www.svethardware.cz
>
>
>

Intel ukořistil pro svou grafickou divizi Toma Petersona z NVIDIE

Intel ukořistil pro svou grafickou divizi Toma Petersona z NVIDIE
, , aktualita
Intel pro svou grafickou divizi ulovil dalšího zkušeného zaměstnance, ale tentokrát ne z vod firem AMD či bývalé ATi, ale přímo od NVIDIE. Je to Tom Peterson, který se bude v Intelu starat o potřeby zákazníků z řad hráčů. 
K oblíbeným
reklama
Tom “TAP” Peterson si tak už může svléci své tričko s logem NVIDIA a přijmout barvy Intelu, protože minulý týden v pátek u zelených skončil, a to po téměř 14 letech na pozici Director of Technical Marketing. Jeho nová pozice v Intelu bude Engineering Fellow, takže marketing už ne a Peterson bude pracovat pod Ari Rauchem, který jej také sám přetáhl od NVIDIE. 
 
 
A co vůbec bude Peterson v Intelu dělat? Dozvídáme se, že jeho úkolem bude se zaměřit na vývoj herních technologií, prostě a jednoduše. Pokud vám to snad nestačí, může zkusit hledat další významy pod slovy "quintessential gaming experience". 
 
Peterson sám dříve pracoval na vývoji technologie NVIDIA G-Sync, takže Intel věří, že bude přínosem při zrodu nových herních technologií. Jde tak prostě a jednoduše o Intel Xe v podobě herních grafických karet, jichž bychom se měli dočkat v roce 2020.
 
Tom Peterson ještě před kariérou v NVIDII pracoval od roku 1991 v IBM a Motorole na vývoji PowerPC. Sám přitom v USA drží na 40 patentů a další jsou připravovány.
 
Server wccftech si k tomu připravil ještě aprílovou zprávu, dle níž se budou vyrábět verze Intel X2, X4 a tak dále, přičemž dané číslo bude označovat počet jednotlivých čipů na kombinovaném GPU. Uváděné specifikace jsou samozřejmě přehnané, nebo rovnou nesmyslné (paměti 4D XPoint, výkon 66,8 TFLOPs, atd.), ale základní myšlenka o kombinaci více čipů pochopitelně nemusí být zcela mimo mísu, respektive je to jedna z možných cest a možná do budoucna ta nejschůdnější. 
 
Zdroj: wccftech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel Core i9-10900 ES otestován už i v Cinebench Intel Core i9-10900 ES otestován už i v Cinebench
Nedávno jsme se dozvěděli, že na východě se už vesele obchoduje s prvními verzemi procesorů Intel Core generace Comet Lake-S. Jde stále o inženýrské vzorky, ale ty už se v podstatě nemusí lišit od konečných verzí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AI pomohla vytvořit Halicin, nové a velice slibné antibiotikum AI pomohla vytvořit Halicin, nové a velice slibné antibiotikum
O potenciálu umělé inteligence (AI) slýcháme velice často, ovšem nyní se můžeme podívat i na konkrétní výsledek jejího nasazení, a to v oblasti medicíny. Jde o Halicin, nové a velice slibné antibiotikum. 
Včera, aktualita, Jan Vítek12 komentářů
Facebook začne platit za nahrávky hlasu, chce zlepšit svůj Portal Facebook začne platit za nahrávky hlasu, chce zlepšit svůj Portal
Koncem loňského listopadu jsme se dozvěděli, že chce Facebook v rámci svého projektu Viepoints platit uživatelům za nejrůznější data, která pomohou vylepšit produkty Facebooku. Jako první je tu projekt Pronunciations.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Hackeři přinutili Teslu pomocí lepící pásky porušovat rychlostní předpisy Hackeři přinutili Teslu pomocí lepící pásky porušovat rychlostní předpisy
Autonomní funkce moderních aut jsou někdy překvapivě snadno "hacknutelné". Ovlivnit se dají různými způsoby a inženýři dokázali oblbnout systémy starších vozů Tesla jen černou lepící páskou. Vůz pak zrychloval více, než měl.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Digitimes: TSMC se kvůli Američanům odklání od Huawei, uvolní se 7nm kapacity? Digitimes: TSMC se kvůli Američanům odklání od Huawei, uvolní se 7nm kapacity?
Společnost Huawei si možná bude muset najít nového dodavatele počítačových čipů, neboť společnost TSMC dle serveru Digitimes už nechce svému partneru z pevninské Číny poskytovat takové kapacity jako dřív.
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů