www.svethardware.cz
>
>
>
>

Integrované GPU Intel Xe s 96 EU dosahuje výkonu Nvidie MX350

Integrované GPU Intel Xe s 96 EU dosahuje výkonu Nvidie MX350
, , aktualita
Nový procesor Intel Core i7-1165G7 generace Tiger Lake má integrovaný grafický čip Intel Xe s 96 výpočetními jednotkami. První benchmarky ukazují velmi slušný výkon na úrovni mobilní GeForce MX350.
K oblíbeným
reklama
O připravovaných grafických čipech Intel Xe se poslední dobou mluví hodně a uniklé benchmarky ukazují různé výsledky. Např. u procesorů Rocket Lake-S má mít Xe jen 32 výpočetních jednotek a výkon tak sotva dorovnává stávající integrované grafické čipy Intelu. Naproti tomu poslední uniklý test procesoru generace Tiger Lake (Core i7-1165G7), kde má Intel Xe 96 výpočetních jednotek, ukazuje výkon více než solidní. Toto GPU má celkově 768 jader, frekvenci 1,3 GHz a využívá LPDDR4x paměti s frekvencí až 4266 MHz. Pokud jde o procesor, ten má 4 jádra, podporu 8 vláken, základní takt 2,8 GHz. K dispozici je pro každé jádro 32 kB instrukční cache L1, 48 kB datové cache L1 a 1,25 MB L2 cache. Společná L3 cache má kapacitu 12 MB.
 
 
Známý leaker _rogame naše na Geekbench test výše zmíněného procesoru a porovnal to s testem grafického čipu Nvidia GeForce MX350 v notebooku s procesorem Core i7-1065G7, jehož základní takt je 1,5 GHz (rovněž jde o procesor s konfigurací 4C/8T). Toto GPU mělo 5 SM, tedy 640 jader, frekvenci 1,35 až 1,47 GHz a využívalo 2 GB paměti GDDR5 s frekvencí 7 GHz na 64bitové sběrnici.
 
Celkové skóre v OpenCL dosáhlo 59845 pro Intel a 59828 pro Nvidii, takže v podstatě totožný výsledek. V Sobelovi měly oba čipy rovněž takřka shodný výsledek, Intel pak prohrál ve vyrovnání histogramu (-12 %), testu Depth of Field (-5 %) a totálně propadl v Particle Physics (-68 %), tedy zde byla Nvidia více než 3× výkonnější. Na druhou stranu Intel vyhrál v testu SFFT (+19 %), Nvidii rozdrtil v testu Gaussian Blur (+93 %), solidních výsledků dosáhl i v testech Face Detection (+31 %) a RAW (+24 %). Na integrované GPU to jsou tedy dosti slušné výsledky, přičemž jde navíc o CPU, které má 15W TDP. Nvidia MX350 může mít 15W i 25W TDP.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel potvrzuje jádra Cypress Cove na RKL-S a slibuje alespoň 10% růst IPC Intel potvrzuje jádra Cypress Cove na RKL-S a slibuje alespoň 10% růst IPC
Intel si pochopitelně všímá toho, jaké ohlasy vyvolává nástup nových procesorů Ryzen 5000 připravených konkurenčním AMD. Zatím ale může vytáhnout do pole pouze s novými informacemi o chystaných Rocket Lake-S. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Máte zájem o novou výkonnou grafiku? Smůla, na trhu je vakuum Máte zájem o novou výkonnou grafiku? Smůla, na trhu je vakuum
Na začátku letošního školního roku byly představeny nové GeForce, které obrátily trh s herními grafikami naruby. Kdo si myslel, že si hned bude moci koupit zbrusu nový model, a proto se ihned zbavil toho starého, udělal nejlépe, když si to zatím rozmyslel.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
MSI uvádí herní monitor Optix MAG274QRF-QD s technologií Quantum Dot MSI uvádí herní monitor Optix MAG274QRF-QD s technologií Quantum Dot
MSI přidalo do nabídky další herní monitor z řady Optix, který se příští měsíc dostane i na česý trh. Monitor nabídne rozlišení WQHD na úhlopříčce 27 palců a využívá technologii Quantum Dot, kterou můžeme znát z televizorů. 
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Linuxová distribuce Fedora 33 přináší několik zásadních novinek Linuxová distribuce Fedora 33 přináší několik zásadních novinek
Vývojáři tento týden vypustili do světa linuxovou distribuci Fedora ve verzi 33, která představuje jednu z největších aktualizací v historii systému. Nabízí souborový systém Btrfs jako výchozí a designové změny díky prostředí GNOME 3.38.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Windows 10 čeká v roce 2021 proměna UI. Co přinese projekt „Sun Valley“? Windows 10 čeká v roce 2021 proměna UI. Co přinese projekt „Sun Valley“?
Microsoft pro příští rok chystá snad největší změny vzhledu Windows 10 od jeho vydání. Projekt s kódovým označením „Sun Valley“ údajně promění Průzkumníka souborů, nabídku Start i další součásti.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik10 komentářů