www.svethardware.cz
>
>
>
>

Image Sharpening a Anti-Lag: nové funkce v arzenálu Radeonů

Image Sharpening a Anti-Lag: nové funkce v arzenálu Radeonů
, , aktualita
Společně s novými grafickými kartami si AMD připravilo také dvě nové funkce, které však nejsou obě určeny pouze pro nové karty s čipy Navi. Konkrétně Radeon Anti-Lag umí využít i starší modely založené na architektuře GCN. Co tu tedy máme? 
K oblíbeným
reklama
Nové funkce, na které se nyní podíváme, jsou tak dvě, a sice Radeon Image Sharpening (RIS), a Radeon Anti-Lag (RAL). Obě mají označení, díky kterému můžeme do jisté míry pochopit, co dělají, ovšem jak přesně RIS a RAL fungují a k čemu jsou, na to bude třeba se podívat zblízka. 
 
 
První podpora funkcí RIS a RAL přichází s ovladači Radeon Software Adrenalin 2019 Edition 19.7.1 a rozdíl je mezi nimi i ten, že ta první přímo vyžaduje grafickou kartu s GPU s RDNA (čili Radeon "Navi") a druhé stačí jakýkoliv Radeon založený na architektuře GCN. Samozřejmě s potřebnými ovladači a vedle toho je zajištěna podpora pod DirectX 11 (nebo i po DirectX 9 v případě GPU s RDNA). 
 
 
Radeon Image Sharpening popsaný v přiloženém videu využívá jistý ostřicí algoritmus, který má za úkol poskytnout lépe vypadající obraz s jen mizivým negativním dopadem na výkon kolem pouhého 1 procenta. Z toho mála informací, které bylo zveřejněno, to vypadá jako funkce využitelná při renderování her v nižším rozlišení, než je nativní použitého monitoru (pro dosažení vyšších FPS), zatímco negativní dopad na kvalitu obrazu je kompenzován právě pomocí zostření. Tato funkce má fungovat pod DirectX 12 i ve Vulkanu a dle Hexus.net také pod DirectX 9, přičemž o DirectX 11 se zpráva nezmiňuje. 
 
 
Radeon Anti-Lag je zase funkce bojující proti tzv. input lagu, čili proti zpoždění, které můžeme jako hráči zaznamenat mezi naší akcí s herním ovladačem a výstupem na monitoru. AMD slibuje až 31% redukci tohoto zpoždění a mluví o tom, že RAL "ovládá tempo práce procesoru tak, aby se ten nedostával příliš napřed oproti GPU". 
 
Ovladače Adrenalin 2019 Edition 19.7.1 krom toho také nabízí vylepšení či opravy chyb týkající se funkcí AMD Link, Radeon Chill, WattmMan a dalších. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čínský rover Yutu-2 našel na Měsíci zajímavé kameny, které nepodlehly erozi Čínský rover Yutu-2 našel na Měsíci zajímavé kameny, které nepodlehly erozi
Čínský rover Yutu-2 dorazil na Měsíc společně s přistávacím modulem Chang’e-4 už více než před rokem, a to na jeho odvrácené straně. To se Číně povedlo jako první zemi světa a nyní se můžeme podívat na to, co rover objevil. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
TeamGroup uvádí víceúčelový i vysoce odolný flash disk TeamGroup uvádí víceúčelový i vysoce odolný flash disk
Pokud chtějí výrobci flash disků dnes něčím zaujmout, mohou to udělat třeba jako TeamGroup. Ten nabízí jednak multifunkční model T193 v podobě pravítka i úhloměru a také vysoce odolný PD1000. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Activision po Redditu žádá identifikaci leakera, jde o Call of Duty: Warzone Activision po Redditu žádá identifikaci leakera, jde o Call of Duty: Warzone
Počítačové hry se už před mnoha lety staly součástí tvrdého byznysu a velké společnosti ukazují, že nejsou ochotny trpět zveřejňování informací, které ještě tají. Chce to nyní ukázat i Activision v případě titulu Call of Duty: Warzone.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AI pomůže s urychlením vývoje akumulátorů pro EV AI pomůže s urychlením vývoje akumulátorů pro EV
Vývoj nových akumulátorů nejen pro elektrické vozy probíhá na plné obrátky, testování je ale procesem, který zabírá obrovské množství času. Standfordská univerzita, MIT a Toyota vyvinuli AI, která to má urychlit.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Čínský x86 procesor od Zhaoxin se objevil v mini PC na motivy Intel NUC Čínský x86 procesor od Zhaoxin se objevil v mini PC na motivy Intel NUC
Společnost Ruijie Networks vyslala na trh svá první mini PC, která jsou založena na procesoru Zhaoxin KaiXian KX-U6780A. Jde tak o první počítače svého druhu, které jsou vybaveny čínským x86 CPU.  
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář