www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel ukázal až 16jádrové Atomy C3000

Intel ukázal až 16jádrové Atomy C3000
, , aktualita
Intel odhalil zbrusu novou generaci procesorů Atom, kterou málokdo očekával. Jde o rodinu C3000, která se od dosavadních Atomů liší především tím, že nabídne až 16 fyzických jader. K čemu budou sloužit?
K oblíbeným
reklama
My jsme si nedávno ukázali desku Gigabyte MA10-ST0, která je vybavena právě 16jádrovým Atomem C3958, takže to vypadá, že Gigabyte byl ve svém oznámení jen trošku napřed před Intelem. Ten už nyní formálně představil celou rodinu Atom C3000, která bude určena pro menší servery určené pro nenáročné úlohy. Může se stát základem síťových prvků jako routerů a přepínačů, pak úložných zařízení, bezpečnostních prvků, atd. 
 
 
S těmito procesory se tak v našich počítačích moc nesetkáme, respektive v běžných spotřebitelských PC, natož pak tabletech nebo netboocích. Intel navíc své nové procesory C3000 ještě rozděluje na tři skupiny, a to Server and Cloud Storage (5 kusů) určených třeba i pro Gigabyte MA10-ST0, pak tu je šest verzí pro Network and Enterprise Storage a nakonec čtyři pro IoT. 
 
 
Série C3000 má být třetí generace podobných SoC založená na 14nm výrobním procesu a jako taková nabídne Intel QuickAssist Technology (Intel QAT) pro šifrování či kompresi dat s propustností až 20 Gb/s bez nadbytečného zatížení samotných CPU jader. 
 
 
Intel také už ukázal celou nabídku nových modelů, které nabízí široké rozpětí dvou až šestnácti jader při TDP 8,5 až 32 W. Nejlepší model z Network and Enterprise Storage, Atom C3958, přijde na 449 dolarů a za ně nabídne krom 16 jader na 2 GHz také možnost pracovat s až 256 GB RAM, 8 portů USB 3.0, 16 SATA portů a 4x 10/2,5/1GbE LAN.
 
Na opačném konci pole pak stojí Atom C3338 se dvěma jádry na 1,5 GHz, řadičem pro 128 GB RAM, 8x USB 3.0, 10x SATA a 4x 2,5/1 GbE LAN, a to za 27 dolarů. 
 
Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
SK Hynix začíná se sériovou výrobou LPDDR5 s 18 GB pro Asus SK Hynix začíná se sériovou výrobou LPDDR5 s 18 GB pro Asus
Telefony s Androidem mají poslední dobou takové množství operační paměti RAM, že by se za to nemuselo stydět ani solidní PC. SK Hynix nyní začalo sériovou výrobu 18GB setů pamětí LPDDR5 pro telefony Asus ROG Phone.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Muž měl vydávat PlayStation 5 za Wi-Fi router, aby oklamal manželku Muž měl vydávat PlayStation 5 za Wi-Fi router, aby oklamal manželku
Těžko uvěřitelný případ se měl odehrát ve Vietnamu. Muž si chtěl koupit herní konzoli, ale jeho manželka s tím nesouhlasila. Svůj nový PS5 proto vydával za Wi-Fi router. Dokonce jej nechal nainstalovat zaměstnancem v uniformě telefonní společnosti.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Po vydání Diabla II Resurrected Blizzard skončí s remastery, vyvine nové hry Po vydání Diabla II Resurrected Blizzard skončí s remastery, vyvine nové hry
Už dobře víme, že na konec letošního roku si Blizzard chystá remasterovanou verzi hry Diablo II: Resurrected. Ta ale bude také poslední takovou hrou a do budoucna se Blizzard chce věnovat vývoji nových her.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Hogwarts Legacy: nekorektní hra přidá transgender postavy, hlavní designér mizí Hogwarts Legacy: nekorektní hra přidá transgender postavy, hlavní designér mizí
Připravovaná hra Harry Potter: Hogwarts Legacy to nemá jednoduché. Vše v podstatě začalo několika tweety a esejí od J. K. Rowlingové na transgender téma. I když ta s hrou nemá nic společného, nyní je potřeba zajistit, aby hra byla politicky korektní.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Seagate: do roku 2030 budou 100TB disky a běžně využijí nezávislá ramena Seagate: do roku 2030 budou 100TB disky a běžně využijí nezávislá ramena
Dle společnosti Seagate nebudou pevné disky ještě dlouho patřit do starého železa. Díky novým technologiím má přijít výrazný růst jejich kapacit a také se má z technologie Multi-Actuator stát standard. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář