www.svethardware.cz
>
>
>

Intel uvádí RealSense L515: miniaturní laserový radar

Intel uvádí RealSense L515: miniaturní laserový radar
, , aktualita
Intel RealSense L515 byl výrobcem označena za světově nejmenší a energeticky nejefektivnější lidar s vysokým rozlišením. Jde tak o zařízení, které dokáže laserovými paprsky ohmatávat prostředí. K čemu přijde vhod? 
K oblíbeným
reklama
Byla ostatně jen otázka času, než se lidary začnou zmenšovat, ale ještě před několika lety by provozovatelé prvních autonomních vozů byli rádi i za to, kdyby byly velké alespoň jako policejní maják. Nyní tu ovšem máme něco poněkud jiného, a to Intel RealSense L515, kteréžto zařízení s ohledem na malý stativ vedle sebe rozhodně nevypadá jako součást autonomního systému moderního vozu. 
 
 
Nicméně princip je stejný, takže tu máme laser, který si dokáže podobně jako radar "osahávat" své okolí a měřit, jak daleko to má k jednotlivým objektům a jejich částem, díky čemuž se tvoří 3D mapa okolí. Je tak zřejmé, že takové zařízení se může hodit nejen v robotice či průmyslu, ale také v nových systémech zábavní elektroniky. Různá zařízení tak budou schopna s využitím milionů měření za sekundu využívat živě aktualizovanou 3D mapu blízkého prostředí, jak slibuje Sagi BenMoshe, podnikový viceprezident v Intel RealSense Group. 
 
 
Ze zpracování L515 je zřejmé, že toto zařízení nebude schopno vnímat prostředí v komplením 360° okruhu kolem sebe a že bude mít jistý úhel pohledu. Tím lépe ale bude moci tvořit detailní obraz s využitím 23 milionů změřených hloubkových bodů za sekundu. 
 
Co se týče průmyslu, Intel vidí možnosti využití třeba v logistice a na skladech, kde se může díky tomu velice přesně měřit zásoba nějakého materiálu, aby byl neustálý a aktuální přehled. O L515 se pak mohou samozřejmě zajímat také 3D grafici či obecně tvůrci obsahu využívající prostorové skenování, dále to může být zdravotnictví a už zmíněná robotika nebo zábavní průmysl. 
 
 
Co se týče samotného zařízení, to využívá jako obvykle laser a pak detektory. Laserové paprsky jsou vystavovány pomocí elektro-mechanicky ovládaného systému zrcadel. Detekovat se mohou objekty ve vzdálenosti od 25 cm do 9 m a praktické rozlišení je 1024 x 768 při 30 FPS, což zhruba odpovídá oněm 23 milionům měření za sekundu. Spotřeba je pouze 3,5 W, díky čemuž bude možné L515 využívat i jako mobilní zařízení či coby jejich rozšíření. Vedle lidaru pak obsahuje také vlastní akcelerometr, gyroskop a klasickou kameru s rozlišením Full HD, a to vše s využitím otevřeného Intel RealSense SDK 2.0.
 
Cena byla stanovena na 349 USD a Intel začal přijímat předobjednávky


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Zmatené testování: recenze Radeonu RX 5600 XT jsou tu Zmatené testování: recenze Radeonu RX 5600 XT jsou tu
Pokud by se AMD po vzoru NVIDIE zlevnit své karty Radeon RX 5600 XT, a to v jeho případě ještě dříve, než dorazí na trh, bylo by to jednoduché. Jenomže namísto toho se zvyšovaly takty a to už tak jednoduché není. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Apokalyptická Dying Light 2 nepřijde na jaře, ale výrazně později Apokalyptická Dying Light 2 nepřijde na jaře, ale výrazně později
Nedávno jsme se dozvěděli o tom, že CD Projekt Red bude potřebovat více času na dokončení hry Cyberpunk 2077 a nyní přichází podobná zpráva o Dying Light 2. V případě této hry může být zpoždění ještě výrazně delší. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Noctua uvádí nízký černočerný CPU chladič NH-L9a-AM4 chromax.black Noctua uvádí nízký černočerný CPU chladič NH-L9a-AM4 chromax.black
Rakouská Noctua si připravila nový nízkoprofilový chladič NH-L9a-AM4, který patří do rodiny chromax.black. Má tak celé své tělo i s ventilátorem černé a hodit se bude zvláště do HTPC a celkově nízkých či tenkých sestav.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Radiohead uvádí Public Library, veřejný archiv svého obsahu Radiohead uvádí Public Library, veřejný archiv svého obsahu
Zatímco spousta hudebních skupin si úzkostlivě chrání všechen svůj obsah, britští Radiohead ho už několikrát dali k dispozici všem zadarmo. Nyní spouští Radiohead Public Library, stránku obsahující i vzácný obsah.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Gigabyte a Incooling pracují na chlazení serverů s možností přetaktování Gigabyte a Incooling pracují na chlazení serverů s možností přetaktování
Gigabyte si chystá novou serverovou platformu, která dostala označení R161 Series a nabídne možnost přetaktování. K tomu bude ale zapotřebí kvalitní chlazení a právě o to se postará společnost Incooling. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek