www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Intel připravuje nové mikrokódy pro Core-X kvůli lepšímu přetaktování

Intel připravuje nové mikrokódy pro Core-X kvůli lepšímu přetaktování
, , aktualita
Těžko můžeme vzpomínat na to, kdy Intel připravil mikrokódovou aktualizaci svých procesorů kvůli tomu, aby vylepšil výchozí pozici pro možnosti přetaktování svých procesorů. Nyní se ovšem hodí každá sebemenší výhoda. 
K oblíbeným
reklama
Intel má nově na trhu procesory Core-X z generace Cascade Lake-X, nicméně v podstatě jde jen o další iteraci starých Skylake-X, které dostaly nové instrukce DLBoost a trošku vyšší takty, což jsou dvě nejpodstatnější změny, tedy kromě nově stanovených cen. AMD už ostatně v případě desktopových a HEDT procesorů Intelu nešlape na paty, ono jej elegantně oběhlo a ukazuje mu záda. Zároveň se ovšem nedá říci, že by desktopové Core byly vhodné leda do šrotu, to v žádném případě. Existují typy zátěží, především ty intenzivně využívající operační paměť, v nichž je Intel stále lepší, jenomže to už samo o sobě nestačí. 
 
 
Intel tak aktuálně v případě desktopů, serverů a z větší části i mobilních počítačů uvázl na 14nm procesu, přičemž nemůže jen tak změnit mikroarchitekturu, kterou má spojenou s dalším procesem, takže prostě a jednoduše musí využívat to, co mu 14 nm dává k dispozici a ono už toho moc není. 
 
Hodí se tak každá maličkost, jako třeba i to, že si můžeme slibovat lepší možnosti pro přetaktování procesorů Cascade Lake-X díky nově chystaným mikrokódům. O tom nás informuje společnost MSI, která si chystá nové příslušné verze BIOSů pro desky s X299.
 
Ty budou vypuštěny pro následující desky: 
 • CREATOR X299
 • X299 PRO 10G
 • X299 PRO
 • MEG X299 CREATION
 • X299 XPOWER GAMING AC
 • X299 GAMING M7 ACK
 • X299 GAMING PRO CARBON AC
 • X299 GAMING PRO CARBON
 • X299 TOMAHAWK AC
 • X299 TOMAHAWK ARCTIC
 • X299 TOMAHAWK
 • X299 SLI PLUS
 • X299 RAIDER
 • X299M GAMING PRO CARBON AC
Očekávat tak můžeme, že procesory Core i9-10980XE, 10940X, 10920X, 10900X se na těchto deskách budou nechat lépe taktovat a dále nám Intel prostřednictvím MSI slibuje "maximalizování celkového výkonu".
 
Nedozvíme se, jaké specifické změny či ladění lze očekávat, ovšem dalo by se tušit, že nic zásadního to nebude. Ostatně 14nm proces je u konce se svými možnostmi zvyšovat takty, takže by to mohly být víceméně kosmetické změny, které se navíc mohou projevit třeba jen při extrémních pokusech s využitím tekutého dusíku, ale to už jsou jen spekulace. Počkejme si tak na nové verze BIOSů a snad i nějaké testy o tom, co přinesly. 
 
Zdroj: MSI


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den
Sociální síť TikTok, to je jeden problém za druhým. Jde zejména o získávání osobních údajů od dětí. Skupina rodičů tak na síť podala žalobu, která ale neměla dlouhého trvání. Za pouhý jeden den došlo k dohodě.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře
Microsoft nabízí už několik balíčků Microsoft 365, které kombinují operačním systém Windows 10, kancelářský balík Office a další funkce v jednom předplatném. Nově má být i pro běžné spotřebitele.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nové snímky: největší černá díra i "galaxie v galaxii" Nové snímky: největší černá díra i "galaxie v galaxii"
Astronomům se povedlo díky sledování hvězd v cizí galaxii určit hmotnost tamní černé díry, která se ukázala jako dosud největší, jakou se podařilo najít. Hubble se vedle toho podíval na známý Hoagův objekt.
Včera, aktualita, Jan Vítek
G11 Iris Plus: 10nm grafika v herních testech G11 Iris Plus: 10nm grafika v herních testech
Server Techspot si vyzkoušel mobilní grafiku v procesoru Core i7-1065G7 generace Ice Lake. Jedná se o třídu G11 Iris Plus, která představuje to nejlepší, co Intel mezi iGPU dosud vyrobil. Jak se ukáže ve hrách?
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Cestování Uberem o život? Za minulý rok 9 vražd a 3045 sexuálních útoků Cestování Uberem o život? Za minulý rok 9 vražd a 3045 sexuálních útoků
Služba Uber zveřejnila svou bezpečnostní zprávu za uplynulé dva roky. Bohužel nebylo vše bez problémů a jen v USA se objevily tisíce případů sexuálních útoků, desítky úmrtí při nehodách a několik vražd.
Včera, aktualita, Milan Šurkala