www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Intel nabízí minipočítače NUC s Radeonem RX 540

Intel nabízí minipočítače NUC s Radeonem RX 540
, , aktualita
Intel se už dávno nebrání tomu, aby své minipočítače vybavoval pomocí grafických čipů od konkurenčního AMD. Nyní tu máme další důkaz v podobě počítačů NUC, které spoléhají na Radeon RX 540 vedle Whiskey Lake-U. 
K oblíbeným
reklama
Zatím asi nejpovedenější spojení CPU Intel a GPU AMD představují počítače Hades Canyon, které kombinují výkonnou Vegu s paměťmi HBM připojenými pomocí křemíkového můstku EMIB a vedle procesor Intelu. Nyní tu máme něco mnohem jednoduššího a skromnějšího, a sice Whiskey Lake-U s TDP 15 W, který bude na stejné desce sedět vedle Radeonu RX 540. Už ale nemůžeme čekat žádný EMIB ani HBM a také samotné GPU bude oproti tomu v Hades Canyon výrazně slabší. Má tu konkrétně NUC 8 Mainstream-G Mini PC. 
 
 
Vzhled ukazuje na klasické NUC s vyšším profilem, v nichž máme konkrétně Intel Core i7-8565U, Radeon 540X (konfigurace 512:32:16) se 2 GB vlastní paměti GDDR5 a také 8 GB LPDDR3-1866 pro procesor, která je v dvoukanálovém provedení napájena přímo na desce. Rozšířit ji tak asi nebude možné.
 
 
Až na jeden model jde o hotové počítače vybavené vedle RAM i pomocí Optane/SSD/HDD v různých konfiguracích. Pouze jeden z nich nemá žádné úložné zařízení a nabízí volné pozice pro M.2 SSD a 2,5" HDD/SSD, přičemž samozřejmě nemá předinstalovaný operační systém, ale kupodivu postrádá také napájecí adaptér. 
 
Dále se můžeme těšit na HDMI 2.0b plus mini DisplayPort 1.2, tři USB 3.1 Gen 2 A plus jeden C, vestavené Wi-Fi s Bluetooth, gigabitovou LAN, čtečku SDXC a tříletou záruku. Ceny ohlášeny nebyly, ale už brzy bychom je měli vidět v obchodech. 
 
Zdroj: Extremetech 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Cryptojacking našli už i v audio souborech WAV Cryptojacking našli už i v audio souborech WAV
Skripty pro tajnou těžbu kryptoměn se dnes do počítačů mohou dostat mnoha různými způsoby. Nečekaným způsobem je dokonce skrytí skriptů do zvukových souborů WAV. Takto se zde dají ale ukrýt i jiné typy malwaru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
G.Skill uvádí paměti DDR4-4000 s CL15 G.Skill uvádí paměti DDR4-4000 s CL15
Společnost G.Skill opět posouvá schopnosti operačních pamětí RAM o kousek dále. Představuje paměti Trident Z a Trident Z Royal, které při frekvenci DDR4-4000 dosahují rekordního časování CL15.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Autonomní loď MAS sama překoná Atlantik, oslaví 400 let lodi Mayflower Autonomní loď MAS sama překoná Atlantik, oslaví 400 let lodi Mayflower
Po 400 letech od slavného vyplutí lodě Mayflower s osadníky z anglického Plymouthu do toho amerického vypluje loď Mayflower Autonomous Ship (MAS) na stejnou trasu. Bude ale plně autonomní a prozkoumá problematiku plastů v oceánech.
19.10.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Microsoft vyzývá uživatele Windows 7 Pro k přechodu na W10 Microsoft vyzývá uživatele Windows 7 Pro k přechodu na W10
Konec podpory Windows 7 se blíží a Microsoft tak začne vyzývat uživatele Windows 7 Pro k přechodu na novější operační systém Windows 10 Pro. Už brzy se tak začne v systému zobrazovat okno s výzvou.
18.10.2019, aktualita, Milan Šurkala48 komentářů
Zuckerberg nechce cenzurovat politické reklamy, i kdyby byly zavádějící Zuckerberg nechce cenzurovat politické reklamy, i kdyby byly zavádějící
Mark Zuckerberg se v jedné z jeho přednášek vyjádřil, že nepovažuje za správné kontrolovat závadnost politických reklam a na Facebooku tak bude všechno možné. Tedy i reklamy se zavádějícím obsahem.
18.10.2019, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů