigabitový RJ-45 (Realtek), dva USB 3.0, HDMI a napájecí konektor pro 12 V. Deska má ještě dvoukanálový 24bitový LVDS, headery pro dva USB 2.0, jeden SATA 6 Gbps, jeden mini-PCIe nebo mSATA a také IC modul TPM 2.0. Na HDMI můžeme napojit monitor s rozlišením až 4K, ovšem při 30 Hz. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Americká vláda se zaměřila na Epic i Riot Games kvůli vazbám na Tencent Americká vláda se zaměřila na Epic i Riot Games kvůli vazbám na Tencent
Dobře víme především o společnosti Epic Games, že má důležité vazby na čínskou společnost Tencent. To platí i pro Riot Games a americká vláda se nyní kvůli tomu na obě společnosti zaměřila. Co to znamená?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
ViewSonic Elite XG270Q: hraní na 27" se 165 Hz a Quad HD ViewSonic Elite XG270Q: hraní na 27" se 165 Hz a Quad HD
ViewSonic si připravil nový monitor, který bude vyhovovat zákazníkům neprahnoucím po Ultra HD, ale už ani Full HD. Quad HD je tak střední cesta šetrná i pro naše peněženky. ViewSonic XG270Q je také cenově výhodnější alternativa pro model XG270QG.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Microsoft kupuje společnost ZeniMax a s ní i Bethesdu či id Software Microsoft kupuje společnost ZeniMax a s ní i Bethesdu či id Software
Microsoft získal nový cenný skalp z řad herních společností. Do xboxového světa se bude nově řadit ZeniMax Media, mateřská společnost studia Bethesda Softworks. Microsoft tak získá i práva na mnohé známé herní řady. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Trumpův ban WeChatu zablokoval soud. Říká, že Donald nemá důkazy Trumpův ban WeChatu zablokoval soud. Říká, že Donald nemá důkazy
Americký prezident Donald Trump se rozhodl vydat výkonný příkaz, který měl uvalit ban na čínský komunikátor WeChat. Okresní soud mu to ale zatrhl a říká, že ban byl založen na základě nepodložených obvinění.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Muž odsouzen za těžbu kryptoměn na vědeckém superpočítači Muž odsouzen za těžbu kryptoměn na vědeckém superpočítači
34letý Australan si chtěl přivydělat těžbou kryptoměn, nezvolil k tomu ale tu nejšťastnější metodu. Místo svého hardwaru použil výpočetní techniku určenou pro vědecké účely, což mu vyneslo 15měsíční trest.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář