www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Intel Core 8. gen. přijde i s integrovanou grafikou AMD Radeon a HBM2

Intel Core 8. gen. přijde i s integrovanou grafikou AMD Radeon a HBM2
, , aktualita
Už několikrát se hovořilo o integraci grafických čipů AMD do procesorů Intel a 8. generace čipů Intel Core tak konečně učiní. Tito odvěcí rivalové budou spolupracovat a mobilní procesory Intelu využijí grafiky AMD Radeon s HBM2 pamětmi.
reklama
O použití grafických čipů AMD Radeon v procesorech Intel se hovořilo už hodně krát. Bylo to např. v minulém roce, kdy si Intel začal licencovat potřebné patenty pro své integrované čipy od AMD místo Nvidie. Nyní ale jde skutečně o to, že budou grafické čipy od AMD přímo v procesorech Intel. Půjde o mobilní procesory Intel Core 8. generace (výkonná řada H), které mají umožnit vysoký grafický výkon v podstatně mobilnějším balení. Dle výzkumu Intelu totiž notebooky s dedikovanou grafickou kartou mají průměrnou výšku 26 milimetrů, zatímco modely s integrovaným čipem míří hluboko pod 16 milimetrů a některé modely se už pohybují kolem 11 milimetrů.
 
Intel Core s Radeonem srovnání
 
Nové procesory využijí technologií vysokorychlostního spojení Embedded Multi-Die Interconnect Bridge (EMIB), která umožní v jednom procesoru snadno kombinovat CPU s GPU i vlastními pamětmi, snazší bude i řízení výkonu a napájení jednotlivých celků. V tomto případě půjde dokonce o paměťové čipy HBM2, které zabírají méně místa a jsou úspornější než tradiční GDDR5. Ty jsou obvykle rozmístěny vedle sebe a vyžadují spoustu místa a dalších obvodů. HBM2 jsou zde vrstvené na sobě a zabírají tak podstatně méně plochu. Dle Intelu lze takto na základní desce ušetřit až 19 cm2. Výsledkem tak mohou být notebooky ve formě ultrabooků, které ale přinesou výkony herních notebooků.
 
Intel Core 8. generace s AMD Radeon
 
Grafické čipy budou Intelu vyráběny na míru dle jeho požadavků. Možná si kladete otázku, proč se vlastně AMD k takovému kroku uchyluje. Důvodů je hned několik. I když nahraje do karet Intelu, jehož řešení nyní bude použitelné i pro náročnější grafické výkony, AMD s každým takovým procesorem prodá i své vlastní řešení. Zároveň podstatně rozšíří zastoupení grafických čipů AMD na úkor Nvidie, která je dnes hlavním dodavatelem grafických čipů pro herní notebooky. Při použití těchto nových procesorů Intelu tak dedikovaná grafika nemusí být v mnoha případech vůbec potřeba a místo dedikované Nvidie bude mít mnoho notebooku integrované AMD.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Facebook brzy vypustí satelity pro golbální internet Facebook brzy vypustí satelity pro golbální internet
Především chudé země mají velký problém s pokrytím internetem i jeho cenou. Facebook se to už dlouho snaží vyřešit a nyní to vypadá, že použije satelity systému Athena na nízké orbitě. Ty by se mohly objevit už velmi brzy.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Doporučené PC sestavy: červenec 2018 Doporučené PC sestavy: červenec 2018
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek52 komentářů
Microsoft Identity Bounty Program, za nalezení chyby až $100 000 Microsoft Identity Bounty Program, za nalezení chyby až $100 000
Microsoft spustil Identity Bounty Program, kdy za nalezení závažné chyby v systémech přihlašování u vybraných služeb Microsoftu můžete dostat nemalou peněžní odměnu. Ta může činit až 100 tisíc dolarů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Hackeři z MoneyTaker ukradli v ruské bance 20 mil. Kč Hackeři z MoneyTaker ukradli v ruské bance 20 mil. Kč
Nesprávně nastavený a neaktualizovaný router stál za úspěšným útokem hackerské skupiny MoneyTaker na ruskou banku PIR Bank. Hackeři byli schopni převést a vybrat peníze v hodnotě téměř 20 milionů korun.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Samsung uvádí obří 43" zakřivený monitor C43J89 Samsung uvádí obří 43" zakřivený monitor C43J89
Samsung představil nový obrovský 43" monitor C43J89, který pochopitelně disponuje zakřivenou obrazovkou s poměrem stran 32:10. Díky VA panelu potěší vysokým kontrastem 3000:1 a nabídne i 120Hz frekvenci.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář