www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel z rozchodu s Micronem získá až 1,5 miliardy dolarů

Intel z rozchodu s Micronem získá až 1,5 miliardy dolarů
, , aktualita
Intel dosud provozoval s Micronem společnost IM Flash Technologies, ale my už nějaký ten pátek víme, že se obě firmy rozhodly jít vlastní cestou. Na svět přitom přivedly zbrusu novou paměťovou technologii 3D XPoint.
K oblíbeným
reklama
Naposledy jsme si přitom četli o tom, že Intel s Micronem nezažívají tak úplně nekomplikovaný rozchod a že se budou dohadovat u soudu. Případ se točil či točí kolem zaměstnance Intelu, jímž je jistý Doyle Rivers, který měl přejít do Micronu i s důvěrnými informacemi. To už ale můžeme nechat plavat, protože rozchod pokračuje s tím, že Micron Intelu zaplatí 1,3 až 1,5 miliardy dolarů za jeho podíl a další pohledávky, přičemž se očekává, že celá transakce se uzavře v říjnu. 
 
 
To vše odpovídá smlouvě o podniku se společnou majetkovou účastí, kterou Intel s Micronem podepsal v roce 2005. Micron v IM Flash Technologies (IMFT) drží 51% podíl a také má právo na odkoupení zbylých 49 %, ovšem při splnění určitých podmínek. Intel přitom už Micronu v roce 2012 prodal své podíly na továrnách firmy IMFT v Singapuru a Virginii, takže té zůstala pouze jediná továrna v Lehi ve státě Utah (na fotografii). 
 
V Lehi se dnes vyrábí jediný produkt, a sice paměti 3D XPoint, které však aktuálně prakticky na trhu nabízí v produktech Optane pouze Intel. Micron přitom už v roce 2016 představil produkty QuantX založené na těchto pamětech, avšak ty se dosud nedostaly na trh. Dozvídáme se, že nejspíše čeká na dokončení vývoje druhé generace 3D XPoint, kterou teprve využije pro své produkty, a to snad ještě letos. Zda se budou prodávat pod značkou QuantX, to se uvidí. 
 
Ani Intel však s 3D XPoint nekončí a už dříve se psalo, že bude tyto paměti dále vyvíjet samostatně. Jejich druhá generace ale vznikla ještě s přispěním obou firem. Intel se nyní může těšit na až 1,5 miliardy dolarů, které však Micron zaplatí z větší části jako dluh IMFT a pouze na 300 až 500 milionů bude ohodnocen samotný podíl Intelu. Ten chce získané peníze použít právě na rozběhnutí výroby pamětí 3D XPoint, a to buď v nějakém existujícím provozu, nebo ve zbrusu nové továrně. Přinejmenším do poloviny příštího roku ale bude mít právo kupovat potřebné paměti od Micronu. 
 
 
Zdroj: Anandtech 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Temné hvězdy: vodík a trošku temné hmoty jako zárodek supermasivních černých děr? Temné hvězdy: vodík a trošku temné hmoty jako zárodek supermasivních černých děr?
Teorie o mladém vesmíru zahrnují exotické objekty, mezi něž rozhodně patří i temné hvězdy. Tyto hypotetické objekty by se mohly stát zárodky pozdějších supermasivních černých děr jako vůbec první hvězdy vesmíru. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti
Dle vyjádření jednoho z vedoucích pracovníků firmy AMD byly ceny nových Radeonů s jejich pozdějším snížením ještě před vypuštěním na trh předem pečlivě připravená akce. Alespoň to se dozvídáme z úst Scotta Herkelmana. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Google: Stadia není Netflix pro hry, nabídne i exkluzivity Google: Stadia není Netflix pro hry, nabídne i exkluzivity
Zástupce firmy Google, který má přímo na starosti platformu Stadia, byl ochoten odpovídat na všetečné otázky lidí na fórech Reddit. My jsme se tak dozvěděli i to, že bychom dle jeho představ neměli o službě mluvit jako o Netflixu pro hry.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Equifax zaplatí až 700 milionů dolarů za únik dat z roku 2017 Equifax zaplatí až 700 milionů dolarů za únik dat z roku 2017
V září roku 2017 se začala odkrývat kauza, která se týkala amerických úvěrových registrů obsahujících informace o téměř polovině obyvatelů USA a její už tak od počátku obludné rozměry časem ještě narostly. Jaké je vyústění?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
První benchmarky dávají RTX 2080 SUPER téměř na úroveň TITANu V První benchmarky dávají RTX 2080 SUPER téměř na úroveň TITANu V
Na trh musí teprve ještě dorazit slíbená karta GeForce RTX 2080 SUPER, která už je ale na cestě, protože byla vyzkoušena v prvních testech. A není překvapivé, že to je zrovna benchmark z Final Fantasy XV.
Dnes, aktualita, Jan Vítek