www.svethardware.cz
>
>

Influencer chtěl tak zoufale doménu, že skončil ve vězení na 14 let

Influencer chtěl tak zoufale doménu, že skončil ve vězení na 14 let
, , aktualita
Rossi Lorathio Adams II, známý na sociálních sítích také jako Polo, to trochu přehnal se svou snahou o převzetí zabrané internetové domény. Objednaný útok na vlastníka domény mu vynesl 14 let vězení.
K oblíbeným
reklama
Získání obsazené internetové domény nebývá vždy jednoduchá věc. Kdo dřív přijde, ten dřív mele a zde to platí dvojnásob. Rossi Lorathio Adams II, známý také jako Polo, měl na několika sociálních sítích účet State Snaps (Instagram, Snapschat a Twitter), které založil v roce 2015. Zatímco studoval na Iowa State University, na tyto účty nahrával různá videa o temném zákulisí univerzitního života. Objevovalo se zde tedy pití alkoholu, užívání drog, riskantní činy a spousta nahoty. Během dvou let nasbíral 1,5 milionu sledujících, což je dost vysoké číslo.
 
Vězení
autor: Jobs For Felons Hub [CC BY 2.0], přes Flickr
 
Tyto příspěvky často doprovázel hastag #DoItForState a problémy nastaly, když si chtěl zakoupit doménu doitforstate.com. Ta už byla zabraná, přičemž ji vlastnil Ethan Deyo z Cedar Rapids. Ten ji ale nechtěl prodat, i když ji později přeci jen nabídl za 20 tisíc dolarů. To se Adamsovi vůbec nelíbilo, a tak se rozhodl jít na převod domény postaru, násilím. Asi nepatřil zrovna do vzorné rodiny, protože kumpána našel ve svém bratranci. Sherman Hopkins, Jr. byl už trestaný a neměl příliš velký problém s tím svému příbuznému trochu pomoci.
 
V roce 2017 tak přijeli do Cedar Rapids, Adams vysadil svého bratrance u Deyova domu, přičemž ten se s punčochou na hlavě, slunečními brýlemi, taserem a pistolí vloupal do domu. Deyo se snažil utéct a zamkl se v pokoji, Hopkins ale vyrazil dveře a dožadoval se převodu domény, přičemž instrukce měl od Adamse napsány na papírku. Několikrát vlastníka domény uhodil, načež došlo k šarvátce, při níž Deyo utrpěl postřelení nohy, nicméně byl schopen se dostat ke zbrani a Hopkinse několikrát postřelil do hrudi. Oba dva muži ale přežili.
 
Zoufalá touha po doméně tak nakonec vyústila v to, že se Hopkins opět vrátil do vězení, tentokrát už na 20 let. A Adams, který si celý útok objednal, nemá ani doménu, ale ani svobodu a populární influencer ze sociálních sítí tak poputuje do chládku na 14 let a zaplatí pokutu 9000 USD.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD
Společnost Alphabet, pod níž spadá i Google, je čtvrtou americkou společností, která dosáhla na hodnotu jednoho bilionu USD. Doplňuje tak předchozí trojici v podobě Applu, Amazonu a společnosti Microsoft.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
PigeonBot: dron, který je inspirován holubem PigeonBot: dron, který je inspirován holubem
Výzkumný tým ze Stanfordovy univerzity se zabývá vývojem dronu, který by měl nabídnout lepší manévrovací schopnosti při letu. Při navrhování bezpilotního letounu jim inspirací byla holubí křídla. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery
Corsair si připravil novou verzi své již známé klávesnice K95, a sice model s celkovým označením K95 RGB Platinum XT Mechanical Keyboard. Ten slibuje velice dobrou výbavu, která má vyhovovat i streamerům.
17.1.2020, aktualita, Jan Vítek
Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh
Máme zde další průlom ve světě akumulátorů. Společnost Real Graphene totiž slibuje už velmi brzký příchod grafenových baterií, které se mají rychle nabíjet, být bezpečnější a vydržet mnohem více nabíjecích cyklů.
17.1.2020, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou
Už i lehké brýle schopné poskytovat rozšířenou realitu je výkřik techniky, který zatím není připraven pro široký trh a Mojo Vision chce přitom nabídnout něco podobného prostřednictvím kontaktních čoček. 
17.1.2020, aktualita, Jan Vítek