www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel Core i9-9900KS by měl stát kolem 600 dolarů

Intel Core i9-9900KS by měl stát kolem 600 dolarů
, , aktualita
Procesor Intel Core i9-9900KS slibuje 5GHz turbo všech jader, přičemž v ostatních ohledech to prostě bude stejné CPU jako Core i9-9900K. Čekalo se tak v podstatě už jen na informace o ceně a příchodu na trh. 
K oblíbeným
reklama
Intel Core i9-9900KS je tak procesor, který si může každý s trochou štěstí a adekvátním chlazením vytvořit sám. Stačí si přetaktovat Core i9-9900K, takže se dalo očekávat, že Intel nebude cenu nové 5GHz verze šponovat moc vysoko. Ostatně i kdyby Core i9-9900K nešly taktovat na 5 GHz na všech jádrech, šlo by v celkové zátěži jen o rozdíl 300 MHz, což možná vypadá jako nezanedbatelný nárůst, ale při tak vysokých taktech to je pouze cca 6 procent. 
 
 
Procesor Core i9-9900KS už byl vyfocen s odpovídající základní frekvencí 4 GHz, kvůli níž musel Intel patřičně navýšit hodnotu TDP. Ta se tak vyšplhala na 127 W, jak ukazuje i následující snímek ze stránek firmy Asus, která už začala nabízet příslušné aktualizace BIOSů. 
 
 
My se nyní také dozvídáme, že australský obchod MWave nový procesor s označením svého SKU v podobě BX80684I99900KS začal nabízet s cenou 899 AUD, což víceméně odpovídá 600 USD. Lze tak pravděpodobně očekávat oficiální cenu 599 USD, která by byla o stovku vyšší v porovnání s Core i9-9900K a lze očekávat, že o zákazníky Intel nebude mít nouzi. 
 
Je tak zřejmé, že Intel už ze svého 14nm procesu mačká maximum, takže můžeme být zvědaví na to, co předvede v rámci chystané generace Comet Lake. Však v jejím případě by měl také dokázat ještě navýšit takty, a to vedle představení 10jádrových procesorů. 
 
Intel také pravděpodobně udělá to samé, co v případě Coffee Lake Refresh, čili nejdříve přijde právě s nejvýkonnějšími modely s více jádry a někdy později je bude následovat zbytek řady. Do té doby možná bude 14nm proces ještě o něco vylepšen, což by se už mohlo týkat i prvních kousků, ale uvidíme. 
 
Nyní se ale už pomalu můžeme těšit na testy nového 9900KS a zvláště na to, jak bude v jeho případě pracovat turbo, čili jak dlouho dokáže v zátěži všech jader držet takt 5 GHz. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Některé objednávky PlayStation 5 mohou být odsunuty do příštího roku Některé objednávky PlayStation 5 mohou být odsunuty do příštího roku
Společnost Sony už v průběhu tohoto měsíce odstartovala předprodej konzole PlayStation 5, což ovšem nezvládla příliš dobře a také se za to později omluvila. Nyní to přitom vypadá, že některé předobjednávky budou splněny až v příštím roce.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
G.Skill uvádí časování CL16 pro nové moduly DDR4-4000 a DDR4-4400 G.Skill uvádí časování CL16 pro nové moduly DDR4-4000 a DDR4-4400
Od společnosti G.Skill jsme se dočkali nových paměťových modulů DDR4, které přichází s velmi dobrým časováním CL16 i pro moduly s hodně vysokými frekvencemi. Pro DDR4-4000 jsou nyní k mání vyšší kapacity a CL16 dostaly i DDR4-4400.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Nová verze mini PC Gigabyte Brix používá Tiger Lake a Thunderbolt 4 Nová verze mini PC Gigabyte Brix používá Tiger Lake a Thunderbolt 4
Gigabyte uvádí další verzi svých kompaktních desktopů Brix. V nabídce bude několik konfigurací s procesory Intel Core 11. generace a možností rozšíření o externí GPU. Dodávány budou v provedení barebone.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Další IT útok na nemocnice, napaden byl americký řetězec UHS Další IT útok na nemocnice, napaden byl americký řetězec UHS
Není to dávno, co jsme zaznamenali útok pomocí ransomwaru na německou nemocnici, v důsledku čehož měla zemřít jedna pacientka. Nyní byl napaden řetězec mnoha nemocnic od UHS ve Spojených státech.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Xbox si rezervuje 20 % z SSD pro systém, Microsoft s vývojem konzolí nekončí Xbox si rezervuje 20 % z SSD pro systém, Microsoft s vývojem konzolí nekončí
Zákazníci se musí připravit na to, že nové konzole Xbox si rezervují nezanedbatelné procento ze svého 1TB SSD pro systém. Vedle toho se podíváme i na téma dalšího vývoje herních konzolí a jejich možný konec.
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře