www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel Core i9-10900K běží až s 5,4 GHz na všech jádrech

Intel Core i9-10900K běží až s 5,4 GHz na všech jádrech
, , aktualita
Nový high-endový procesor Intel Core i9-10900K má hodně vysoké takty, přesto je ale možné ho ještě kapánek přetaktovat. Na internetu se ukázaly screenshoty zobrazující, že dokáže běžet s frekvencí 5,4 GHz na všech 10 jádrech.
K oblíbeným
reklama
Intel přichází na trh s novými procesory Core 10. generace (Comet Lake-S) a mezi nimi je i high-endový procesor Intel Core i9-10900K. Jeho základní takt činí 3,7 GHz, přičemž Turbo pro jedno jádro může dosahovat 5,1 GHz (Turbo Boost 2.0), 5,2 GHz (Turbo Boost Max 3.0) nebo dokonce 5,3 GHz (Thermal Velocity Boost). Pro všechna jádra ale tak vysoké takty rozhodně neplatí a All Core Turbo činí 4,8 GHz, resp. 4,9 GHz u Thermal Velocity Boost. Na internetu se už ale objevily testy, které ukazují, že procesor zvládne ještě pár set MHz navíc.
 
Intel Core i9 10. generace
 
V testu Cinebench R15 zveřejněném na čínském fóru Baidu vykázal standardní procesor výkon 2347 bodů. Po přetaktování se podařilo dosáhnout frekvence 5,4 GHz na všech jádrech a výkon stoupl na 3002 bodů. Screenshot zároveň ukázal, že takový 16jádrový Ryzen 9 3950X je v tomto testu díky 6 jádrům navíc ještě výrazně lepší, neboť ten dosáhl na 4973 bodů. Ten je však mnohem dražším procesorem než ten od Intelu (cca $720 proti cca $490 u Intelu). Test proběhl na základní desce ASRock Z490 Phantom Gaming 4/ax s 16 GB DDR4-3200 RAM od společnosti G.Skill. Otázkou je, zda se dá těmto testům věřit. Dalším otazníkem je to, jaké bylo použito chlazení.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu
Na trh příští měsíc vstoupí čtveřice monitorů od AOC z nové řady V4: U27V4EA, Q32V4, Q27V4EA3 a Q24V4EA. Nabízí modely s rozlišením QHD či UHD a úhlopříčkami od 23,8" do 31,5". Zaujmout by mohly hlavně zákazníky zaměřené na design a cenu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi
Doprava přechází na elektřinu a s tím se také objevují otázky, co s akumulátory, které už dosloužily. V případě elektrických koloběžek Lime je jednou z možností upcycling. Svůj druhý život mají najít v Bluetooth reproduktorech Gomi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti
Společnosti Samsung se povedlo překonat rekord v přenosové rychlosti na 5G síti. Konkrétně jde o přenos na jedno zařízení, kdy bylo dosaženo 5,23 Gbps. Navíc šlo o běžně dostupný telefon na trhu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí
Čím více se blíží říjnový termín startu James Webb Space Telescope (JWST), tím pravděpodobnější je, že už nenastane žádné další zdržení. Nyní navíc přichází dobrá zpráva, a sice potvrzení o dokončení finálních funkčních testů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů