www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel se opět srovnával s AMD a vysloužil si kritiku

Intel se opět srovnával s AMD a vysloužil si kritiku
, , aktualita
Intel se v poslední době velice snaží upozorňovat na to, že benchmarky, v nichž procesory AMD excelují, neodráží reálný způsob využití počítačů PC. Nyní byl ale opět jednou nachytán s tím, že se nechová úplné férově. 
K oblíbeným
reklama
Jedná se o prezentaci vhodně pojmenovanou Real World Performance, kterou celou naleznete na serveru techPowerUp. Nás budou zajímat především tři snímky této prezentace, jež se týkají toho, co můžeme a nemůžeme pokládat za testy týkající se "reálného světa". 
 
 
Obvykle se testy rozdělují na syntetické a praktické a právě ty druhé se týkají onoho reálného světa, takže měří výkon v běžně používaných aplikacích. Procesory AMD přitom excelují zvláště v testech s vysokou zátěží a efektivním využití všech jader, což je například rendering. Intel se právě nyní snaží ve svých prezentacích přesvědčovat, že takové využití by drtivou většinu uživatelů nemělo zajímat. 
 
 
Dozváme se tak, že jen 0,22 % uživatelů kdy spustilo aplikace z rodiny Maxon Cinema 4D, jenomže kde Intel tyto údaje získal? Právě o tom to vše je, neboť jak ukazuje každý jednotlivý zde zobrazený slide, zdrojem je Intel Product Improvement Program pracující na téměř 11 milionech systémů. To vypadá jako slušná základna pro zisk dat, ale jsou tu dvě drobnosti. 
 
 
Jednak jde ve všech případech o notebooky či systémy 2 v 1, takže prostě o mobilní PC, jež nikdo soudný nebude primárně využívat jako pracovní stanice pro rendering nebo jinou silnou zátěž. Existují samozřejmě i slušně vybavené mobilní stroje, v jejichž případě by to šlo, ale těch nebude mnoho. A potom lze předpokládat, že uživatel, který si na svém PC nechal běžet bloatware v podobě Software Improvement Program, nebude zrovna zkušený a nebude provozovat dobře vyladěný mobilní stroj. 
 
Z takového prostředí pak tahat data pro diskreditaci testů výkonných desktopových procesorů je prostě a jednoduše nelogické a špatné. Intelu už to ve svém videu vmetl do obličeje i známý der8auer, na jehož kanál na YouTube můžete pokračovat.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
BBC varuje před deepfakes, vytvořila umělé video s Borisem Johnsonem BBC varuje před deepfakes, vytvořila umělé video s Borisem Johnsonem
Deepfakes jsou čím dál tím větším problémem. Varuje před nimi stabice BBC, která se podílela na tvorbě falešného videa s Borisem Johnsonem a Jeremy Corbynem. Ukazuje, že je stále snazší udělat věrohodný podvrh.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
SpaceX po přestávce vypustilo další kopu satelitů Starlink SpaceX po přestávce vypustilo další kopu satelitů Starlink
Satelity Starlink jsou malé a skladné, a tak si jich jeden Falcon 9 může vzít na palubu celou kopu, čili šedesát. Nyní se přitom podařilo další takovou várku dostat na oběžnou dráhu a učinit další krok ke zprovoznění připravované sítě.
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Noctua uvádí na trh nové ventilátory a příslušenství řady Chromax Noctua uvádí na trh nové ventilátory a příslušenství řady Chromax
Noctua nedávno dostala na trh nové procesorové chladiče Chromax Black a nyní je doplňují ventilátory a příslušenství Chromax. Máme tu konkrétně modely NF-A20, NF-A12x15, NF-A9, NF-A9x14 či NF-A8.
Včera, aktualita, Jan Vítek
InWin 925: mohutný tower se silným chlazením pro E-ATX InWin 925: mohutný tower se silným chlazením pro E-ATX
InWin si připravuje pod prostým označením 925 velkou skříň formátu Full Tower, která je tak určena pro výkonné PC sestavy. Sama nabídne krom potřebného místa mohutné tělo z broušeného hliníku. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Acer Predator CG437K P: 43 palců s velice dobrou výbavou Acer Predator CG437K P: 43 palců s velice dobrou výbavou
Acer na trh přináší monitor Predator CG437K P, který je určen pro ty nejnáročnější hráče. O tom ostatně svědčí už jeho úhlopříčka, ale vedle ní je tu i řada velice zajímavých specifikací a bohatá výbava.
Včera, aktualita, Jan Vítek