www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel Core i9-9900K přetaktován nad 7,6 GHz

Intel Core i9-9900K přetaktován nad 7,6 GHz
, , aktualita
Procesory Core i9 pro LGA 1151 docela topí, to je pravda, ale s opravdu výkonným chlazením, které je dokáže dostat na teploty velice hluboko pod bod mrazu, je taková vlastnost bezpředmětná. Co s takovým chlazením dokážou? 
K oblíbeným
reklama
Intel Core i9-9900K jsou výborné procesory, o tom není pochyb. Poskytují výkon osmi jader a celkem 16 logických jader na taktech blížících se 5 GHz. Ovšem jsou to také drahé procesory a mají problém s vysokými teplotami, což der8auer částečně osvětlil. Dle něj může být pájka v těchto procesorech, která měla problémy s chlazením řešit, nejspíše sama původcem dalších problémů a dále tu je téma s dvojnásobnou výškou samotných čipů v porovnání s předchozí generací. Křemík navíc zde brání efektivnímu odvodu tepla. 
 
 
Pokud má ale člověk k dispozici velkou zásobu kapalného dusíku nebo ještě lépe helia, jdou tyto věci stranou, i když si lze představit, že pro tyto pokusy jde obvykle stranou také heatspreader procesorů. Daný procesor si už vyzkoušeli profesionální overclockeři, mezi něž ostatně patřil také Roman Hartung, čili der8auer, ale vedle něj tu byl také Allen 'Splave' Golibersuch či Joe 'Steponz' Stepongzi. 
 
 
Na této stránce na HWBot můžete sami vidět, které rekordy už byly díky přetaktovanému Core i9-9900K pokořeny. My se zaměříme především na maximální takt, na který tento procesor vyhnal právě der8auer.
 
 
Na tomto snímku je právě on sedící u počítače s procesorem chlazeným pomocí kapalného helia. To se pro takové pokusy obvykle nepoužívá, protože je příliš drahé. Na rozdíl od obvyklého kapalného dusíku se ale jeho teplota pohybuje jen pár stupňů nad absolutní nulou, a tak existuje reálně vyšší šance pro lepší výsledky. V tomto případě to byl jeden, a sice 7613,19 MHz na všech osmi jádrech procesoru, jak ukazuje výš přiložený screenshot  ze CPU-Z. Použita byla deska Asus ROG MAXIMUS XI GENE Z390 a jen jeden 8GB modul DDR4, na němž už nezáleželo. 
 
Allen 'Splave' Golibersuch a Joe 'Steponz' Stepongzi už při svých pokusech používali obvyklý kapalný dusík a na Intel Fall Desktop Launch vytvořili celkem 16 benchmarkových rekordů v osmijádrové kategorii. 
 
 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk slibuje delší testovací dráhu pro příští soutěže Hyperloopů Elon Musk slibuje delší testovací dráhu pro příští soutěže Hyperloopů
Elon Musk a jeho společnost SpaceX pořádá soutěž, ve které spolu soupeří vozy pro systém Hyperloop. Pro příští ročník se Musk rozhodl, že vybuduje novou a delší testovací dráhu. Ta by měla být dlouhá deset kilometrů. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Origin Big O: desktop kombinující PC, Xbox One X, PS4 Pro i Nintendo Switch Origin Big O: desktop kombinující PC, Xbox One X, PS4 Pro i Nintendo Switch
Origin Big O by se dal marketingovou řečí označit za ultimátní herní stanici, která v sobě kombinuje čtyři platformy, abychom se nemuseli rozhodovat, k čemu se posadíme. Máme tu tak jednak výkonné PC a k němu tři konzole. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen 5 3400G: nejvýkonnější APU v testu, vyplatí se? AMD Ryzen 5 3400G: nejvýkonnější APU v testu, vyplatí se?
Mezi novými 7nm procesory Ryzen 3000 byla do stejné série propašována také dvě nová 12nm APU, z nichž to lepší v podobě Ryzen 5 3400G je zároveň nejvýkonnější APU, jaké je k dispozici. Co nabídne?
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Temné hvězdy: vodík a trošku temné hmoty jako zárodek supermasivních černých děr? Temné hvězdy: vodík a trošku temné hmoty jako zárodek supermasivních černých děr?
Teorie o mladém vesmíru zahrnují exotické objekty, mezi něž rozhodně patří i temné hvězdy. Tyto hypotetické objekty by se mohly stát zárodky pozdějších supermasivních černých děr jako vůbec první hvězdy vesmíru. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti
Dle vyjádření jednoho z vedoucích pracovníků firmy AMD byly ceny nových Radeonů s jejich pozdějším snížením ještě před vypuštěním na trh předem pečlivě připravená akce. Alespoň to se dozvídáme z úst Scotta Herkelmana. 
Včera, aktualita, Jan Vítek11 komentářů