www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel chce vyrábět své 3D XPoint v Číně

Intel chce vyrábět své 3D XPoint v Číně
, , aktualita
Intel se v průběhu tohoto roku vypořádá s Micronem, který díky tomu získá celou společnost IM Flash Technologies (IMFT), v níž obě firmy vyvinuly své paměti 3D XPoint. Intel si tak musí hledat novou cestu, jak své paměti vyrábět. 
K oblíbeným
reklama
Tomuto tématu jsme se věnovali nedávno, kdy se objevila informace, že rozchod s Micronem Intelu přinese 1,5 miliardy dolarů. Ten sice bude moci ještě více než rok přednostně odebírat paměti 3D XPoint vyrobené už v továrnách patřících Micronu, ale už nyní evidentně řeší to, kde si je bude poté vyrábět sám. A jak to vypadá, tato výroba bude probíhat v Číně. 
 
 
Nejspíše tak půjde ještě o druhou generaci 3D XPoint, která už byla dokončena a nyní je v produkci společně s ještě první generací, a to továrně IM Flash Technologies v americkém Utahu. Třetí generace 3D XPoint se aktuálně vyvíjí. 
 
V druhé polovině příštího roku už Intel bude muset zprovoznit vlastní výrobní kapacity. Letošní transakce se uzavře dle plánu 31. října, což znamená, že výroba pamětí v Utahu bude pro Intel probíhat právě do října 2020. Do té doby by si tak firma měla připravit vlastní kapacity a jak se dozvídáme, bude to ve Fab 68 v čínském městě Dalian.
 
Právě ve Fab 68 už probíhá výroba pamětí 3D NAND Flash, přičemž tato továrna byla uvedena do provozu v roce 2010, kdy začala využívat 65nm proces, který už tehdy rozhodně nebyl tím nejlepším, co bylo k dispozici (byl to v případě Intelu 32nm proces), nicméně to je vzhledem k zaměření továrny jasné. A už v tomto dokumentu (pdf) z roku 2015 je zřejmé, že Intel se svou Fab 68 počítal do budoucna, protože mluvil o dlouhodobém plánu pro výrobu těch nejpokročilejších paměťových technologií, který si vyžádá investici 5,5 miliard dolarů. 
 
Intel však měl ještě plán, který zahrnoval prvotní výrobu 3D XPoint třetí generace ve Fab 11X, která je umístěna v Novém Mexiku. Není jasné, zda se v tomto případě něco změnilo. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD potvrzuje 3. generaci Threadripperů a odkládá nástup CPU Ryzen 9 3950X AMD potvrzuje 3. generaci Threadripperů a odkládá nástup CPU Ryzen 9 3950X
Společnost AMD na závěr dnešního dne potvrdila příchod třetí generace procesorů Threadripper, což je jistě dobrá zpráva. Nicméně špatná je ta, že se firmě nepodaří splnit slib, aby vypustila na trh slíbený Ryzen 9 3950X včas. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Epic zdarma nabízí Batmanovskou kolekci šesti her a připravuje si Metro: 2033 Redux Epic zdarma nabízí Batmanovskou kolekci šesti her a připravuje si Metro: 2033 Redux
Společnost Epic Games nekončí s pravidelným nabízením her zdarma a nyní si připravila rovnou celou Batman Arkham Collection a Lego Batman čítající celkem šest her. Brzy pak přijde do nabídky zdarma i Metro: 2033 Redux.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Obrovský vulkán Loki na Io by mohl každou chvíli spustit Obrovský vulkán Loki na Io by mohl každou chvíli spustit
Jupiterův měsíc Io patří mezi geologicky činná tělesa Sluneční soustavy a brzy by to mohl velice názorně ukázat. Erupce jeho vulkánu zvaného Loki byla už dříve několikrát úspěšně předpovězena a nyní se očekává další. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
QNAP uvádí na trh NAS systém QTS 4.4.1 s novým linuxovým jádrem QNAP uvádí na trh NAS systém QTS 4.4.1 s novým linuxovým jádrem
Společnost QNAP si připravila novou verzi operačního systému pro své modely NAS, a sice QTS 4.4.1. Ta představuje nové funkce pro cloudová a hybridní cloudová úložiště či řešení Fibre Channel. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Valve by dle francouzského soudu nemělo uživatelům bránit v prodeji zakoupených her Valve by dle francouzského soudu nemělo uživatelům bránit v prodeji zakoupených her
Společnost Valve byla už dříve donucena k tomu, aby umožnila hráčům vracet hry, které mají šanci si krátce vyzkoušet. Nyní se na ni ale z Francie valí další a potenciálně mnohem větší ohrožení tržeb, které se týká přeprodeje her. 
Včera, aktualita, Jan Vítek