www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel Core i9-9900KS by měl stát kolem 600 dolarů

Intel Core i9-9900KS by měl stát kolem 600 dolarů
, , aktualita
Procesor Intel Core i9-9900KS slibuje 5GHz turbo všech jader, přičemž v ostatních ohledech to prostě bude stejné CPU jako Core i9-9900K. Čekalo se tak v podstatě už jen na informace o ceně a příchodu na trh. 
K oblíbeným
reklama
Intel Core i9-9900KS je tak procesor, který si může každý s trochou štěstí a adekvátním chlazením vytvořit sám. Stačí si přetaktovat Core i9-9900K, takže se dalo očekávat, že Intel nebude cenu nové 5GHz verze šponovat moc vysoko. Ostatně i kdyby Core i9-9900K nešly taktovat na 5 GHz na všech jádrech, šlo by v celkové zátěži jen o rozdíl 300 MHz, což možná vypadá jako nezanedbatelný nárůst, ale při tak vysokých taktech to je pouze cca 6 procent. 
 
 
Procesor Core i9-9900KS už byl vyfocen s odpovídající základní frekvencí 4 GHz, kvůli níž musel Intel patřičně navýšit hodnotu TDP. Ta se tak vyšplhala na 127 W, jak ukazuje i následující snímek ze stránek firmy Asus, která už začala nabízet příslušné aktualizace BIOSů. 
 
 
My se nyní také dozvídáme, že australský obchod MWave nový procesor s označením svého SKU v podobě BX80684I99900KS začal nabízet s cenou 899 AUD, což víceméně odpovídá 600 USD. Lze tak pravděpodobně očekávat oficiální cenu 599 USD, která by byla o stovku vyšší v porovnání s Core i9-9900K a lze očekávat, že o zákazníky Intel nebude mít nouzi. 
 
Je tak zřejmé, že Intel už ze svého 14nm procesu mačká maximum, takže můžeme být zvědaví na to, co předvede v rámci chystané generace Comet Lake. Však v jejím případě by měl také dokázat ještě navýšit takty, a to vedle představení 10jádrových procesorů. 
 
Intel také pravděpodobně udělá to samé, co v případě Coffee Lake Refresh, čili nejdříve přijde právě s nejvýkonnějšími modely s více jádry a někdy později je bude následovat zbytek řady. Do té doby možná bude 14nm proces ještě o něco vylepšen, což by se už mohlo týkat i prvních kousků, ale uvidíme. 
 
Nyní se ale už pomalu můžeme těšit na testy nového 9900KS a zvláště na to, jak bude v jeho případě pracovat turbo, čili jak dlouho dokáže v zátěži všech jader držet takt 5 GHz. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama
Rover Perseverance se zatím na Marsu nehnul ani o kousek, neboť NASA jej po přistání ještě testuje a také zkoumá jeho okolí. Můžeme se ale podívat na to, jaký portrét své rodinky si rover přivezl s sebou a co se nachází v jeho okolí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií
Své výsledky předvádí nový systém založený na umělé inteligenci, a sice Deep Nostalgia Tool. Vyvinut byl společností D-ID zvláště k tomu, aby byl schopen rozhýbat lidi zachycené na starých snímcích. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K
Intel možná odsunul nástup procesorů Rocket Lake-S až na konec března, kdy se mají objevit také recenze, ovšem to už bude zřejmě naprosto nezajímavé datum. Tyto procesory se už dostaly na trh.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel
V současné době bychom se skutečně vůbec nedivili, kdyby Google už počítal se zrušením služby Stadia a zvláště pak poté, co si přečteme zprávu o tom, jak Stadii oproti plánům chybí stovky tisíc uživatelů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby
Ethereum 2.0, čili Ethereum Improvement Proposal #1559 (nebo zkráceně EIP-1559) je katastrofa řítící se na těžaře této kryptoměny, kteří by ji přirozeně chtěli zcela zablokovat, což se ovšem asi nestane. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře