www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel Core i9-9900K přetaktován nad 7,6 GHz

Intel Core i9-9900K přetaktován nad 7,6 GHz
, , aktualita
Procesory Core i9 pro LGA 1151 docela topí, to je pravda, ale s opravdu výkonným chlazením, které je dokáže dostat na teploty velice hluboko pod bod mrazu, je taková vlastnost bezpředmětná. Co s takovým chlazením dokážou? 
K oblíbeným
reklama
Intel Core i9-9900K jsou výborné procesory, o tom není pochyb. Poskytují výkon osmi jader a celkem 16 logických jader na taktech blížících se 5 GHz. Ovšem jsou to také drahé procesory a mají problém s vysokými teplotami, což der8auer částečně osvětlil. Dle něj může být pájka v těchto procesorech, která měla problémy s chlazením řešit, nejspíše sama původcem dalších problémů a dále tu je téma s dvojnásobnou výškou samotných čipů v porovnání s předchozí generací. Křemík navíc zde brání efektivnímu odvodu tepla. 
 
 
Pokud má ale člověk k dispozici velkou zásobu kapalného dusíku nebo ještě lépe helia, jdou tyto věci stranou, i když si lze představit, že pro tyto pokusy jde obvykle stranou také heatspreader procesorů. Daný procesor si už vyzkoušeli profesionální overclockeři, mezi něž ostatně patřil také Roman Hartung, čili der8auer, ale vedle něj tu byl také Allen 'Splave' Golibersuch či Joe 'Steponz' Stepongzi. 
 
 
Na této stránce na HWBot můžete sami vidět, které rekordy už byly díky přetaktovanému Core i9-9900K pokořeny. My se zaměříme především na maximální takt, na který tento procesor vyhnal právě der8auer.
 
 
Na tomto snímku je právě on sedící u počítače s procesorem chlazeným pomocí kapalného helia. To se pro takové pokusy obvykle nepoužívá, protože je příliš drahé. Na rozdíl od obvyklého kapalného dusíku se ale jeho teplota pohybuje jen pár stupňů nad absolutní nulou, a tak existuje reálně vyšší šance pro lepší výsledky. V tomto případě to byl jeden, a sice 7613,19 MHz na všech osmi jádrech procesoru, jak ukazuje výš přiložený screenshot  ze CPU-Z. Použita byla deska Asus ROG MAXIMUS XI GENE Z390 a jen jeden 8GB modul DDR4, na němž už nezáleželo. 
 
Allen 'Splave' Golibersuch a Joe 'Steponz' Stepongzi už při svých pokusech používali obvyklý kapalný dusík a na Intel Fall Desktop Launch vytvořili celkem 16 benchmarkových rekordů v osmijádrové kategorii. 
 
 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple uvádí kreditní kartu Apple Card Apple uvádí kreditní kartu Apple Card
Apple se snaží výrazně rozšířit portfolio svých služeb. Jednou z novinek, které byly uvedeny na dnešní keynote, jsou i kreditní karty Apple Card. Ty nabídnou nevídané podmínky a až 3% zpětnou odměnu za nákup.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Hackeři na soutěži hackli Teslu Model 3 a vyhráli ji Hackeři na soutěži hackli Teslu Model 3 a vyhráli ji
Jedním ze sponzorů hackerské soutěže Pwn2Own byla letos i Tesla. Ta slíbila, že komu se podaří prolomit jeden ze systémů vozu, může jej získat. Týmu Fluoroacetate se to povedlo a celkem si i z dalších soutěží odnesl 375 tisíc USD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Mars 2020 si přiveze i malou helikoptéru, jak se bude navigovat? Mars 2020 si přiveze i malou helikoptéru, jak se bude navigovat?
Až Mars 2020 odstartuje na cestu, poveze si s sebou i malého pomocníka v podobě helikoptéry. Ta bude první zařízení vyslané na cizí planetu, které (snad) bude schopné opětovného letu a přistání. Jak byla vyřešena navigace?
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
ASUS a ASRock zmiňují první desky s čipsetem AMD X570 ASUS a ASRock zmiňují první desky s čipsetem AMD X570
X570 by měl být na rozdíl od předchozích verzí dané řady čipsetů vyvinut samotným AMD a my o něm víme jako zatím o jediném, který přijde po boku desktopových procesorů Ryzen 3000. Nyní už své desky zmiňují dva známí výrobci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Microsoft Edge založený na Chromiu se ukázal Microsoft Edge založený na Chromiu se ukázal
Loni v prosinci jsme se dozvěděli, že Microsoft rezignuje na vývoj svého enginu EdgeHTML a raději přejde pod Chromium, což už udělali třeba i vývojáři Opery. Nyní už bylo pomalu na čase, aby se objevila první verze a taky že ano.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře