www.svethardware.cz
>
>
>
>

Integrované GPU Intel Xe s 96 EU dosahuje výkonu Nvidie MX350

Integrované GPU Intel Xe s 96 EU dosahuje výkonu Nvidie MX350
, , aktualita
Nový procesor Intel Core i7-1165G7 generace Tiger Lake má integrovaný grafický čip Intel Xe s 96 výpočetními jednotkami. První benchmarky ukazují velmi slušný výkon na úrovni mobilní GeForce MX350.
K oblíbeným
reklama
O připravovaných grafických čipech Intel Xe se poslední dobou mluví hodně a uniklé benchmarky ukazují různé výsledky. Např. u procesorů Rocket Lake-S má mít Xe jen 32 výpočetních jednotek a výkon tak sotva dorovnává stávající integrované grafické čipy Intelu. Naproti tomu poslední uniklý test procesoru generace Tiger Lake (Core i7-1165G7), kde má Intel Xe 96 výpočetních jednotek, ukazuje výkon více než solidní. Toto GPU má celkově 768 jader, frekvenci 1,3 GHz a využívá LPDDR4x paměti s frekvencí až 4266 MHz. Pokud jde o procesor, ten má 4 jádra, podporu 8 vláken, základní takt 2,8 GHz. K dispozici je pro každé jádro 32 kB instrukční cache L1, 48 kB datové cache L1 a 1,25 MB L2 cache. Společná L3 cache má kapacitu 12 MB.
 
 
Známý leaker _rogame naše na Geekbench test výše zmíněného procesoru a porovnal to s testem grafického čipu Nvidia GeForce MX350 v notebooku s procesorem Core i7-1065G7, jehož základní takt je 1,5 GHz (rovněž jde o procesor s konfigurací 4C/8T). Toto GPU mělo 5 SM, tedy 640 jader, frekvenci 1,35 až 1,47 GHz a využívalo 2 GB paměti GDDR5 s frekvencí 7 GHz na 64bitové sběrnici.
 
Celkové skóre v OpenCL dosáhlo 59845 pro Intel a 59828 pro Nvidii, takže v podstatě totožný výsledek. V Sobelovi měly oba čipy rovněž takřka shodný výsledek, Intel pak prohrál ve vyrovnání histogramu (-12 %), testu Depth of Field (-5 %) a totálně propadl v Particle Physics (-68 %), tedy zde byla Nvidia více než 3× výkonnější. Na druhou stranu Intel vyhrál v testu SFFT (+19 %), Nvidii rozdrtil v testu Gaussian Blur (+93 %), solidních výsledků dosáhl i v testech Face Detection (+31 %) a RAW (+24 %). Na integrované GPU to jsou tedy dosti slušné výsledky, přičemž jde navíc o CPU, které má 15W TDP. Nvidia MX350 může mít 15W i 25W TDP.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel potvrdil Sapphire Rapids na příští rok a 144vrstvé NAND Flash na letošek Intel potvrdil Sapphire Rapids na příští rok a 144vrstvé NAND Flash na letošek
Intel by měl nyní už rychle postupovat při vývoji procesorových generací pro servery, neboť Ice Lake si chystá ještě na tento rok a Sapphire Rapids byly potvrzeny na příští rok, takže je bude od sebe dělit právě jen cca rok. A co nové paměti 3D NAND Flash?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel ukázal druhou generaci 3D XPoint s dvojnásobným počtem vrstev Intel ukázal druhou generaci 3D XPoint s dvojnásobným počtem vrstev
Intel se včera pochlubil mnoha novinkami, mezi něž si dnes můžeme zařadit také nové paměti 3D XPoint a s nimi ještě dnes nekončíme, ale o tom až později. Architecture Day 2020 firmy Intel tak přinesl i nové Optane. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Boj o provize: Fortnite zmizel z obchodů Applu i Googlu, Epic kontruje žalobou Boj o provize: Fortnite zmizel z obchodů Applu i Googlu, Epic kontruje žalobou
Společnost Epic Games vytáhla do tuhého boje proti provizím na oficiálních obchodech Apple App Store a Google Play Store. Do své hry Fortnite zabudovala možnost přímého placení, což vyústilo ve stažení hry z obchodů a soudní pře.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Perovskitové a organické solární panely ve vesmíru: 10× lepší než křemík Perovskitové a organické solární panely ve vesmíru: 10× lepší než křemík
Perovskitové a organické solární panely mají mnoho slibných vlastností, ale i problémů. Nyní byly vyzkoušeny i ve Vesmíru a zde prokázaly velmi dobré výkony. Potěší i výroba elektřiny ve stínu z odraženého ambientního světla.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Intel odhalil novinky o výrobních procesech, procesorech, GPU i pouzdření Intel odhalil novinky o výrobních procesech, procesorech, GPU i pouzdření
Intel dnes prezentoval řadu novinek, z nichž některé jsme již nakousli ráno, ale nyní se už můžeme podívat na celou prezentaci. Půjde o novou výrobní technologii, procesory, grafické čipy, roadmap i pouzdření. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře