www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel představí HEDT Glacier Falls a také Core řady KF

Intel představí HEDT Glacier Falls a také Core řady KF
, , aktualita
Neberme to ještě jako hotovou věc, protože oficiálně tyto informace potvrzeny nejsou, ale na Computexu bychom se měli dočkat představení nové generace HEDT platformy Glacier Falls a ještě dříve by mohly přijít Core 9. generace s označením KF.
K oblíbeným
reklama
Platforma Intel Glacier Falls představuje budoucí high-end desktopové procesory, které jsou dnes k dispozici v podobě Skylake-X (Basin Falls Refresh). Tím nejlepším modelem je 18jádrový Core i9-9980XE s taktem až 4,5 GHz a cenovkou 1979 USD. 
 
 
Po Basin Falls mají nastoupit Glacier Falls, které známe z nově uniklých roadmap a lze očekávat, že Intel je na trh dostane nejdříve někdy v polovině příštího roku. Platí to, že je Intel chce představit na Computexu 2019, který proběhne v červnu, ale je otázka, zda to má znamenat jejich brzký nástup na trh hned poté. Vyfocená roadmap mimochodem pochází z jisté interní prezentace firmy Gigabyte.
 
Vedle Glacier Falls se dozvíme také o dalších čipových sadách, a sice B365 Express a H310C Express. Není známo, co nového mají tyto sady nabídnout oproti B360 a H310. Dle označení ale to velké změny nebudou a může jít prostě jen o sady určené pro desky s posíleným napájením procesoru a ve zdroji se spekuluje také o možnosti, že Intel na B365 povolí taktování procesorů pomocí změny v násobiči, aby se tento mainstream vyrovnal sadě B450 od AMD. Vedle toho můžeme rovněž uvažovat o tom, že B365 a H310C budou vyráběny opět 22nm procesem namísto 14nm, aby si Intel ještě více uvolnil potřebnou výrobní kapacitu. 
Další zpráva mluví o procesorech Core 9. generace, které přijdou s označením KF či případně pouze F. Tato informace měla opět uniknout z interní prezentace firmy Gigabyte a je třeba se podívat na to, co by označení F mohlo znamenat. Nic takového totiž Intel dříve nepřipravil, ovšem díky Googlu a jeho překladu lze zjistit, že první řádek sděluje o zlepšujících se dodávkách procesorů Intel a druhý mluví o procesorech bez integrované grafiky. Ostatně tomu odpovídá i označení GT0 hned vedle, což v podstatě znamená nulovou grafiku. 
 
Je otázka, zda dané procesory budou vyrobeny bez integrované grafiky, nebo ta bude pouze deaktivována. Osobně bych si vsadil na tu druhou možnost, která Intelu umožní využít i kusy, které byly vyrobeny s chybou právě v části s iGPU. Na druhou stranu, fyzicky nepřítomné iGPU by zase mohlo nezanedbatelně zmenšit celý procesor, a tedy dosáhnout vyšší výtěžnosti. Však v případě 6jádrového modelu jde o možnost snížít plochu o čtvrtinu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel už ulovil firmu Qualcomm na svůj proces 20A Intel už ulovil firmu Qualcomm na svůj proces 20A
Intel včera v noci už odhalil své plány na vývoj moderních výrobních procesů s tím, že se o své výrobní kapacity hodlá v rámci Intel Foundry podělit i s jinými firmami. Huawei to asi nebude, ale máme tu konkrétního zájemce o proces 20A. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD Navi 31 se rýsuje: 15360 jader a už bez Compute Unit? AMD Navi 31 se rýsuje: 15360 jader a už bez Compute Unit?
AMD Navi 31 je očekávaný nejlepší čip generace Navi 3, která se utká zřejmě s NVIDIA Ada Lovelace a mimo hru také stále není z našeho pohledu ani Hopper. Server 3DCenter nyní nabízí přehled fám z různých zdrojů, které se nedávno objevily. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel ukázal design budoucích CPU Alder/Meteor Lake a Sapphire/Granite Rapids Intel ukázal design budoucích CPU Alder/Meteor Lake a Sapphire/Granite Rapids
Nakonec se v dnešním novinkovém seriálu o technologiích Intelu podíváme na to, jak budou vypadat chystané procesory Alder Lake i Meteor Lake a pak serverové Sapphire Rapids a Granite Rapids. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel a inovace v pouzdření: EMIB, Foveros Omni a Direct Intel a inovace v pouzdření: EMIB, Foveros Omni a Direct
Intel nám toho včera naservíroval mnoho, takže pokračujeme v krasojízdě a tentokrát půjde především o inovace v pouzdření čipů. To je nedílným předpokladem pro zajištění dalšího výrazného pokroku a nám tu půjde o technologie Foveros.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel PowerVia, RibbonFET a pokročilá EUV se blíží Intel PowerVia, RibbonFET a pokročilá EUV se blíží
Dnes jsme se již podívali na přehled nejbližších výrobních procesů a nyní se více zaměříme na chystaný proces Intel 20A. Jeho označení dokazuje, že na nanometry Intel přece jen opravdu nezapomněl. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek