Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Intel mluví o svých ambicích se samostatnými GPU

31.1.2019, Jan Vítek, aktualita
Intel mluví o svých ambicích se samostatnými GPU
Intel se rozpovídal o svých plánech ohledně vývoje samostatných GPU, která známe jako Arctic Sound a nově pak Intel Xe. Firma stále přitom nabírá talentované pracovníky, kteří jí s vývojem prvních samostatných GPU po stařičkém i740 pomohou. 
Intel tak svůj nejnovější videotweet nevěnoval ani tak zákazníkům či obecně technologickým nadšencům, ale spíše potenciálním zaměstnancům. Těm vzkazuje, aby nebrali jakoukoliv práci, ale aby se přidali k hnutí. Tím tak očividně je intelovský Visual Technologies Team, který vede Raja Koduri, jenž přišel přímo z AMD. 
 
 
 
Raja Koduri v tomto videu uvádí, že jeho tým v podstatě začíná od nuly a právě díky tomu jde o úžasnou příležitost spíše než o nevýhodu. Je ostatně pravda, že v takovém případě bude vývoj nezatížen minulostí, ale na druhou stranu to bude znamenat i více práce. Ovšem že by se začínalo úplně od píky, to zase nelze říci, protože grafický tým může stavět na slušném portfoliu Intelu, které zahrnuje hardwarové a softwarové technologie a patenty.
 
Cílem je vytvořit technologii nabízející "fotorealistické světy, do nichž se můžeme ponořit", z čehož by šlo víceméně vyčíst dvě věci: virtuální realitu a ray tracing, ale to se ještě uvidí. Koduri také zmínil hry, jejichž virtuální světy jsou velké jako sám vesmír, což jsou zatím spíše jen vzletná slova. 
 
Robert Swann, prozatímní CEO Intelu, se přidává ke Kodurimu a slibuje, že grafika bude hrát mezi architekturami Intelu klíčovou roli a že rozsáhlé firemní zdroje jsou zárukou úspěchu i toho, že se Intel ocitne mezi vedoucími firmami (tj. AMD a NVIDIA). 
 
Vedle toho ale můžeme zmínit ještě názor zakladatele firmy Alienware. Frank Azor tvrdí, že je nerealistické očekávat, že Intel se hned svým prvním produktem (Arctic Sound) vyrovná firmám AMD a NVIDIA, natož aby je předčil. Konkrétně nepředpokládá, že by se Intelu podařilo vyslat na trh něco srovnatelného s dnešní NVIDIA GeForce RTX 2080 Ti a pokud ano, byla by to přímo senzace. 
 
Zdroj: Intel 


Doporučujeme náš velký přehled desktopových grafických čipů.