www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel chce vyrábět své 3D XPoint v Číně

Intel chce vyrábět své 3D XPoint v Číně
, , aktualita
Intel se v průběhu tohoto roku vypořádá s Micronem, který díky tomu získá celou společnost IM Flash Technologies (IMFT), v níž obě firmy vyvinuly své paměti 3D XPoint. Intel si tak musí hledat novou cestu, jak své paměti vyrábět. 
K oblíbeným
reklama
Tomuto tématu jsme se věnovali nedávno, kdy se objevila informace, že rozchod s Micronem Intelu přinese 1,5 miliardy dolarů. Ten sice bude moci ještě více než rok přednostně odebírat paměti 3D XPoint vyrobené už v továrnách patřících Micronu, ale už nyní evidentně řeší to, kde si je bude poté vyrábět sám. A jak to vypadá, tato výroba bude probíhat v Číně. 
 
 
Nejspíše tak půjde ještě o druhou generaci 3D XPoint, která už byla dokončena a nyní je v produkci společně s ještě první generací, a to továrně IM Flash Technologies v americkém Utahu. Třetí generace 3D XPoint se aktuálně vyvíjí. 
 
V druhé polovině příštího roku už Intel bude muset zprovoznit vlastní výrobní kapacity. Letošní transakce se uzavře dle plánu 31. října, což znamená, že výroba pamětí v Utahu bude pro Intel probíhat právě do října 2020. Do té doby by si tak firma měla připravit vlastní kapacity a jak se dozvídáme, bude to ve Fab 68 v čínském městě Dalian.
 
Právě ve Fab 68 už probíhá výroba pamětí 3D NAND Flash, přičemž tato továrna byla uvedena do provozu v roce 2010, kdy začala využívat 65nm proces, který už tehdy rozhodně nebyl tím nejlepším, co bylo k dispozici (byl to v případě Intelu 32nm proces), nicméně to je vzhledem k zaměření továrny jasné. A už v tomto dokumentu (pdf) z roku 2015 je zřejmé, že Intel se svou Fab 68 počítal do budoucna, protože mluvil o dlouhodobém plánu pro výrobu těch nejpokročilejších paměťových technologií, který si vyžádá investici 5,5 miliard dolarů. 
 
Intel však měl ještě plán, který zahrnoval prvotní výrobu 3D XPoint třetí generace ve Fab 11X, která je umístěna v Novém Mexiku. Není jasné, zda se v tomto případě něco změnilo. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk slibuje delší testovací dráhu pro příští soutěže Hyperloopů Elon Musk slibuje delší testovací dráhu pro příští soutěže Hyperloopů
Elon Musk a jeho společnost SpaceX pořádá soutěž, ve které spolu soupeří vozy pro systém Hyperloop. Pro příští ročník se Musk rozhodl, že vybuduje novou a delší testovací dráhu. Ta by měla být dlouhá deset kilometrů. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Origin Big O: desktop kombinující PC, Xbox One X, PS4 Pro i Nintendo Switch Origin Big O: desktop kombinující PC, Xbox One X, PS4 Pro i Nintendo Switch
Origin Big O by se dal marketingovou řečí označit za ultimátní herní stanici, která v sobě kombinuje čtyři platformy, abychom se nemuseli rozhodovat, k čemu se posadíme. Máme tu tak jednak výkonné PC a k němu tři konzole. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen 5 3400G: nejvýkonnější APU v testu, vyplatí se? AMD Ryzen 5 3400G: nejvýkonnější APU v testu, vyplatí se?
Mezi novými 7nm procesory Ryzen 3000 byla do stejné série propašována také dvě nová 12nm APU, z nichž to lepší v podobě Ryzen 5 3400G je zároveň nejvýkonnější APU, jaké je k dispozici. Co nabídne?
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Temné hvězdy: vodík a trošku temné hmoty jako zárodek supermasivních černých děr? Temné hvězdy: vodík a trošku temné hmoty jako zárodek supermasivních černých děr?
Teorie o mladém vesmíru zahrnují exotické objekty, mezi něž rozhodně patří i temné hvězdy. Tyto hypotetické objekty by se mohly stát zárodky pozdějších supermasivních černých děr jako vůbec první hvězdy vesmíru. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti
Dle vyjádření jednoho z vedoucích pracovníků firmy AMD byly ceny nových Radeonů s jejich pozdějším snížením ještě před vypuštěním na trh předem pečlivě připravená akce. Alespoň to se dozvídáme z úst Scotta Herkelmana. 
Včera, aktualita, Jan Vítek11 komentářů