www.svethardware.cz
>
>
>

Intel se chlubí vývojovým centrem PTK1 napěchovaným tisícovkami senzorů

Intel se chlubí vývojovým centrem PTK1 napěchovaným tisícovkami senzorů
, , aktualita
Intel představil světu své nejnovější vývojové centrum PTK1, které se nachází v Izraeli, kde má ostatně firma také své provozy, a to aktuálně velice důležitou Fab 28 určenou i pro výrobu 10nm procesem. 
K oblíbeným
reklama
Vývojové centrum PTK1 je umístěno v Petach Tikva poblíž centra Tel Avivu a ne v Kiryat Gat, kde jsou továrny Fab 18 a Fab 28. Do nové 11poschoďové budovy centra PTK1 s podlahovou plochou kolem 75 tisíc metrů čtverečných se vejde na 2700 zaměstnanců Intelu a pokud jde o čísla, máme tu také na 14.000 senzorů, jež se podílejí na tvorbě až 100 TB dat denně a tato data zase slouží jako krmivo pro umělou inteligenci. 
 
 
Do nového vývojového centra bylo nově soustředěno na dva tisíce pracovníků, kteří byli dříve rozeseti v celkem osmi budovách na pěti různých místech. Tématem jejich práce bude výpočetní technika, komunikace, umělá inteligence a zabezpečení.  
 
Oněch 14 tisíc senzorů je dle Intelu zhruba dvojnásobek počtu, který se nachází v obvyklé moderní budově podobné velikosti. Jejich úkolem bude monitorovat osvětlení, teploty, větrání, parkovací místa (jsou tu i pro elektrovozy), zaplněnost konferenčních prostor a dalších zařízení, která nová PTK1 nabízí. Právě i tyto senzory budou celkově tvořit 50 až 100 TB dat denně, která bude zpracovávat systém pro správu budovy, jež si Intel sám vytvořil a vetkal do něj umělou inteligenci. Ta bude sama činit rozhodnutí bez přispění obsluhy, ale jaká tato rozhodnutí mohou být, toť otázka. Pochopitelně se ale nabízí řízení osvětlení nebo přidělování různých sálů a jiných prostor dle potřeby. 
 
Intel se dále chlubí, že díky moderním systémům bude i provoz budovy efektivnější, a to o 40 procent v porovnání s běžnou "hloupou" kancelářskou budovou. Elektrická energie bude zcela pocházet z obnovitelných zdrojů a velice šetrné také má být nakládání s vodou, přičemž 95 % odpadu vzniklého při tři roky trvající stavbě mělo být posláno k recyklaci. Vestibul budovy také bude vybaven padesáti 3D kamerami, celkově se v PTK1 najde 143 jednacích místností, moderní pracovní stoly s nastavitelnou výškou nebo 1900 km kabeláže. 
 
 
Intel ale již položil základní kámen i jiné podobné budovy, a to osmipatrového vývojového centra v Jeruzalémě a především pak plánuje stavbu zbrusu nové továrny, do níž chce investovat 11 miliard dolarů a další provozy čeká rozšíření s rozpočtem 5 miliard. Aktuálně pak má Intel v Izraeli na 12 procent ze své celkové pracovní síly a některá svá nejdůležitější zařízení. Vedle Fab 28 je to především vývojové centrum Haifě, kde je vyvíjena architektura procesorů Core a přímo v Jeruzalémě sídlí MobilEye. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Perovskitové a organické solární panely ve vesmíru: 10× lepší než křemík Perovskitové a organické solární panely ve vesmíru: 10× lepší než křemík
Perovskitové a organické solární panely mají mnoho slibných vlastností, ale i problémů. Nyní byly vyzkoušeny i ve Vesmíru a zde prokázaly velmi dobré výkony. Potěší i výroba elektřiny ve stínu z odraženého ambientního světla.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Intel odhalil novinky o výrobních procesech, procesorech, GPU i pouzdření Intel odhalil novinky o výrobních procesech, procesorech, GPU i pouzdření
Intel dnes prezentoval řadu novinek, z nichž některé jsme již nakousli ráno, ale nyní se už můžeme podívat na celou prezentaci. Půjde o novou výrobní technologii, procesory, grafické čipy, roadmap i pouzdření. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Samsung, ARM a AMD patrně budou vyvíjet CPU pro Androidy Samsung, ARM a AMD patrně budou vyvíjet CPU pro Androidy
Opětovně se objevují informace, že by společnosti Samsung a AMD měly spolupracovat na vývoji mobilních procesorů. Zainteresována by měla být i samotná společnost ARM, na jejíž architektuře by byly takové procesory postaveny.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Windows 10 umožní vybrat si pro každou aplikaci konkrétní GPU v systému Windows 10 umožní vybrat si pro každou aplikaci konkrétní GPU v systému
Screenshot z nastavení nové verze Windows 10 pro Insidery ukazuje na velice zajímavou možnost, kterou si Microsoft pro nás chystá. Jde o přiřazení konkrétního GPU jakékoliv nainstalované aplikaci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
TikTok zneužíval chyby v Androidu, tajně získával MAC adresy uživatelů TikTok zneužíval chyby v Androidu, tajně získával MAC adresy uživatelů
Čínská sociální síť TikTok to má v USA hodně těžké a už brzy zde bude patrně zakázána. To vše má být kvůli špehování uživatelů a zasílání dat do Číny. Nyní vyšlo najevo, že aplikace tajně získávala MAC adresy lidí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů