www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel z rozchodu s Micronem získá až 1,5 miliardy dolarů

Intel z rozchodu s Micronem získá až 1,5 miliardy dolarů
, , aktualita
Intel dosud provozoval s Micronem společnost IM Flash Technologies, ale my už nějaký ten pátek víme, že se obě firmy rozhodly jít vlastní cestou. Na svět přitom přivedly zbrusu novou paměťovou technologii 3D XPoint.
K oblíbeným
reklama
Naposledy jsme si přitom četli o tom, že Intel s Micronem nezažívají tak úplně nekomplikovaný rozchod a že se budou dohadovat u soudu. Případ se točil či točí kolem zaměstnance Intelu, jímž je jistý Doyle Rivers, který měl přejít do Micronu i s důvěrnými informacemi. To už ale můžeme nechat plavat, protože rozchod pokračuje s tím, že Micron Intelu zaplatí 1,3 až 1,5 miliardy dolarů za jeho podíl a další pohledávky, přičemž se očekává, že celá transakce se uzavře v říjnu. 
 
 
To vše odpovídá smlouvě o podniku se společnou majetkovou účastí, kterou Intel s Micronem podepsal v roce 2005. Micron v IM Flash Technologies (IMFT) drží 51% podíl a také má právo na odkoupení zbylých 49 %, ovšem při splnění určitých podmínek. Intel přitom už Micronu v roce 2012 prodal své podíly na továrnách firmy IMFT v Singapuru a Virginii, takže té zůstala pouze jediná továrna v Lehi ve státě Utah (na fotografii). 
 
V Lehi se dnes vyrábí jediný produkt, a sice paměti 3D XPoint, které však aktuálně prakticky na trhu nabízí v produktech Optane pouze Intel. Micron přitom už v roce 2016 představil produkty QuantX založené na těchto pamětech, avšak ty se dosud nedostaly na trh. Dozvídáme se, že nejspíše čeká na dokončení vývoje druhé generace 3D XPoint, kterou teprve využije pro své produkty, a to snad ještě letos. Zda se budou prodávat pod značkou QuantX, to se uvidí. 
 
Ani Intel však s 3D XPoint nekončí a už dříve se psalo, že bude tyto paměti dále vyvíjet samostatně. Jejich druhá generace ale vznikla ještě s přispěním obou firem. Intel se nyní může těšit na až 1,5 miliardy dolarů, které však Micron zaplatí z větší části jako dluh IMFT a pouze na 300 až 500 milionů bude ohodnocen samotný podíl Intelu. Ten chce získané peníze použít právě na rozběhnutí výroby pamětí 3D XPoint, a to buď v nějakém existujícím provozu, nebo ve zbrusu nové továrně. Přinejmenším do poloviny příštího roku ale bude mít právo kupovat potřebné paměti od Micronu. 
 
 
Zdroj: Anandtech 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD Radeon Navi se konečně objevují v online benchmarcích AMD Radeon Navi se konečně objevují v online benchmarcích
Nedočkavci už dlouho pročesávají online databáze známých benchmarků, zda v nich nezachytí testy chystaných GPU Navi od AMD. Nyní se takové čipy objevily s označením 731F:C1 a 7310:00, takže o co konkrétního jde?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Aktivní chlazení čipových sad se vrací s nástupem X570 Aktivní chlazení čipových sad se vrací s nástupem X570
Základní desky pro nové procesory AMD Ryzen 3000 budou mít v řadě případů aktivně chlazenou čipovou sadu X570. Donedávna se objevila pouze jedna, ale nyní už tu máme dvě další, které ukazují na to, že takové chlazení rozhodně nebude výjimečné.
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Bethesda z Rage 2 odstranila Denuvo Bethesda z Rage 2 odstranila Denuvo
Bethesda Softworks se sama zasloužila o to, že se ihned po vypuštění titulu Rage 2 na trh mohly na internetu objevit její fungující pirátské kopie. Doslova obejít Denuvo v tomto případě bylo velice snadné, a to tak nyní zmizí i ze steamové verze.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Gigabyte na deskách s X470 a B450 nabídne podporu PCIe 4.0 Gigabyte na deskách s X470 a B450 nabídne podporu PCIe 4.0
Můžeme očekávat, že společnost Gigabyte nebude či už není sama, která nabídne na svých starších deskách podporu moderního rozhraní PCI Express 4.0. V případě modelů Gigabyte s X470 a B450 k tomu stačí jen nový BIOS. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Akce Epic Mega Sale odstartovala, 2K Games v reakci stáhli z nabídky Borderlands 3 Akce Epic Mega Sale odstartovala, 2K Games v reakci stáhli z nabídky Borderlands 3
Společnost Epic na svém herním obchodu o víkendu odstartovala vůbec první svou akci Mega Sale, která pro hráče představuje velice zajímavou nabídku. Ale asi ne tak zajímavou pro firmu 2K Games, která z ní aktuálně stáhla své Borderlands 3.
Včera, aktualita, Jan Vítek10 komentářů