www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel odemkl své grafické ovladače Windows 10 DCH pro volné využití

Intel odemkl své grafické ovladače Windows 10 DCH pro volné využití
, , aktualita
Intel vcelku pravidelně aktualizuje své grafické ovladače Windows 10 DCH a zaměřuje se na opravu chyb, optimalizace a celkové vylepšování. Řada uživatelů ale musela čekat na to, zda jim výrobce jejich počítače neposkytne OEM ovladače.
K oblíbeným
reklama
Intel tak na jednu stranu aktualizuje své ovladače pro grafické čipy, ale na druhou stranu museli především majitelé notebooků využívající intelovská IGP čekat na to, až na základě nové verze Windows 10 DCH od Intelu přijde nový ovladač přímo od výrobce počítače. Toto někdy velice dlouhé až nenaplněné čekání ale nyní končí, protože Intel své ovladače odemkl, takže lidé je mohou stahovat přímo od něj a sami instalovat. 
 
Na uvedených stránkách je ale také varování, že jde o generické ovladače a jako takové nejsou přizpůsobeny konkrétní implementaci hardwaru, takže nemusí být stabilní a celkové bezproblémové. Intel tak doporučuje je používat spíše jen pro vyzkoušení novinek a poté opět nainstalovat OEM ovladač a čekat na jeho aktualizaci. 
 
 
Jenomže aktuální ovladače 26.20.100.8141 z 27. dubna jsou určeny i pro původní procesory Skylake, čili sérii Core 6000 z roku 2015 a je velice pravděpodobné, že mnozí výrobci počítačů už dávno zcela rezignovali na aktualizaci ovladačů pro tak staré modely, takže ovladače Intel Windows 10 DCH mohou být jedinou možností, jak se dostat k moderní verzi. 
 
Intel tak sám mluví o tom, že uživatelům poskytuje tolik žádanou "svobodu upgradu systémů". Stačí si tak stáhnout příslušný .exe soubor a ovladače si nainstalovat. Intel přitom nejdříve píše o tom, že instalaci ovladačů nedoporučuje právě kvůli tomu, že nejsou upraveny pro konkrétní hardware, ale v dalším odstavci se uvádí, že o úpravy od OEM se nemáme obávat, neboť ty po aktualizaci ovladačů v systému zůstanou a OEM výrobci si je mohou dále spravovat zvlášť prostřednictvím Windows Update. 
 
Čili to by mělo znamenat, že OEM výrobci dostanou novou možnost pro aktualizaci našich počítačů. Postačí jen konfigurační soubor dodaný prostřednictvím Windows Update, který ovšem může, ale nemusí dorazit. Snad proto se tak Intel jistí pomocí výše uvedeného varování. 
 
Aktuální verze ovladačů obsahuje optimalizace pro tituly Gears Tactics a XCOM: Chimera Squad, které ale jsou na IGP Intelu hratelné až na grafice Iris Plus. Vedle toho se dozvídáme, že 28. dubna byly odemknuty také ovladače Intel Drivers and Support Assistant.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Doporučené PC sestavy: červenec 2021 Doporučené PC sestavy: červenec 2021
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek18 komentářů
Falcon Heavy od SpaceX vynese sondu NASA pro misi Europa Clipper Falcon Heavy od SpaceX vynese sondu NASA pro misi Europa Clipper
NASA se připravuje na start mise, v rámci níž bude vyslána průzkumná sonda k Europě. Ze Země do vesmíru má potřebný náklad s kosmickou lodí vynést za výhodnou cenu raketa od společnosti SpaceX.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje
Výrazný vzestup hodnoty kryptoměn v tomto týdnu byl způsoben i informací britského listu City A.M., dle níž se Amazon chystá začít velice během příštích měsíců přijímat různé kryptoměny. Firma tuto informaci nyní popírá. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů
Čínské procesory Loongson jsou vyvíjeny už dlouhou řadu let firmou Loongson Technology Corporation Ltd. s přispěním Čínské akademie věd. Nyní se přitom už na trh chystají Loongson 3A5000 slibující velice zajímavý výkon. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED
Společnost Samsung si připravila monitorovou novinku v podobě Odyssey Neo G9, která na svém značně prohnutém 49" panelu nabídne rozlišení 5120 x 1440 s vysokou obnovovací frekvencí a podsvícením pomocí Mini LED. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář