Bethesda omylem zveřejnila kopie Doom Eternal bez ochrany Denuvo

Bethesda omylem zveřejnila kopie Doom Eternal bez ochrany Denuvo
, , aktualita
Bethesda opět jednou potěšila crackerské skupiny, když se jí povedlo vypustit do světa hru, jejíž hlavní .exe soubor nebyl opatřen DRM ochranou. To znamená, že Doom Eternal mohl ihned nastoupit na torrenty a jiné pirátské kanály.
K oblíbeným
reklama
Bethesda už jednou vypustila do světa hru, u níž se jí povedlo něco podobného. Šlo o Rage 2 rovněž s Denuvem, které ale bylo přítomno pouze ve verzi pro Steam. Vlastní obchod Bethesdy ale nabízel verzi, v níž Denuvo nebylo, takže se mohly ihned objevit pirátské verze hry a zakrátko Denuvo zmizelo i z verze pro Steam, neboť už v podstatě nemělo cenu ho dále využívat. Lze tak čekat, že v případě Doom Eternal bude DRM také v dohledné době odstraněno, což je dobrá zpráva především pro poctivé zákazníky. 
 
 
Jak se ale Bethesdě povedlo opět vypustit do světa hru bez DRM ochrany? Jednoduše tak, že herní data obsahovala jak správnou verzi .exe souboru s Denuvem, tak i složku Original, kde byl ten samý soubor bez Denuva. Crackeři tak neměli co překonávat a Doom Eternal mohl být ihned vypuštěn do světa. 
 
Bethesda přitom hru rychle "opravila", což znamená, že z jejích souborů odstranila nechráněný soubor, ale to už pochopitelně nemá vůbec žádný význam. V případě Rage 2 bylo Denuvo odstraněno asi týden po vypuštění hry na trh, tak uvidíme, jak dlouho to bude trvat tentokrát. 
 
 
Je také zajímavé, že Denuvem chráněná verze .exe souborů zabírá celkem 360 MB, zatímco originální méně než 70 MB. 
 
Zdroj: Reddit


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Podíl Windows 7 spadl pod čtvrtinu mezi desktopovými OS, příliš však neklesá Podíl Windows 7 spadl pod čtvrtinu mezi desktopovými OS, příliš však neklesá
Microsoft letos v lednu ukončil rozšířenou podporu operačního systému Windows 7, takže se dalo očekávat, že jeho obliba půjde dolů, jak lidé začnou více přecházet na jiné systémy. Nynáí se můžeme podívat na čerstvá čísla z NetMarketShare. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Už i Snapchat se staví proti Donaldu Trumpovi, končí s jeho propagací Už i Snapchat se staví proti Donaldu Trumpovi, končí s jeho propagací
Sociální sítě si s Donaldem Trumpem užijí mnohé. Po jeho výpadech na Twitteru a Facebooku mají s jeho příspěvky problém i na Snapchatu. Agresivní příspěvky amerického prezidenta způsobily, že zmizí z propagované sekce.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
AMD zpřístupnilo virtuální prohlídku superpočítače Hawk s EPYC 2 ve Stuttgartu AMD zpřístupnilo virtuální prohlídku superpočítače Hawk s EPYC 2 ve Stuttgartu
Pokud vás zajímá, jak to asi vypadá v místnosti s instalovaným superpočítačem, pak přesně na takovou (virtuální) prohlídku vás zve společnost AMD. Jde konkrétně o moderní superpočítač Hawk instalovaný v německém Stuttgartu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Roadmap 2020 - 2021: NUC s Tiger Lake nenabídnou grafiku Xe Roadmap 2020 - 2021: NUC s Tiger Lake nenabídnou grafiku Xe
Leaker Momomo_US zveřejnil dvě uniklé roadmap firmy Intel, které ukazují její plány ohledně nových počítačů třídy NUC - Next Unit of Computing. Zajímavé je na nich především to, že ačkoliv zahrnují i Tiger Lake, nefiguruje v nich grafika Xe. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Moddeři už běžně využívají AI pro vylepšení textur starých her Moddeři už běžně využívají AI pro vylepšení textur starých her
Kvalita textur je jeden z nejdůležitějších faktorů ovlivňujících grafickou stránku her a jejich vylepšením můžeme ze staré hry, nad kterou by už většina lidí ohrnula nos, udělat ještě vizuálně ucházející titul. Právě zde se už často uplatní umělá inteligence.
Včera, aktualita, Jan Vítek