www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel chystá levné Xeony založené na Coffee Lake

Intel chystá levné Xeony založené na Coffee Lake
, , aktualita
V případě procesorů Intel Xeon je nízká cena relativní pojem, ovšem pokud budeme uvažovat právě o jejich řadích, budou nové Xeon E-2000 ty levnější. Půjde o upravené destopové procesory Coffee Lake-S. 
K oblíbeným
reklama
Samotný Intel zveřejnil informace o deseti nových procesorech Xeon E-2000, které jsou založeny na modelech z rodiny Coffee Lake-S. Půjde tak nejspíše o procesory pro patici LGA-1151, ovšem už ne pro aktuální čipové sady 300 Series, ale pro jejich obdobu pro malé servery či pracovní stanice. Krom označení modelů, produktových kódů a S-Spec se však o nich nic nedozvíme. 
 
 
Lze ale očekávat, že půjde prostě o protějšky Coffee Lake-S zbavené v některých případech grafického jádra. Ovšem ve většině případů, čili u sedmi procesorů, nám písmeno G v označení napovídá, že grafické jádro chybět nebude. 
 
 
Od Coffee Lake-S se také budou nejspíše lišit i svým TDP, pracovními takty, podporou pamětí a především technologiemi. Samozřejmá bude zvláště podpora pamětí s ECC. 
 
Zdroj uvádí, že procesory Xeon E-2000 budou vyráběny v zařízení Intelu umístěném ve Vietnamu, ovšem pokud je to pravda, tak samozřejmě nepůjde o samotnou výrobu čipů. Intel má nyní pět továren schopných vyrábět 14nm čipy, a to pouze v USA a Irsku. Ve Vietnamu by nicméně mohlo probíhat testování a závěrečné pouzdření procesorů, neboť k tomu má Intel potřebnou továrnu v Ho Či Minově Městě. První várky nových Xeonů se očekávají na konci tohoto měsíce. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nehody Boeingu 737 zavinily i peníze, kritická výbava byla za příplatek Nehody Boeingu 737 zavinily i peníze, kritická výbava byla za příplatek
Jistě vám neunikly dvě smrteln nehody Boeingu 737 MAX 8 v poslední době, při kterých dohromady zemřelo téměř 350 lidí. Mohly za ně peníze. Aerolinky totiž šetřily a nepřiplatily si za důležitou bezpečnostní výbavu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Korejci tajně dávali kamery do hotelů, hosty streamovali na internetu Korejci tajně dávali kamery do hotelů, hosty streamovali na internetu
Na internetu se dnes streamuje všechno. Dva Korejci se tak rozhodli, že budou šmírovat hotelové hosty a do mnoha hotelů po Jižní Koreji instalovali tajné kamery, kterými natáčeli hosty a záznamy prodávali na internetu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps
Viceprezident Googlu Phil Harrison se více rozpovídal o novém projektu streamování her Google Stadia. Mnozí si dělají obavy o nutné internetové připojení. Dle Harrisona by si hráči měli vystačit s 30Mbps připojením.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac
Microsoft nevyvíjí software pouze pro svou vlastní platformu, ale i pro ty konkurenční. Jeho antivir Windows Defender ATP tak přišel o slůvko Windows v názvu a nyní je k dispozici i pro systém Apple macOS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících
Boj o první místo v počtu sledujících na YouTube se stal naprostou zvráceností. Fanoušci youtubera PewDiePie hackují tiskárny i chytré televize. Nyní jeden z nich udělal ransomware, který odemkne data tehdy, když PewDiePie získá 100 milionů sledujících.
Včera, aktualita, Milan Šurkala