www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Intel připravuje nové mikrokódy pro Core-X kvůli lepšímu přetaktování

Intel připravuje nové mikrokódy pro Core-X kvůli lepšímu přetaktování
, , aktualita
Těžko můžeme vzpomínat na to, kdy Intel připravil mikrokódovou aktualizaci svých procesorů kvůli tomu, aby vylepšil výchozí pozici pro možnosti přetaktování svých procesorů. Nyní se ovšem hodí každá sebemenší výhoda. 
K oblíbeným
reklama
Intel má nově na trhu procesory Core-X z generace Cascade Lake-X, nicméně v podstatě jde jen o další iteraci starých Skylake-X, které dostaly nové instrukce DLBoost a trošku vyšší takty, což jsou dvě nejpodstatnější změny, tedy kromě nově stanovených cen. AMD už ostatně v případě desktopových a HEDT procesorů Intelu nešlape na paty, ono jej elegantně oběhlo a ukazuje mu záda. Zároveň se ovšem nedá říci, že by desktopové Core byly vhodné leda do šrotu, to v žádném případě. Existují typy zátěží, především ty intenzivně využívající operační paměť, v nichž je Intel stále lepší, jenomže to už samo o sobě nestačí. 
 
 
Intel tak aktuálně v případě desktopů, serverů a z větší části i mobilních počítačů uvázl na 14nm procesu, přičemž nemůže jen tak změnit mikroarchitekturu, kterou má spojenou s dalším procesem, takže prostě a jednoduše musí využívat to, co mu 14 nm dává k dispozici a ono už toho moc není. 
 
Hodí se tak každá maličkost, jako třeba i to, že si můžeme slibovat lepší možnosti pro přetaktování procesorů Cascade Lake-X díky nově chystaným mikrokódům. O tom nás informuje společnost MSI, která si chystá nové příslušné verze BIOSů pro desky s X299.
 
Ty budou vypuštěny pro následující desky: 
 • CREATOR X299
 • X299 PRO 10G
 • X299 PRO
 • MEG X299 CREATION
 • X299 XPOWER GAMING AC
 • X299 GAMING M7 ACK
 • X299 GAMING PRO CARBON AC
 • X299 GAMING PRO CARBON
 • X299 TOMAHAWK AC
 • X299 TOMAHAWK ARCTIC
 • X299 TOMAHAWK
 • X299 SLI PLUS
 • X299 RAIDER
 • X299M GAMING PRO CARBON AC
Očekávat tak můžeme, že procesory Core i9-10980XE, 10940X, 10920X, 10900X se na těchto deskách budou nechat lépe taktovat a dále nám Intel prostřednictvím MSI slibuje "maximalizování celkového výkonu".
 
Nedozvíme se, jaké specifické změny či ladění lze očekávat, ovšem dalo by se tušit, že nic zásadního to nebude. Ostatně 14nm proces je u konce se svými možnostmi zvyšovat takty, takže by to mohly být víceméně kosmetické změny, které se navíc mohou projevit třeba jen při extrémních pokusech s využitím tekutého dusíku, ale to už jsou jen spekulace. Počkejme si tak na nové verze BIOSů a snad i nějaké testy o tom, co přinesly. 
 
Zdroj: MSI


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Doporučené PC sestavy: září 2020 Doporučené PC sestavy: září 2020
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek34 komentářů
Děravá herní myš Glorious Model O přichází v bezdrátové verzi Děravá herní myš Glorious Model O přichází v bezdrátové verzi
Ultralehká herní myš Glorious Model O, která si své zákazníky získala i na českém trhu, byla oznámena v nové verzi. Vzhledem k nízké hmotnosti jen 69 g nemohl výrobce použít příliš velkou baterii, přesto se výdrž podařilo dostat na 71 hodin.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Pevné disky WD Red Pro nově ve 16TB a 18TB variantách Pevné disky WD Red Pro nově ve 16TB a 18TB variantách
Společnost WD rozšiřuje nabídku pevných disků pro NASy řady Red Pro o další dva modely. Doposud bylo maximem 14 TB, nově však bude možné koupit i varianty s vyššími kapacitami 16 TB a 18 TB.
Včera, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Starship SN8 poletí do nižší nadmořské výšky, než Elon Musk původně plánoval Starship SN8 poletí do nižší nadmořské výšky, než Elon Musk původně plánoval
Kosmická společnost SpaceX poslední dobou kromě jiného také usilovně pracuje na vývoji kosmické lodi Starship. Jednotlivé prototypy prochází různými testy, nyní je na řadě SN8 a jeho let do 15 kilometrů namísto původních 18 km. 
26.9.2020, aktualita, Kateřina Hoferková
PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další
Pokud nehodláte používat PlayStation 5 pouze k hraní her, ale jako všestranné centrum domácí zábavy, potěší vás podpora populárních aplikací pro streamování hudby a videí. Nejasno zatím zůstává nad Dolby Vision a Dolby Atmos.
26.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik