www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel se opět srovnával s AMD a vysloužil si kritiku

Intel se opět srovnával s AMD a vysloužil si kritiku
, , aktualita
Intel se v poslední době velice snaží upozorňovat na to, že benchmarky, v nichž procesory AMD excelují, neodráží reálný způsob využití počítačů PC. Nyní byl ale opět jednou nachytán s tím, že se nechová úplné férově. 
K oblíbeným
reklama
Jedná se o prezentaci vhodně pojmenovanou Real World Performance, kterou celou naleznete na serveru techPowerUp. Nás budou zajímat především tři snímky této prezentace, jež se týkají toho, co můžeme a nemůžeme pokládat za testy týkající se "reálného světa". 
 
 
Obvykle se testy rozdělují na syntetické a praktické a právě ty druhé se týkají onoho reálného světa, takže měří výkon v běžně používaných aplikacích. Procesory AMD přitom excelují zvláště v testech s vysokou zátěží a efektivním využití všech jader, což je například rendering. Intel se právě nyní snaží ve svých prezentacích přesvědčovat, že takové využití by drtivou většinu uživatelů nemělo zajímat. 
 
 
Dozváme se tak, že jen 0,22 % uživatelů kdy spustilo aplikace z rodiny Maxon Cinema 4D, jenomže kde Intel tyto údaje získal? Právě o tom to vše je, neboť jak ukazuje každý jednotlivý zde zobrazený slide, zdrojem je Intel Product Improvement Program pracující na téměř 11 milionech systémů. To vypadá jako slušná základna pro zisk dat, ale jsou tu dvě drobnosti. 
 
 
Jednak jde ve všech případech o notebooky či systémy 2 v 1, takže prostě o mobilní PC, jež nikdo soudný nebude primárně využívat jako pracovní stanice pro rendering nebo jinou silnou zátěž. Existují samozřejmě i slušně vybavené mobilní stroje, v jejichž případě by to šlo, ale těch nebude mnoho. A potom lze předpokládat, že uživatel, který si na svém PC nechal běžet bloatware v podobě Software Improvement Program, nebude zrovna zkušený a nebude provozovat dobře vyladěný mobilní stroj. 
 
Z takového prostředí pak tahat data pro diskreditaci testů výkonných desktopových procesorů je prostě a jednoduše nelogické a špatné. Intelu už to ve svém videu vmetl do obličeje i známý der8auer, na jehož kanál na YouTube můžete pokračovat.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Radeony s Navi 12 a Navi 14 možná už příští měsíc Radeony s Navi 12 a Navi 14 možná už příští měsíc
AMD má nepopiratelné problémy s uspokojením poptávky po nových 7nm procesorech, ovšem že by se to týkalo i grafických karet s čipy Navi, to nelze říci. Brzy by jejich řady přitom měly rozšířit nové modely s Navi 12 i Navi 14. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Call of Duty: Modern Warfare a požadavky na hardware Call of Duty: Modern Warfare a požadavky na hardware
Blíží se vypuštění "měkkého restartu" série Call of Duty: Modern Warfare, takže přesně takto pojmenovaná novinka přijde na trh ke konci října. Ovšem je tu také betatestování a zvláště toho se týkají zveřejněné hardwarové požadavky. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Vědci vyvinuli ovládání kolečkového křesla myšlenkami Vědci vyvinuli ovládání kolečkového křesla myšlenkami
Pacienti s výrazným ochrnutím celého těla potřebují komunikovat s vnějším světem, k čemuž jim má dopomoci nový systém od Georgia Institute of Technology. Ten umožní ovládání invalidního vozíku nebo počítače myšlenkami.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Ryzen 5 3500X rozbalen a otestován, přijde již dnes? Ryzen 5 3500X rozbalen a otestován, přijde již dnes?
Procesor AMD Ryzen 5 3500X už můžeme brát v podstatě jako jistotu, přičemž po jeho boku by měl dorazit také model Ryzen 5 3500 lišící se jen v jedné věci. Přinejmenším 3500X by měl přitom nastoupit na trh již dnes. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Hackerský útok na youtubery, napadli kanály o autech Hackerský útok na youtubery, napadli kanály o autech
Poslední velký koordinovaný hackerský útok na vybranou skupinu youtuberů byl zaznamenán během posledních dní. Útočníkům se podařilo získat kontrolu nad účty mnoha úspěšných kanálů zejména těm věnovaných autům.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala