www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel CFO: 10nm proces přichází trošinku později, 7nm nastoupí v roce 2021

Intel CFO: 10nm proces přichází trošinku později, 7nm nastoupí v roce 2021
, , aktualita
Chief Financial Officer Intelu v rozhovoru pro Barron's mluvil jednak o konkurenci ze strany společnosti AMD a také o nových výrobních technologiích jeho firmy. To máme jednak 10nm proces a pak chystaný 7nm. 
K oblíbeným
reklama
George Davis, CFO společnosti Intel, tak byl zpovídán magazínem Barron's ohledně finanční kondice a výhledu do budoucna. Situace je dnes přitom taková, že Intel využívá 10nm proces v případě procesorů jen pro vybrané mobilní kusy, v příštím roce se chystá vyrábět i 10nm serverové procesory, ovšem v obou případech bude stále aktuální i 14nm proces a v případě desktopových a HEDT procesorů bude využíván výhradně jen tento starší proces. 
 
 
Od CFO Intelu se dozvídáme, že se z finančního hlediska zaměřuje především na hrubou marži, čemuž je podřízeno vedení společnosti i vývoj produktů. Už jednou ale měl říci a nyní to opakuje, že kvůli zpoždění 10nm procesu bude Intel "na čas trošičku znevýhodněn" ohledně produkčních nákladů. Nyní se zaměřuje na rok 2023 jako dobu, v níž očekává velice silný růst tržeb a také zvyšování marží. 
 
K danému roku se však Intel musí probojovat v situaci, kdy je "10nm proces trošinku zpožděn" a není dosud optimalizovaný. I George Davis nám pak zopakoval, že Intel chce zase najet na dvou až dvouapůlletou kadenci s ohledem na zavádění nových výrobních procesů. To v nejbližší době znamená, že 7nm proces nastoupí v druhé polovině roku 2021. Týká se to masové výroby čipů. 
 
Co se týče konkurence ze strany AMD a především jeho procesorů EPYC generace Rome, k tomu Davis uvedl jen to, že Intel už uvedl svůj předpoklad o "silnější konkurenci během příštích 18 až 24 měsíců" a tomu odpovídá výhled do budoucna, který je stejný, jaký Intel uváděl už letos v květnu. 
 
Zdroj: Barron's


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kryptoměna IOTA opět hacknuta, systém transakcí byl zastaven Kryptoměna IOTA opět hacknuta, systém transakcí byl zastaven
Kryptoměny jsou zde pořád s námi a s tím i hackerské útoky. Další z nich dopadl na kryptoměnu IOTA, jejíž systémy byly hacknuty už podruhé a nyní to vedlo k zastavení systému. IOTA tak teď nefunguje a nelze potvrzovat transakce.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA připravila zvláštní edici karet pro Cyberpunk 2077 NVIDIA připravila zvláštní edici karet pro Cyberpunk 2077
Aktualizováno: Během víkendu proběhla zajímavá výměna Tweetů mezi oficiálním účtem hry Cyberpunk 2077 a NVIDIA GeForce. Můžeme z toho vyčíst, že se snad chystá speciální verze herních karet právě pro tuto hru. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Týdenní šance o mobilní NAS QNAP QGenie (17.2. - 23.2.) Týdenní šance o mobilní NAS QNAP QGenie (17.2. - 23.2.)
Chcete získat hodnotnou cenu za zodpovězení 3 otázek? Taková je naše Týdenní šance, tentokrát se společností QNAP. Odpovězte do 23.2. na soutěžní otázky a zařaďte se do slosování o mobilní NAS QNAP QGenie QG-103N.
Včera, soutěž, Karel Polívka
Tesla pozastavila výstavbu neměcké Gigafactory kvůli ekoaktivistům Tesla pozastavila výstavbu neměcké Gigafactory kvůli ekoaktivistům
Ekologičtí aktivisté jakoby se nemohli shodnout na tom, co je vlastně ekologické. Na jednu stranu by moc chtěli elektrická auta, ale nechtějí, aby se pro ně stavěly továrny. Tesla tak musí pozastavit výrobu německé Gigafactory.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Mobilní GeForce MX330 a MX350 přichází s více CUDA jádry Mobilní GeForce MX330 a MX350 přichází s více CUDA jádry
Jak se šuškalo, tak se i stalo a společnost Nvidia skutečně přišla s novými mobilními čipy GeForce MX330 a MX350. Ty jsou postaveny na architektuře Pascal a znatelně zvyšují počty svých CUDA jader.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář