www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Intel Core 8. gen. přijde i s integrovanou grafikou AMD Radeon a HBM2

Intel Core 8. gen. přijde i s integrovanou grafikou AMD Radeon a HBM2
, , aktualita
Už několikrát se hovořilo o integraci grafických čipů AMD do procesorů Intel a 8. generace čipů Intel Core tak konečně učiní. Tito odvěcí rivalové budou spolupracovat a mobilní procesory Intelu využijí grafiky AMD Radeon s HBM2 pamětmi.
reklama
O použití grafických čipů AMD Radeon v procesorech Intel se hovořilo už hodně krát. Bylo to např. v minulém roce, kdy si Intel začal licencovat potřebné patenty pro své integrované čipy od AMD místo Nvidie. Nyní ale jde skutečně o to, že budou grafické čipy od AMD přímo v procesorech Intel. Půjde o mobilní procesory Intel Core 8. generace (výkonná řada H), které mají umožnit vysoký grafický výkon v podstatně mobilnějším balení. Dle výzkumu Intelu totiž notebooky s dedikovanou grafickou kartou mají průměrnou výšku 26 milimetrů, zatímco modely s integrovaným čipem míří hluboko pod 16 milimetrů a některé modely se už pohybují kolem 11 milimetrů.
 
Intel Core s Radeonem srovnání
 
Nové procesory využijí technologií vysokorychlostního spojení Embedded Multi-Die Interconnect Bridge (EMIB), která umožní v jednom procesoru snadno kombinovat CPU s GPU i vlastními pamětmi, snazší bude i řízení výkonu a napájení jednotlivých celků. V tomto případě půjde dokonce o paměťové čipy HBM2, které zabírají méně místa a jsou úspornější než tradiční GDDR5. Ty jsou obvykle rozmístěny vedle sebe a vyžadují spoustu místa a dalších obvodů. HBM2 jsou zde vrstvené na sobě a zabírají tak podstatně méně plochu. Dle Intelu lze takto na základní desce ušetřit až 19 cm2. Výsledkem tak mohou být notebooky ve formě ultrabooků, které ale přinesou výkony herních notebooků.
 
Intel Core 8. generace s AMD Radeon
 
Grafické čipy budou Intelu vyráběny na míru dle jeho požadavků. Možná si kladete otázku, proč se vlastně AMD k takovému kroku uchyluje. Důvodů je hned několik. I když nahraje do karet Intelu, jehož řešení nyní bude použitelné i pro náročnější grafické výkony, AMD s každým takovým procesorem prodá i své vlastní řešení. Zároveň podstatně rozšíří zastoupení grafických čipů AMD na úkor Nvidie, která je dnes hlavním dodavatelem grafických čipů pro herní notebooky. Při použití těchto nových procesorů Intelu tak dedikovaná grafika nemusí být v mnoha případech vůbec potřeba a místo dedikované Nvidie bude mít mnoho notebooku integrované AMD.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel Core i9-9900K je tu, jak si vede? Intel Core i9-9900K je tu, jak si vede?
Dnes už konečně padlo informační embargo na nové procesory Intel, a tak se můžeme podívat na první nezávislé testy procesoru Core i9-9900K, o jehož testování firmou Principled Technologies se tak moc mluvilo. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Crucial P1, nová rychlá SSD s QLC čipy Crucial P1, nová rychlá SSD s QLC čipy
Také společnost Crucial představila nová velmi rychlá SSD. Využívají M.2 2280 formátu a sběrnice PCIe s NVMe podporou. Může se chlubit rychlostí až 2000 MB/s díky vyrovnávacímu SLC bufferu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Ve vesmíru byl poprvé vytvořen Boseho-Einsteinův kondenzát Ve vesmíru byl poprvé vytvořen Boseho-Einsteinův kondenzát
Pomocí experimentálního čipu vyslaného do vesmíru byl lidmi poprvé v jeho prostředí vytvořen Boseho-Einsteinův kondenzát. Ten by mohl přispět k rozšíření přehledu o fyzice a ke studiu temné hmoty a gravitačních vln. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD vyjádřilo svou nespokojenost s benchmarky zveřejněnými Intelem AMD vyjádřilo svou nespokojenost s benchmarky zveřejněnými Intelem
Intel si u firmy Principled Technologies objednal benchmarky nových Core a konkurenčních procesorů. Ty byly značně nepřesné vlivem nevhodného nastavení platforem AMD. A právě firma AMD k tomu dosud mlčela. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Začíná mise BepiColombo: dvě sondy zítra startují na cestu k Merkuru Začíná mise BepiColombo: dvě sondy zítra startují na cestu k Merkuru
Evropská ESA a japonská JAXA se spojily v rámci mise BepiColombo, která má za úkol zmapovat planetu Merkur. Vzhledem k extrémním teplotním výkyvům to nebude snadné a snadná nebude ani cesta. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek