www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>
>

Intel bude nabízet ke svým produktům Windows Modern Drivers

Intel bude nabízet ke svým produktům Windows Modern Drivers
, , aktualita
Intel ohlásil, že si přisvojil nově nabízený koncept WMD, což v tomto případě znamená Windows Modern Drivers. Jde o novinku z Windows 10 1809, ale nenechte se mýlit, jsou to v podstatě stále staré známé UWD - Universal Windows Drivers.
K oblíbeným
reklama
Microsoft Windows 10 1809 (RedStone 5), čili letošní podzimní aktualizace systému, představuje WMD, což však není zkratka pro Windows Media Device, ale pro Windows Modern Drivers dříve známé jako UWD - Universal Windows Drivers. Intel tak ohlásil, že své ovladače začne nabízet jako WMD. 
 
 
Samotný Microsoft prezentuje výhody ovladačů UWD či WMD tak, že vývojáři vytvoří pouze celý jeden balík a OEM do něj mohou dávat volitelné komponenty. Základní ovladače jsou pak distribuovány v rámci systému Windows Update a zajištěna má být podpora aplikací nabízených ve Store. To vše má zajistit důkladné otestování základních ovladačů, přičemž OEM výrobci se pak starají pouze o své volitelné úpravy, které mohou dorazit dříve či později dle jejich libovůle. 
 
Intel už přišel se svými prvními WMD/UWD ovladači, a sice (nepřekvapivě) grafickými drivery pro Windows 10, a sice verzi 25.20.100.6444 pro iGPU v procesorech Skylake a novějších. Intel k tomu také sdělil, že starší verze ovladačů tímto automaticky získají status Legacy a pro aktualizaci ovladačů máme raději využít přiložený spustitelný soubor .exe, než abychom využívali .inf nebo ovladače instalovali pomocí Správce zařízení. Pak bychom se totiž dle Intelu mohli setkat s nestabilitou ovladačů. 
 
Nové ovladače verze 25.20.100.6444 jsou také vybaveny optimalizacemi pro řadu her, jakož i aktualizací pro funkci Automatic Game Tuning. To ostatně jde ruku v ruce a týká se to konkrétně následujících titulů: Fallout 4, Far Cry 5, FIFA 18, Paladins, Path of Exile, The Sims 4, SMITE, Borderlands 2, Euro Truck Simulator 2, PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS, Rocket League a The Witcher 3. 
 
Nakonec můžeme zmínit ještě vylepšení ohledně potřeby paměti RAM při provozu aplikací pod OpenGL, prodlouženou životnost baterie při využití funkce Display Refresh Rate Switching a zvýšenou stabilitu her pod API Vulkan. 

Zdroj: Intel


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk slibuje delší testovací dráhu pro příští soutěže Hyperloopů Elon Musk slibuje delší testovací dráhu pro příští soutěže Hyperloopů
Elon Musk a jeho společnost SpaceX pořádá soutěž, ve které spolu soupeří vozy pro systém Hyperloop. Pro příští ročník se Musk rozhodl, že vybuduje novou a delší testovací dráhu. Ta by měla být dlouhá deset kilometrů. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Origin Big O: desktop kombinující PC, Xbox One X, PS4 Pro i Nintendo Switch Origin Big O: desktop kombinující PC, Xbox One X, PS4 Pro i Nintendo Switch
Origin Big O by se dal marketingovou řečí označit za ultimátní herní stanici, která v sobě kombinuje čtyři platformy, abychom se nemuseli rozhodovat, k čemu se posadíme. Máme tu tak jednak výkonné PC a k němu tři konzole. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen 5 3400G: nejvýkonnější APU v testu, vyplatí se? AMD Ryzen 5 3400G: nejvýkonnější APU v testu, vyplatí se?
Mezi novými 7nm procesory Ryzen 3000 byla do stejné série propašována také dvě nová 12nm APU, z nichž to lepší v podobě Ryzen 5 3400G je zároveň nejvýkonnější APU, jaké je k dispozici. Co nabídne?
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Temné hvězdy: vodík a trošku temné hmoty jako zárodek supermasivních černých děr? Temné hvězdy: vodík a trošku temné hmoty jako zárodek supermasivních černých děr?
Teorie o mladém vesmíru zahrnují exotické objekty, mezi něž rozhodně patří i temné hvězdy. Tyto hypotetické objekty by se mohly stát zárodky pozdějších supermasivních černých děr jako vůbec první hvězdy vesmíru. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti
Dle vyjádření jednoho z vedoucích pracovníků firmy AMD byly ceny nových Radeonů s jejich pozdějším snížením ještě před vypuštěním na trh předem pečlivě připravená akce. Alespoň to se dozvídáme z úst Scotta Herkelmana. 
Včera, aktualita, Jan Vítek11 komentářů