www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel CFO: 10nm proces přichází trošinku později, 7nm nastoupí v roce 2021

Intel CFO: 10nm proces přichází trošinku později, 7nm nastoupí v roce 2021
, , aktualita
Chief Financial Officer Intelu v rozhovoru pro Barron's mluvil jednak o konkurenci ze strany společnosti AMD a také o nových výrobních technologiích jeho firmy. To máme jednak 10nm proces a pak chystaný 7nm. 
K oblíbeným
reklama
George Davis, CFO společnosti Intel, tak byl zpovídán magazínem Barron's ohledně finanční kondice a výhledu do budoucna. Situace je dnes přitom taková, že Intel využívá 10nm proces v případě procesorů jen pro vybrané mobilní kusy, v příštím roce se chystá vyrábět i 10nm serverové procesory, ovšem v obou případech bude stále aktuální i 14nm proces a v případě desktopových a HEDT procesorů bude využíván výhradně jen tento starší proces. 
 
 
Od CFO Intelu se dozvídáme, že se z finančního hlediska zaměřuje především na hrubou marži, čemuž je podřízeno vedení společnosti i vývoj produktů. Už jednou ale měl říci a nyní to opakuje, že kvůli zpoždění 10nm procesu bude Intel "na čas trošičku znevýhodněn" ohledně produkčních nákladů. Nyní se zaměřuje na rok 2023 jako dobu, v níž očekává velice silný růst tržeb a také zvyšování marží. 
 
K danému roku se však Intel musí probojovat v situaci, kdy je "10nm proces trošinku zpožděn" a není dosud optimalizovaný. I George Davis nám pak zopakoval, že Intel chce zase najet na dvou až dvouapůlletou kadenci s ohledem na zavádění nových výrobních procesů. To v nejbližší době znamená, že 7nm proces nastoupí v druhé polovině roku 2021. Týká se to masové výroby čipů. 
 
Co se týče konkurence ze strany AMD a především jeho procesorů EPYC generace Rome, k tomu Davis uvedl jen to, že Intel už uvedl svůj předpoklad o "silnější konkurenci během příštích 18 až 24 měsíců" a tomu odpovídá výhled do budoucna, který je stejný, jaký Intel uváděl už letos v květnu. 
 
Zdroj: Barron's


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Bill Gates podpořil Heliogen: solární energie a software pro boj s CO2 Bill Gates podpořil Heliogen: solární energie a software pro boj s CO2
Miliardář Bill Gates je znám také jako velký filantrop a podporovatel projektů pro záchranu planety. Jedním z dalších je projekt Heliogen, který má pomoci nahradit fosilní paliva díky solární energii i využití pokročilého softwaru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Intel Tiger Lake ukazuje výrazně přepracovanou cache Intel Tiger Lake ukazuje výrazně přepracovanou cache
Intel si pro příští rok připravuje procesory Tiger Lake jako nástupce aktuálních Ice Lake a leccos už o nich prozradil benchmark Geekbench. Ten už obsahuje online záznam čtyřjádrového prototypu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Prototyp Starship explodoval při tlakové zatěžkávací zkoušce Prototyp Starship explodoval při tlakové zatěžkávací zkoušce
Starship Mk1 včera prodělal tlakovou zatěžkávací zkoušku, kterou ovšem nevydržel a v horní části explodoval. Obešlo se to bez ohně i zranění obsluhy, ostatně neúspěch se dal očekávat. Co bude dál?
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Intel se omluvil za zpožděné dodávky procesorů Intel se omluvil za zpožděné dodávky procesorů
Intel se slovy Michelle Johnston Holthaus omluvil za zpožděné dodávky procesorů x86, čili v podstatě za to, že je nestačí vyrábět v potřebném množství. Potvrzuje tím, že nedostatek jeho procesorů je stále aktuální. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Philips 439P9H: zahnutý 43" VA monitor se 100Hz Philips 439P9H: zahnutý 43" VA monitor se 100Hz
Od společnosti Philips jsme se dočkali dalšího zahnutého monitoru s obrovskou úhlopříčkou. Jde o model 439P9H, který má velký 43,4" VA panel s velmi vysokým kontrastem 3000:1. Potěší i 10bitovými barvami.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře