www.svethardware.cz
>
>
>

Intel ruší celou produktovou řadu WiGig

Intel ruší celou produktovou řadu WiGig
, , aktualita
Intel se rozhodl, že zruší celou produktovou řadu bezdrátového rozhraní WiGig, která měla do jisté míry konkurovat i klasickému Wi-Fi, a to tedy pro rychlé bezdrátové připojení s propustností až 4,7 Gb/s. 
reklama
Intel se rozhodl zrušit celou řadu svých zařízení s technologií WiGig, která dostala na webu poznámku 'Product Discontinuance'. V tomto případě to znamená, že Intel končí s výrobou komponent pro notebooky a různé periferie, přičemž po 29. září tohoto roku přestane na ně přijímat objednávky a poslední dodávky musí proběhnout před 29. prosincem. 
 
 
Technologie WiGig lákala na velice rychlou bezdrátovou konektivitu, a to až 4,7 Gb/s obousměrného provozu, ovšem s jen velice omezeným dosahem, který výžadoval v podstatě přímý výhled mezi komunikujícími zařízeními a vzdálenost do 10 metrů. Ona studie počítající s tím, že do roku 2020 bude na 212 miliard zařízení připojeno bezdrátově, tak může být nyní aktualizována, aby z ní byla vypuštěna aktuální intelovská zařízení s WiGig. 
 
 
Intel doufal, že jeho implementace WiGig se uplatní především v dokovacích stanicích pro notebooky. Prosadit chtěl doky prodávané za přibližně 200 dolarů, jež by zařídily obvyklé věci jako napojení notebooku k síti a periferiím včetně monitoru. V kombinaci s bezdrátovým dobíjením by tak šlo o velice pohodlný způsob, jak si prostým odložením notebooku na podložku vytvořit desktopovou pracovní stanici. 
 
Je třeba ale říci, že samotná technologie WiGig tímto rozhodnutím nekončí, a to ani ve své verzi 802.11ad na 60 GHz. Intel se chce zaměřit na její vývoj pro využití ve virtuální realitě, kde má vysokorychlostní bezdrátové spojení svůj velký smysl i v případě, že má velice omezený dosah. Otázka je, zda Intel tímto krokem nemíří k ještě menšímu trhu, než je ten, který se nyní chystá opustit. 
 
Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Tom Forsyth, architekt Larrabee, se vrací do Intelu pomoci s vývojem GPU Tom Forsyth, architekt Larrabee, se vrací do Intelu pomoci s vývojem GPU
Intel už se nijak netají s tím, že pracuje na vývoji samostatných GPU, které mají být dost výkonné i pro moderní hry. Ostatně proto si k sobě z AMD přetáhl Raju Koduriho a ten nyní rozšiřuje svůj tým. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
První test 32jádrového Threadripperu a CPU-Z jako bonus První test 32jádrového Threadripperu a CPU-Z jako bonus
AMD si pro toto léto chystá vypuštění druhé generace procesorů Threadripper, která bude představovat velice podstatné navýšení výkonu oproti té první. Chystá se totiž i 32jádrový model. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
WHO definovala, co je to herní porucha WHO definovala, co je to herní porucha
Světová zdravotnická organizace (WHO) zveřejnila již pojedenácté dokument International Statistical Classification of Diseases (ICD). Nová verze vůbec poprvé obsahuje popis toho, co organizace nazývá herní poruchou. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Tesla začala vyrábět Model 3 i ve "stanu" Tesla začala vyrábět Model 3 i ve "stanu"
Elon Musk slíbil, že do konce června chce vyrábět 5000 vozů Model 3 týdně. Po několika odkladech to chce už konečně splnit, a tak nechal postavit jakýsi "stan". Tvrdí dokonce, že toto provizorní řešení je lepší než klasická továrna.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Britští silničáři opraví silnice drony a 3D tiskárnami Britští silničáři opraví silnice drony a 3D tiskárnami
Na britských silnicích se bude možná brzy používat nová technologie oprav výmolů. K těm budou využity drony a speciální typy autonomních 3D tiskáren, které budou plnit díry asfaltem, a to mnohem rychleji než dnes.
Včera, aktualita, Milan Šurkala