www.svethardware.cz
>
>
>

Intel posílil Dr. Gary Patton, veterán průmyslu z GloFo i IBM

Intel posílil Dr. Gary Patton, veterán průmyslu z GloFo i IBM
, , aktualita
Dr. Gary Patton dosud pracoval jako CTO (Chief Technology Officer) společnosti GlobalFoundries a byl odpovědný za vývoj nejnovějších výrobních procesů. Ještě dříve pak působil v IBM.   
K oblíbeným
reklama
Ve společnosti IBM Gary Patton vedl mikroelektronickou divizi, než se přesunul na post šéftechnologa do firmy GlobalFoundries (GloFo), aby vedl vývoj příštích výrobních procesů. Jenomže, jak dobře víme, GloFo na vývoj 7nm a dalších procesů rezignovalo, respektive přestalo v tomto ohledu soupeřit s těmi nejlepšími, a tak si lze představit, že Dr. Patton mohl do jisté míry ztratit motivaci. 
 
 
A zcela evidentně mu chybělo vzrušení v práci či snad dokonce stres, když se zrovna nyní odhodlal vstoupit do řad Intelu, kde bude mít na starosti tzv. design enablement, čili důležité propojení výrobních technologií, výtěžnosti, výkonu a včasného dodání výsledných produktů na trh. 
 
Gary Patton přišel do firmy GloFo z IBM Microelectronics v roce 2015, když právě GloFo převzalo továrny a výrobní technologie od IBM. Jeho role se tak tím nezměnila, stále měl na starosti vývoj nových procesů, který je v GloFo aktuálně už málo zajímavý. Tato firma se nyní zaměřila na zdokonalování svých 14nm a 12nm procesů a také vyvíjí vysoce specializované procesy jako 22FDX či 12 FDX, a už se tak nepokouší přímo konkurovat firmě TSMC či Samsung Foundry.
 
Role Pattona se tím v GloFo značně změnila, ovšem nyní už bude v Intelu působit jako podnikový viceprezident a generální manažer právě pro zmíněný design enablement a zodpovídat se bude hlavnímu CTO, jímž je Mike Mayberry. Intel tak získal další posilu, ostatně dříve jej posílil krom jiných také Raja Koduri, Jim Keller a z Qualcommu přišel také Dr. Murthy Renduchintala. Nedávno sice odešel z grafické divize Chris Hook, ovšem celkově Intel z personálního hlediska jednoznačně posiluje.  
 
Zdroj: Anandtech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti
Asus na svých stránkách zveřejnil informace o notebooku TUF Dash F15. To by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se ve specifikacích neobjevil dosud nepředstavený mobilní čip Nvidia GeForce RTX 3050 Ti.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení
Bude-li mít John McAfee smůlu, v životě už nevytáhne paty z vězení. 75letému podnikateli totiž v USA hrozí až 100letý trest v souvislosti s obviněním z podvodů s kryptoměnami. Ty měl nejprve nakoupit a poté propagovat na sociálních sítích.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry
Už dobře víme, že Blizzard chystá remaster legendární hry Diablo II. Ponese název Diablo II: Resurrected a bude natolik spřízněná s původní hrou, že dokonce dovolí použít uložené pozice staré i více než 20 let.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář