www.svethardware.cz
>
>
>

Intel a Micron se chystají na 2. generaci 3D XPoint

Intel a Micron se chystají na 2. generaci 3D XPoint
, , aktualita
Společnosti Intel a Micron ohlásily novinky ve vývoji pamětí 3D XPoint. Padlo rozhodnutí o společném vývoji druhé generace těchto pamětí, což ostatně bylo očekávané, neboť pak už by připadala v úvahu jen stagnace a zánik této slibné technologie. 
K oblíbeným
reklama
I první verzi pamětí technologie 3D XPoint vyvinuly Intel s Micronem společně, takže je logické, že v této spolupráci budou pokračovat, ale ne na dlouho, jak to vypadá. A rozhodně mají co vylepšovat, neboť tyto paměti se brzy uplatní také na modulech DIMM jako nová vrstva, která se vmáčkne mezi PCIe SSD a operační paměti RAM. Pokud se 3D XPoint mají svým výkonem přiblížit k RAM, bude to chtít na nich zapracovat. 
 
 
Důležité sdělení říká, že druhá generace pamětí 3D XPoint se objeví v první polovině roku 2019, ovšem zda to znamená, že už budou vypuštěny na trh hotové produkty, nebo bude jen dokončena a připravena samotná technologie, toť otázka. 
 
A pak tu máme také informaci, že technologie, která přide po druhé generaci 3D XPoint, už bude vyvíjena oběma společnostmi nezávisle, a to za účelem její optimalizace pro jejich vlastní produkty a potřeby. Nicméně alespoň prozatím bude Intel a Micron vyrábět své paměti 3D XPoint ve společné továrně Intel-Micron Flash Technologies (IMFT) v Utahu. 
 
Pak už zpráva obsahuje jen obvyklá vyjádření zástupců firem o jejich nadšení pro nové produkty, technologie, vedoucích úlohách, perspektivách, světlých zítřcích, atd. Na konkrétní informace o schopnostech a možnostech druhé generace pamětí 3D XPoint si tak ještě počkáme.
 
Zdroj: TZ Micron


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Miliony PC ohroženy chybou v diagnostickém softwaru Miliony PC ohroženy chybou v diagnostickém softwaru
Miliony počítačů známých značek, jako je např. Dell, mohou být hackery napadeny kvůli chybě v diagnostickém softwaru dodávaném třetí stranou. Jde o aplikace postavené na programu PC-Doctor Toolbox.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Bill Gates lituje, že Microsoft neudělal něco jako Android Bill Gates lituje, že Microsoft neudělal něco jako Android
V rozhovoru pro Village Global se Bill Gates rozhovořil i o svých největších chybách, které ve světě IT provedl. Jednou z těch největších je fakt, že Microsoft nikdy nevytvořil něco jako operační systém Android.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Japonský robot udržuje rýžová pole bez plevele Japonský robot udržuje rýžová pole bez plevele
S rozmachem robotiky přicházejí různí pomocníci třeba i do oblasti zemědělství. Inženýr z Japonska se například nechal inspirovat kachnami a vytvořil malého robota, který slouží k opečovávání rýžových políček.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Blazar jako další možný cíl pro celosvětový Event Horizon Telescope Blazar jako další možný cíl pro celosvětový Event Horizon Telescope
Event Horizon Telescope dokázal přinést vůbec první snímek supermasivní černé díry, respektive jejího bezprostředního ještě pozorovatelného okolí. Nyní se hledá další cíl pro tento virtuální teleskop skládající se ze zařízení umístěných po celém světě.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Čínský serverový podnik s účastí AMD se dostal na černou listinu USA Čínský serverový podnik s účastí AMD se dostal na černou listinu USA
Nedávno jsme zjistili, že firma AMD dává ruce pryč od čínského podniku se společnou majetkovou účastí, který mohl v posledních letech vyrábět procesory x86 architektury Zen. Nyní je už jasné, že takový krok byl nevyhnutelný.
Včera, aktualita, Jan Vítek