www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel slíbil brzkou opravu pro Meltdown a Spectre přímo v křemíku

Intel slíbil brzkou opravu pro Meltdown a Spectre přímo v křemíku
, , aktualita
Bylo jasné, že bezpečnostní problémy procesorů x86 spojené s exploity Meltdown a Spectre nemohou být stále řešeny pomocí softwarových záplat. Mohli jsme tak čekat, že Intel ohlásí úpravu návrhu budoucích procesorů. 
K oblíbeným
reklama
Intel slíbil, že procesory, které samy o sobě nebudou ohroženy exploity Meltdown a Spectre, přijdou na trh už v tomto roce a my můžeme z toho usuzovat, že půjde o 10nm generaci (Cannonlake). To se však teprve uvidí. 
 
 
Intel to prohlásil při příležitosti zveřejnění svých nejnovějších finančních výsledků, které aktuálními potížemi ovlivněny nebyly a ani nemohly být, neboť se týkají posledního kvartálu loňského roku.
 
 
Intelu se povedl další rekordní kvartál s tržbami 17,1 miliard dolarů, což představuje 4% růst a za celý minulý rok firma utržila 62,8 miliard představující rovnou 6% meziroční růst. Zisk na akcii pak činil slušných 37 procent, a tak není divu, že hodnota akcií ihned poskočila o 4 procenta. 
 
 
CEO Brian Krzanich však mluvil především o bezpečnosti a že už příští generace procesorů chystaná na tento rok bude mít opravy pro Meltdown a Spectre přímo ve svém křemíku. To bohužel nijak nerozvedl. A tak je otázka, zda se to týká pouze nových 10nm procesorů, které by se už opravdu měly dostat na trh, nebo i další rundy 14nm procesorů, která nás dozajista ještě čeká. Ovšem co se týče dalších procesorů Coffee Lake chystaných na polovinu února, od nich asi takovou věc očekávat nelze. 
 
reakce akcií Intelu na zveřejněné finanční výsledky
 
Zatím také není vůbec nic známo o tom, jakým způsobem chce Intel řešit v čipech ochranu před Meltdown a Spectre a zda to bude mít nějaký dopad na výkon. Krzanich byl také přímo dotázán na to, zda pociťuje nějaký tlak ze strany společnosti AMD, ale jak je v případě Intelu obvyklé, Krzanich se zachoval, jako by tato firma ani neexistovala, čili ji nezmínil a na otázku v podstatě neodpověděl. Výše uvedené údaje ale ukazují, že dodávky desktopových PC, a tedy i procesorů, meziročně u Intelu klesly o 5 procent, což ve světle celkového růstu firmy jednoznačně ukazuje na to, že AMD dokázalo Intel citelně zasáhnout. 
 
Nakonec jsme se dozvěděli, že Intel už opravdu v minulém roce dodal svým zákazníkům první 10nm procesory, ovšem to nutně nemusí být x86 a také se potvrdilo, že jich bylo jen málo. Kolik přesně, to Krzanich neprozradil, ale uvedl, že výroba 10nm produktů ve velkém začne v druhé polovině roku. Na 10nm desktopové procesory si tak ještě počkáme, neboť ty s velkou pravděpodobností mezi prvními produkty tvořenými touto technologií nebudou. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD
SSD mají omezenou životnost danou množstvím přepisů jednotlivých buněk. Někteří uživatelů Maců s procesorem Apple M1 reportují nebývale vysoký počet přepisů, což by mohlo znamenat brzkou smrt napevno připojených SSD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích? Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích?
O grafické kartě GeForce RTX 3060 toho bylo řečeno už mnoho, ostatně NVIDIA se rozhodla, že nás bude napínat už od začátku roku. Nyní už tu máme recenze různých jejích verzí, a tak se podívejme na to, jaký výkon takto karta opravdu nabízí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši
Sonda Parker Solar Probe studuje samotné Slunce, ovšem využívá gravitační manévry s využitím Venuše, což znamená, že se k ní za svou sedmiletou misi celkem sedmkrát přiblíží či už přiblížila, jako v tomto případě. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA představuje GeForce RTX 3060 NVIDIA představuje GeForce RTX 3060
Na trh přichází první GeForce RTX 3000 vybavená 12 GB paměti a kupodivu jde o dosud nejslabší model, RTX 3060. NVIDIA ji vypouští na trh právě dnes s tím, že recenze budou zveřejněny až při samotném začátku prodeje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP
Společnost Kingston se už dohodla s HP na prodeji své dobře známé herní divize HyperX, která tvoří řadu různých produktů pod danou značkou. Nicméně ne vše, co známe jako HyperX, přejde pod HP. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek