www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel Core i9-9900KS by měl stát kolem 600 dolarů

Intel Core i9-9900KS by měl stát kolem 600 dolarů
, , aktualita
Procesor Intel Core i9-9900KS slibuje 5GHz turbo všech jader, přičemž v ostatních ohledech to prostě bude stejné CPU jako Core i9-9900K. Čekalo se tak v podstatě už jen na informace o ceně a příchodu na trh. 
K oblíbeným
reklama
Intel Core i9-9900KS je tak procesor, který si může každý s trochou štěstí a adekvátním chlazením vytvořit sám. Stačí si přetaktovat Core i9-9900K, takže se dalo očekávat, že Intel nebude cenu nové 5GHz verze šponovat moc vysoko. Ostatně i kdyby Core i9-9900K nešly taktovat na 5 GHz na všech jádrech, šlo by v celkové zátěži jen o rozdíl 300 MHz, což možná vypadá jako nezanedbatelný nárůst, ale při tak vysokých taktech to je pouze cca 6 procent. 
 
 
Procesor Core i9-9900KS už byl vyfocen s odpovídající základní frekvencí 4 GHz, kvůli níž musel Intel patřičně navýšit hodnotu TDP. Ta se tak vyšplhala na 127 W, jak ukazuje i následující snímek ze stránek firmy Asus, která už začala nabízet příslušné aktualizace BIOSů. 
 
 
My se nyní také dozvídáme, že australský obchod MWave nový procesor s označením svého SKU v podobě BX80684I99900KS začal nabízet s cenou 899 AUD, což víceméně odpovídá 600 USD. Lze tak pravděpodobně očekávat oficiální cenu 599 USD, která by byla o stovku vyšší v porovnání s Core i9-9900K a lze očekávat, že o zákazníky Intel nebude mít nouzi. 
 
Je tak zřejmé, že Intel už ze svého 14nm procesu mačká maximum, takže můžeme být zvědaví na to, co předvede v rámci chystané generace Comet Lake. Však v jejím případě by měl také dokázat ještě navýšit takty, a to vedle představení 10jádrových procesorů. 
 
Intel také pravděpodobně udělá to samé, co v případě Coffee Lake Refresh, čili nejdříve přijde právě s nejvýkonnějšími modely s více jádry a někdy později je bude následovat zbytek řady. Do té doby možná bude 14nm proces ještě o něco vylepšen, což by se už mohlo týkat i prvních kousků, ale uvidíme. 
 
Nyní se ale už pomalu můžeme těšit na testy nového 9900KS a zvláště na to, jak bude v jeho případě pracovat turbo, čili jak dlouho dokáže v zátěži všech jader držet takt 5 GHz. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Skříň Dune Pro z Kickstarteru přináší eleganci ve stylu Mac Pro Skříň Dune Pro z Kickstarteru přináší eleganci ve stylu Mac Pro
Na Kickstarteru se objevil zajímavý projekt počítačové skříně, která může ze všeho nejvíce připomenout počítače Apple Mac Pro. Nejde pochopitelně jen o náhodu, ale o produkt, který přímo má vypadat jako zbrusu nové Mac Pro.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Oběti podvodu s kryptoměnou OneCoin vyhrožují smrtí Oběti podvodu s kryptoměnou OneCoin vyhrožují smrtí
Jen McAdam je jednou z mnoha obětí podvodu s kryptoměnou OneCoin. Na rozdíl od mnoha jiných o tom ale veřejně mluví v podcastu na BBC, což ji začalo přinášet vyhrožování znásilněním a smrtí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Blizzard zmínil trest pro Blitzchunga, Čína s celou kauzou prý nemá nic společného Blizzard zmínil trest pro Blitzchunga, Čína s celou kauzou prý nemá nic společného
Blizzard si v posledních dnech užívá zloby hráčů ze západu, kteří obecně podporují protesty v Hongkongu a postavili se za streamera a hráče zvaného Blitzchung. Ten vyjádřil protestujícím podporu a byl za to potrestán.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Intel odmítá fámy a stále počítá s výrobou 10nm desktopových CPU Intel odmítá fámy a stále počítá s výrobou 10nm desktopových CPU
Server Hardwareluxx.de se nechal slyšet, že Intel dle jeho informací zrušil přípravy 10nm procesorů. Zůstaly by 14nm modely vycházející ze Skylake, které by až v roce 2022 nahradily rovnou 7nm. Intel to popírá.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NAS Synology RackStation RS820+: může umět i 10GbE NAS Synology RackStation RS820+: může umět i 10GbE
Pokud potřebujete NAS vyšší kategorie, může vás zaujmout nový Synology RackStation RS820+ a RS820RP+. Ten pojme až čtyři 3,5" disky, má 4jádrový procesor a lze jej vybavit i 10GbE připojením.
Včera, aktualita, Milan Šurkala