www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel se opět srovnával s AMD a vysloužil si kritiku

Intel se opět srovnával s AMD a vysloužil si kritiku
, , aktualita
Intel se v poslední době velice snaží upozorňovat na to, že benchmarky, v nichž procesory AMD excelují, neodráží reálný způsob využití počítačů PC. Nyní byl ale opět jednou nachytán s tím, že se nechová úplné férově. 
K oblíbeným
reklama
Jedná se o prezentaci vhodně pojmenovanou Real World Performance, kterou celou naleznete na serveru techPowerUp. Nás budou zajímat především tři snímky této prezentace, jež se týkají toho, co můžeme a nemůžeme pokládat za testy týkající se "reálného světa". 
 
 
Obvykle se testy rozdělují na syntetické a praktické a právě ty druhé se týkají onoho reálného světa, takže měří výkon v běžně používaných aplikacích. Procesory AMD přitom excelují zvláště v testech s vysokou zátěží a efektivním využití všech jader, což je například rendering. Intel se právě nyní snaží ve svých prezentacích přesvědčovat, že takové využití by drtivou většinu uživatelů nemělo zajímat. 
 
 
Dozváme se tak, že jen 0,22 % uživatelů kdy spustilo aplikace z rodiny Maxon Cinema 4D, jenomže kde Intel tyto údaje získal? Právě o tom to vše je, neboť jak ukazuje každý jednotlivý zde zobrazený slide, zdrojem je Intel Product Improvement Program pracující na téměř 11 milionech systémů. To vypadá jako slušná základna pro zisk dat, ale jsou tu dvě drobnosti. 
 
 
Jednak jde ve všech případech o notebooky či systémy 2 v 1, takže prostě o mobilní PC, jež nikdo soudný nebude primárně využívat jako pracovní stanice pro rendering nebo jinou silnou zátěž. Existují samozřejmě i slušně vybavené mobilní stroje, v jejichž případě by to šlo, ale těch nebude mnoho. A potom lze předpokládat, že uživatel, který si na svém PC nechal běžet bloatware v podobě Software Improvement Program, nebude zrovna zkušený a nebude provozovat dobře vyladěný mobilní stroj. 
 
Z takového prostředí pak tahat data pro diskreditaci testů výkonných desktopových procesorů je prostě a jednoduše nelogické a špatné. Intelu už to ve svém videu vmetl do obličeje i známý der8auer, na jehož kanál na YouTube můžete pokračovat.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AOC představilo tři pracovní monitory řady P2 AOC představilo tři pracovní monitory řady P2
AOC uvádí na trh tři nové monitory řady P2. Bude obsahovat dva nové 31,5" modely U32P2 a Q32P2, kde ten první nabídne UHD 4K rozlišení, druhý zas 75Hz frekvenci. Rozlišením 4K bude disponovat i 28%" verze U28P2A.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem
Můžeme už bez obalu konstatovat, že Intel jako někdejší vedoucí firma na poli vývoje výrobních procesů může aktuálně jen smutně koukat na tempo, které nasadila především společnost TSMC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů
Americké sankce dokázaly srazit na kolena i velký Huawei, a tak rozhodně mají značný dopad, který pociťují i čínští výrobci čipů jako společnost SMIC. My se nyní dozvídáme, že čínské firmy začaly skupovat starší výbavu pro své továrny. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Intel potvrzuje datum dostupnosti Rocket Lake-S, předčasný prodej se mu nelíbí Intel potvrzuje datum dostupnosti Rocket Lake-S, předčasný prodej se mu nelíbí
Na konci minulého týdne se k německým zákazníkům dostalo alespoň 120 procesor Core i7-11700K z nové generace Rocket Lake-S, která ale bude vypuštěna na trh až na konci tohoto měsíce. Co na to Intel?
Včera, aktualita, Jan Vítek