www.svethardware.cz
>
>
>

Intel představil 5G modem a LTE verzi s rychlostí 1,6 Gbps

Intel představil 5G modem a LTE verzi s rychlostí 1,6 Gbps
, , aktualita
Bezdrátové sítě se stále zrychlují a Intel je jeden z předních výrobců bezdrátových modemů. V nabídce se objevil nový LTE model Intel XMM 7560 s rychlostí až 1,6 Gbps a představil také novou 5G verzi Intel XMM 8060.
K oblíbeným
reklama
Vedle Qualcommu je společnost Intel jedním z největších výrobců bezdrátových modemů zejména pro mobilní zařízení. Právě Intel nyní představuje novou řadu bezdrátových 5G modemů Intel XMM 8000, jehož prvním zástupcem bude Intel XMM 8060. Ten má být prvním zástupcem, který pomůže přechodu k novým typům sítí s velmi vysokou rychlostí přenosu, která bude využívána nejen pro klasické mobilní datové připojení v případě smartphonů nebo tabletů, ale např. také klasických PC, dalších k internetu připojených zařízení (set-top boxy, zařízení Internetu věcí) nebo autonomních aut.

Intel XMM 8060

Modem bude kompatibilní se staršími sítěmi typu 2G, 3G a 4G, které jsou známé jako sub-6GHz (frekvence pod 6 GHz), samozřejmě ale bude umět i již zmíněné 5G s frekvencemi přes 28 GHz (známé jako mmWave). Podporovat bude verzi 5G NR (new radio) ve variantě non-standalone i standalone. Nepočítejte však, že byste se 5G sítí dočkali v dohledné době. Tento modem totiž bude dostupný až v polovině roku 2019 a spuštění 5G sítí se předpokládá v roce 2020.

Model Intel XMM 8060

Ani nový modem Intel XMM 7560 s podporou LTE Cat 19 a rychlostí 1,6 Gbps a technologií MIMO se neobjeví jen tak. První zařízení, která jej budou obsahovat, se objeví patrně až v průběhu roku 2019. O něco dříve, v roce 2018, se ale od Intelu dočkáme nových síťových karet Wi-Fi standardu 802.11ax, tedy s rychlostmi přes jeden gigabit za sekundu.

Zdroj: intel.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
V Indonésii postaví obří plovoucí solární elektrárnu o rozloze 16 km2 V Indonésii postaví obří plovoucí solární elektrárnu o rozloze 16 km2
Singapurská společnost Sunseap Group chce v Indonésii na ostrově Batam postavit obrovskou solární elektrárnu, která bude plovoucí. Zemi by tak tento projekt měl pomoci v přechodu na obnovitelné zdroje energie.
Včera, aktualita, Milan Šurkala15 komentářů
Záhadná kometa konečně ukázala své koma Záhadná kometa konečně ukázala své koma
Nedávno zaujal astronomy záhadný objekt blížící se směrem do středu Sluneční soustavy, i když s úctyhodným odstupem, který byl později vyhodnocen jako velká kometa, a to možná taková, která tu ještě nikdy nebyla. 
23.7.2021, aktualita, Jan Vítek
PlasticArm: 32bitový procesor na kusu plastu PlasticArm: 32bitový procesor na kusu plastu
Společnost Arm ukázala procesor PlasticArm, který byl vyvinut v úzké spolupráci s PragmatIC, jež byla navázána už někdy před osmi lety. Máme tu tak fyzicky flexibilní 32bitové CPU Arm, které se může hodit pro celou řadu věcí. 
23.7.2021, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Radeon RX 6700 XT byl zprovozněn na desce s RISC-V CPU Radeon RX 6700 XT byl zprovozněn na desce s RISC-V CPU
Společnost SiFive dala minulý rok vývojářům k dispozici desky HiFive Unmatchd RISC-V s procesorem či SoC U7. Právě na jedné z nich byl nyní zprovozněn Radeon RX 6700 XT pod systémem Linux. 
23.7.2021, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Seagate plánuje vyslat na trh spotřebitelské 20TB pevné disky Seagate plánuje vyslat na trh spotřebitelské 20TB pevné disky
Seagate právě pracuje na nových pevných discích s vysokou kapacitou 20 TB, které budou určeny pro běžné spotřebitele a ne servery, NAS a podobně. Kdy přijdou a jaké technologie nám vůbec nabídnou?
23.7.2021, aktualita, Jan Vítek11 komentářů