www.svethardware.cz
>
>
>
>

Image Sharpening a Anti-Lag: nové funkce v arzenálu Radeonů

Image Sharpening a Anti-Lag: nové funkce v arzenálu Radeonů
, , aktualita
Společně s novými grafickými kartami si AMD připravilo také dvě nové funkce, které však nejsou obě určeny pouze pro nové karty s čipy Navi. Konkrétně Radeon Anti-Lag umí využít i starší modely založené na architektuře GCN. Co tu tedy máme? 
K oblíbeným
reklama
Nové funkce, na které se nyní podíváme, jsou tak dvě, a sice Radeon Image Sharpening (RIS), a Radeon Anti-Lag (RAL). Obě mají označení, díky kterému můžeme do jisté míry pochopit, co dělají, ovšem jak přesně RIS a RAL fungují a k čemu jsou, na to bude třeba se podívat zblízka. 
 
 
První podpora funkcí RIS a RAL přichází s ovladači Radeon Software Adrenalin 2019 Edition 19.7.1 a rozdíl je mezi nimi i ten, že ta první přímo vyžaduje grafickou kartu s GPU s RDNA (čili Radeon "Navi") a druhé stačí jakýkoliv Radeon založený na architektuře GCN. Samozřejmě s potřebnými ovladači a vedle toho je zajištěna podpora pod DirectX 11 (nebo i po DirectX 9 v případě GPU s RDNA). 
 
 
Radeon Image Sharpening popsaný v přiloženém videu využívá jistý ostřicí algoritmus, který má za úkol poskytnout lépe vypadající obraz s jen mizivým negativním dopadem na výkon kolem pouhého 1 procenta. Z toho mála informací, které bylo zveřejněno, to vypadá jako funkce využitelná při renderování her v nižším rozlišení, než je nativní použitého monitoru (pro dosažení vyšších FPS), zatímco negativní dopad na kvalitu obrazu je kompenzován právě pomocí zostření. Tato funkce má fungovat pod DirectX 12 i ve Vulkanu a dle Hexus.net také pod DirectX 9, přičemž o DirectX 11 se zpráva nezmiňuje. 
 
 
Radeon Anti-Lag je zase funkce bojující proti tzv. input lagu, čili proti zpoždění, které můžeme jako hráči zaznamenat mezi naší akcí s herním ovladačem a výstupem na monitoru. AMD slibuje až 31% redukci tohoto zpoždění a mluví o tom, že RAL "ovládá tempo práce procesoru tak, aby se ten nedostával příliš napřed oproti GPU". 
 
Ovladače Adrenalin 2019 Edition 19.7.1 krom toho také nabízí vylepšení či opravy chyb týkající se funkcí AMD Link, Radeon Chill, WattmMan a dalších. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nový algoritmus rozpozná kyberšikanu na Twitteru s 90% úspěšností Nový algoritmus rozpozná kyberšikanu na Twitteru s 90% úspěšností
Vědci na Binghamton University vyvinuli nový algoritmus umělé inteligence, který je schopen na sociální síti Twitter s vysokou úspěšností rozpoznat uživatele, kteří píší agresivní příspěvky s kyberšikanou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Austrian Airlines zkouší autonomní drony, budou kontrolovat letadla Austrian Airlines zkouší autonomní drony, budou kontrolovat letadla
Dron v blízkosti letadla byl doposud obvykle průšvih a bylo našlápnuto k velkému maléru. Austrian Airlines je ale k letadlům vyšle záměrně. Budou totiž provádět kontroly stavu letadla místo lidských techniků. 
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Výrobce světově největšího AI čipu si všimlo americké Ministerstvo energetiky, co plánuje? Výrobce světově největšího AI čipu si všimlo americké Ministerstvo energetiky, co plánuje?
Americké Department of Energy (DOE) je organizace, která nechává stavět nejsilnější světové superpočítače a ta si nyní všimla společnosti Cerebras. Ta nedávno zaujala AI čipem s 1,2 biliony tranzistorů, který zabírá v podstatě celý wafer.
Včera, aktualita, Jan Vítek
QNAP uvádí cenově výhodné NAS TVS-x72N s rychlou sítí QNAP uvádí cenově výhodné NAS TVS-x72N s rychlou sítí
Společnost QNAP přichází s novou řadou NAS označenou jako TVS-x72N, která má být cenově výhodná, nicméně o levných produktech jistě nemůžeme mluvit. Ostatně tu jsou procesory Core i3 a rychlá síť. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Mezihvězdná kometa se stále blíží, co je nového? Mezihvězdná kometa se stále blíží, co je nového?
Na pozorování další mezihvězdní komety je na rozdíl od té první dostatek času, respektive teprve bude, protože jí bude ještě řadu týdnů trvat, než se k nám přiblíží na nejkratší vzdálenost. Astronomové ale na nic nečekají. 
Včera, aktualita, Jan Vítek