www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel identifikoval problém způsobující rebooty po aplikaci patchů

Intel identifikoval problém způsobující rebooty po aplikaci patchů
, , aktualita
Problémy se záplatami pro Meltdown a Spectre postihly především starší procesory AMD, ale ani majitelé starších Intelů se jim nevyhnuli. Někteří tak začali udávat, že záplaty jim způsobují rebooty počítačů. Intel se tak na tento problém musel zaměřit. 
K oblíbeným
reklama
Intel sám oznámil, že mu uživatelé nahlašují problém se softwarovými záplatami pro Meltdown a Spectre, které na systémech s procesory generace Broadwell a Haswell mohou způsobit nechtěné rebootování, čili prostě spadnutí a restart systému. Intel tak slíbil, že brzy přijde s nápravou, neboť na problému začal intenzivně pracovat a nevyloučil, že si to může vyžádat novou verzi firmwaru, čili nový mikrokód a efektivně i novou verzi BIOSu, kterou by si uživatelé museli nainstalovat. Uvedl také, že se to dotýká i procesorů používaných v datových centrech.
 
 
To bylo ohlášeno 11. ledna a nyní Intel ohlásil, že se dostal k jádru problému a ještě k tomu pozměnil svá doporučení. Namísto výzvy k tomu, abychom softwarové záplaty týkající se Meltdown a Spectre instalovali ihned, jak budou k dispozici, je nově doporučeno, aby "OEM výrobci, provozovatelé cloudových služeb, výrobci počítačů, softwaroví vývojáři a koncoví uživatelé přestali využívat aktuální verze záplat, neboť ty mohou způsobit zvýšenou nestabilitu systému a jeho nepředvídatelné chování"
 
Intel tak dosud nepřišel s nápravou problému platforem Broadwell a Haswell, ale uvedl, že identifikoval ono pověstné jádro pudla a dokázal značně pokročit ve vývoji řešení. Nové záplaty začal o uplynulém víkendu rozesílat svým partnerům pro otestování a až to bude dokončeno, přijde s veřejně dostupnými verzemi. Mohli bychom tak mít trošku jízlivý dotaz, zda výše uvedené prohlášení bude platit i pro ně, a my tak měli být také nanejvýš obezřetní, nebo to nyní už konečně vyjde. 
 
Výše uvedené prohlášení se ale samozřejmě týká starších verzí záplat, které teprve budou nahrazeny. Ovšem co se týče hardwaru zasaženého daným problémem, dle nově zveřejněných informací už vůbec nejde pouze o Broadwell a Haswell. Jde v podstatě o všechny procesory x86, které Intel uvedl na trh od nástupu 45nm technologie, takže to jsou Core všech generací, Xeony a také Atomy různých verzí. 
 
Nakonec požádal své partnery z průmyslu, aby co nejvíce uspíšili testování nových záplat, aby ty mohly být co nejrychleji zveřejněny a předpokládá, že ještě v tomto týdnu přinese další detaily. Zatím jsme se ale nedozvěděli ani to, v jaké podobě náprava přijde a zda půjde o nové mikrokódy, a tedy i verze BIOSů, záplaty pro operační systém či obojí. Ty dosavadní pro systémy Linux mimochodem Linus Torvalds označil za "naprostý a totální odpad". 

Perlička na závěr, několik minut po dopsání této zprávy se můj počítač s procesorem generace Haswell svévolně restartoval. 
  
Zdroj: Intel


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Na hořící solární panely Tesly si stěžuje i Amazon Na hořící solární panely Tesly si stěžuje i Amazon
Tohle opravdu nebyl pro Teslu moc dobrý týden, zejména co se týče její energetické divize. Nejprve za hořící solární panely Teslu zažaloval Walmart, nyní své znepokojení vyjádřila i společnost Amazon.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem
Mladý hacker Grant West souhlasil s tím, aby se jemu zabavené Bitcoiny prodaly a s jejich pomocí vyplatily prostředky zpět obětem, které hackersky napadl. Jinak by totiž ve vězení strávil ještě několik let navíc.
24.8.2019, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080 Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080
Ze všemožných výrobců grafických čipů pro PC nám zůstaly už jen dvě společnosti, které udávají krok a ty zde není třeba jmenovat. Nicméně jedna čínská firma se bude snažit o to, aby se mezi ne protlačila. 
23.8.2019, aktualita, Jan Vítek12 komentářů
Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň
Společnost Lian Li specializující se na hliníkové skříně nám přináší v obvyklém černém a stříbrném provedení nové skříně, a to TU150. Jde o základ pro skutečně přenosné počítače, což poznáme dle vestavěného madla. 
23.8.2019, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů
Superpočítač Ocelote na Univerzitě v Arizoně posloužil pro vytvoření tzv. Universe Machine. Ta vytvořila miliony virtuálních vesmírů a sledovala jejich vývoj, aby se výsledky daly porovnat s tím, co můžeme vidět na vlastní oči. 
23.8.2019, aktualita, Jan Vítek15 komentářů