www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>
>

Intel bude nabízet ke svým produktům Windows Modern Drivers

Intel bude nabízet ke svým produktům Windows Modern Drivers
, , aktualita
Intel ohlásil, že si přisvojil nově nabízený koncept WMD, což v tomto případě znamená Windows Modern Drivers. Jde o novinku z Windows 10 1809, ale nenechte se mýlit, jsou to v podstatě stále staré známé UWD - Universal Windows Drivers.
K oblíbeným
reklama
Microsoft Windows 10 1809 (RedStone 5), čili letošní podzimní aktualizace systému, představuje WMD, což však není zkratka pro Windows Media Device, ale pro Windows Modern Drivers dříve známé jako UWD - Universal Windows Drivers. Intel tak ohlásil, že své ovladače začne nabízet jako WMD. 
 
 
Samotný Microsoft prezentuje výhody ovladačů UWD či WMD tak, že vývojáři vytvoří pouze celý jeden balík a OEM do něj mohou dávat volitelné komponenty. Základní ovladače jsou pak distribuovány v rámci systému Windows Update a zajištěna má být podpora aplikací nabízených ve Store. To vše má zajistit důkladné otestování základních ovladačů, přičemž OEM výrobci se pak starají pouze o své volitelné úpravy, které mohou dorazit dříve či později dle jejich libovůle. 
 
Intel už přišel se svými prvními WMD/UWD ovladači, a sice (nepřekvapivě) grafickými drivery pro Windows 10, a sice verzi 25.20.100.6444 pro iGPU v procesorech Skylake a novějších. Intel k tomu také sdělil, že starší verze ovladačů tímto automaticky získají status Legacy a pro aktualizaci ovladačů máme raději využít přiložený spustitelný soubor .exe, než abychom využívali .inf nebo ovladače instalovali pomocí Správce zařízení. Pak bychom se totiž dle Intelu mohli setkat s nestabilitou ovladačů. 
 
Nové ovladače verze 25.20.100.6444 jsou také vybaveny optimalizacemi pro řadu her, jakož i aktualizací pro funkci Automatic Game Tuning. To ostatně jde ruku v ruce a týká se to konkrétně následujících titulů: Fallout 4, Far Cry 5, FIFA 18, Paladins, Path of Exile, The Sims 4, SMITE, Borderlands 2, Euro Truck Simulator 2, PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS, Rocket League a The Witcher 3. 
 
Nakonec můžeme zmínit ještě vylepšení ohledně potřeby paměti RAM při provozu aplikací pod OpenGL, prodlouženou životnost baterie při využití funkce Display Refresh Rate Switching a zvýšenou stabilitu her pod API Vulkan. 

Zdroj: Intel


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple uvádí kreditní kartu Apple Card Apple uvádí kreditní kartu Apple Card
Apple se snaží výrazně rozšířit portfolio svých služeb. Jednou z novinek, které byly uvedeny na dnešní keynote, jsou i kreditní karty Apple Card. Ty nabídnou nevídané podmínky a až 3% zpětnou odměnu za nákup.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Hackeři na soutěži hackli Teslu Model 3 a vyhráli ji Hackeři na soutěži hackli Teslu Model 3 a vyhráli ji
Jedním ze sponzorů hackerské soutěže Pwn2Own byla letos i Tesla. Ta slíbila, že komu se podaří prolomit jeden ze systémů vozu, může jej získat. Týmu Fluoroacetate se to povedlo a celkem si i z dalších soutěží odnesl 375 tisíc USD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Mars 2020 si přiveze i malou helikoptéru, jak se bude navigovat? Mars 2020 si přiveze i malou helikoptéru, jak se bude navigovat?
Až Mars 2020 odstartuje na cestu, poveze si s sebou i malého pomocníka v podobě helikoptéry. Ta bude první zařízení vyslané na cizí planetu, které (snad) bude schopné opětovného letu a přistání. Jak byla vyřešena navigace?
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
ASUS a ASRock zmiňují první desky s čipsetem AMD X570 ASUS a ASRock zmiňují první desky s čipsetem AMD X570
X570 by měl být na rozdíl od předchozích verzí dané řady čipsetů vyvinut samotným AMD a my o něm víme jako zatím o jediném, který přijde po boku desktopových procesorů Ryzen 3000. Nyní už své desky zmiňují dva známí výrobci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Microsoft Edge založený na Chromiu se ukázal Microsoft Edge založený na Chromiu se ukázal
Loni v prosinci jsme se dozvěděli, že Microsoft rezignuje na vývoj svého enginu EdgeHTML a raději přejde pod Chromium, což už udělali třeba i vývojáři Opery. Nyní už bylo pomalu na čase, aby se objevila první verze a taky že ano.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře