www.svethardware.cz
>
>
>

Intel uvádí RealSense L515: miniaturní laserový radar

Intel uvádí RealSense L515: miniaturní laserový radar
, , aktualita
Intel RealSense L515 byl výrobcem označena za světově nejmenší a energeticky nejefektivnější lidar s vysokým rozlišením. Jde tak o zařízení, které dokáže laserovými paprsky ohmatávat prostředí. K čemu přijde vhod? 
K oblíbeným
reklama
Byla ostatně jen otázka času, než se lidary začnou zmenšovat, ale ještě před několika lety by provozovatelé prvních autonomních vozů byli rádi i za to, kdyby byly velké alespoň jako policejní maják. Nyní tu ovšem máme něco poněkud jiného, a to Intel RealSense L515, kteréžto zařízení s ohledem na malý stativ vedle sebe rozhodně nevypadá jako součást autonomního systému moderního vozu. 
 
 
Nicméně princip je stejný, takže tu máme laser, který si dokáže podobně jako radar "osahávat" své okolí a měřit, jak daleko to má k jednotlivým objektům a jejich částem, díky čemuž se tvoří 3D mapa okolí. Je tak zřejmé, že takové zařízení se může hodit nejen v robotice či průmyslu, ale také v nových systémech zábavní elektroniky. Různá zařízení tak budou schopna s využitím milionů měření za sekundu využívat živě aktualizovanou 3D mapu blízkého prostředí, jak slibuje Sagi BenMoshe, podnikový viceprezident v Intel RealSense Group. 
 
 
Ze zpracování L515 je zřejmé, že toto zařízení nebude schopno vnímat prostředí v komplením 360° okruhu kolem sebe a že bude mít jistý úhel pohledu. Tím lépe ale bude moci tvořit detailní obraz s využitím 23 milionů změřených hloubkových bodů za sekundu. 
 
Co se týče průmyslu, Intel vidí možnosti využití třeba v logistice a na skladech, kde se může díky tomu velice přesně měřit zásoba nějakého materiálu, aby byl neustálý a aktuální přehled. O L515 se pak mohou samozřejmě zajímat také 3D grafici či obecně tvůrci obsahu využívající prostorové skenování, dále to může být zdravotnictví a už zmíněná robotika nebo zábavní průmysl. 
 
 
Co se týče samotného zařízení, to využívá jako obvykle laser a pak detektory. Laserové paprsky jsou vystavovány pomocí elektro-mechanicky ovládaného systému zrcadel. Detekovat se mohou objekty ve vzdálenosti od 25 cm do 9 m a praktické rozlišení je 1024 x 768 při 30 FPS, což zhruba odpovídá oněm 23 milionům měření za sekundu. Spotřeba je pouze 3,5 W, díky čemuž bude možné L515 využívat i jako mobilní zařízení či coby jejich rozšíření. Vedle lidaru pak obsahuje také vlastní akcelerometr, gyroskop a klasickou kameru s rozlišením Full HD, a to vše s využitím otevřeného Intel RealSense SDK 2.0.
 
Cena byla stanovena na 349 USD a Intel začal přijímat předobjednávky


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Jak naštvat hráče? Narvat šest RTX 3080 do kufru BMW a těžit tam kryptoměny Jak naštvat hráče? Narvat šest RTX 3080 do kufru BMW a těžit tam kryptoměny
Simon Byrne to patrně s těžbou kryptoměn dotáhl hodně daleko, protože si může dovolit nejen elektrické BMW, ale také farmu se 78 kartami GeForce RTX 3080. Šest karet dokonce nastrkal do kufru svého auta.
Včera, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Detaily o AMD Cezanne: APU z 10,78 mld. tranzistorů Detaily o AMD Cezanne: APU z 10,78 mld. tranzistorů
Server VideoCardz přinesl prezentaci firmy AMD týkající se procesorů Cezanne, čili nových APU založených na architektuře Zen 3. AMD v ní slibuje i to, že Ryzen 9 5900XG bude o 19 % výkonnější než konkurenční Core i9-10980HK. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD Nashira Summit v testu: jde už o RDNA 3? AMD Nashira Summit v testu: jde už o RDNA 3?
Ashes of the Singularity Benchmark odhalil další dosud neznámé GPU od firmy AMD, které se označuje jako Nashira Summit. Toto označení opět odkazuje na hvězdy, ovšem co nám prozradí test i leakeři?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Plánuje Samsung výstavbu továrny na čipy v Texasu? Plánuje Samsung výstavbu továrny na čipy v Texasu?
Už nějaký ten pátek víme, že TSMC se vřelou podporou americké vlády hodlá v USA postavit moderní továrnu pro výrobu 5nm čipů. Nyní se ozývá Bloomberg, že velice podobnou akci nyní plánuje i Samsung. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Gelsinger slíbil návrat starých časů velkého Intelu Gelsinger slíbil návrat starých časů velkého Intelu
Po nevýrazném Bobu Swanovi přichází do Intelu na post výkonného ředitele Patrick Gelsinger, jenž se nebojí hýřit optimismem ještě před svým opravdovým nástupem. Slíbil také návrat starých dní, na což se hodí upravené heslo "Make Intel Great Again". 
Včera, aktualita, Jan Vítek10 komentářů