www.svethardware.cz
>
>
>

Intel se chlubí vývojovým centrem PTK1 napěchovaným tisícovkami senzorů

Intel se chlubí vývojovým centrem PTK1 napěchovaným tisícovkami senzorů
, , aktualita
Intel představil světu své nejnovější vývojové centrum PTK1, které se nachází v Izraeli, kde má ostatně firma také své provozy, a to aktuálně velice důležitou Fab 28 určenou i pro výrobu 10nm procesem. 
K oblíbeným
reklama
Vývojové centrum PTK1 je umístěno v Petach Tikva poblíž centra Tel Avivu a ne v Kiryat Gat, kde jsou továrny Fab 18 a Fab 28. Do nové 11poschoďové budovy centra PTK1 s podlahovou plochou kolem 75 tisíc metrů čtverečných se vejde na 2700 zaměstnanců Intelu a pokud jde o čísla, máme tu také na 14.000 senzorů, jež se podílejí na tvorbě až 100 TB dat denně a tato data zase slouží jako krmivo pro umělou inteligenci. 
 
 
Do nového vývojového centra bylo nově soustředěno na dva tisíce pracovníků, kteří byli dříve rozeseti v celkem osmi budovách na pěti různých místech. Tématem jejich práce bude výpočetní technika, komunikace, umělá inteligence a zabezpečení.  
 
Oněch 14 tisíc senzorů je dle Intelu zhruba dvojnásobek počtu, který se nachází v obvyklé moderní budově podobné velikosti. Jejich úkolem bude monitorovat osvětlení, teploty, větrání, parkovací místa (jsou tu i pro elektrovozy), zaplněnost konferenčních prostor a dalších zařízení, která nová PTK1 nabízí. Právě i tyto senzory budou celkově tvořit 50 až 100 TB dat denně, která bude zpracovávat systém pro správu budovy, jež si Intel sám vytvořil a vetkal do něj umělou inteligenci. Ta bude sama činit rozhodnutí bez přispění obsluhy, ale jaká tato rozhodnutí mohou být, toť otázka. Pochopitelně se ale nabízí řízení osvětlení nebo přidělování různých sálů a jiných prostor dle potřeby. 
 
Intel se dále chlubí, že díky moderním systémům bude i provoz budovy efektivnější, a to o 40 procent v porovnání s běžnou "hloupou" kancelářskou budovou. Elektrická energie bude zcela pocházet z obnovitelných zdrojů a velice šetrné také má být nakládání s vodou, přičemž 95 % odpadu vzniklého při tři roky trvající stavbě mělo být posláno k recyklaci. Vestibul budovy také bude vybaven padesáti 3D kamerami, celkově se v PTK1 najde 143 jednacích místností, moderní pracovní stoly s nastavitelnou výškou nebo 1900 km kabeláže. 
 
 
Intel ale již položil základní kámen i jiné podobné budovy, a to osmipatrového vývojového centra v Jeruzalémě a především pak plánuje stavbu zbrusu nové továrny, do níž chce investovat 11 miliard dolarů a další provozy čeká rozšíření s rozpočtem 5 miliard. Aktuálně pak má Intel v Izraeli na 12 procent ze své celkové pracovní síly a některá svá nejdůležitější zařízení. Vedle Fab 28 je to především vývojové centrum Haifě, kde je vyvíjena architektura procesorů Core a přímo v Jeruzalémě sídlí MobilEye. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD Radeon Pro W5700: první 7nm GPU pro pracovní stanice AMD Radeon Pro W5700: první 7nm GPU pro pracovní stanice
Společnost AMD vypustila na trh novou profesionální grafiku Radeon Pro, která jak první využije 7nm GPU. Jedná se o model W5700 s Navi 10 a my za cenu 799 USD získáme výkon kolem 9 TFLOPS. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD Zen 3 slibují zbrusu novou mikroarchitekturu a výrazné navýšení IPC AMD Zen 3 slibují zbrusu novou mikroarchitekturu a výrazné navýšení IPC
Dle Forresta Noroda (Senior Vice President) by si AMD rozhodně nemělo dát v případě procesorů Zen 3 pohov, aby nabídlo jen mírně lepší mikroarchitekturu oproti Zen 2, jako v případě Zen+ vs. úvodní Zen. Co se chystá?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Astronomové potvrdili, že z podzemí Europy tryská voda Astronomové potvrdili, že z podzemí Europy tryská voda
Astronomové dokázali přímo detekovat vodu tryskající z podzemí Jupiterova měsíce Europa. Našli tak vodní páry přímo v atmosféře měsíce. Je to tak dosud nejlepší důkaz toho, že na Europě je voda. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Biostar: desky s AMD B550 a Intel 400 Series jsou už připraveny Biostar: desky s AMD B550 a Intel 400 Series jsou už připraveny
Dle zástupkyně společnosti Biostar a jejího rozhovoru s Brainbox jsou už v podstatě připraveny základní desky s čipsety AMD B550 a Intel 400 Series. Čekat by se tak mělo snad už jen na to, až se zavelí k nástupu na trh. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Google Stadia je tu, máme zde nadšení i zklamání Google Stadia je tu, máme zde nadšení i zklamání
Očekávaná streamovací herní platforma Google Stadia je konečně zde. Na internetu se už objevují první zkušenosti a jak se dalo čekat, najdeme zde pozitivní překvapení i negativní komentáře na chybějící vlastnosti.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře