www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Integrované GPU Intel Xe s 96 EU dosahuje výkonu Nvidie MX350

Integrované GPU Intel Xe s 96 EU dosahuje výkonu Nvidie MX350
, , aktualita
Nový procesor Intel Core i7-1165G7 generace Tiger Lake má integrovaný grafický čip Intel Xe s 96 výpočetními jednotkami. První benchmarky ukazují velmi slušný výkon na úrovni mobilní GeForce MX350.
K oblíbeným
reklama
O připravovaných grafických čipech Intel Xe se poslední dobou mluví hodně a uniklé benchmarky ukazují různé výsledky. Např. u procesorů Rocket Lake-S má mít Xe jen 32 výpočetních jednotek a výkon tak sotva dorovnává stávající integrované grafické čipy Intelu. Naproti tomu poslední uniklý test procesoru generace Tiger Lake (Core i7-1165G7), kde má Intel Xe 96 výpočetních jednotek, ukazuje výkon více než solidní. Toto GPU má celkově 768 jader, frekvenci 1,3 GHz a využívá LPDDR4x paměti s frekvencí až 4266 MHz. Pokud jde o procesor, ten má 4 jádra, podporu 8 vláken, základní takt 2,8 GHz. K dispozici je pro každé jádro 32 kB instrukční cache L1, 48 kB datové cache L1 a 1,25 MB L2 cache. Společná L3 cache má kapacitu 12 MB.
 
 
Známý leaker _rogame naše na Geekbench test výše zmíněného procesoru a porovnal to s testem grafického čipu Nvidia GeForce MX350 v notebooku s procesorem Core i7-1065G7, jehož základní takt je 1,5 GHz (rovněž jde o procesor s konfigurací 4C/8T). Toto GPU mělo 5 SM, tedy 640 jader, frekvenci 1,35 až 1,47 GHz a využívalo 2 GB paměti GDDR5 s frekvencí 7 GHz na 64bitové sběrnici.
 
Celkové skóre v OpenCL dosáhlo 59845 pro Intel a 59828 pro Nvidii, takže v podstatě totožný výsledek. V Sobelovi měly oba čipy rovněž takřka shodný výsledek, Intel pak prohrál ve vyrovnání histogramu (-12 %), testu Depth of Field (-5 %) a totálně propadl v Particle Physics (-68 %), tedy zde byla Nvidia více než 3× výkonnější. Na druhou stranu Intel vyhrál v testu SFFT (+19 %), Nvidii rozdrtil v testu Gaussian Blur (+93 %), solidních výsledků dosáhl i v testech Face Detection (+31 %) a RAW (+24 %). Na integrované GPU to jsou tedy dosti slušné výsledky, přičemž jde navíc o CPU, které má 15W TDP. Nvidia MX350 může mít 15W i 25W TDP.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši
Sonda Parker Solar Probe studuje samotné Slunce, ovšem využívá gravitační manévry s využitím Venuše, což znamená, že se k ní za svou sedmiletou misi celkem sedmkrát přiblíží či už přiblížila, jako v tomto případě. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA představuje GeForce RTX 3060 NVIDIA představuje GeForce RTX 3060
Na trh přichází první GeForce RTX 3000 vybavená 12 GB paměti a kupodivu jde o dosud nejslabší model, RTX 3060. NVIDIA ji vypouští na trh právě dnes s tím, že recenze budou zveřejněny až při samotném začátku prodeje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP
Společnost Kingston se už dohodla s HP na prodeji své dobře známé herní divize HyperX, která tvoří řadu různých produktů pod danou značkou. Nicméně ne vše, co známe jako HyperX, přejde pod HP. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel Rocket Lake-S: předobjednávky startují ještě před recenzemi Intel Rocket Lake-S: předobjednávky startují ještě před recenzemi
Server wccftech má nové informace o tom, jaký má Intel plán ohledně nástupu procesorů Rocket Lake-S. Mluví se zde už o potvrzených termínech a o tom, že předobjednávky odstartují ještě před zveřejněním recenzí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA ohlásila finanční výsledky za uplynulý rok, utržila 5 mld. USD za kvartál NVIDIA ohlásila finanční výsledky za uplynulý rok, utržila 5 mld. USD za kvartál
NVIDIA dne 31. ledna 2021 ukončila poslední kvartál fiskálního roku 2021, a nyní tak přichází s kompletními finančními výsledky za uplynulý rok. Dozvídáme se i to, že v posledním kvartálu se NVIDII povedlo utržit 5 miliard dolarů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře