www.svethardware.cz
>
>

Influencer chtěl tak zoufale doménu, že skončil ve vězení na 14 let

Influencer chtěl tak zoufale doménu, že skončil ve vězení na 14 let
, , aktualita
Rossi Lorathio Adams II, známý na sociálních sítích také jako Polo, to trochu přehnal se svou snahou o převzetí zabrané internetové domény. Objednaný útok na vlastníka domény mu vynesl 14 let vězení.
K oblíbeným
reklama
Získání obsazené internetové domény nebývá vždy jednoduchá věc. Kdo dřív přijde, ten dřív mele a zde to platí dvojnásob. Rossi Lorathio Adams II, známý také jako Polo, měl na několika sociálních sítích účet State Snaps (Instagram, Snapschat a Twitter), které založil v roce 2015. Zatímco studoval na Iowa State University, na tyto účty nahrával různá videa o temném zákulisí univerzitního života. Objevovalo se zde tedy pití alkoholu, užívání drog, riskantní činy a spousta nahoty. Během dvou let nasbíral 1,5 milionu sledujících, což je dost vysoké číslo.
 
Vězení
autor: Jobs For Felons Hub [CC BY 2.0], přes Flickr
 
Tyto příspěvky často doprovázel hastag #DoItForState a problémy nastaly, když si chtěl zakoupit doménu doitforstate.com. Ta už byla zabraná, přičemž ji vlastnil Ethan Deyo z Cedar Rapids. Ten ji ale nechtěl prodat, i když ji později přeci jen nabídl za 20 tisíc dolarů. To se Adamsovi vůbec nelíbilo, a tak se rozhodl jít na převod domény postaru, násilím. Asi nepatřil zrovna do vzorné rodiny, protože kumpána našel ve svém bratranci. Sherman Hopkins, Jr. byl už trestaný a neměl příliš velký problém s tím svému příbuznému trochu pomoci.
 
V roce 2017 tak přijeli do Cedar Rapids, Adams vysadil svého bratrance u Deyova domu, přičemž ten se s punčochou na hlavě, slunečními brýlemi, taserem a pistolí vloupal do domu. Deyo se snažil utéct a zamkl se v pokoji, Hopkins ale vyrazil dveře a dožadoval se převodu domény, přičemž instrukce měl od Adamse napsány na papírku. Několikrát vlastníka domény uhodil, načež došlo k šarvátce, při níž Deyo utrpěl postřelení nohy, nicméně byl schopen se dostat ke zbrani a Hopkinse několikrát postřelil do hrudi. Oba dva muži ale přežili.
 
Zoufalá touha po doméně tak nakonec vyústila v to, že se Hopkins opět vrátil do vězení, tentokrát už na 20 let. A Adams, který si celý útok objednal, nemá ani doménu, ale ani svobodu a populární influencer ze sociálních sítí tak poputuje do chládku na 14 let a zaplatí pokutu 9000 USD.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Adobe ukázal novou funkci výměny oblohy ve Photoshopu pomocí AI Adobe ukázal novou funkci výměny oblohy ve Photoshopu pomocí AI
Společnost Adobe připravuje spoustu zajímavých funkcí pro své aplikace. Jednou z nich je i výměna oblohy (Sky Replacement) pomocí systémů umělé inteligence Adobe Sensei. Ta zajistí větší věrohodnost výsledku.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
AMD Navy Flounder: Radeon se 40 CU a 192bitovým rozhraním AMD Navy Flounder: Radeon se 40 CU a 192bitovým rozhraním
Jako Navy Flounder byl už dříve označen čip Navi 22, ale to není tak jednoznačné. Nyní se ale dozvídáme o tom, že Navy Flounder má být v podstatě nástupce Navi 10 s rovněž 40 jednotkami CU. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek10 komentářů
NASA Artemis Plan: kterak na Měsíci přistane první žena a další muž NASA Artemis Plan: kterak na Měsíci přistane první žena a další muž
NASA představila Artemis Plan a konkrétně pak aktualizaci svého programu Artemis zahrnující také Fázi 1, čili plány pro přistání lidí na Měsíci. Mezi nimi už bude i první žena a cílem je rok 2024.  
Dnes, aktualita, Jan Vítek
YouTube vrací lidské kurátory, AI se moc neosvědčila YouTube vrací lidské kurátory, AI se moc neosvědčila
Server YouTube ve zvýšené míře nasadil systémy umělé inteligence, které měly za úkol odstraňovat nenávistný a jinak závadný obsah. Nyní ale couvá a vrací lidské kurátory kvůli vysoké chybovosti AI.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
GeForce RTX 3080 má 19Gb/s paměti, proč ale nejsou ještě rychlejší? GeForce RTX 3080 má 19Gb/s paměti, proč ale nejsou ještě rychlejší?
Igor Wallossek z Igor's Lab se věnuje otázce výběru pamětí pro nové grafické karty GeForce RTX, a to nejen modelu 3080, ale také 3090. Ty se v tomto ohledu totiž moc neliší a hlavní otázka je, proč tu jsou 19Gb/s paměti, kdy v nabídce jsou i 21Gb/s. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře