www.svethardware.cz
>
>
>
>

Image Sharpening a Anti-Lag: nové funkce v arzenálu Radeonů

Image Sharpening a Anti-Lag: nové funkce v arzenálu Radeonů
, , aktualita
Společně s novými grafickými kartami si AMD připravilo také dvě nové funkce, které však nejsou obě určeny pouze pro nové karty s čipy Navi. Konkrétně Radeon Anti-Lag umí využít i starší modely založené na architektuře GCN. Co tu tedy máme? 
K oblíbeným
reklama
Nové funkce, na které se nyní podíváme, jsou tak dvě, a sice Radeon Image Sharpening (RIS), a Radeon Anti-Lag (RAL). Obě mají označení, díky kterému můžeme do jisté míry pochopit, co dělají, ovšem jak přesně RIS a RAL fungují a k čemu jsou, na to bude třeba se podívat zblízka. 
 
 
První podpora funkcí RIS a RAL přichází s ovladači Radeon Software Adrenalin 2019 Edition 19.7.1 a rozdíl je mezi nimi i ten, že ta první přímo vyžaduje grafickou kartu s GPU s RDNA (čili Radeon "Navi") a druhé stačí jakýkoliv Radeon založený na architektuře GCN. Samozřejmě s potřebnými ovladači a vedle toho je zajištěna podpora pod DirectX 11 (nebo i po DirectX 9 v případě GPU s RDNA). 
 
 
Radeon Image Sharpening popsaný v přiloženém videu využívá jistý ostřicí algoritmus, který má za úkol poskytnout lépe vypadající obraz s jen mizivým negativním dopadem na výkon kolem pouhého 1 procenta. Z toho mála informací, které bylo zveřejněno, to vypadá jako funkce využitelná při renderování her v nižším rozlišení, než je nativní použitého monitoru (pro dosažení vyšších FPS), zatímco negativní dopad na kvalitu obrazu je kompenzován právě pomocí zostření. Tato funkce má fungovat pod DirectX 12 i ve Vulkanu a dle Hexus.net také pod DirectX 9, přičemž o DirectX 11 se zpráva nezmiňuje. 
 
 
Radeon Anti-Lag je zase funkce bojující proti tzv. input lagu, čili proti zpoždění, které můžeme jako hráči zaznamenat mezi naší akcí s herním ovladačem a výstupem na monitoru. AMD slibuje až 31% redukci tohoto zpoždění a mluví o tom, že RAL "ovládá tempo práce procesoru tak, aby se ten nedostával příliš napřed oproti GPU". 
 
Ovladače Adrenalin 2019 Edition 19.7.1 krom toho také nabízí vylepšení či opravy chyb týkající se funkcí AMD Link, Radeon Chill, WattmMan a dalších. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel vypustil na trh Xeon W-3300: 10nm CPU pro pracovní stanice Intel vypustil na trh Xeon W-3300: 10nm CPU pro pracovní stanice
Intel se rozhodl, že na trh vypustí 10nm procesory Xeon W-3300, které představují to nejbližší, co má tato firma k dispozici na motivy High-End Desktopů (HEDT). Jedná se ovšem spíše o konkurenci pro Threadrippery Pro, i když stále jen s omezeným výkonem.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Hot Chips 33 budou o 3D pouzdření v podání AMD, Intelu a TSMC Hot Chips 33 budou o 3D pouzdření v podání AMD, Intelu a TSMC
Uprostřed srpna proběhne konference Hot Chips 33, kde bude mezi hlavní témata patřit 3D či obecně pokročilé pouzdření počítačových čipů, a to v podání prezentujících z firem TSMC, Intel a AMD. Na co se můžeme těšit? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Ada Lovelace má nabídnout podobný skok jako Maxwell - Pascal NVIDIA Ada Lovelace má nabídnout podobný skok jako Maxwell - Pascal
Dobrá zpráva přichází od leakera zvaného Ulysses, který mluví o dalším slušném pokroku ve výkonu, který má předvést budoucí generace GeForce zvaná Ada Lovelace. Má jít totiž o podobný nárůst, jaký ukázal přechod z Maxwellu na Pascal. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Thunderbolt 5 zřejmě míří k 80 Gb/s a modulaci PAM-3 Thunderbolt 5 zřejmě míří k 80 Gb/s a modulaci PAM-3
Rozhraní Thunderbolt ve verzi 3 i 4 nabízí propustnost 40 Gb/s, čili v tomto ohledu mezigenerační pokrok nic nového nenabídl, ale právě vyvíjená verze Thunderbolt 5 by už díky PAM3 měla propustnost zdvojnásobit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Astronomové nalezli exoplanetu vzdálenou 0,1 světelného roku od své hvězdy Astronomové nalezli exoplanetu vzdálenou 0,1 světelného roku od své hvězdy
Pokud bychom měli brát naši Sluneční soustavu jako vzor, byl by systém hvězdy COCONUTS-2 velice neobvyklý. Zahrnuje totiž velkou planetu, která obíhá daleko za hranicí, již u nás považujeme za okraj soustavy. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek