www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel identifikoval problém způsobující rebooty po aplikaci patchů

Intel identifikoval problém způsobující rebooty po aplikaci patchů
, , aktualita
Problémy se záplatami pro Meltdown a Spectre postihly především starší procesory AMD, ale ani majitelé starších Intelů se jim nevyhnuli. Někteří tak začali udávat, že záplaty jim způsobují rebooty počítačů. Intel se tak na tento problém musel zaměřit. 
K oblíbeným
reklama
Intel sám oznámil, že mu uživatelé nahlašují problém se softwarovými záplatami pro Meltdown a Spectre, které na systémech s procesory generace Broadwell a Haswell mohou způsobit nechtěné rebootování, čili prostě spadnutí a restart systému. Intel tak slíbil, že brzy přijde s nápravou, neboť na problému začal intenzivně pracovat a nevyloučil, že si to může vyžádat novou verzi firmwaru, čili nový mikrokód a efektivně i novou verzi BIOSu, kterou by si uživatelé museli nainstalovat. Uvedl také, že se to dotýká i procesorů používaných v datových centrech.
 
 
To bylo ohlášeno 11. ledna a nyní Intel ohlásil, že se dostal k jádru problému a ještě k tomu pozměnil svá doporučení. Namísto výzvy k tomu, abychom softwarové záplaty týkající se Meltdown a Spectre instalovali ihned, jak budou k dispozici, je nově doporučeno, aby "OEM výrobci, provozovatelé cloudových služeb, výrobci počítačů, softwaroví vývojáři a koncoví uživatelé přestali využívat aktuální verze záplat, neboť ty mohou způsobit zvýšenou nestabilitu systému a jeho nepředvídatelné chování"
 
Intel tak dosud nepřišel s nápravou problému platforem Broadwell a Haswell, ale uvedl, že identifikoval ono pověstné jádro pudla a dokázal značně pokročit ve vývoji řešení. Nové záplaty začal o uplynulém víkendu rozesílat svým partnerům pro otestování a až to bude dokončeno, přijde s veřejně dostupnými verzemi. Mohli bychom tak mít trošku jízlivý dotaz, zda výše uvedené prohlášení bude platit i pro ně, a my tak měli být také nanejvýš obezřetní, nebo to nyní už konečně vyjde. 
 
Výše uvedené prohlášení se ale samozřejmě týká starších verzí záplat, které teprve budou nahrazeny. Ovšem co se týče hardwaru zasaženého daným problémem, dle nově zveřejněných informací už vůbec nejde pouze o Broadwell a Haswell. Jde v podstatě o všechny procesory x86, které Intel uvedl na trh od nástupu 45nm technologie, takže to jsou Core všech generací, Xeony a také Atomy různých verzí. 
 
Nakonec požádal své partnery z průmyslu, aby co nejvíce uspíšili testování nových záplat, aby ty mohly být co nejrychleji zveřejněny a předpokládá, že ještě v tomto týdnu přinese další detaily. Zatím jsme se ale nedozvěděli ani to, v jaké podobě náprava přijde a zda půjde o nové mikrokódy, a tedy i verze BIOSů, záplaty pro operační systém či obojí. Ty dosavadní pro systémy Linux mimochodem Linus Torvalds označil za "naprostý a totální odpad". 

Perlička na závěr, několik minut po dopsání této zprávy se můj počítač s procesorem generace Haswell svévolně restartoval. 
  
Zdroj: Intel


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Týdenní šance o mobilní NAS QNAP QGenie (17.2. - 23.2.) Týdenní šance o mobilní NAS QNAP QGenie (17.2. - 23.2.)
Chcete získat hodnotnou cenu za zodpovězení 3 otázek? Taková je naše Týdenní šance, tentokrát se společností QNAP. Odpovězte do 23.2. na soutěžní otázky a zařaďte se do slosování o mobilní NAS QNAP QGenie QG-103N.
Dnes, soutěž, Karel Polívka
Tesla pozastavila výstavbu neměcké Gigafactory kvůli ekoaktivistům Tesla pozastavila výstavbu neměcké Gigafactory kvůli ekoaktivistům
Ekologičtí aktivisté jakoby se nemohli shodnout na tom, co je vlastně ekologické. Na jednu stranu by moc chtěli elektrická auta, ale nechtějí, aby se pro ně stavěly továrny. Tesla tak musí pozastavit výrobu německé Gigafactory.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Mobilní GeForce MX330 a MX350 přichází s více CUDA jádry Mobilní GeForce MX330 a MX350 přichází s více CUDA jádry
Jak se šuškalo, tak se i stalo a společnost Nvidia skutečně přišla s novými mobilními čipy GeForce MX330 a MX350. Ty jsou postaveny na architektuře Pascal a znatelně zvyšují počty svých CUDA jader.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Týdenní šance o dvouvěžový chladič Noctua (10.2. - 16.2.) Týdenní šance o dvouvěžový chladič Noctua (10.2. - 16.2.)
Získat hodnotnou cenu za zodpovězení 3 otázek? Taková byla od 10.2. do 16.2. naše Týdenní šance se značkou Noctua, v které jste mohli vyhrát dvouvěžový chladič Noctua NH-D15 chromax.black. Doplněno o vyhodnocení.
Dnes, soutěž, Karel Polívka
Sony se má potýkat s výrobní cenou připravované PS5 Sony se má potýkat s výrobní cenou připravované PS5
Ceny nových herních konzolí jsou obvykle ostře sledované, neboť poměr mezi výrobní a prodejní cenou bývá obvykle velice malý. Nyní se můžeme podívat na to, co se v tomto ohledu povídá o PS5. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek