www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel chce vyrábět své 3D XPoint v Číně

Intel chce vyrábět své 3D XPoint v Číně
, , aktualita
Intel se v průběhu tohoto roku vypořádá s Micronem, který díky tomu získá celou společnost IM Flash Technologies (IMFT), v níž obě firmy vyvinuly své paměti 3D XPoint. Intel si tak musí hledat novou cestu, jak své paměti vyrábět. 
K oblíbeným
reklama
Tomuto tématu jsme se věnovali nedávno, kdy se objevila informace, že rozchod s Micronem Intelu přinese 1,5 miliardy dolarů. Ten sice bude moci ještě více než rok přednostně odebírat paměti 3D XPoint vyrobené už v továrnách patřících Micronu, ale už nyní evidentně řeší to, kde si je bude poté vyrábět sám. A jak to vypadá, tato výroba bude probíhat v Číně. 
 
 
Nejspíše tak půjde ještě o druhou generaci 3D XPoint, která už byla dokončena a nyní je v produkci společně s ještě první generací, a to továrně IM Flash Technologies v americkém Utahu. Třetí generace 3D XPoint se aktuálně vyvíjí. 
 
V druhé polovině příštího roku už Intel bude muset zprovoznit vlastní výrobní kapacity. Letošní transakce se uzavře dle plánu 31. října, což znamená, že výroba pamětí v Utahu bude pro Intel probíhat právě do října 2020. Do té doby by si tak firma měla připravit vlastní kapacity a jak se dozvídáme, bude to ve Fab 68 v čínském městě Dalian.
 
Právě ve Fab 68 už probíhá výroba pamětí 3D NAND Flash, přičemž tato továrna byla uvedena do provozu v roce 2010, kdy začala využívat 65nm proces, který už tehdy rozhodně nebyl tím nejlepším, co bylo k dispozici (byl to v případě Intelu 32nm proces), nicméně to je vzhledem k zaměření továrny jasné. A už v tomto dokumentu (pdf) z roku 2015 je zřejmé, že Intel se svou Fab 68 počítal do budoucna, protože mluvil o dlouhodobém plánu pro výrobu těch nejpokročilejších paměťových technologií, který si vyžádá investici 5,5 miliard dolarů. 
 
Intel však měl ještě plán, který zahrnoval prvotní výrobu 3D XPoint třetí generace ve Fab 11X, která je umístěna v Novém Mexiku. Není jasné, zda se v tomto případě něco změnilo. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD Radeon Navi se konečně objevují v online benchmarcích AMD Radeon Navi se konečně objevují v online benchmarcích
Nedočkavci už dlouho pročesávají online databáze známých benchmarků, zda v nich nezachytí testy chystaných GPU Navi od AMD. Nyní se takové čipy objevily s označením 731F:C1 a 7310:00, takže o co konkrétního jde?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Aktivní chlazení čipových sad se vrací s nástupem X570 Aktivní chlazení čipových sad se vrací s nástupem X570
Základní desky pro nové procesory AMD Ryzen 3000 budou mít v řadě případů aktivně chlazenou čipovou sadu X570. Donedávna se objevila pouze jedna, ale nyní už tu máme dvě další, které ukazují na to, že takové chlazení rozhodně nebude výjimečné.
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Bethesda z Rage 2 odstranila Denuvo Bethesda z Rage 2 odstranila Denuvo
Bethesda Softworks se sama zasloužila o to, že se ihned po vypuštění titulu Rage 2 na trh mohly na internetu objevit její fungující pirátské kopie. Doslova obejít Denuvo v tomto případě bylo velice snadné, a to tak nyní zmizí i ze steamové verze.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Gigabyte na deskách s X470 a B450 nabídne podporu PCIe 4.0 Gigabyte na deskách s X470 a B450 nabídne podporu PCIe 4.0
Můžeme očekávat, že společnost Gigabyte nebude či už není sama, která nabídne na svých starších deskách podporu moderního rozhraní PCI Express 4.0. V případě modelů Gigabyte s X470 a B450 k tomu stačí jen nový BIOS. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Akce Epic Mega Sale odstartovala, 2K Games v reakci stáhli z nabídky Borderlands 3 Akce Epic Mega Sale odstartovala, 2K Games v reakci stáhli z nabídky Borderlands 3
Společnost Epic na svém herním obchodu o víkendu odstartovala vůbec první svou akci Mega Sale, která pro hráče představuje velice zajímavou nabídku. Ale asi ne tak zajímavou pro firmu 2K Games, která z ní aktuálně stáhla své Borderlands 3.
Včera, aktualita, Jan Vítek10 komentářů