Bethesda omylem zveřejnila kopie Doom Eternal bez ochrany Denuvo

Bethesda omylem zveřejnila kopie Doom Eternal bez ochrany Denuvo
, , aktualita
Bethesda opět jednou potěšila crackerské skupiny, když se jí povedlo vypustit do světa hru, jejíž hlavní .exe soubor nebyl opatřen DRM ochranou. To znamená, že Doom Eternal mohl ihned nastoupit na torrenty a jiné pirátské kanály.
K oblíbeným
reklama
Bethesda už jednou vypustila do světa hru, u níž se jí povedlo něco podobného. Šlo o Rage 2 rovněž s Denuvem, které ale bylo přítomno pouze ve verzi pro Steam. Vlastní obchod Bethesdy ale nabízel verzi, v níž Denuvo nebylo, takže se mohly ihned objevit pirátské verze hry a zakrátko Denuvo zmizelo i z verze pro Steam, neboť už v podstatě nemělo cenu ho dále využívat. Lze tak čekat, že v případě Doom Eternal bude DRM také v dohledné době odstraněno, což je dobrá zpráva především pro poctivé zákazníky. 
 
 
Jak se ale Bethesdě povedlo opět vypustit do světa hru bez DRM ochrany? Jednoduše tak, že herní data obsahovala jak správnou verzi .exe souboru s Denuvem, tak i složku Original, kde byl ten samý soubor bez Denuva. Crackeři tak neměli co překonávat a Doom Eternal mohl být ihned vypuštěn do světa. 
 
Bethesda přitom hru rychle "opravila", což znamená, že z jejích souborů odstranila nechráněný soubor, ale to už pochopitelně nemá vůbec žádný význam. V případě Rage 2 bylo Denuvo odstraněno asi týden po vypuštění hry na trh, tak uvidíme, jak dlouho to bude trvat tentokrát. 
 
 
Je také zajímavé, že Denuvem chráněná verze .exe souborů zabírá celkem 360 MB, zatímco originální méně než 70 MB. 
 
Zdroj: Reddit


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Amazon příští měsíc vydá 2 hry, chystá i konkurenci pro Google Stadia Amazon příští měsíc vydá 2 hry, chystá i konkurenci pro Google Stadia
Amazon se chce vrhnout do světa streamovaných her a připravuje novou službu, která nese interní název Project Tempo. V květnu by měla společnost konečně vydat dvojici her od svých vlastních studií: Crucible a New World.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
SK Hynix začne letos s masovou produkcí DDR5, do budoucna chystá DDR5-8400 SK Hynix začne letos s masovou produkcí DDR5, do budoucna chystá DDR5-8400
Společnost SK Hynix pohovořila více o svých modulech DDR5. Ty by chtěla masově vyrábět už letos a počítá se s opravdu velmi vysokými rychlostmi. V plánu jsou do budoucna čipy podporující až DDR5-8400.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Comet Lake-H jsou tu, co nabízí oproti předchozí generaci? Comet Lake-H jsou tu, co nabízí oproti předchozí generaci?
Intel vypustil na trh hlavní rodinu mobilních procesorů generace Comet Lake, která nám může napovědět i to, co nás čeká od desktopových modelů. Comet Lake-H nabídnou až osm jader na taktu stoupajícím k 5,3 GHz. 
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
NVIDIA Advanced Optimus: G-Sync konečně pracuje s technologií Optimus NVIDIA Advanced Optimus: G-Sync konečně pracuje s technologií Optimus
Vedle Dynamic Boost tu máme i další technologickou novinku od NVIDIE, a sice Advanced Optimus. V podstatě lze říci, že jde o spojení technologií G-Sync a Optimus, čili že synchronizace bude už konečně fungovat se zapnutým Optimem. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA osvětluje novou technologii Dynamic Boost NVIDIA osvětluje novou technologii Dynamic Boost
Společnosti NVIDIA a AMD mívají pozoruhodně podobné nápady, co se týče technologií, což se ukazuje i nyní. NVIDIA Dynamic Boost je totiž obdoba technologie SmarShift, kterou AMD představilo v rámci Ryzen Mobile 4000. 
Včera, aktualita, Jan Vítek