www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel představí HEDT Glacier Falls a také Core řady KF

Intel představí HEDT Glacier Falls a také Core řady KF
, , aktualita
Neberme to ještě jako hotovou věc, protože oficiálně tyto informace potvrzeny nejsou, ale na Computexu bychom se měli dočkat představení nové generace HEDT platformy Glacier Falls a ještě dříve by mohly přijít Core 9. generace s označením KF.
reklama
Platforma Intel Glacier Falls představuje budoucí high-end desktopové procesory, které jsou dnes k dispozici v podobě Skylake-X (Basin Falls Refresh). Tím nejlepším modelem je 18jádrový Core i9-9980XE s taktem až 4,5 GHz a cenovkou 1979 USD. 
 
 
Po Basin Falls mají nastoupit Glacier Falls, které známe z nově uniklých roadmap a lze očekávat, že Intel je na trh dostane nejdříve někdy v polovině příštího roku. Platí to, že je Intel chce představit na Computexu 2019, který proběhne v červnu, ale je otázka, zda to má znamenat jejich brzký nástup na trh hned poté. Vyfocená roadmap mimochodem pochází z jisté interní prezentace firmy Gigabyte.
 
Vedle Glacier Falls se dozvíme také o dalších čipových sadách, a sice B365 Express a H310C Express. Není známo, co nového mají tyto sady nabídnout oproti B360 a H310. Dle označení ale to velké změny nebudou a může jít prostě jen o sady určené pro desky s posíleným napájením procesoru a ve zdroji se spekuluje také o možnosti, že Intel na B365 povolí taktování procesorů pomocí změny v násobiči, aby se tento mainstream vyrovnal sadě B450 od AMD. Vedle toho můžeme rovněž uvažovat o tom, že B365 a H310C budou vyráběny opět 22nm procesem namísto 14nm, aby si Intel ještě více uvolnil potřebnou výrobní kapacitu. 
Další zpráva mluví o procesorech Core 9. generace, které přijdou s označením KF či případně pouze F. Tato informace měla opět uniknout z interní prezentace firmy Gigabyte a je třeba se podívat na to, co by označení F mohlo znamenat. Nic takového totiž Intel dříve nepřipravil, ovšem díky Googlu a jeho překladu lze zjistit, že první řádek sděluje o zlepšujících se dodávkách procesorů Intel a druhý mluví o procesorech bez integrované grafiky. Ostatně tomu odpovídá i označení GT0 hned vedle, což v podstatě znamená nulovou grafiku. 
 
Je otázka, zda dané procesory budou vyrobeny bez integrované grafiky, nebo ta bude pouze deaktivována. Osobně bych si vsadil na tu druhou možnost, která Intelu umožní využít i kusy, které byly vyrobeny s chybou právě v části s iGPU. Na druhou stranu, fyzicky nepřítomné iGPU by zase mohlo nezanedbatelně zmenšit celý procesor, a tedy dosáhnout vyšší výtěžnosti. Však v případě 6jádrového modelu jde o možnost snížít plochu o čtvrtinu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Evropsko-japonská sonda vyzkoušela dosud nejsilnější iontové motory Evropsko-japonská sonda vyzkoušela dosud nejsilnější iontové motory
Vesmírná sonda BepiColombo Mercury je výsledkem spolupráce evropské agentury ESA a japonské JAXA. Míří k Merkuru, na jehož oběžné dráze se má usídlit, a to s využitím dosud nejsilnějšího iontového pohonu, jaký byl kdy vyroben. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Google genderově vyvažuje svůj Překladač Google genderově vyvažuje svůj Překladač
Aby se některé pohlaví necítilo diskriminováno v Překladači společnosti Google, ten nyní zavádí genderově vyvážené překlady, které by měly ve vybraných jazycích zobrazovat všechny možné varianty překladu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Nové Windows 10 mají problém s instalací ovladačů NVIDIA, jak jej vyřešit? Nové Windows 10 mají problém s instalací ovladačů NVIDIA, jak jej vyřešit?
Pokud si provedete čistou instalaci systému Windows October 2018 Update, můžete se setkat s chybou, která vám znemožní nainstalovat rovněž nové grafické ovladače od NVIDIE, a to s hláškou "NVIDIA Installer cannot continue". Co dál?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
DeepMind poodhalil AlphaZero, neporazitelnou AI pro Go i šachy DeepMind poodhalil AlphaZero, neporazitelnou AI pro Go i šachy
Projekt DeepMind poodhalil více údajů o umělé inteligenci pro hraní deskových her díky publikaci článku na toto téma. AlphaZero se totiž dokáže učit bez pomoci člověk a umí nejen hru Go, ale zvládá i klasické šachy nebo hru shogi.
8.12.2018, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Další Far Cry dorazí už v únoru, přijde New Dawn Další Far Cry dorazí už v únoru, přijde New Dawn
Do velice obsáhlé herní franšízy Far Cry už necelý rok po vydání Far Cry 5 přibyde další titul, a sice post-apokalyptický New Dawn. Ten dorazí už 15. února a vedle toho se můžeme podívat na výsledky udílení Game Awards. 
8.12.2018, aktualita, Jan Vítek6 komentářů