Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Intel s sebou táhne dolů také Micron

24.9.2018, Jan Vítek, aktualita
Intel s sebou táhne dolů také Micron
Společnosti Intel a Micron jsou ostatně spřízněny, takže není divu, že si můžeme číst takové titulky. Micron tak jako partner Intelu také strádá a jeho akcie si za letošní rok odepsaly téměř třetinu své hodnoty.
Intel ve spolupráci s Micronem nabídl na trhu zajímavou technologii 3D XPoint pro úložná zařízení, která by ještě měla ukázat, co v ní vězí. Na druhé straně je tu třeba technologie Hybrid Memory Cube (HMB), která se výsluní už nedočká. Nyní je kvůli problémům Intelu na trhu nedostatek jeho procesorů a čipových sad, což ovlivňuje i poptávku po pamětech. Na Wall Street se tak obávají dopadu na trhu s paměťmi, přičemž to už postihlo jednak SK Hynix a pak také právě Micron, jehož akcie klesly z letošního maxima 64,7 USD na 44,6 USD.
 
 
 
Poslední pokles přišel jako reakce na to, že finanční výsledky za aktuální kvartál budou horší, než co udávaly odhady. Micron měl dosáhnout tržeb 8,45 miliardy dolarů, zatímco realita bude mezi 7,9 a 8,3 miliardami. 
 
Micron navíc také prozradil, že tento stav by mohl zasáhnout nejen příští, ale i přespříští kvartál. Ostatně i v případě Intelu se předpokládá, že jeho problémy přetrvají také do příštího roku, i když s jistotou se neví nic. Dle projekcí by mohly prodeje počítačů v posledním letošním kvartálu klesnout o 7 procent. 
 
Svou reakci také už připravili analytikové ve svých stanovených cílech pro hodnotu akcií Micronu. Nomura Instinct snížila tento cíl ze 100 USD na 65 USD, což je výrazný pokles, ale stále je nový cíl vysoko nad aktuální hodnotou akcií. 
 
V krátkém horizontu bychom z toho mohli trošku vytěžit my jako zákazníci. Cena pamětí DDR4 RAM na hodnoty z roku 2016 asi neklesne, což si Samsung a ostatní pohlídají, ale aspoň mírný pokles cen už v některých případech nastal. Ostatně třeba takové Patriot Viper 4 DDR4 16GB 3200 MHz stály na jaře cca 4.700 Kč a dnes to je kolem 3.800 Kč. Počátek poklesu jejich cen ostatně odpovídá počátku postupného zdražování procesorů Intel kvůli jejich nedostatku.