www.svethardware.cz
>
>
>

Intel ruší celou produktovou řadu WiGig

Intel ruší celou produktovou řadu WiGig
, , aktualita
Intel se rozhodl, že zruší celou produktovou řadu bezdrátového rozhraní WiGig, která měla do jisté míry konkurovat i klasickému Wi-Fi, a to tedy pro rychlé bezdrátové připojení s propustností až 4,7 Gb/s. reklama
Intel se rozhodl zrušit celou řadu svých zařízení s technologií WiGig, která dostala na webu poznámku 'Product Discontinuance'. V tomto případě to znamená, že Intel končí s výrobou komponent pro notebooky a různé periferie, přičemž po 29. září tohoto roku přestane na ně přijímat objednávky a poslední dodávky musí proběhnout před 29. prosincem. 
 
 
Technologie WiGig lákala na velice rychlou bezdrátovou konektivitu, a to až 4,7 Gb/s obousměrného provozu, ovšem s jen velice omezeným dosahem, který výžadoval v podstatě přímý výhled mezi komunikujícími zařízeními a vzdálenost do 10 metrů. Ona studie počítající s tím, že do roku 2020 bude na 212 miliard zařízení připojeno bezdrátově, tak může být nyní aktualizována, aby z ní byla vypuštěna aktuální intelovská zařízení s WiGig. 
 
 
Intel doufal, že jeho implementace WiGig se uplatní především v dokovacích stanicích pro notebooky. Prosadit chtěl doky prodávané za přibližně 200 dolarů, jež by zařídily obvyklé věci jako napojení notebooku k síti a periferiím včetně monitoru. V kombinaci s bezdrátovým dobíjením by tak šlo o velice pohodlný způsob, jak si prostým odložením notebooku na podložku vytvořit desktopovou pracovní stanici. 
 
Je třeba ale říci, že samotná technologie WiGig tímto rozhodnutím nekončí, a to ani ve své verzi 802.11ad na 60 GHz. Intel se chce zaměřit na její vývoj pro využití ve virtuální realitě, kde má vysokorychlostní bezdrátové spojení svůj velký smysl i v případě, že má velice omezený dosah. Otázka je, zda Intel tímto krokem nemíří k ještě menšímu trhu, než je ten, který se nyní chystá opustit. 
 
Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Uhodni a vyhraj: chladič procesoru (19.2.) Uhodni a vyhraj: chladič procesoru (19.2.)
Máte přehled v počítačovém hardwaru? Rádi stavíte počítače? Prošlo Vám rukama již mnoho komponent? V tom případě si nenechte uniknout dnešní hádanku. Pokud jako první napíšete do diskuze, jaký chladič procesoru je na fotografii, získáte jej.
Dnes, soutěž, Karel Polívka26 komentářů
AMD přichází s SoC Ryzen V1000, konkurencí i pro Intel Gemini Lake AMD přichází s SoC Ryzen V1000, konkurencí i pro Intel Gemini Lake
Společnost AMD si připravila novou řadu System on Chip, které označuje za Ryzen V1000 a my víme, že půjde o konkurenci pro Intel Gemini Lake. Uplatnit se tak mohou v nettopech, netboocích či jiných úsporných počítačích. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Tepelný rezonátor z MIT: nekonečný zdroj energie využívá změny v teplotách Tepelný rezonátor z MIT: nekonečný zdroj energie využívá změny v teplotách
Výzkumníci z MIT přišli s prototypem zařízení, které nazývají tepelný rezonátor. Ten dokáže vyrábět elektrickou energii na základě variací v okolní teplotě, čímž jde v podstatě o bezedný zdroj energie. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Remaster hry System Shock pozastaven, tvůrci "sjeli z cesty" Remaster hry System Shock pozastaven, tvůrci "sjeli z cesty"
V roce 2015 se objevil projekt, který nám měl nakonec přinést modernizovanou verzi hry System Shock. O té můžeme mluvit jako o jednom z hlavních milníků ve vývoji počítačových her, který jejich svět pomohl změnit. Nyní je ale tento projekt ohrožen.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Astronomové mohou sledovat utišující se masivní bouři na Neptunu Astronomové mohou sledovat utišující se masivní bouři na Neptunu
Neptun je v našem systému možná trošku opomíjeným obrem, který nemá velké prstence jako Saturn a ani obrovskou skvrnu a tak úžasné zbarvení jako Jupiter. Panuje však na něm velice divoké počasí s nejrychlejšími větry, které se kdy podařilo změřit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek