www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel představí HEDT Glacier Falls a také Core řady KF

Intel představí HEDT Glacier Falls a také Core řady KF
, , aktualita
Neberme to ještě jako hotovou věc, protože oficiálně tyto informace potvrzeny nejsou, ale na Computexu bychom se měli dočkat představení nové generace HEDT platformy Glacier Falls a ještě dříve by mohly přijít Core 9. generace s označením KF.
reklama
Platforma Intel Glacier Falls představuje budoucí high-end desktopové procesory, které jsou dnes k dispozici v podobě Skylake-X (Basin Falls Refresh). Tím nejlepším modelem je 18jádrový Core i9-9980XE s taktem až 4,5 GHz a cenovkou 1979 USD. 
 
 
Po Basin Falls mají nastoupit Glacier Falls, které známe z nově uniklých roadmap a lze očekávat, že Intel je na trh dostane nejdříve někdy v polovině příštího roku. Platí to, že je Intel chce představit na Computexu 2019, který proběhne v červnu, ale je otázka, zda to má znamenat jejich brzký nástup na trh hned poté. Vyfocená roadmap mimochodem pochází z jisté interní prezentace firmy Gigabyte.
 
Vedle Glacier Falls se dozvíme také o dalších čipových sadách, a sice B365 Express a H310C Express. Není známo, co nového mají tyto sady nabídnout oproti B360 a H310. Dle označení ale to velké změny nebudou a může jít prostě jen o sady určené pro desky s posíleným napájením procesoru a ve zdroji se spekuluje také o možnosti, že Intel na B365 povolí taktování procesorů pomocí změny v násobiči, aby se tento mainstream vyrovnal sadě B450 od AMD. Vedle toho můžeme rovněž uvažovat o tom, že B365 a H310C budou vyráběny opět 22nm procesem namísto 14nm, aby si Intel ještě více uvolnil potřebnou výrobní kapacitu. 
Další zpráva mluví o procesorech Core 9. generace, které přijdou s označením KF či případně pouze F. Tato informace měla opět uniknout z interní prezentace firmy Gigabyte a je třeba se podívat na to, co by označení F mohlo znamenat. Nic takového totiž Intel dříve nepřipravil, ovšem díky Googlu a jeho překladu lze zjistit, že první řádek sděluje o zlepšujících se dodávkách procesorů Intel a druhý mluví o procesorech bez integrované grafiky. Ostatně tomu odpovídá i označení GT0 hned vedle, což v podstatě znamená nulovou grafiku. 
 
Je otázka, zda dané procesory budou vyrobeny bez integrované grafiky, nebo ta bude pouze deaktivována. Osobně bych si vsadil na tu druhou možnost, která Intelu umožní využít i kusy, které byly vyrobeny s chybou právě v části s iGPU. Na druhou stranu, fyzicky nepřítomné iGPU by zase mohlo nezanedbatelně zmenšit celý procesor, a tedy dosáhnout vyšší výtěžnosti. Však v případě 6jádrového modelu jde o možnost snížít plochu o čtvrtinu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX 1660 Ti, jak si vede? NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX 1660 Ti, jak si vede?
Dle očekávání se dnes, a to úderem 15. hodiny našeho času dostaly na svět informace o kartě GeForce GTX 1660 Ti. Téměř vše už bylo řečeno, ale zbývalo vyřešit podstatné věci kolem výkonu a také podpory technologií. Takže jak to je? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA GeForce GTX 1180: chyba, nebo reálná karta? NVIDIA GeForce GTX 1180: chyba, nebo reálná karta?
V dokumentaci firmy HP byla spatřena karta GTX 1180, která vyvolala nové spekulace a otázky o tom, jestli se nám NVIDIA chystá opravdu zamotat hlavu. Karta se měla dostat do počítačů HP Obelisk GTX 1180.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
SK Hynix zveřejnil detaily o pamětech DDR5, investovat bude přes 100 miliard USD SK Hynix zveřejnil detaily o pamětech DDR5, investovat bude přes 100 miliard USD
Na obzoru už je nová generace pamětí nejen pro naše počítače. Jde o DDR5, od nichž očekáváme logicky především vyšší pracovní frekvence, a tedy i propusnost při sníženém napětí a spotřebě. Co k tomu může říci SK Hynix?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka
Stejně jako v případě pamětí DRAM si mohou výrobci stěžovat na nízkou poptávku zákazníků po pamětech NAND Flash. Jejich prodeje se na konci minulého roku propadly a z toho bychom měli těžit právě my, zákazníci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Izraelci odstartovali na Měsíc, využili Falcon 9 a služby NASA Izraelci odstartovali na Měsíc, využili Falcon 9 a služby NASA
Izraelská společnost SpaceIL v noci na dnešek uskutečnila svůj záměr vyslat na Měsíc přistávací modul a k tomu využila služeb společnosti SpaceX a komunikační podporu pak zajistí americká NASA. Pro izraelský program to tak je velká premiéra. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře