www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Intel nabízí minipočítače NUC s Radeonem RX 540

Intel nabízí minipočítače NUC s Radeonem RX 540
, , aktualita
Intel se už dávno nebrání tomu, aby své minipočítače vybavoval pomocí grafických čipů od konkurenčního AMD. Nyní tu máme další důkaz v podobě počítačů NUC, které spoléhají na Radeon RX 540 vedle Whiskey Lake-U. 
K oblíbeným
reklama
Zatím asi nejpovedenější spojení CPU Intel a GPU AMD představují počítače Hades Canyon, které kombinují výkonnou Vegu s paměťmi HBM připojenými pomocí křemíkového můstku EMIB a vedle procesor Intelu. Nyní tu máme něco mnohem jednoduššího a skromnějšího, a sice Whiskey Lake-U s TDP 15 W, který bude na stejné desce sedět vedle Radeonu RX 540. Už ale nemůžeme čekat žádný EMIB ani HBM a také samotné GPU bude oproti tomu v Hades Canyon výrazně slabší. Má tu konkrétně NUC 8 Mainstream-G Mini PC. 
 
 
Vzhled ukazuje na klasické NUC s vyšším profilem, v nichž máme konkrétně Intel Core i7-8565U, Radeon 540X (konfigurace 512:32:16) se 2 GB vlastní paměti GDDR5 a také 8 GB LPDDR3-1866 pro procesor, která je v dvoukanálovém provedení napájena přímo na desce. Rozšířit ji tak asi nebude možné.
 
 
Až na jeden model jde o hotové počítače vybavené vedle RAM i pomocí Optane/SSD/HDD v různých konfiguracích. Pouze jeden z nich nemá žádné úložné zařízení a nabízí volné pozice pro M.2 SSD a 2,5" HDD/SSD, přičemž samozřejmě nemá předinstalovaný operační systém, ale kupodivu postrádá také napájecí adaptér. 
 
Dále se můžeme těšit na HDMI 2.0b plus mini DisplayPort 1.2, tři USB 3.1 Gen 2 A plus jeden C, vestavené Wi-Fi s Bluetooth, gigabitovou LAN, čtečku SDXC a tříletou záruku. Ceny ohlášeny nebyly, ale už brzy bychom je měli vidět v obchodech. 
 
Zdroj: Extremetech 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Průšvih u Applu: Apple Card se nesnese s peněženkami ani džínami Průšvih u Applu: Apple Card se nesnese s peněženkami ani džínami
Apple je občas společností netušených problémů. Nová kreditní karta Apple Card se totiž může poškodit při naprosto typickém a očekávaném použití. Např. při nošení v kožené peněžence nebo džínách.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
MoviePass nechal data karet zákazníků v nezaheslované databázi MoviePass nechal data karet zákazníků v nezaheslované databázi
Služba MoviePass nabízela svým zákazníkům jakousi debetní kartu pro placení za návštěvu kin. Jejich data včetně čísel kreditek a dat expirace ale nechal na internetu ve volně přístupné databázi bez hesla.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Xilinx se pochlubil světově největším FPGA s 35 miliardami tranzistorů Xilinx se pochlubil světově největším FPGA s 35 miliardami tranzistorů
Společnost Xilinx dnes představila FPGA Virtex UltraScale+ VU19P, který je postaven na 16nm procesu a skládá se z celkem 35 miliard tranzistorů. Dozvídáme se tak, že jde o světově největší čip typu FPGA. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Philips nabízí třio 4K HDR monitorů pro obývací pokoje i PC Philips nabízí třio 4K HDR monitorů pro obývací pokoje i PC
Společnost Philips si připravila tři nové velké monitory, které nabízejí rozlišení 4K, vedle toho i HDR a určeny jsou především pro naše obývací pokoje. Jde o monitory jak pro herní konzole, tak pro PC či snad HTPC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
FSP: FlexGURU: malé modulární zdroje pro úsporné sestavy FSP: FlexGURU: malé modulární zdroje pro úsporné sestavy
Malých zdrojů s přiměřeným výkonem není na trhu zrovna mnoho, a tak potěší, že tu máme na výběr další. Jde o FlexGURU od FSP, které jsou modulární a nabízí výkon 250 a 300 W vhodný pro menší či úspornější sestavy. 
Včera, aktualita, Jan Vítek