www.svethardware.cz
>
>
>

Intel ukořistil pro svou grafickou divizi Toma Petersona z NVIDIE

Intel ukořistil pro svou grafickou divizi Toma Petersona z NVIDIE
, , aktualita
Intel pro svou grafickou divizi ulovil dalšího zkušeného zaměstnance, ale tentokrát ne z vod firem AMD či bývalé ATi, ale přímo od NVIDIE. Je to Tom Peterson, který se bude v Intelu starat o potřeby zákazníků z řad hráčů. 
K oblíbeným
reklama
Tom “TAP” Peterson si tak už může svléci své tričko s logem NVIDIA a přijmout barvy Intelu, protože minulý týden v pátek u zelených skončil, a to po téměř 14 letech na pozici Director of Technical Marketing. Jeho nová pozice v Intelu bude Engineering Fellow, takže marketing už ne a Peterson bude pracovat pod Ari Rauchem, který jej také sám přetáhl od NVIDIE. 
 
 
A co vůbec bude Peterson v Intelu dělat? Dozvídáme se, že jeho úkolem bude se zaměřit na vývoj herních technologií, prostě a jednoduše. Pokud vám to snad nestačí, může zkusit hledat další významy pod slovy "quintessential gaming experience". 
 
Peterson sám dříve pracoval na vývoji technologie NVIDIA G-Sync, takže Intel věří, že bude přínosem při zrodu nových herních technologií. Jde tak prostě a jednoduše o Intel Xe v podobě herních grafických karet, jichž bychom se měli dočkat v roce 2020.
 
Tom Peterson ještě před kariérou v NVIDII pracoval od roku 1991 v IBM a Motorole na vývoji PowerPC. Sám přitom v USA drží na 40 patentů a další jsou připravovány.
 
Server wccftech si k tomu připravil ještě aprílovou zprávu, dle níž se budou vyrábět verze Intel X2, X4 a tak dále, přičemž dané číslo bude označovat počet jednotlivých čipů na kombinovaném GPU. Uváděné specifikace jsou samozřejmě přehnané, nebo rovnou nesmyslné (paměti 4D XPoint, výkon 66,8 TFLOPs, atd.), ale základní myšlenka o kombinaci více čipů pochopitelně nemusí být zcela mimo mísu, respektive je to jedna z možných cest a možná do budoucna ta nejschůdnější. 
 
Zdroj: wccftech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Seagate uvádí rychlé SSD pro PCIe 4.0 i herní dokovací stanici Seagate uvádí rychlé SSD pro PCIe 4.0 i herní dokovací stanici
Společnost Seagate si připravila dvě zajímavé novinky, a sice jednak výkonné SSD FireCuda 520, které je určeno pro čtyři linky PCIe 4.0. Vedle něj tu pak máme 4TB FireCuda Gaming Dock. K čemu bude dobrý?
Včera, aktualita, Jan Vítek
LG představilo obří 42,5" monitor 43UN700 LG představilo obří 42,5" monitor 43UN700
Společnost LG představila obří 42,5" monitor LG 43UN700, který má najít obrovské množství využití. Má být vhodný pro tvorbu multimédií, nenáročné hraní i kancelář. Dokáže zobrazit až 4 obrazy ze 4 různých zařízení najednou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Apple využije plné Navi 14 s 24 CU, dočkáme se i jinde? Apple využije plné Navi 14 s 24 CU, dočkáme se i jinde?
Aktualizováno: Z kuloárů se dozvídáme, že nové Apple MacBook Pro dorazí s výbavou grafických karet Radeon Pro, které ve skutečnosti využijí plnou verzi GPU Navi 14. Ta nečítá 22, ale 24 jednotek CU.  
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
NASA přispěje k evropské misi ARIEL studující atmosféru exoplanet NASA přispěje k evropské misi ARIEL studující atmosféru exoplanet
Americká NASA se rozhodla, že přispěje svým dílem k misi ARIEL, kterou připravuje primárně Evropská vesmírná agentura ESA. Mise má startovat v roce 2028 a týkat se bude studia vzdálených exoplanet. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Zítra v Londýně startuje X019: dosud největší xboxová událost Zítra v Londýně startuje X019: dosud největší xboxová událost
Microsoft zítra odstartuje X019, dosud největší událost spojenou s konzolemi Xbox, ostatně ta dostala podtitulek BIGGEST. INSIDE XBOX. EVER. Uvidíme herní novinky a možná i informace o chystané příští konzoli. 
Včera, aktualita, Jan Vítek