www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Intel Core 8. gen. přijde i s integrovanou grafikou AMD Radeon a HBM2

Intel Core 8. gen. přijde i s integrovanou grafikou AMD Radeon a HBM2
, , aktualita
Už několikrát se hovořilo o integraci grafických čipů AMD do procesorů Intel a 8. generace čipů Intel Core tak konečně učiní. Tito odvěcí rivalové budou spolupracovat a mobilní procesory Intelu využijí grafiky AMD Radeon s HBM2 pamětmi.reklama
O použití grafických čipů AMD Radeon v procesorech Intel se hovořilo už hodně krát. Bylo to např. v minulém roce, kdy si Intel začal licencovat potřebné patenty pro své integrované čipy od AMD místo Nvidie. Nyní ale jde skutečně o to, že budou grafické čipy od AMD přímo v procesorech Intel. Půjde o mobilní procesory Intel Core 8. generace (výkonná řada H), které mají umožnit vysoký grafický výkon v podstatně mobilnějším balení. Dle výzkumu Intelu totiž notebooky s dedikovanou grafickou kartou mají průměrnou výšku 26 milimetrů, zatímco modely s integrovaným čipem míří hluboko pod 16 milimetrů a některé modely se už pohybují kolem 11 milimetrů.
 
Intel Core s Radeonem srovnání
 
Nové procesory využijí technologií vysokorychlostního spojení Embedded Multi-Die Interconnect Bridge (EMIB), která umožní v jednom procesoru snadno kombinovat CPU s GPU i vlastními pamětmi, snazší bude i řízení výkonu a napájení jednotlivých celků. V tomto případě půjde dokonce o paměťové čipy HBM2, které zabírají méně místa a jsou úspornější než tradiční GDDR5. Ty jsou obvykle rozmístěny vedle sebe a vyžadují spoustu místa a dalších obvodů. HBM2 jsou zde vrstvené na sobě a zabírají tak podstatně méně plochu. Dle Intelu lze takto na základní desce ušetřit až 19 cm2. Výsledkem tak mohou být notebooky ve formě ultrabooků, které ale přinesou výkony herních notebooků.
 
Intel Core 8. generace s AMD Radeon
 
Grafické čipy budou Intelu vyráběny na míru dle jeho požadavků. Možná si kladete otázku, proč se vlastně AMD k takovému kroku uchyluje. Důvodů je hned několik. I když nahraje do karet Intelu, jehož řešení nyní bude použitelné i pro náročnější grafické výkony, AMD s každým takovým procesorem prodá i své vlastní řešení. Zároveň podstatně rozšíří zastoupení grafických čipů AMD na úkor Nvidie, která je dnes hlavním dodavatelem grafických čipů pro herní notebooky. Při použití těchto nových procesorů Intelu tak dedikovaná grafika nemusí být v mnoha případech vůbec potřeba a místo dedikované Nvidie bude mít mnoho notebooku integrované AMD.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Synology uvádí NAS DS218 a FlashStation FS1018 pro 12 SSD disků Synology uvádí NAS DS218 a FlashStation FS1018 pro 12 SSD disků
Společnost Synology představilo dva nové NAS servery DiskStation DS218 a FlashStation FS1018. Prvně jmenovaný umí kódování do 10bitového H.265, druhý zase pojme rovnou 12 velmi výkonných SSD disků.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Elite: Dangerous přiostřuje, Thargoidi útočí i na přístavy Elite: Dangerous přiostřuje, Thargoidi útočí i na přístavy
Hmyzácká rasa Thargoidů začala znepříjemňovat život hráčů v Elite: Dangerous, jak nám tvůrci ostatně slibovali. I nové video ukazuje, že ušetřeny nezůstanou ani velké vesmírné stanice a že tak bude svět v této hře jiný než dřív.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Další nadílka her zdarma: vánoční Hitman a Company of Heroes 2 Další nadílka her zdarma: vánoční Hitman a Company of Heroes 2
Letos si nemůžeme stěžovat na nedostatek herních dárků. Máme tu totiž další dva, a to Hitman Holiday Pack od IO Interactive a pak tu je také okamžitá možnost si přivlastnit kopii Company of Heroes 2 od Relic. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Předseda FCC si střílí z konce síťové neutrality Předseda FCC si střílí z konce síťové neutrality
Organizace FCC zrušila obyvatelům USA jistotu síťové neutrality, čili rovnosti veškerých dat poskytovaných jejich ISP. Předseda FCC Ajit Pai k tomu zveřenil video, v němž si ze síťové neutrality a jejích zastánců rovnou střílí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Online video přehrávače už zcela běžně těží na našich počítačích Online video přehrávače už zcela běžně těží na našich počítačích
Ve světě počítačů se rozhořela válka mezi společnostmi a jednotlivci, kteří by si rádi z našich počítačů udělali slouhy pro těžbu kryptoměn ku vlastnímu obohacení a mezi firmami vyvíjejícími software pro blokování reklam. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek