www.svethardware.cz
>
>
>

Intel si na Kostarice zřídil sklad starého hardwaru, kvůli čemu?

Intel si na Kostarice zřídil sklad starého hardwaru, kvůli čemu?
, , aktualita
Před několika lety si v Intelu začali uvědomovat jeden problém, a sice že nemají k dispozici svůj starší hardware, který je občas zapotřebí třeba kvůli tomu, aby se mohlo pracovat na řešeních bezpečnostních chyb.
K oblíbeným
reklama
Intel tak ještě před několika lety vůbec neměl zaveden žádný systém katalogizace a uchovávání starého hardwaru, který by jeho inženýři mohli využít třeba pro testování bezpečnostních chyb. Lze si představit, že právě objev exploitů jako Spectre a Meltdown přiměl Intel v tomto ohledu jednat, neboť jeho inženýři museli všude možně po bazarech shánět starší hardware, na němž by mohli provádět příslušné testy.
 
A nešlo přitom o pravěk, ale například o procesory z generace Sandy Bridge, čili z roku 2011, které řada lidí stále využívá. Ale samozřejmě také záleží na tom, o co konkrétního z této generace šlo. Nicméně jak uvádí Mohsen Fazlian (generální manažer v Product Assurance and Security Unit), leckdy se sháněl potřebný hardware z druhé ruky třeba na eBay. 
 
 
Problém to tak je prostý. Ve světě stále funguje mnoho starších počítačů, které mohou obsahovat bezpečnostní díry, a Intel tak potřeboval vlastní příslušně vybavenou laboratoř a sklad. Tu vytvořil právě na Kostarice, kde již předtím provozoval výzkumné a vývojové zařízení. Cílem však nebylo jen sbírat staré počítače a šoupnout je do poliček. Intel je potřeboval mít k dispozici pro vzdálený přístup, i když ne nutně všechny a vždy, a tak začal v roce 2018 plánovat a o rok později už měl k dispozici novou Long-Term Retention Lab. 
 
Nejde tak o horkou novinku, ale my máme nyní k dispozici zprávu od The Wall Street Journal, která přináší podrobnosti. 
 
 
Aktuálně je v tomto zařízení uloženo na 3000 hardwarových i softwarových produktů starých až cca deset let. Intel přitom plánuje už v příštím roce rozšířit prostory této laboratoře na přibližně dvojnásobek (2500 m2), což umožní rovněž zdvojnásobit množství uložených produktů. 
 
Inženýři Intelu si přitom mohou kdykoliv vyžádat potřebnou konfiguraci pro testování, kterou jim technici na Kostarice složí dohromady a napojí do cloudu. Těchto pracovníků je nepřetržitě k dispozici asi 25, a to pečlivě prověřených osob. Intel totiž o tomto zařízení jinak moc nemluví a v tajnosti udržuje i jeho přesnou pozici, natož aby do laboratoře ještě pustil novináře. 
 
Dozvídáme se ale aspoň to, že do Long-Term Retention Lab přichází každý týden na 50 nových produktů a každý měsíc je splněno na 1000 požadavků přicházejících z různých divizí Intelu. Například inženýr Anders Fogh často využívá její služby pro to, aby mohl replikovat bezpečnostní chyby, které objevili jiní výzkumníci v rámci tzv. bug-bounty programu, který slibuje odměnu, a tím vyšší, čím závažnější je objevená chyba. Fogh tak může dostat k dispozici zcela stejný systém, což se týká procesoru, BIOSu/mikrokódu, verze operačního systému, atp. 
 
Intel tak nyní i trošku pozměnil proces vývoje svých produktů s ohledem na to, že se později dostanou do Long-Term Retention Lab. Pro tyto účely je tak v průběhu vývoje tvořena potřebná dokumentace a samotný hardware je v laboratoři uložen ještě před tím, než se dostane na trh.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
GeForce RTX 3080 12GB v testu: malý rozdíl za velký příplatek? GeForce RTX 3080 12GB v testu: malý rozdíl za velký příplatek?
NVIDIA nedávno náhle vypustila na trh karty GeForce RTX 3080 s 12 GB paměti, které mají sice o trošku lépe vybavené GPU, více paměti a jejich širší rozhraní. Přesto nejde o samostatný model. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Minideska s RISC-V s osmi UART může posloužit jako alternativa Arduina Minideska s RISC-V s osmi UART může posloužit jako alternativa Arduina
Na čínském trhu se objevila zajímavá maličkost v podobě vývojářské malé desky ve stylu Arduina, která je ovšem založena na čipu s architekturou RISC-V. Co nám vůbec nabídne za možnosti a výbavu krom celkem osmi rozhraní UART? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
ASIC Intelu pro těžbu Bitcoinu budou dva: domácí 7nm a 5nm od TSMC ASIC Intelu pro těžbu Bitcoinu budou dva: domácí 7nm a 5nm od TSMC
Intel nás tento týden překvapil svými zbrusu novými ASIC, které jsou určeny konkrétně pro těžbu Bitcoinu a mohlo by jít o hardware, který velice zahýbe svým trhem. Nyní už tu máme o Bonanza Mine další podrobnosti. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Intel v Ohiu postaví dvě nové továrny, může tam investovat až 100 mld. USD Intel v Ohiu postaví dvě nové továrny, může tam investovat až 100 mld. USD
Intel se teprve chystá představit svůj plán týkající se výrobní strategie, ovšem až večer v půl deváté. Mezitím se ale na svět dostala jeho tisková zpráva, dle níž se v Ohiu mohou těšit na jeho nové továrny. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Chystaná jádra AMD Zen 4 a Zen 4c už dostaly podporu v Linuxu Chystaná jádra AMD Zen 4 a Zen 4c už dostaly podporu v Linuxu
Společnost AMD už loni prozradila, že si chystá procesory, které budou založeny na jádrech Zen 4 a Zen 4c. Budou tu tak dva typy jader nové generace této mikroarchitektury, a tedy i více typů procesorů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek