www.svethardware.cz
>
>
>

Intel chce do World of Tanks dostat softwarový ray tracing

Intel chce do World of Tanks dostat softwarový ray tracing
, , aktualita
Intel se zatím jasně nevyjádřil o tom, zda jeho hardware generace Xe bude podporovat ray tracing, případně v jaké podobně, atd. Nyní se ale ukazuje, že právě Intel by se měl zasadit o ray tracing ve World of Tanks. 
K oblíbeným
reklama
Hra World of Tanks patří mezi masivně-multiplayerové hry a k takovému titulu nám příliš nesedí snaha o prosazení ray tracingu. Však tvůrci podobných her se snaží spíše o to, aby mohli oslovit pokud možno co největší základnu, čemuž ostatně odpovídají i aktuální hardwarové požadavky pro danou hru. Ty v případě doporučené konfigurace zahrnují kartu GeForce GTX 660 či Radeon HD 7850, takže žádná děla (hardwarová, pochopitelně). Na druhou stranu, proč by ve World of Tanks nemohli svůj hardware lépě využít i majitelé moderního hardwaru, když půjde jen o vizuální stránku? 
 
 
 
Ostatně i z propagačních srovnávacích snímků je vidět, že rozdíly budou asi jen minimální a půjde především o věrnější stíny či nasvícení objektů. A z toho se skutečně nestřílí (obrazně, pochopitelně). 
 
 
 
My bychom ale očekávali, že Wargaming si pro takovou věc jako partnera vybere spíše NVIDII či snad potažmo AMD, ale těžko Intel, který ještě dlouhou řadu měsíců nebude mít na trhu výkonné grafické karty o jejichž podpoře ray tracingu se dosud neví vůbec nic. Nicméně právě Intel má pomoci s implementací ray tracingu do enginu enCore, na němž jsou postaveny také hry World of Warships či World of Warplanes. 
 
Tato implementace totiž bude veskrze softwarová, respektive nebude vyžadovat žádný zvláštní hardware a navíc bude moci fungovat na všech grafických čipech, které mají podporu API DirectX 11. Velkou roli v tom bude hrát výkon procesoru a jak ukazují obrázky, půjde především o zobrazení stínů. Ostatně World of Tanks je celkově nenáročná hra, a tak si lze představit, že mnozí uživatelé ji hrají na sestavě, která má výkonnostní rezervy. Wargaming také slibuje, že dopad na výkon nebude moc velký a mluví o tom, že obětujeme "jen pár FPS". 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Influencer chtěl tak zoufale doménu, že skončil ve vězení na 14 let Influencer chtěl tak zoufale doménu, že skončil ve vězení na 14 let
Rossi Lorathio Adams II, známý na sociálních sítích také jako Polo, to trochu přehnal se svou snahou o převzetí zabrané internetové domény. Objednaný útok na vlastníka domény mu vynesl 14 let vězení.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Umělá inteligence NVIDIE tvoří 3D objekty z 2D snímků Umělá inteligence NVIDIE tvoří 3D objekty z 2D snímků
Na světlo světa se už dostala řada různých druhů umělé inteligence, v jejichž případě jeden neví, zda by měl tvůrcům děkovat, anebo se začít obávat o svou práci. Nyní to mohou řešit 3D grafici. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Herní LCD AOC CU34G2: rychlý a rychlejší Herní LCD AOC CU34G2: rychlý a rychlejší
Společnost AOC si připravila dva velice podobné herní monitory CU34G2 a CU34G2X. Ty bychom od sebe na první pohled těžko rozeznali, a tak se můžeme podívat do specifikací, které říkají že CU34G2X je o chlup lepší. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD vypustí do světa Adrenalin 2020, co přináší? AMD vypustí do světa Adrenalin 2020, co přináší?
Včera jsme se krátce podívali na dvě novinky, které mají nabídnout nové ovladače Adrenalin od společnosti AMD. Jednak to je Integer Scaling, díky němuž AMD dorovná nabídku konkurence, ale pak i Radeon Boost.
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
ASRock Radeon RX 5600 se 6 GB paměti se ukázaly u ECC ASRock Radeon RX 5600 se 6 GB paměti se ukázaly u ECC
Server VideoCardz nedávno vypustil do světa zprávu, že brzy v příštím roce máme ještě očekávat nástup grafických karet Radeon RX 5600 a přinejmenším verze XT. Ta by měla zaplnit místo mezi RX 5500 a 5700. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek