www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel Cascade Lake-X se blíží, dva modely se dostaly do Geekbench

Intel Cascade Lake-X se blíží, dva modely se dostaly do Geekbench
, , aktualita
Databáze benchmarku Geekbench nese záznamy o dvou nových procesorech pro platformu X299 od Intelu. Jedná se o Cascade Lake-X slíbené na letošní podzim, který už není daleko, takže není divu, že už se objevily v testech. 
K oblíbeným
reklama
Sám Intel už slíbil, že na podzim uvede na trh nové HEDT procesory Cascade Lake-X, a to stále pro platformu X299, takže pro stávající desky a čipsety. Geekbench nyní už obsahuje záznamy o 10jádrovém a 18jádrovém modelu a v obou případech nejspíše půjde o test provedený společností Dell, a to konkrétně počítačů Precision 5820 X-Series, což jsou pracovní stanice podporující Core-X i Xeon W-2000 na patici LGA 2066. Označení GenuineIntel Family 6 Model 85 Stepping 7 zase ukazuje na generaci Cascade Lake, takže je zřejmé, že jde skutečně o nové HEDT modely od Intelu. 
 
 
Pokud jde o Core-X, testovaný 18jádrový model by měl být tím nejlepším v nabídce. Více jader mohou nabídnout právě až Xeon W-2000, a to až 28. Aktuální 18jádrový Core i9-9980XE ovšem nabízí takty 3 GHz v základu a turbo až 4,4 GHz, takže nějakých 3,3 GHz na testovaném procesoru rozhodně nebude finální takt a z toho důvodu ani nemá cenu řešit dosažené skóre. 
 
 
Dále tu máme už procesor, který má sice o osm jader méně, ale už také umí nabídnout mnohem vyšší takty, a to základních 3,4 GHz až 4,6 GHz. Pokud by to mělo odpovídat skutečnosti, pak by Intel oproti procesoru Core i9-7900X dokázal nabídnou jen o 100 MHz vyšší takty. Ale dalo by se očekávat, že se bude spíše pokoušet dostat k 5 GHz a ani tyto takty nejsou finální. 
 
 
Výkonu si tak nebudeme zatím všímat ani zde a také nemá cenu tyto procesory srovnávat s tím, co nabízí AMD v rámci druhé generace Threadripperů. Tu by totiž měla také na podzim nahradit třetí, takže Intel by měl jít proti zbrusu novým 7nm procesorům vybaveným až 64 jádry. A pokud AMD skutečně vypustí i 64jádrové modely, budou to mít Core-X a Xeony W velice těžké. 
 
Zdroj: Geekbench - 1, 2


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Herní GDC se neruší a grafická GTC zatím také ne, těšit se můžeme na březen Herní GDC se neruší a grafická GTC zatím také ne, těšit se můžeme na březen
Nedávno jsme se dozvěděli o zrušení konference Mobile Worlds Congress 2020, která se měla konat v Barceloně. Přirozeně se tak vynořily obavy o rušení dalších akcí podobného ražení, takže jaké jsou nejnovější zprávy?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Hamás napadal telefony izraelských vojáků malwarem, lákal je na ženy Hamás napadal telefony izraelských vojáků malwarem, lákal je na ženy
Válka mezi Izraelem a palestinským Hamásem se odehrává na více frontách. Jednou z nich je i sledování pomocí mobilních telefonů malwarem. K tomu využili populární metodu catphishingu, kdy se vydávali za atraktivní ženy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Po Kingdom Come bude zdarma Assassin's Creed: Syndicate Po Kingdom Come bude zdarma Assassin's Creed: Syndicate
Po hře Kingdom Come: Deliverance, kterou Epic Games ve svém obchodě až do tohoto čtvrtka nabízí zcela zdarma, přijde další hra, respektive dvojice her a jednou z nich bude Assassin's Creed: Syndicate. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
TrendForce očekává problémy s dodávkami notebooků, monitorů dalšího hardwaru TrendForce očekává problémy s dodávkami notebooků, monitorů dalšího hardwaru
Během minulého týdne se měly po poněkud mrazivých oslavách v Číně opět začít rozjíždět továrny, ovšem ukázalo se, že leckde chybějí pracovníci. Nyní tu máme už přesnější čísla od TrendForce, která ukazují dopad na výrobu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Jensen Huang: nejpopulárnější herní konzole budou notebooky s GeForce Jensen Huang: nejpopulárnější herní konzole budou notebooky s GeForce
Letos se dočkáme nových herních konzolí firem Sony a Microsoft, jejichž nástup se bezprostředně týká také NVIDIE či jiných společností orientovaných na PC hardware. A Jensen Huang opět brojí proti konzolím.
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře