www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Intel nabízí minipočítače NUC s Radeonem RX 540

Intel nabízí minipočítače NUC s Radeonem RX 540
, , aktualita
Intel se už dávno nebrání tomu, aby své minipočítače vybavoval pomocí grafických čipů od konkurenčního AMD. Nyní tu máme další důkaz v podobě počítačů NUC, které spoléhají na Radeon RX 540 vedle Whiskey Lake-U. 
K oblíbeným
reklama
Zatím asi nejpovedenější spojení CPU Intel a GPU AMD představují počítače Hades Canyon, které kombinují výkonnou Vegu s paměťmi HBM připojenými pomocí křemíkového můstku EMIB a vedle procesor Intelu. Nyní tu máme něco mnohem jednoduššího a skromnějšího, a sice Whiskey Lake-U s TDP 15 W, který bude na stejné desce sedět vedle Radeonu RX 540. Už ale nemůžeme čekat žádný EMIB ani HBM a také samotné GPU bude oproti tomu v Hades Canyon výrazně slabší. Má tu konkrétně NUC 8 Mainstream-G Mini PC. 
 
 
Vzhled ukazuje na klasické NUC s vyšším profilem, v nichž máme konkrétně Intel Core i7-8565U, Radeon 540X (konfigurace 512:32:16) se 2 GB vlastní paměti GDDR5 a také 8 GB LPDDR3-1866 pro procesor, která je v dvoukanálovém provedení napájena přímo na desce. Rozšířit ji tak asi nebude možné.
 
 
Až na jeden model jde o hotové počítače vybavené vedle RAM i pomocí Optane/SSD/HDD v různých konfiguracích. Pouze jeden z nich nemá žádné úložné zařízení a nabízí volné pozice pro M.2 SSD a 2,5" HDD/SSD, přičemž samozřejmě nemá předinstalovaný operační systém, ale kupodivu postrádá také napájecí adaptér. 
 
Dále se můžeme těšit na HDMI 2.0b plus mini DisplayPort 1.2, tři USB 3.1 Gen 2 A plus jeden C, vestavené Wi-Fi s Bluetooth, gigabitovou LAN, čtečku SDXC a tříletou záruku. Ceny ohlášeny nebyly, ale už brzy bychom je měli vidět v obchodech. 
 
Zdroj: Extremetech 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Toshiba končí s počítači Dynabook, i zbytek divize prodala Sharpu Toshiba končí s počítači Dynabook, i zbytek divize prodala Sharpu
Společnost Toshiba se úplně zbavuje divize počítačů Dynabook. Výrazně většinový podíl tu už nějakou dobu měl Sharp a nyní mu prodala i zbývající pětinu. Toshiba tak končí s produkty, které ji pomohly proslavit.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Apple Mac šlo hacknout přes zazipovaný dokument z Microsoft Office Apple Mac šlo hacknout přes zazipovaný dokument z Microsoft Office
Bezpečnostní výzkumník Patrick Wardle, který kdysi pracoval v NSA, objevil chybu v operačním systému macOS i kancelářském balíku Microsoft Office. Spolu dokázaly nabídnout hackerům cestu do systému.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD
Intel připravuje mnoho nových generací procesorů a jednou z novinek bude Alder Lake. Nyní se objevil další únik, který opětovně potvrdil, že by tyto procesory měly podporovat paměti DDR5 a mít je tak dříve než AMD.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700 Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700
V listopadu minulého roku se Intel nechal slyšet, že bude spolupracovat s firmou MediaTek na vývoji 5G modemů. Nyní se objevil první plod společné práce, nový 5G modem MediaTek T700 pro laptopy s procesory Intel.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky
Roboti pomáhají v době poznamenané pandemií onemocnění covid-19 různými způsoby. Humanoidní robot Pepper například dostal aktualizaci, aby byl schopen rozpoznávat lidské tváře s rouškou a bez roušky.
7.8.2020, aktualita, Kateřina Hoferková4 komentáře