www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel se opět srovnával s AMD a vysloužil si kritiku

Intel se opět srovnával s AMD a vysloužil si kritiku
, , aktualita
Intel se v poslední době velice snaží upozorňovat na to, že benchmarky, v nichž procesory AMD excelují, neodráží reálný způsob využití počítačů PC. Nyní byl ale opět jednou nachytán s tím, že se nechová úplné férově. 
K oblíbeným
reklama
Jedná se o prezentaci vhodně pojmenovanou Real World Performance, kterou celou naleznete na serveru techPowerUp. Nás budou zajímat především tři snímky této prezentace, jež se týkají toho, co můžeme a nemůžeme pokládat za testy týkající se "reálného světa". 
 
 
Obvykle se testy rozdělují na syntetické a praktické a právě ty druhé se týkají onoho reálného světa, takže měří výkon v běžně používaných aplikacích. Procesory AMD přitom excelují zvláště v testech s vysokou zátěží a efektivním využití všech jader, což je například rendering. Intel se právě nyní snaží ve svých prezentacích přesvědčovat, že takové využití by drtivou většinu uživatelů nemělo zajímat. 
 
 
Dozváme se tak, že jen 0,22 % uživatelů kdy spustilo aplikace z rodiny Maxon Cinema 4D, jenomže kde Intel tyto údaje získal? Právě o tom to vše je, neboť jak ukazuje každý jednotlivý zde zobrazený slide, zdrojem je Intel Product Improvement Program pracující na téměř 11 milionech systémů. To vypadá jako slušná základna pro zisk dat, ale jsou tu dvě drobnosti. 
 
 
Jednak jde ve všech případech o notebooky či systémy 2 v 1, takže prostě o mobilní PC, jež nikdo soudný nebude primárně využívat jako pracovní stanice pro rendering nebo jinou silnou zátěž. Existují samozřejmě i slušně vybavené mobilní stroje, v jejichž případě by to šlo, ale těch nebude mnoho. A potom lze předpokládat, že uživatel, který si na svém PC nechal běžet bloatware v podobě Software Improvement Program, nebude zrovna zkušený a nebude provozovat dobře vyladěný mobilní stroj. 
 
Z takového prostředí pak tahat data pro diskreditaci testů výkonných desktopových procesorů je prostě a jednoduše nelogické a špatné. Intelu už to ve svém videu vmetl do obličeje i známý der8auer, na jehož kanál na YouTube můžete pokračovat.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NVIDIA Ampere má skutečně využít nové 12pinové napájecí konektory NVIDIA Ampere má skutečně využít nové 12pinové napájecí konektory
Už dříve se objevily zprávy o tom, že GeForce generace Ampere využijí alespoň v některých případech nový napájecí konektor. Nyní se objevují další takové zprávy, které již konkrétně udávají, že půjde o 12pinový typ. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD Navy Flounder: Navi 22 se ukázalo v ovladačích Linuxu AMD Navy Flounder: Navi 22 se ukázalo v ovladačích Linuxu
Dosud jsme slyšeli o kódovém názvu pro GPU Navi 21, aneb Sienna Cichlid, což by mělo být ono vytoužené "velké Navi", které si konečně podá i hi-end firmy NVIDIA. Tedy konkrétně dnešní hi-end. Nyní se ale ukázal jistý Navy Flounder. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Watch Dogs: Legion s ray tracingem vypadají na hardwarově náročnou hru Watch Dogs: Legion s ray tracingem vypadají na hardwarově náročnou hru
Watch Dogs: Legion je dalším želízkem v ohni firmy Ubisoft, která si jinak chystá i nový Far Cry 6 a Assassin's Creed Valhalla. Watch Dogs nás nyní zavedou do Londýna a už z toho se dá uhodnout, o čem bude podporovaný ray tracing.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
QNAP uvádí NASy TS-hx86 s QuTS a až 128 GB ECC paměti QNAP uvádí NASy TS-hx86 s QuTS a až 128 GB ECC paměti
Společnost QNAP v posledních týdnech představuje jednu novinku za druhou a tentokrát jde o nové NASy řady TS-hx86. Ty mají operační systémem QuTS pro podnikové nasazení, který umí např. SnapSync v reálném čase a další.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
AMD Ryzen Threadripper PRO vstupují na trh s osmikanálovými DDR4 AMD Ryzen Threadripper PRO vstupují na trh s osmikanálovými DDR4
AMD se nakonec opravdu rozhodlo vyslat na trh procesory Ryzen Threadripper PRO, které se mohou oproti původním verzím pochlubit především tím, že nabídnou osmikanálové kontrolery pro DDR4. A co víc?
Dnes, aktualita, Jan Vítek