www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>
>

Intel bude nabízet ke svým produktům Windows Modern Drivers

Intel bude nabízet ke svým produktům Windows Modern Drivers
, , aktualita
Intel ohlásil, že si přisvojil nově nabízený koncept WMD, což v tomto případě znamená Windows Modern Drivers. Jde o novinku z Windows 10 1809, ale nenechte se mýlit, jsou to v podstatě stále staré známé UWD - Universal Windows Drivers.
reklama
Microsoft Windows 10 1809 (RedStone 5), čili letošní podzimní aktualizace systému, představuje WMD, což však není zkratka pro Windows Media Device, ale pro Windows Modern Drivers dříve známé jako UWD - Universal Windows Drivers. Intel tak ohlásil, že své ovladače začne nabízet jako WMD. 
 
 
Samotný Microsoft prezentuje výhody ovladačů UWD či WMD tak, že vývojáři vytvoří pouze celý jeden balík a OEM do něj mohou dávat volitelné komponenty. Základní ovladače jsou pak distribuovány v rámci systému Windows Update a zajištěna má být podpora aplikací nabízených ve Store. To vše má zajistit důkladné otestování základních ovladačů, přičemž OEM výrobci se pak starají pouze o své volitelné úpravy, které mohou dorazit dříve či později dle jejich libovůle. 
 
Intel už přišel se svými prvními WMD/UWD ovladači, a sice (nepřekvapivě) grafickými drivery pro Windows 10, a sice verzi 25.20.100.6444 pro iGPU v procesorech Skylake a novějších. Intel k tomu také sdělil, že starší verze ovladačů tímto automaticky získají status Legacy a pro aktualizaci ovladačů máme raději využít přiložený spustitelný soubor .exe, než abychom využívali .inf nebo ovladače instalovali pomocí Správce zařízení. Pak bychom se totiž dle Intelu mohli setkat s nestabilitou ovladačů. 
 
Nové ovladače verze 25.20.100.6444 jsou také vybaveny optimalizacemi pro řadu her, jakož i aktualizací pro funkci Automatic Game Tuning. To ostatně jde ruku v ruce a týká se to konkrétně následujících titulů: Fallout 4, Far Cry 5, FIFA 18, Paladins, Path of Exile, The Sims 4, SMITE, Borderlands 2, Euro Truck Simulator 2, PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS, Rocket League a The Witcher 3. 
 
Nakonec můžeme zmínit ještě vylepšení ohledně potřeby paměti RAM při provozu aplikací pod OpenGL, prodlouženou životnost baterie při využití funkce Display Refresh Rate Switching a zvýšenou stabilitu her pod API Vulkan. 

Zdroj: Intel


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
3D tisk: jak funguje a kde začít? 3D tisk: jak funguje a kde začít?
Tisk 3D modelů byl ještě nedávno okrajovou technologií pro nadšence. V posledních letech se však dostává do všech odvětví. Tisknou se díly do letadel, aut nebo dočasné zubní náhrady. Jaké jsou technologie 3D tisku?
Dnes, článek, redakce SHW
Výzkumníci přišli s parou poháněnou vesmírnou sondou. Opravdu Výzkumníci přišli s parou poháněnou vesmírnou sondou. Opravdu
Věk páry může být možná oficiálně za námi, ale sonda WINE ukazuje, že se i tak může dostat do kosmického věku a navíc do kosmu samotného. Jedná se navíc o prototyp zařízení, které by si mohlo samo doplňovat palivo. Tedy spíše vařivo.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Firefox 69 ve výchozím nastavení vypne Adobe Flash Firefox 69 ve výchozím nastavení vypne Adobe Flash
Adobe Flash skomírá, ale stále je mezi námi a prohlížeče postupně upouštějí od jeho podpory, ve výchozím nastavení jej blokují a podobně. To se brzy stane i u Firefoxu, který jej plánuje běžně nezobrazovat od verze Firefox 69.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
3D tisk může být stonásobně rychlejší díky pryskyřici tvrzené světlem 3D tisk může být stonásobně rychlejší díky pryskyřici tvrzené světlem
Hned na úvod je třeba upřesnit, že máme na mysli klasický 3D tisk, oproti němuž by nová metoda měla být stokrát rychlejší. To znamená postupné nanášení roztaveného plastu pomocí trysek. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
In Win ukázal svou "supervěž" 928 In Win ukázal svou "supervěž" 928
Na CES 2019 byla k vidění také počítačová skříň 928 Super Tower od společnosti In Win, na niž se nyní v krátkosti podíváme. Název naznačuje, že by mělo jít o masivní skříň pro náročné uživatele. 
Včera, aktualita, Jan Vítek