www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel Cascade Lake-X se blíží, dva modely se dostaly do Geekbench

Intel Cascade Lake-X se blíží, dva modely se dostaly do Geekbench
, , aktualita
Databáze benchmarku Geekbench nese záznamy o dvou nových procesorech pro platformu X299 od Intelu. Jedná se o Cascade Lake-X slíbené na letošní podzim, který už není daleko, takže není divu, že už se objevily v testech. 
K oblíbeným
reklama
Sám Intel už slíbil, že na podzim uvede na trh nové HEDT procesory Cascade Lake-X, a to stále pro platformu X299, takže pro stávající desky a čipsety. Geekbench nyní už obsahuje záznamy o 10jádrovém a 18jádrovém modelu a v obou případech nejspíše půjde o test provedený společností Dell, a to konkrétně počítačů Precision 5820 X-Series, což jsou pracovní stanice podporující Core-X i Xeon W-2000 na patici LGA 2066. Označení GenuineIntel Family 6 Model 85 Stepping 7 zase ukazuje na generaci Cascade Lake, takže je zřejmé, že jde skutečně o nové HEDT modely od Intelu. 
 
 
Pokud jde o Core-X, testovaný 18jádrový model by měl být tím nejlepším v nabídce. Více jader mohou nabídnout právě až Xeon W-2000, a to až 28. Aktuální 18jádrový Core i9-9980XE ovšem nabízí takty 3 GHz v základu a turbo až 4,4 GHz, takže nějakých 3,3 GHz na testovaném procesoru rozhodně nebude finální takt a z toho důvodu ani nemá cenu řešit dosažené skóre. 
 
 
Dále tu máme už procesor, který má sice o osm jader méně, ale už také umí nabídnout mnohem vyšší takty, a to základních 3,4 GHz až 4,6 GHz. Pokud by to mělo odpovídat skutečnosti, pak by Intel oproti procesoru Core i9-7900X dokázal nabídnou jen o 100 MHz vyšší takty. Ale dalo by se očekávat, že se bude spíše pokoušet dostat k 5 GHz a ani tyto takty nejsou finální. 
 
 
Výkonu si tak nebudeme zatím všímat ani zde a také nemá cenu tyto procesory srovnávat s tím, co nabízí AMD v rámci druhé generace Threadripperů. Tu by totiž měla také na podzim nahradit třetí, takže Intel by měl jít proti zbrusu novým 7nm procesorům vybaveným až 64 jádry. A pokud AMD skutečně vypustí i 64jádrové modely, budou to mít Core-X a Xeony W velice těžké. 
 
Zdroj: Geekbench - 1, 2


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
EA mění plány vývoje hry Anthem, chystá se ji přepracovat EA mění plány vývoje hry Anthem, chystá se ji přepracovat
Titul Anthem za sebou nemá dobrý start. Po jeho vypuštění bylo jasně patrné, že přišel nedokončený a nebylo ani jasné, kam a jak jej tvůrci chtějí rozvíjet. Postupně se to vyjasnilo, ale nyní přichází zásadní změna. Co nám ale ukazuje?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň? Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň?
Corsair si připravil počítačovou skříň iCue 465X, kterou označil za Smart Case, čili chytrou skříň. My se tak podíváme i na to, čím si to měl tento model zasloužit, ale také na jiné jeho vlastnosti.  
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma
Společnost Rockstar Games vyvíjí hry především pro konzole, nicméně to by se mohlo změnit. Aktuálně čekáme především na to, zda a spíše kdy přijde PC verze Red Dead Redemption 2 a zatím tu máme nový launcher a navíc hru zdarma.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC
Společnost Dell EMC přichází na trh s novými servery PowerEdge, které jsou založeny na nové generaci 7nm procesorů AMD EPYC. Výrobce se už chlubí nově dosaženými rekordy a AMD zase zájmem předního výrobce.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch
HP dnes představilo velmi zajímavý monitor EliteDisplay S430c. Jde o velký 43,4" zahnutý monitor, který podporuje vstupy ze dvou různých zařízení najednou. Dokonce lze s pomocí monitoru mezi nimi kopírovat soubory.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala