www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel u AMD ulovil dalšího GPU architekta

Intel u AMD ulovil dalšího GPU architekta
, , aktualita
Raja Koduri, který v roce 2017 přešel do Intelu, kde dostal celou vlastní grafickou divizi, se přirozeně snažil lákat k sobě právě i z AMD lidi, které dobře znal, aby mu pomohli ve vývoji. A těmto dnům ještě není konec.
K oblíbeným
reklama
Na pozici viceprezidenta a generálního manažera v GPU Architecture and IP Engineering se totiž nově dostal Vineet Goel, další průmyslový veterán z AMD. Ten na svou novou pracovní pozici v Intelu nastoupil během září a na starosti bude mít vývoj architektury Xe, respektive sám povede tým hardwarových architektů a inženýrů.
 
 
Je pravděpodobné, že do prvních verzí grafických čipů Xe už Vineet Goel příliš nezasáhne, pokud vůbec, neboť ty už byly definovány i představeny veřejnosti. To samozřejmě zahrnuje především první generaci Alchemist, která už je nejen hotová, ale už se také nejspíše vyrábí či brzy začne masově vyrábět a v případě následující generace Battlemage už lze vyhlížet tape out, čili dokončení návrhu čipů, takže v úvahu by připadal už spíše jen Celestial coby třetí generace.

Vineet Goel dosud pracoval v AMD na pozici Corporate Vice President of GPU Architecture a mezi lety 2016 a 2019 měl právě v AMD na starosti vývoj GPU architektury. Čili vzhledem k tomuto časovému úseku s největší pravděpodobností pracoval i na vývoji aktuálních RDNA a RDNA 2 či případně výpočetních CDNA a CDNA 2 a snad i dalších verzí.

Goel ovšem začal svou kariéru ve firmě Real3D, která spolupracovala se společností Sega na vývoji arkádových herních systémů a také přispěla k vývoji grafické karty Intel 740, první a na dlouhou dobu jediné karty od Intelu, která nesla samostatný grafický čip. Firma Real3D se ostatně v roce 1999 stala součástí Intelu, ale to už Vineet Goel přešel k ATI Technologies, kterou později koupilo AMD. Tam už Goel zůstal, ovšem s pětiletou přestávkou, kdy byl bývalým kolegou Ericem Demersem přesvědčen k práci pro Qualcomm, kde se podílel na vývoji GPU jader Adreno pro SoC Snapdragon.
 
Co se týče nejnovějšího příspěvku k technologiím, jimiž disponuje firma AMD, jde o známou novinku FidelityFX Super Resolution, obdobu konkurenční technologie DLSS.
 
Zdroj: THW


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Těžební hi-end v podobě NVIDIA CMP 170HX se dostává do prodeje za 4400 USD Těžební hi-end v podobě NVIDIA CMP 170HX se dostává do prodeje za 4400 USD
O kartách NVIDIA CMP 170HX určených pro těžbu kryptoměn dávno víme, ovšem ty se teprve nyní dostávají na trh, i když se nedá říci, že dorazily pozdě. Historie se sice opakovala, ale jen do jisté míry. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
SiFive už mluví o 128jádrových výkonných SoC RISC-V SiFive už mluví o 128jádrových výkonných SoC RISC-V
SiFive stojí v popředí vývoje procesorů či obecně SoC založených na architektuře RISC-V a postupuje velice rychle dopředu. Už nyní se totiž chlubí výkonnými čipy se 128 jádry, které se dají srovnávat s Intel Rocket Lake či ARM Cortex-A78.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Rozdíl 1 milimetru stačí, staré chladiče mohou být pro Alder Lake nevhodné Rozdíl 1 milimetru stačí, staré chladiče mohou být pro Alder Lake nevhodné
Mluvíme tu pochopitelně především o montážních systémech chladičů, které ale často bývají jejich nedílnou součástí, kterou ani nelze vyměnit. Konkrétně pak jde o dopad odlišné výšky procesoru nad základní deskou. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
PlayStation 5 dostala nový zdroj, funguje lépe? PlayStation 5 dostala nový zdroj, funguje lépe?
Herní konzole Sony PlayStation či Microsoft Xbox rozhodně nejsou vytvořeny s možností snadné výměny napájecího zdroje s nabídkou různých modelů, ovšem to neznamená, že taková výměna není možná. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD Instinct MI250X: vícečipové GPU se 48 TFLOPS v FP64 AMD Instinct MI250X: vícečipové GPU se 48 TFLOPS v FP64
Od známého leakera ExecutableFix se dozvídáme detaily o grafických akcelerátorech AMD řady MI200. Jedná se konkrétně o dvě verze, a sice MI250 a MI250X a blíže představena byla konkrétně MI250X.
Dnes, aktualita, Jan Vítek