www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Intel Core 8. gen. přijde i s integrovanou grafikou AMD Radeon a HBM2

Intel Core 8. gen. přijde i s integrovanou grafikou AMD Radeon a HBM2
, , aktualita
Už několikrát se hovořilo o integraci grafických čipů AMD do procesorů Intel a 8. generace čipů Intel Core tak konečně učiní. Tito odvěcí rivalové budou spolupracovat a mobilní procesory Intelu využijí grafiky AMD Radeon s HBM2 pamětmi.
reklama
O použití grafických čipů AMD Radeon v procesorech Intel se hovořilo už hodně krát. Bylo to např. v minulém roce, kdy si Intel začal licencovat potřebné patenty pro své integrované čipy od AMD místo Nvidie. Nyní ale jde skutečně o to, že budou grafické čipy od AMD přímo v procesorech Intel. Půjde o mobilní procesory Intel Core 8. generace (výkonná řada H), které mají umožnit vysoký grafický výkon v podstatně mobilnějším balení. Dle výzkumu Intelu totiž notebooky s dedikovanou grafickou kartou mají průměrnou výšku 26 milimetrů, zatímco modely s integrovaným čipem míří hluboko pod 16 milimetrů a některé modely se už pohybují kolem 11 milimetrů.
 
Intel Core s Radeonem srovnání
 
Nové procesory využijí technologií vysokorychlostního spojení Embedded Multi-Die Interconnect Bridge (EMIB), která umožní v jednom procesoru snadno kombinovat CPU s GPU i vlastními pamětmi, snazší bude i řízení výkonu a napájení jednotlivých celků. V tomto případě půjde dokonce o paměťové čipy HBM2, které zabírají méně místa a jsou úspornější než tradiční GDDR5. Ty jsou obvykle rozmístěny vedle sebe a vyžadují spoustu místa a dalších obvodů. HBM2 jsou zde vrstvené na sobě a zabírají tak podstatně méně plochu. Dle Intelu lze takto na základní desce ušetřit až 19 cm2. Výsledkem tak mohou být notebooky ve formě ultrabooků, které ale přinesou výkony herních notebooků.
 
Intel Core 8. generace s AMD Radeon
 
Grafické čipy budou Intelu vyráběny na míru dle jeho požadavků. Možná si kladete otázku, proč se vlastně AMD k takovému kroku uchyluje. Důvodů je hned několik. I když nahraje do karet Intelu, jehož řešení nyní bude použitelné i pro náročnější grafické výkony, AMD s každým takovým procesorem prodá i své vlastní řešení. Zároveň podstatně rozšíří zastoupení grafických čipů AMD na úkor Nvidie, která je dnes hlavním dodavatelem grafických čipů pro herní notebooky. Při použití těchto nových procesorů Intelu tak dedikovaná grafika nemusí být v mnoha případech vůbec potřeba a místo dedikované Nvidie bude mít mnoho notebooku integrované AMD.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Město zakázalo nové minery bitcoinů, spotřebují více než 100% elektromobilita Město zakázalo nové minery bitcoinů, spotřebují více než 100% elektromobilita
Těžba kryptoměn je velkým problémem pro spotřebu elektrické energie a ve městě Plattsburgh v USA už toho mají dost. Zavedli 18měsíční ban na výstavbu nových center pro těžbu kryptoměn. Ta totiž spotřebují enormní množství elektřiny.
17.3.2018, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Ford Mustang dostane Shelby GT500 se 700 koňmi i hybridní verzi Ford Mustang dostane Shelby GT500 se 700 koňmi i hybridní verzi
Slavný Ford Mustang brzy dostane nejsilnější verzi Shelby GT500, která slibuje velmi vysoký výkon přes 700 koní. Poněvadž je elektrická a "ekologická" doba, nezapomene se dokonce ani na hybridní variantu.
16.3.2018, aktualita, Milan Šurkala
Astronomové: všechny diskové galaxie rotují jednou za miliardu let Astronomové: všechny diskové galaxie rotují jednou za miliardu let
Studie zveřejněná v The Monthly Notices of the Royal Astronomical Society dne 9. března tvrdí, že veškeré diskové galaxie bez ohledu na velikost či celkovou masu rotují rychlostí jedné otáčky za zhruba miliardu let. 
16.3.2018, aktualita, Jan Vítek
Masarykova univerzita využije Kingdom Come k výuce Masarykova univerzita využije Kingdom Come k výuce
Daniel Vávra oznámil, že Masarykova univerzita se chystá využít hru Kingdom Come: Deliverance pro výuku. Vedle toho nám i přislíbil, že se do hry dostane i ženská postava, za niž si budeme moci zahrát. 
16.3.2018, aktualita, Jan Vítek
Smrtící kyberútok: když se hackeři zaměří na petrochemickou továrnu Smrtící kyberútok: když se hackeři zaměří na petrochemickou továrnu
Hackerské útoky obvykle neohrožují přímo lidské životy, i když už bychom mohli najít nějaké příklady. Asi nic z toho by ale nešlo postavit na úroveň podařeného útoku na petrochemické zařízení v Saúdské Arábii. Ten se ale naštěstí nevyvedl.
16.3.2018, aktualita, Jan Vítek2 komentáře