www.svethardware.cz
>
>
>

Intel ruší celou produktovou řadu WiGig

Intel ruší celou produktovou řadu WiGig
, , aktualita
Intel se rozhodl, že zruší celou produktovou řadu bezdrátového rozhraní WiGig, která měla do jisté míry konkurovat i klasickému Wi-Fi, a to tedy pro rychlé bezdrátové připojení s propustností až 4,7 Gb/s. reklama
Intel se rozhodl zrušit celou řadu svých zařízení s technologií WiGig, která dostala na webu poznámku 'Product Discontinuance'. V tomto případě to znamená, že Intel končí s výrobou komponent pro notebooky a různé periferie, přičemž po 29. září tohoto roku přestane na ně přijímat objednávky a poslední dodávky musí proběhnout před 29. prosincem. 
 
 
Technologie WiGig lákala na velice rychlou bezdrátovou konektivitu, a to až 4,7 Gb/s obousměrného provozu, ovšem s jen velice omezeným dosahem, který výžadoval v podstatě přímý výhled mezi komunikujícími zařízeními a vzdálenost do 10 metrů. Ona studie počítající s tím, že do roku 2020 bude na 212 miliard zařízení připojeno bezdrátově, tak může být nyní aktualizována, aby z ní byla vypuštěna aktuální intelovská zařízení s WiGig. 
 
 
Intel doufal, že jeho implementace WiGig se uplatní především v dokovacích stanicích pro notebooky. Prosadit chtěl doky prodávané za přibližně 200 dolarů, jež by zařídily obvyklé věci jako napojení notebooku k síti a periferiím včetně monitoru. V kombinaci s bezdrátovým dobíjením by tak šlo o velice pohodlný způsob, jak si prostým odložením notebooku na podložku vytvořit desktopovou pracovní stanici. 
 
Je třeba ale říci, že samotná technologie WiGig tímto rozhodnutím nekončí, a to ani ve své verzi 802.11ad na 60 GHz. Intel se chce zaměřit na její vývoj pro využití ve virtuální realitě, kde má vysokorychlostní bezdrátové spojení svůj velký smysl i v případě, že má velice omezený dosah. Otázka je, zda Intel tímto krokem nemíří k ještě menšímu trhu, než je ten, který se nyní chystá opustit. 
 
Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Ataribox Joystick je oslava retra Ataribox Joystick je oslava retra
Vše nasvědčuje tomu, že chystaná Ataribox nebude jen další obyčejná znovuzrozená konzole. Naposledy jsme se dozvěděli, že AMD pro ni přichystala speciální SoC a nyní se můžeme pokochat připravovaným joystickem. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Gigabyte uvádí pro náročné X299 AORUS Gaming 7 Pro Gigabyte uvádí pro náročné X299 AORUS Gaming 7 Pro
Společnost Gigabyte představila desku X299 AORUS Gaming 7 Pro, která je určena pro nejnovější procesory Intel Core X Series pro patici LGA 2066. Budeme si tak do ní moci umístit i 18jádrový model Core i9 7980XE.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Chystá se Pip, herní konzole s Raspberry Pi na motivy Nintendo Switch Chystá se Pip, herní konzole s Raspberry Pi na motivy Nintendo Switch
Na Kickstarteru se objevila kampaň týkající se herní konzole s prostým názvem Pip. Jde o variaci na úspěšné Nintendo Switch, která je založena na hardwaru Raspberry Pi, přičemž zdaleka nepůjde pouze o samotné hraní. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen 7 1800X v obchodech výrazně zlevnil a přidává DLC ke Quake Champions AMD Ryzen 7 1800X v obchodech výrazně zlevnil a přidává DLC ke Quake Champions
V zahraničním obchodě Newegg zlevnil procesor Ryzen 7 1800X v akci Black Friday na pouhých 319 dolarů, což je slušné procento dolů ze základní ceny 500 dolarů, ovšem zrovna tento procesor aktuálně výrazně zlevňuje i u nás. Kde a o kolik?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Video: robot Atlas předvedl salto vzad Video: robot Atlas předvedl salto vzad
Boston Dynamics se nebojí schopnosti a dovednosti svých robotů ukázat velmi efektivně. Dočkali jsme se tak videa, ve kterém se předvádí již dlouhou dobu známý humanoidní robot Atlas. Tentokrát ale zvládne udělat i salto vzad. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář