www.svethardware.cz
>
>
>

Intel ruší celou produktovou řadu WiGig

Intel ruší celou produktovou řadu WiGig
, , aktualita
Intel se rozhodl, že zruší celou produktovou řadu bezdrátového rozhraní WiGig, která měla do jisté míry konkurovat i klasickému Wi-Fi, a to tedy pro rychlé bezdrátové připojení s propustností až 4,7 Gb/s. 



reklama
Intel se rozhodl zrušit celou řadu svých zařízení s technologií WiGig, která dostala na webu poznámku 'Product Discontinuance'. V tomto případě to znamená, že Intel končí s výrobou komponent pro notebooky a různé periferie, přičemž po 29. září tohoto roku přestane na ně přijímat objednávky a poslední dodávky musí proběhnout před 29. prosincem. 
 
 
Technologie WiGig lákala na velice rychlou bezdrátovou konektivitu, a to až 4,7 Gb/s obousměrného provozu, ovšem s jen velice omezeným dosahem, který výžadoval v podstatě přímý výhled mezi komunikujícími zařízeními a vzdálenost do 10 metrů. Ona studie počítající s tím, že do roku 2020 bude na 212 miliard zařízení připojeno bezdrátově, tak může být nyní aktualizována, aby z ní byla vypuštěna aktuální intelovská zařízení s WiGig. 
 
 
Intel doufal, že jeho implementace WiGig se uplatní především v dokovacích stanicích pro notebooky. Prosadit chtěl doky prodávané za přibližně 200 dolarů, jež by zařídily obvyklé věci jako napojení notebooku k síti a periferiím včetně monitoru. V kombinaci s bezdrátovým dobíjením by tak šlo o velice pohodlný způsob, jak si prostým odložením notebooku na podložku vytvořit desktopovou pracovní stanici. 
 
Je třeba ale říci, že samotná technologie WiGig tímto rozhodnutím nekončí, a to ani ve své verzi 802.11ad na 60 GHz. Intel se chce zaměřit na její vývoj pro využití ve virtuální realitě, kde má vysokorychlostní bezdrátové spojení svůj velký smysl i v případě, že má velice omezený dosah. Otázka je, zda Intel tímto krokem nemíří k ještě menšímu trhu, než je ten, který se nyní chystá opustit. 
 
Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
EVGA Epower V: královské napájení pro grafické karty EVGA Epower V: královské napájení pro grafické karty
EVGA si připravila specialitku pro nenapravitelné hardwarové nadšence, kteří se snaží ze svých komponent mačkat maximum. Jedná se o kartu Epower V s výkonným 12+2fázovým napájením grafických karet.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Je možné přežít ve vesmíru bez zdrojů Země? Je možné přežít ve vesmíru bez zdrojů Země?
Stephen Petranek se ve své knize How We'll Live on Mars zabývá otázkou přežití lidí v nehostinném vesmíru daleko od ochrany a zdrojů Země. Je tak možné dlouhodobě přežít s tím, co lze získat jinde? 
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Nereferenční AMD RX Vega dorazí možná až v listopadu Nereferenční AMD RX Vega dorazí možná až v listopadu
Grafické karty AMD Radeon RX Vega rozhodně neudělaly díru do herního světa. Už sice konečně dorazily i na náš trh, ovšem ceny jsou vysoké a na nereferenční karty bez "fukarového chladiče" zatím nikde nenajdeme. 
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Intel investoval miliardu dolarů do AI společností Intel investoval miliardu dolarů do AI společností
Intel se rozhodl, že si vybuduje celý ekosystém pro umělou inteligenci (AI), do čehož hodlá mohutně investovat. Brian Krzanich (CEO) nám k tomu řekne, co tím jeho firma sleduje a koho všeho podporuje a už i podpořila.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové našli známky černočerné planety Astronomové našli známky černočerné planety
Hledat velice tmavé objekty ve vesmíru pochopitelně není nic snadného. Platí to jak pro černé díry, tak pro další objekty, jako je třeba planeta pohlcující téměř všechno viditelné světlo. O té budeme mluvit jako o WASP-12b. 
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  5 komentářů