www.svethardware.cz
>
>
>

Intel představil 5G modem a LTE verzi s rychlostí 1,6 Gbps

Intel představil 5G modem a LTE verzi s rychlostí 1,6 Gbps
, , aktualita
Bezdrátové sítě se stále zrychlují a Intel je jeden z předních výrobců bezdrátových modemů. V nabídce se objevil nový LTE model Intel XMM 7560 s rychlostí až 1,6 Gbps a představil také novou 5G verzi Intel XMM 8060.
K oblíbeným
reklama
Vedle Qualcommu je společnost Intel jedním z největších výrobců bezdrátových modemů zejména pro mobilní zařízení. Právě Intel nyní představuje novou řadu bezdrátových 5G modemů Intel XMM 8000, jehož prvním zástupcem bude Intel XMM 8060. Ten má být prvním zástupcem, který pomůže přechodu k novým typům sítí s velmi vysokou rychlostí přenosu, která bude využívána nejen pro klasické mobilní datové připojení v případě smartphonů nebo tabletů, ale např. také klasických PC, dalších k internetu připojených zařízení (set-top boxy, zařízení Internetu věcí) nebo autonomních aut.

Intel XMM 8060

Modem bude kompatibilní se staršími sítěmi typu 2G, 3G a 4G, které jsou známé jako sub-6GHz (frekvence pod 6 GHz), samozřejmě ale bude umět i již zmíněné 5G s frekvencemi přes 28 GHz (známé jako mmWave). Podporovat bude verzi 5G NR (new radio) ve variantě non-standalone i standalone. Nepočítejte však, že byste se 5G sítí dočkali v dohledné době. Tento modem totiž bude dostupný až v polovině roku 2019 a spuštění 5G sítí se předpokládá v roce 2020.

Model Intel XMM 8060

Ani nový modem Intel XMM 7560 s podporou LTE Cat 19 a rychlostí 1,6 Gbps a technologií MIMO se neobjeví jen tak. První zařízení, která jej budou obsahovat, se objeví patrně až v průběhu roku 2019. O něco dříve, v roce 2018, se ale od Intelu dočkáme nových síťových karet Wi-Fi standardu 802.11ax, tedy s rychlostmi přes jeden gigabit za sekundu.

Zdroj: intel.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čínský rover Yutu-2 našel na Měsíci zajímavé kameny, které nepodlehly erozi Čínský rover Yutu-2 našel na Měsíci zajímavé kameny, které nepodlehly erozi
Čínský rover Yutu-2 dorazil na Měsíc společně s přistávacím modulem Chang’e-4 už více než před rokem, a to na jeho odvrácené straně. To se Číně povedlo jako první zemi světa a nyní se můžeme podívat na to, co rover objevil. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
TeamGroup uvádí víceúčelový i vysoce odolný flash disk TeamGroup uvádí víceúčelový i vysoce odolný flash disk
Pokud chtějí výrobci flash disků dnes něčím zaujmout, mohou to udělat třeba jako TeamGroup. Ten nabízí jednak multifunkční model T193 v podobě pravítka i úhloměru a také vysoce odolný PD1000. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Activision po Redditu žádá identifikaci leakera, jde o Call of Duty: Warzone Activision po Redditu žádá identifikaci leakera, jde o Call of Duty: Warzone
Počítačové hry se už před mnoha lety staly součástí tvrdého byznysu a velké společnosti ukazují, že nejsou ochotny trpět zveřejňování informací, které ještě tají. Chce to nyní ukázat i Activision v případě titulu Call of Duty: Warzone.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AI pomůže s urychlením vývoje akumulátorů pro EV AI pomůže s urychlením vývoje akumulátorů pro EV
Vývoj nových akumulátorů nejen pro elektrické vozy probíhá na plné obrátky, testování je ale procesem, který zabírá obrovské množství času. Standfordská univerzita, MIT a Toyota vyvinuli AI, která to má urychlit.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Čínský x86 procesor od Zhaoxin se objevil v mini PC na motivy Intel NUC Čínský x86 procesor od Zhaoxin se objevil v mini PC na motivy Intel NUC
Společnost Ruijie Networks vyslala na trh svá první mini PC, která jsou založena na procesoru Zhaoxin KaiXian KX-U6780A. Jde tak o první počítače svého druhu, které jsou vybaveny čínským x86 CPU.  
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář