www.svethardware.cz
>
>
>

Intel ukořistil pro svou grafickou divizi Toma Petersona z NVIDIE

Intel ukořistil pro svou grafickou divizi Toma Petersona z NVIDIE
, , aktualita
Intel pro svou grafickou divizi ulovil dalšího zkušeného zaměstnance, ale tentokrát ne z vod firem AMD či bývalé ATi, ale přímo od NVIDIE. Je to Tom Peterson, který se bude v Intelu starat o potřeby zákazníků z řad hráčů. 
K oblíbeným
reklama
Tom “TAP” Peterson si tak už může svléci své tričko s logem NVIDIA a přijmout barvy Intelu, protože minulý týden v pátek u zelených skončil, a to po téměř 14 letech na pozici Director of Technical Marketing. Jeho nová pozice v Intelu bude Engineering Fellow, takže marketing už ne a Peterson bude pracovat pod Ari Rauchem, který jej také sám přetáhl od NVIDIE. 
 
 
A co vůbec bude Peterson v Intelu dělat? Dozvídáme se, že jeho úkolem bude se zaměřit na vývoj herních technologií, prostě a jednoduše. Pokud vám to snad nestačí, může zkusit hledat další významy pod slovy "quintessential gaming experience". 
 
Peterson sám dříve pracoval na vývoji technologie NVIDIA G-Sync, takže Intel věří, že bude přínosem při zrodu nových herních technologií. Jde tak prostě a jednoduše o Intel Xe v podobě herních grafických karet, jichž bychom se měli dočkat v roce 2020.
 
Tom Peterson ještě před kariérou v NVIDII pracoval od roku 1991 v IBM a Motorole na vývoji PowerPC. Sám přitom v USA drží na 40 patentů a další jsou připravovány.
 
Server wccftech si k tomu připravil ještě aprílovou zprávu, dle níž se budou vyrábět verze Intel X2, X4 a tak dále, přičemž dané číslo bude označovat počet jednotlivých čipů na kombinovaném GPU. Uváděné specifikace jsou samozřejmě přehnané, nebo rovnou nesmyslné (paměti 4D XPoint, výkon 66,8 TFLOPs, atd.), ale základní myšlenka o kombinaci více čipů pochopitelně nemusí být zcela mimo mísu, respektive je to jedna z možných cest a možná do budoucna ta nejschůdnější. 
 
Zdroj: wccftech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Drony útočí. Arabské rafinérie hoří po útoku bezpilotními letouny Drony útočí. Arabské rafinérie hoří po útoku bezpilotními letouny
Drony jsou velkou hrozbou nejen v rukou nezodpovědných amatérských pilotů, ale také v rukou teroristických organizací. Několik dronů totiž o víkendu zaútočilo na Saúdskou Arábii a její rafinérie, přičemž produkce ropy tak v zemi klesla o 50 %.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
AMD EPYC Rome zvládnou v reálném čase kódovat do 8K HEVC AMD EPYC Rome zvládnou v reálném čase kódovat do 8K HEVC
Procesory AMD EPYC se mohou díky svým 64 fyzickým jádrům pochlubit nebývalým hrubým výkonem, který byl nyní použit pro enkoding videa v reálném čase do 8K HEVC. Na to stačí jediný EPYC 7742. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Anthem se dostal do levné nabídky předplacené služby Origin Access Basic Anthem se dostal do levné nabídky předplacené služby Origin Access Basic
Titulu Anthem, který měl zachránit zbytek reputace studia Bioware, kdekdo ještě před vypuštěním na trh věštil neslavný konec. A ten nyní svým způsobem také přišel a zaslouženě dle toho, jaký zájem a ohlas hra vyvolala.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Aktualizované Windows 10 mají problémy se zvukem, jak je vyřešit? Aktualizované Windows 10 mají problémy se zvukem, jak je vyřešit?
O uběhlém víkendu se řešily problémy Windows 10 s nejnovějšími záplatami, které mnohým uživatelům rozvrtaly zvuk v systému. A jako obvykle se tyto potíže lišily případ od případu, ovšem týkají se konkrétní aktualizace: KB4515384.
Dnes, aktualita, Jan Vítek15 komentářů
Výkon karet v Borderlands 3 prozkoumán, jaké jsou nároky? Výkon karet v Borderlands 3 prozkoumán, jaké jsou nároky?
Nový titul Borderlands 3 bude asi ještě nějakou dobu probírán kvůli přístupu vydavatele k recenzentům i kvůli chybám, s nimiž se hráči od minulého pátku potýkají. My se nyní můžeme podívat alespoň na to, jak si vedou grafické karty.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře