www.svethardware.cz
>
>
>

Intel se podělil o koncepty grafických karet pro rok 2035

Intel se podělil o koncepty grafických karet pro rok 2035
, , aktualita
Intel v rámci své Odyssey odstartované v grafické divizi pod vedením Koduriho představil nové koncepty grafických karet pro budoucnost. Zvolen byl konkrétně rok 2035, čili 15 let poté, co se Intel dle plánu vrátí na trh se samostatnými grafikami. 
K oblíbeným
reklama
To vše pochopitelně můžeme brát spíše jako umělecké představy toho, jak by mohly vypadat grafické karty v budoucnu. Jde o design a ne o praktičnost, uvěřitelnost nebo i jen to, zda v roce 2035 vůbec budou nějaké grafické karty v klasické podobě existovat.  
 
 
Nicméně i zde musí pro nápady tvořivců existovat nějaký základ a tím jsou očividně vedle podoby dnešních karet témata jako iontové chlazení, RGB, OLED displeje či obrácené sloty, jichž se návrhy drží. 
 
 
Některé koncepty tak vypadají vcelku normálně, respektive tak, že bychom se ani nedivili, kdyby se podobné karty už objevily na trhu. Ostatně pokud je základem normální karta, čili PCB s elektronikou a záslepkami, s chladičem už se dají dělat psí kusy.
 
 
Jiné koncepty jsou ale trošku záhadné i v tom ohledu, jaké chlazení by se v jejich případě mělo vůbec využít. Může to být celkem prostý, i když designový vodní blok, anebo rovnou iontové chlazení, čili zařízení pracující s iontovým větrem pro odvádění tepla pryč od jeho zdroje. 
 
Evidentní ale je, že Intel hledá v řadách veřejnosti inspiraci, kterou by mohl skutečně využít pro své nové grafické karty, jež bychom měli vidět na trhu už v příštím roce. V jejich případě skutečně není vyloučeno, že půjde o 10nm čipy. Intel chce právě na rok 2020 připravit už druhou generaci tohoto procesu (10nm+), přičemž v případě té první se letos nejčastěji diskutuje o údajné neschopnosti Intelu dosáhnout alespoň tak vysokých taktů jako v případě 14nm procesů. To by však pro grafické karty neměl být příliš limitující faktor, v jejich případě bude důležitá spíše schopnost tvořit velké čipy se slušnou výtěžností a v případě GPU nemusí být díky jejich vysoce paralelizované architektuře překážkou ani pár výrobních chyb. 
 
Samotné koncepty si můžete prohlédnout na LegitReviews.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Cryptojacking našli už i v audio souborech WAV Cryptojacking našli už i v audio souborech WAV
Skripty pro tajnou těžbu kryptoměn se dnes do počítačů mohou dostat mnoha různými způsoby. Nečekaným způsobem je dokonce skrytí skriptů do zvukových souborů WAV. Takto se zde dají ale ukrýt i jiné typy malwaru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
G.Skill uvádí paměti DDR4-4000 s CL15 G.Skill uvádí paměti DDR4-4000 s CL15
Společnost G.Skill opět posouvá schopnosti operačních pamětí RAM o kousek dále. Představuje paměti Trident Z a Trident Z Royal, které při frekvenci DDR4-4000 dosahují rekordního časování CL15.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Autonomní loď MAS sama překoná Atlantik, oslaví 400 let lodi Mayflower Autonomní loď MAS sama překoná Atlantik, oslaví 400 let lodi Mayflower
Po 400 letech od slavného vyplutí lodě Mayflower s osadníky z anglického Plymouthu do toho amerického vypluje loď Mayflower Autonomous Ship (MAS) na stejnou trasu. Bude ale plně autonomní a prozkoumá problematiku plastů v oceánech.
19.10.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Microsoft vyzývá uživatele Windows 7 Pro k přechodu na W10 Microsoft vyzývá uživatele Windows 7 Pro k přechodu na W10
Konec podpory Windows 7 se blíží a Microsoft tak začne vyzývat uživatele Windows 7 Pro k přechodu na novější operační systém Windows 10 Pro. Už brzy se tak začne v systému zobrazovat okno s výzvou.
18.10.2019, aktualita, Milan Šurkala48 komentářů
Zuckerberg nechce cenzurovat politické reklamy, i kdyby byly zavádějící Zuckerberg nechce cenzurovat politické reklamy, i kdyby byly zavádějící
Mark Zuckerberg se v jedné z jeho přednášek vyjádřil, že nepovažuje za správné kontrolovat závadnost politických reklam a na Facebooku tak bude všechno možné. Tedy i reklamy se zavádějícím obsahem.
18.10.2019, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů