www.svethardware.cz
>
>
>

Intel představil 5G modem a LTE verzi s rychlostí 1,6 Gbps

Intel představil 5G modem a LTE verzi s rychlostí 1,6 Gbps
, , aktualita
Bezdrátové sítě se stále zrychlují a Intel je jeden z předních výrobců bezdrátových modemů. V nabídce se objevil nový LTE model Intel XMM 7560 s rychlostí až 1,6 Gbps a představil také novou 5G verzi Intel XMM 8060.
K oblíbeným
reklama
Vedle Qualcommu je společnost Intel jedním z největších výrobců bezdrátových modemů zejména pro mobilní zařízení. Právě Intel nyní představuje novou řadu bezdrátových 5G modemů Intel XMM 8000, jehož prvním zástupcem bude Intel XMM 8060. Ten má být prvním zástupcem, který pomůže přechodu k novým typům sítí s velmi vysokou rychlostí přenosu, která bude využívána nejen pro klasické mobilní datové připojení v případě smartphonů nebo tabletů, ale např. také klasických PC, dalších k internetu připojených zařízení (set-top boxy, zařízení Internetu věcí) nebo autonomních aut.

Intel XMM 8060

Modem bude kompatibilní se staršími sítěmi typu 2G, 3G a 4G, které jsou známé jako sub-6GHz (frekvence pod 6 GHz), samozřejmě ale bude umět i již zmíněné 5G s frekvencemi přes 28 GHz (známé jako mmWave). Podporovat bude verzi 5G NR (new radio) ve variantě non-standalone i standalone. Nepočítejte však, že byste se 5G sítí dočkali v dohledné době. Tento modem totiž bude dostupný až v polovině roku 2019 a spuštění 5G sítí se předpokládá v roce 2020.

Model Intel XMM 8060

Ani nový modem Intel XMM 7560 s podporou LTE Cat 19 a rychlostí 1,6 Gbps a technologií MIMO se neobjeví jen tak. První zařízení, která jej budou obsahovat, se objeví patrně až v průběhu roku 2019. O něco dříve, v roce 2018, se ale od Intelu dočkáme nových síťových karet Wi-Fi standardu 802.11ax, tedy s rychlostmi přes jeden gigabit za sekundu.

Zdroj: intel.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD Ryzen 9 3950X se ukázal na Redditu AMD Ryzen 9 3950X se ukázal na Redditu
Na konci tohoto měsíce očekáváme příchod prvního 16jádrového desktopového procesoru, a sice AMD Ryzen 9 3950X. Nad jeho dostupností se sice objevil tmavý stín, ovšem můžeme spoléhat na to, že tento procesor v září na trh nastoupí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NASA vyšle CubeSat otestovat orbitu budoucí lunární stanice NASA vyšle CubeSat otestovat orbitu budoucí lunární stanice
Americká vesmírná agentura NASA plánuje u Měsíce "zakotvit" s novou lunární stanicí, která by měla od roku 2024 mít stálou posádku. Ještě před tím se ale na její orbitě má usídlit malý satelit CAPSTONE.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Ke každé GeForce RTX nyní Call of Duty: Modern Warfare zdarma Ke každé GeForce RTX nyní Call of Duty: Modern Warfare zdarma
NVIDIA rozjela novou akci na podporu prodeje karet GeForce RTX. Ve spolupráci s Activision nabízí k těmto kartám zdarma hru Call of Duty: Modern Warfare. Respektive teprve nabídne, protože tato novinka přijde až v říjnu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
TSMC nestíhá vyrábět 7nm čipy, ohrozí to dostupnost produktů AMD? TSMC nestíhá vyrábět 7nm čipy, ohrozí to dostupnost produktů AMD?
Ve světě počítačů PC neexistuje jiná firma než AMD, která by dokázala využít 7nm proces firmy TSMC. Na něm je AMD nyní už v podstatě závislé, a tak se jej přímo dotýká to, jak se TSMC prohýbá pod objednávkami právě na výrobu 7nm čipů.
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Nový algoritmus rozpozná kyberšikanu na Twitteru s 90% úspěšností Nový algoritmus rozpozná kyberšikanu na Twitteru s 90% úspěšností
Vědci na Binghamton University vyvinuli nový algoritmus umělé inteligence, který je schopen na sociální síti Twitter s vysokou úspěšností rozpoznat uživatele, kteří píší agresivní příspěvky s kyberšikanou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře