www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel Core i9-9900K přetaktován nad 7,6 GHz

Intel Core i9-9900K přetaktován nad 7,6 GHz
, , aktualita
Procesory Core i9 pro LGA 1151 docela topí, to je pravda, ale s opravdu výkonným chlazením, které je dokáže dostat na teploty velice hluboko pod bod mrazu, je taková vlastnost bezpředmětná. Co s takovým chlazením dokážou? 
reklama
Intel Core i9-9900K jsou výborné procesory, o tom není pochyb. Poskytují výkon osmi jader a celkem 16 logických jader na taktech blížících se 5 GHz. Ovšem jsou to také drahé procesory a mají problém s vysokými teplotami, což der8auer částečně osvětlil. Dle něj může být pájka v těchto procesorech, která měla problémy s chlazením řešit, nejspíše sama původcem dalších problémů a dále tu je téma s dvojnásobnou výškou samotných čipů v porovnání s předchozí generací. Křemík navíc zde brání efektivnímu odvodu tepla. 
 
 
Pokud má ale člověk k dispozici velkou zásobu kapalného dusíku nebo ještě lépe helia, jdou tyto věci stranou, i když si lze představit, že pro tyto pokusy jde obvykle stranou také heatspreader procesorů. Daný procesor si už vyzkoušeli profesionální overclockeři, mezi něž ostatně patřil také Roman Hartung, čili der8auer, ale vedle něj tu byl také Allen 'Splave' Golibersuch či Joe 'Steponz' Stepongzi. 
 
 
Na této stránce na HWBot můžete sami vidět, které rekordy už byly díky přetaktovanému Core i9-9900K pokořeny. My se zaměříme především na maximální takt, na který tento procesor vyhnal právě der8auer.
 
 
Na tomto snímku je právě on sedící u počítače s procesorem chlazeným pomocí kapalného helia. To se pro takové pokusy obvykle nepoužívá, protože je příliš drahé. Na rozdíl od obvyklého kapalného dusíku se ale jeho teplota pohybuje jen pár stupňů nad absolutní nulou, a tak existuje reálně vyšší šance pro lepší výsledky. V tomto případě to byl jeden, a sice 7613,19 MHz na všech osmi jádrech procesoru, jak ukazuje výš přiložený screenshot  ze CPU-Z. Použita byla deska Asus ROG MAXIMUS XI GENE Z390 a jen jeden 8GB modul DDR4, na němž už nezáleželo. 
 
Allen 'Splave' Golibersuch a Joe 'Steponz' Stepongzi už při svých pokusech používali obvyklý kapalný dusík a na Intel Fall Desktop Launch vytvořili celkem 16 benchmarkových rekordů v osmijádrové kategorii. 
 
 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
3D tisk: jak funguje a kde začít? 3D tisk: jak funguje a kde začít?
Tisk 3D modelů byl ještě nedávno okrajovou technologií pro nadšence. V posledních letech se však dostává do všech odvětví. Tisknou se díly do letadel, aut nebo dočasné zubní náhrady. Jaké jsou technologie 3D tisku?
Dnes, článek, redakce SHW
Výzkumníci přišli s parou poháněnou vesmírnou sondou. Opravdu Výzkumníci přišli s parou poháněnou vesmírnou sondou. Opravdu
Věk páry může být možná oficiálně za námi, ale sonda WINE ukazuje, že se i tak může dostat do kosmického věku a navíc do kosmu samotného. Jedná se navíc o prototyp zařízení, které by si mohlo samo doplňovat palivo. Tedy spíše vařivo.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Firefox 69 ve výchozím nastavení vypne Adobe Flash Firefox 69 ve výchozím nastavení vypne Adobe Flash
Adobe Flash skomírá, ale stále je mezi námi a prohlížeče postupně upouštějí od jeho podpory, ve výchozím nastavení jej blokují a podobně. To se brzy stane i u Firefoxu, který jej plánuje běžně nezobrazovat od verze Firefox 69.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
3D tisk může být stonásobně rychlejší díky pryskyřici tvrzené světlem 3D tisk může být stonásobně rychlejší díky pryskyřici tvrzené světlem
Hned na úvod je třeba upřesnit, že máme na mysli klasický 3D tisk, oproti němuž by nová metoda měla být stokrát rychlejší. To znamená postupné nanášení roztaveného plastu pomocí trysek. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
In Win ukázal svou "supervěž" 928 In Win ukázal svou "supervěž" 928
Na CES 2019 byla k vidění také počítačová skříň 928 Super Tower od společnosti In Win, na niž se nyní v krátkosti podíváme. Název naznačuje, že by mělo jít o masivní skříň pro náročné uživatele. 
Včera, aktualita, Jan Vítek