www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel identifikoval problém způsobující rebooty po aplikaci patchů

Intel identifikoval problém způsobující rebooty po aplikaci patchů
, , aktualita
Problémy se záplatami pro Meltdown a Spectre postihly především starší procesory AMD, ale ani majitelé starších Intelů se jim nevyhnuli. Někteří tak začali udávat, že záplaty jim způsobují rebooty počítačů. Intel se tak na tento problém musel zaměřit. 
K oblíbeným
reklama
Intel sám oznámil, že mu uživatelé nahlašují problém se softwarovými záplatami pro Meltdown a Spectre, které na systémech s procesory generace Broadwell a Haswell mohou způsobit nechtěné rebootování, čili prostě spadnutí a restart systému. Intel tak slíbil, že brzy přijde s nápravou, neboť na problému začal intenzivně pracovat a nevyloučil, že si to může vyžádat novou verzi firmwaru, čili nový mikrokód a efektivně i novou verzi BIOSu, kterou by si uživatelé museli nainstalovat. Uvedl také, že se to dotýká i procesorů používaných v datových centrech.
 
 
To bylo ohlášeno 11. ledna a nyní Intel ohlásil, že se dostal k jádru problému a ještě k tomu pozměnil svá doporučení. Namísto výzvy k tomu, abychom softwarové záplaty týkající se Meltdown a Spectre instalovali ihned, jak budou k dispozici, je nově doporučeno, aby "OEM výrobci, provozovatelé cloudových služeb, výrobci počítačů, softwaroví vývojáři a koncoví uživatelé přestali využívat aktuální verze záplat, neboť ty mohou způsobit zvýšenou nestabilitu systému a jeho nepředvídatelné chování"
 
Intel tak dosud nepřišel s nápravou problému platforem Broadwell a Haswell, ale uvedl, že identifikoval ono pověstné jádro pudla a dokázal značně pokročit ve vývoji řešení. Nové záplaty začal o uplynulém víkendu rozesílat svým partnerům pro otestování a až to bude dokončeno, přijde s veřejně dostupnými verzemi. Mohli bychom tak mít trošku jízlivý dotaz, zda výše uvedené prohlášení bude platit i pro ně, a my tak měli být také nanejvýš obezřetní, nebo to nyní už konečně vyjde. 
 
Výše uvedené prohlášení se ale samozřejmě týká starších verzí záplat, které teprve budou nahrazeny. Ovšem co se týče hardwaru zasaženého daným problémem, dle nově zveřejněných informací už vůbec nejde pouze o Broadwell a Haswell. Jde v podstatě o všechny procesory x86, které Intel uvedl na trh od nástupu 45nm technologie, takže to jsou Core všech generací, Xeony a také Atomy různých verzí. 
 
Nakonec požádal své partnery z průmyslu, aby co nejvíce uspíšili testování nových záplat, aby ty mohly být co nejrychleji zveřejněny a předpokládá, že ještě v tomto týdnu přinese další detaily. Zatím jsme se ale nedozvěděli ani to, v jaké podobě náprava přijde a zda půjde o nové mikrokódy, a tedy i verze BIOSů, záplaty pro operační systém či obojí. Ty dosavadní pro systémy Linux mimochodem Linus Torvalds označil za "naprostý a totální odpad". 

Perlička na závěr, několik minut po dopsání této zprávy se můj počítač s procesorem generace Haswell svévolně restartoval. 
  
Zdroj: Intel


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 % Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 %
Herní počítače byly po začátku PC krize ostrůvkem naděje, který neustále klesající prodeje neohrožovaly. Není divu, že se běžně dostupný hardware už zcela běžně označuje za herní, nicméně aktuální krize celého polovodičového průmyslu ovlivnila i herní PC.
Včera, aktualita, Jan Vítek
GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý
V úterý se dle VideoCardz konečně dozvíme, co si NVIDIA připravila v rámci nové řady GeForce RTX 2000 SUPER, nebo jak se tyto karty budou nakonec jmenovat. Na tom ani tak nezáleží, jako spíše na jejich specifikacích a cenách.
Včera, aktualita, Jan Vítek
3DMark dostal benchmark testující PCI Express 3DMark dostal benchmark testující PCI Express
Benchmarkovací software 3DMark už patří pod společnost UL, která pokračuje s jeho vývojem a nyní přišel čas také na PCI Express feature test. Ten tak přichází v pravý čas, aby si lidé mohli ověřit, co jim přinese PCI Express 4.0. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Falcon Heavy se ukázal v první noční misi: havárie i první úspěch Falcon Heavy se ukázal v první noční misi: havárie i první úspěch
Raketa Falcon Heavy byla už potřetí a opět úspěšně vypuštěna do vesmíru, ovšem nyní to byl pro ni první noční start. Falcon Heavy letěl včera v rámci mise STP-2 a zákazníkem bylo US Air Force. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Robot Astrobee od NASA se sám poprvé proletěl ve vesmíru Robot Astrobee od NASA se sám poprvé proletěl ve vesmíru
Robot jménem Bumble, který je jedním z Astrobee od NASA, měl nedávno první možnost se sám proletět vesmírem a vypořádat se se stavem beztíže. Test robota proběhl na palubě Mezinárodní vesmírné stanice. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář