www.svethardware.cz
>
>
>

Intel se podělil o koncepty grafických karet pro rok 2035

Intel se podělil o koncepty grafických karet pro rok 2035
, , aktualita
Intel v rámci své Odyssey odstartované v grafické divizi pod vedením Koduriho představil nové koncepty grafických karet pro budoucnost. Zvolen byl konkrétně rok 2035, čili 15 let poté, co se Intel dle plánu vrátí na trh se samostatnými grafikami. 
K oblíbeným
reklama
To vše pochopitelně můžeme brát spíše jako umělecké představy toho, jak by mohly vypadat grafické karty v budoucnu. Jde o design a ne o praktičnost, uvěřitelnost nebo i jen to, zda v roce 2035 vůbec budou nějaké grafické karty v klasické podobě existovat.  
 
 
Nicméně i zde musí pro nápady tvořivců existovat nějaký základ a tím jsou očividně vedle podoby dnešních karet témata jako iontové chlazení, RGB, OLED displeje či obrácené sloty, jichž se návrhy drží. 
 
 
Některé koncepty tak vypadají vcelku normálně, respektive tak, že bychom se ani nedivili, kdyby se podobné karty už objevily na trhu. Ostatně pokud je základem normální karta, čili PCB s elektronikou a záslepkami, s chladičem už se dají dělat psí kusy.
 
 
Jiné koncepty jsou ale trošku záhadné i v tom ohledu, jaké chlazení by se v jejich případě mělo vůbec využít. Může to být celkem prostý, i když designový vodní blok, anebo rovnou iontové chlazení, čili zařízení pracující s iontovým větrem pro odvádění tepla pryč od jeho zdroje. 
 
Evidentní ale je, že Intel hledá v řadách veřejnosti inspiraci, kterou by mohl skutečně využít pro své nové grafické karty, jež bychom měli vidět na trhu už v příštím roce. V jejich případě skutečně není vyloučeno, že půjde o 10nm čipy. Intel chce právě na rok 2020 připravit už druhou generaci tohoto procesu (10nm+), přičemž v případě té první se letos nejčastěji diskutuje o údajné neschopnosti Intelu dosáhnout alespoň tak vysokých taktů jako v případě 14nm procesů. To by však pro grafické karty neměl být příliš limitující faktor, v jejich případě bude důležitá spíše schopnost tvořit velké čipy se slušnou výtěžností a v případě GPU nemusí být díky jejich vysoce paralelizované architektuře překážkou ani pár výrobních chyb. 
 
Samotné koncepty si můžete prohlédnout na LegitReviews.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vědci využívají AI pro vytvoření pravidel pro dávno zapomenutých deskových her Vědci využívají AI pro vytvoření pravidel pro dávno zapomenutých deskových her
Obliba deskových her sahá do dávné minulosti lidské civilizace, takže nepřekvapivě existuje řada takových, o jejichž existenci víme, jen jaksi do dnešních dnů nepřežil nikdo, kdo by mohl vysvětlit jejich pravidla. Zde tak nastupuje umělá inteligence.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
2021: A SpaceX Odyssey: deepfake video s Elonem Muskem 2021: A SpaceX Odyssey: deepfake video s Elonem Muskem
Deepfake videomontáže jsou neustále propracovanější a lepší. Společně s hrozbou, kterou mohou představovat, skrývají také spoustu zábavy. Nedávno se na YouTube objevilo video od Ctrl Shift Face, kde si Elon Musk zahrál ve filmu 2001: Vesmírná odysea. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Ukázala se nová generace nafukovacích modulů pro vesmírné stanice Ukázala se nová generace nafukovacích modulů pro vesmírné stanice
Nákladové prostory raket jsou stísněné, a tak se zařízení vysílaná do vesmíru musí jim přizpůsobovat. Proto se řeší možnosti výstavby přímo na oběžné dráze anebo ve speciálních případech možnost nafouknutí modulů, což platí především pro stanice.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Comet Lake-S: nová patice LGA 1200, sady 400 Series, ale kdy budou? Comet Lake-S: nová patice LGA 1200, sady 400 Series, ale kdy budou?
Procesory Comet Lake-S od Intelu, čili desktopové verze nových 14nm mobilních procesorů, očekáváme v příštím roce. Nyní se opět objevují informace o tom, že zapotřebí bude nová patice, a tak samozřejmě i nový čipset. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Průšvih u Applu: Apple Card se nesnese s peněženkami ani džínami Průšvih u Applu: Apple Card se nesnese s peněženkami ani džínami
Apple je občas společností netušených problémů. Nová kreditní karta Apple Card se totiž může poškodit při naprosto typickém a očekávaném použití. Např. při nošení v kožené peněžence nebo džínách.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů