www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel Optane SSD 905P nyní i s 1,5 TB

Intel Optane SSD 905P nyní i s 1,5 TB
, , aktualita
Superrychlé SSD disky Intel Optane 905P budou nově k dispozici v dalších variantách. 960GB verze může být nyní i ve formátu U.2 a přibyla také varianta s kapacitou zvýšenou na 1,5 TB. To vše při excelentním výkonu.
K oblíbeným
reklama
Intel vyrábí velmi rychlé SSD disky Optane 905P s 3D XPoint pamětmi, jejichž nabídka byla právě rozšířena. 960GB varianta se nově vyrábí i ve formátu U.2 (s rozhraním PCIe NVMe 3.0 x4). Těšit se můžete na rychlost sekvenčního čtení s hodnotou až 2600 MB/s a u zápisu je to pak 2200 MB/s. Pozoruhodné jsou pak především hodnoty náhodného čtení 575.000 IOPS a zápisu 550.000 IOPS. Latence činí v obou případech 10 mikrosekund. Pokud jde o spotřebu, při práci očekávejte 16,4 W, v idle režimu pak 6 W. Intel uvádí středí dobu mezi poruchami 1,6 milionu hodin a životnost činí 17,52 PBW. Hmotnost disku je 140 gramů a je na něj poskytována 5letá záruka.
 
Intel Optane SSD 905P
 
Spolu s novou 960GB U.2 variantou se představila také varianta s kapacitou 1,5 TB. Ta bude k dispozici jak ve formátu U.2, tak i HHHL (CEM 3.0), rovněž s rozhraním PCIe NVMe 3.0 x4. Hodnoty rychlostí i latencí jsou shodné s předchozí 960GB variantou, pouze se trochu změnila spotřeba na 18,6 W při práci a 6,2 W v idle režimu. Změnou je také životnost, která stoupla na 27,37 PBW. V případě HHHL verze očekávejte hmotnost 230 gramů. Hovoří se o tom, že by se brzy měly objevit i M.2 verze disků Optane 905P.
 
Intel Optane SSD 905P
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby
Na Autonomy Day, kde automobilka Tesla hovořila o svých autonomních technologiích, se Elon Musk vyjádřil nelichotivě i na adresu lidaru. Podle něj je tento senzor pro autonomní auta cestou k záhubě.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Zaklínač 3 může díky novým nástrojům nabídnout ambiciózní modifikace Zaklínač 3 může díky novým nástrojům nabídnout ambiciózní modifikace
Pokud jde o modifikace nadšených fanoušků her, titul Zaklínač 3 na tom nikdy nebyl tak, jako třeba Skyrim ze série The Elder Scrolls. Modifikace to tak byly spíše kosmetické, ale nyní se otevírá úplně nová cesta. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Tesla se zbavila NVIDIE, už má nasazeny vlastní AI čipy Tesla se zbavila NVIDIE, už má nasazeny vlastní AI čipy
Vypadá to, že Tesla se s konečnou platností zbaví hardwaru firmy NVIDIA pro své AI systémy pro řízení vozů. Mluvilo se o tom už minulý rok a nyní tu máme informace o čipu Tesla FSD, který má nabídnout 21násobek výkonu NVIDIA DGX. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Výroční Ryzen 7 2700X potvrzen, přijde i speciální Radeon VII Výroční Ryzen 7 2700X potvrzen, přijde i speciální Radeon VII
Samotná společnost AMD už potvrdila, že se opravdu chystá oslavit své 50leté výročí i pomocí speciální edice procesorů Ryzen 7 2700X. Navíc se dozvídáme, že k nim přibudou také karty Radeon VII, ale ukázalo se konečně, v čem budou zvláštní?
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
NASA chystá misi na Psyche, jeden z nejzajímavějších známých asteroidů NASA chystá misi na Psyche, jeden z nejzajímavějších známých asteroidů
Už dříve jsme se mohli dozvědět o misi Discovery, která se týká asteroidu 16 Psyche, což by mohlo být ve skutečnosti jádro protoplanety. Jde o asteroid typu M, který je tak i potenciálním zdrojem surovin v hodnotě kvadrilionů dolarů.
Včera, aktualita, Jan Vítek