www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel chce vyrábět své 3D XPoint v Číně

Intel chce vyrábět své 3D XPoint v Číně
, , aktualita
Intel se v průběhu tohoto roku vypořádá s Micronem, který díky tomu získá celou společnost IM Flash Technologies (IMFT), v níž obě firmy vyvinuly své paměti 3D XPoint. Intel si tak musí hledat novou cestu, jak své paměti vyrábět. 
K oblíbeným
reklama
Tomuto tématu jsme se věnovali nedávno, kdy se objevila informace, že rozchod s Micronem Intelu přinese 1,5 miliardy dolarů. Ten sice bude moci ještě více než rok přednostně odebírat paměti 3D XPoint vyrobené už v továrnách patřících Micronu, ale už nyní evidentně řeší to, kde si je bude poté vyrábět sám. A jak to vypadá, tato výroba bude probíhat v Číně. 
 
 
Nejspíše tak půjde ještě o druhou generaci 3D XPoint, která už byla dokončena a nyní je v produkci společně s ještě první generací, a to továrně IM Flash Technologies v americkém Utahu. Třetí generace 3D XPoint se aktuálně vyvíjí. 
 
V druhé polovině příštího roku už Intel bude muset zprovoznit vlastní výrobní kapacity. Letošní transakce se uzavře dle plánu 31. října, což znamená, že výroba pamětí v Utahu bude pro Intel probíhat právě do října 2020. Do té doby by si tak firma měla připravit vlastní kapacity a jak se dozvídáme, bude to ve Fab 68 v čínském městě Dalian.
 
Právě ve Fab 68 už probíhá výroba pamětí 3D NAND Flash, přičemž tato továrna byla uvedena do provozu v roce 2010, kdy začala využívat 65nm proces, který už tehdy rozhodně nebyl tím nejlepším, co bylo k dispozici (byl to v případě Intelu 32nm proces), nicméně to je vzhledem k zaměření továrny jasné. A už v tomto dokumentu (pdf) z roku 2015 je zřejmé, že Intel se svou Fab 68 počítal do budoucna, protože mluvil o dlouhodobém plánu pro výrobu těch nejpokročilejších paměťových technologií, který si vyžádá investici 5,5 miliard dolarů. 
 
Intel však měl ještě plán, který zahrnoval prvotní výrobu 3D XPoint třetí generace ve Fab 11X, která je umístěna v Novém Mexiku. Není jasné, zda se v tomto případě něco změnilo. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Asus uvedl PCE-AX3000, PCIe Wi-Fi síťovku s 3000 Mbps Asus uvedl PCE-AX3000, PCIe Wi-Fi síťovku s 3000 Mbps
Pokud chcete, aby váš desktop využíval nejrychlejší Wi-Fi 6 (802.11ax), budete muset patrně sáhnout po adekvátní síťové kartě. Takovou představuje společnost Asus. Její model PCE-AX3000 Wi-Fi 6 podporuje s rychlostí až 3 Gbps.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Ryzen 9 3950X na levných a drahých deskách: jaký mají vliv na výkon? Ryzen 9 3950X na levných a drahých deskách: jaký mají vliv na výkon?
Server TechSpot provedl test s procesorem Ryzen 9 3950X, který byl otestován na různých deskách s čipsety X570 a především pak s B450. Ty můžeme brát jako minimum pro takový procesor, ale to ovlivní jeho výkon? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
V USA se vznítila rychlonabíječka Tesla Supercharger V USA se vznítila rychlonabíječka Tesla Supercharger
V New Jersey se u čerpací stanice Wawa vznítila rychlonabíječka Tesla Supercharger. To není úplně běžné, neboť dosud se při nabíjení obvykle vznítily elektromobily, ale ne nabíječky. Naštěstí se nic vážného nestalo.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Valve chystá nový Half-Life, odhalí jej ve čtvrtek Valve chystá nový Half-Life, odhalí jej ve čtvrtek
Mnozí už ani nedoufali, že by společnost Valve vyslyšela prosby a nářky volající po pokračování série Half-Life. Nyní ale mohou zase trnout nad tím, co se z této nadlouho přerušené série stane.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Jensen Huang: RTX je pro NVIDII výhra, ray tracing se chystá do mainstreamu Jensen Huang: RTX je pro NVIDII výhra, ray tracing se chystá do mainstreamu
Výkonný ředitel firmy NVIDIA Jensen Huang si při příležitosti zveřejnění finančních výsledků za třetí kvartál fiskálního roku 2020 popovídal s investory i o tom, jaký dopad mají karty řady RTX a jaká bude budoucnost ray tracingu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek19 komentářů