www.svethardware.cz
>
>
>

Intel a Micron se chystají na 2. generaci 3D XPoint

Intel a Micron se chystají na 2. generaci 3D XPoint
, , aktualita
Společnosti Intel a Micron ohlásily novinky ve vývoji pamětí 3D XPoint. Padlo rozhodnutí o společném vývoji druhé generace těchto pamětí, což ostatně bylo očekávané, neboť pak už by připadala v úvahu jen stagnace a zánik této slibné technologie. 
K oblíbeným
reklama
I první verzi pamětí technologie 3D XPoint vyvinuly Intel s Micronem společně, takže je logické, že v této spolupráci budou pokračovat, ale ne na dlouho, jak to vypadá. A rozhodně mají co vylepšovat, neboť tyto paměti se brzy uplatní také na modulech DIMM jako nová vrstva, která se vmáčkne mezi PCIe SSD a operační paměti RAM. Pokud se 3D XPoint mají svým výkonem přiblížit k RAM, bude to chtít na nich zapracovat. 
 
 
Důležité sdělení říká, že druhá generace pamětí 3D XPoint se objeví v první polovině roku 2019, ovšem zda to znamená, že už budou vypuštěny na trh hotové produkty, nebo bude jen dokončena a připravena samotná technologie, toť otázka. 
 
A pak tu máme také informaci, že technologie, která přide po druhé generaci 3D XPoint, už bude vyvíjena oběma společnostmi nezávisle, a to za účelem její optimalizace pro jejich vlastní produkty a potřeby. Nicméně alespoň prozatím bude Intel a Micron vyrábět své paměti 3D XPoint ve společné továrně Intel-Micron Flash Technologies (IMFT) v Utahu. 
 
Pak už zpráva obsahuje jen obvyklá vyjádření zástupců firem o jejich nadšení pro nové produkty, technologie, vedoucích úlohách, perspektivách, světlých zítřcích, atd. Na konkrétní informace o schopnostech a možnostech druhé generace pamětí 3D XPoint si tak ještě počkáme.
 
Zdroj: TZ Micron


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kryptoměna IOTA opět hacknuta, systém transakcí byl zastaven Kryptoměna IOTA opět hacknuta, systém transakcí byl zastaven
Kryptoměny jsou zde pořád s námi a s tím i hackerské útoky. Další z nich dopadl na kryptoměnu IOTA, jejíž systémy byly hacknuty už podruhé a nyní to vedlo k zastavení systému. IOTA tak teď nefunguje a nelze potvrzovat transakce.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA připravila zvláštní edici karet pro Cyberpunk 2077 NVIDIA připravila zvláštní edici karet pro Cyberpunk 2077
Aktualizováno: Během víkendu proběhla zajímavá výměna Tweetů mezi oficiálním účtem hry Cyberpunk 2077 a NVIDIA GeForce. Můžeme z toho vyčíst, že se snad chystá speciální verze herních karet právě pro tuto hru. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Týdenní šance o mobilní NAS QNAP QGenie (17.2. - 23.2.) Týdenní šance o mobilní NAS QNAP QGenie (17.2. - 23.2.)
Chcete získat hodnotnou cenu za zodpovězení 3 otázek? Taková je naše Týdenní šance, tentokrát se společností QNAP. Odpovězte do 23.2. na soutěžní otázky a zařaďte se do slosování o mobilní NAS QNAP QGenie QG-103N.
Včera, soutěž, Karel Polívka
Tesla pozastavila výstavbu neměcké Gigafactory kvůli ekoaktivistům Tesla pozastavila výstavbu neměcké Gigafactory kvůli ekoaktivistům
Ekologičtí aktivisté jakoby se nemohli shodnout na tom, co je vlastně ekologické. Na jednu stranu by moc chtěli elektrická auta, ale nechtějí, aby se pro ně stavěly továrny. Tesla tak musí pozastavit výrobu německé Gigafactory.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Mobilní GeForce MX330 a MX350 přichází s více CUDA jádry Mobilní GeForce MX330 a MX350 přichází s více CUDA jádry
Jak se šuškalo, tak se i stalo a společnost Nvidia skutečně přišla s novými mobilními čipy GeForce MX330 a MX350. Ty jsou postaveny na architektuře Pascal a znatelně zvyšují počty svých CUDA jader.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář