www.svethardware.cz
>
>
>

Intel se podělil o koncepty grafických karet pro rok 2035

Intel se podělil o koncepty grafických karet pro rok 2035
, , aktualita
Intel v rámci své Odyssey odstartované v grafické divizi pod vedením Koduriho představil nové koncepty grafických karet pro budoucnost. Zvolen byl konkrétně rok 2035, čili 15 let poté, co se Intel dle plánu vrátí na trh se samostatnými grafikami. 
K oblíbeným
reklama
To vše pochopitelně můžeme brát spíše jako umělecké představy toho, jak by mohly vypadat grafické karty v budoucnu. Jde o design a ne o praktičnost, uvěřitelnost nebo i jen to, zda v roce 2035 vůbec budou nějaké grafické karty v klasické podobě existovat.  
 
 
Nicméně i zde musí pro nápady tvořivců existovat nějaký základ a tím jsou očividně vedle podoby dnešních karet témata jako iontové chlazení, RGB, OLED displeje či obrácené sloty, jichž se návrhy drží. 
 
 
Některé koncepty tak vypadají vcelku normálně, respektive tak, že bychom se ani nedivili, kdyby se podobné karty už objevily na trhu. Ostatně pokud je základem normální karta, čili PCB s elektronikou a záslepkami, s chladičem už se dají dělat psí kusy.
 
 
Jiné koncepty jsou ale trošku záhadné i v tom ohledu, jaké chlazení by se v jejich případě mělo vůbec využít. Může to být celkem prostý, i když designový vodní blok, anebo rovnou iontové chlazení, čili zařízení pracující s iontovým větrem pro odvádění tepla pryč od jeho zdroje. 
 
Evidentní ale je, že Intel hledá v řadách veřejnosti inspiraci, kterou by mohl skutečně využít pro své nové grafické karty, jež bychom měli vidět na trhu už v příštím roce. V jejich případě skutečně není vyloučeno, že půjde o 10nm čipy. Intel chce právě na rok 2020 připravit už druhou generaci tohoto procesu (10nm+), přičemž v případě té první se letos nejčastěji diskutuje o údajné neschopnosti Intelu dosáhnout alespoň tak vysokých taktů jako v případě 14nm procesů. To by však pro grafické karty neměl být příliš limitující faktor, v jejich případě bude důležitá spíše schopnost tvořit velké čipy se slušnou výtěžností a v případě GPU nemusí být díky jejich vysoce paralelizované architektuře překážkou ani pár výrobních chyb. 
 
Samotné koncepty si můžete prohlédnout na LegitReviews.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Toshiba končí s počítači Dynabook, i zbytek divize prodala Sharpu Toshiba končí s počítači Dynabook, i zbytek divize prodala Sharpu
Společnost Toshiba se úplně zbavuje divize počítačů Dynabook. Výrazně většinový podíl tu už nějakou dobu měl Sharp a nyní mu prodala i zbývající pětinu. Toshiba tak končí s produkty, které ji pomohly proslavit.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Apple Mac šlo hacknout přes zazipovaný dokument z Microsoft Office Apple Mac šlo hacknout přes zazipovaný dokument z Microsoft Office
Bezpečnostní výzkumník Patrick Wardle, který kdysi pracoval v NSA, objevil chybu v operačním systému macOS i kancelářském balíku Microsoft Office. Spolu dokázaly nabídnout hackerům cestu do systému.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD
Intel připravuje mnoho nových generací procesorů a jednou z novinek bude Alder Lake. Nyní se objevil další únik, který opětovně potvrdil, že by tyto procesory měly podporovat paměti DDR5 a mít je tak dříve než AMD.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700 Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700
V listopadu minulého roku se Intel nechal slyšet, že bude spolupracovat s firmou MediaTek na vývoji 5G modemů. Nyní se objevil první plod společné práce, nový 5G modem MediaTek T700 pro laptopy s procesory Intel.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky
Roboti pomáhají v době poznamenané pandemií onemocnění covid-19 různými způsoby. Humanoidní robot Pepper například dostal aktualizaci, aby byl schopen rozpoznávat lidské tváře s rouškou a bez roušky.
7.8.2020, aktualita, Kateřina Hoferková4 komentáře