www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel v generaci Ice Lake navýší L1D a L2 cache

Intel v generaci Ice Lake navýší L1D a L2 cache
, , aktualita
Intel si oficiálně stále připravuje na 10nm procesu procesory Ice Lake, které by měly nabídnout po třech letech výrazně odlišnou architekturu. To dle dostupných informací znamená také vyšší kapacitu cache.
K oblíbeným
reklama
Procesory Ice Lake už Intel má k dispozici, alespoň na to ukazuje záznam z Geekbench, kde se jeden takový objevil. Nicméně jde samozřejmě o prototyp a ne o produkt, který by se měl v nejbližší době objevit na trhu. Informace o systému obsahují přímo označení platformy, přičemž v detailech je Ice Lake U, takže by mělo jít o mobilní verzi 10nm procesoru a necelých 16 GB paměti ukazuje na aktivovanou integrovanou grafiku. 
 
 
Rovněž 2 jádra a Hyperthreading jsou známka spíše slabšího ultramobilního procesoru s nízkým TDP a takový bychom ostatně od Intelu očekávali. Ten totiž i dříve v rámci nových generací a procesů připravil nejdříve slabší procesory s méně jádry, protože jsou malé a při nedořešené výtěžnosti je snadnější je vyrobit. 
 
Jak ale Geekbench rovněž ukazuje, daný procesor obsahuje 32 kB instrukční L1 cache na jádro a pak 48 kB datové L1 cache na jádro, přičemž aktuální generace procesorů Intel nabízí 32 kB datové L1 cache a vedle toho 256 kB L2 cache na jádro. Zde je však 512 kB L2 cache na jádro, čímž se Ice Lake vyrovnají konkurenčním Ryzenům. 
 
Co se týče L3 cache sdílené mezi dvěma jádry, pak její kapacita je stejná jako u procesorů Skylake či Coffee Lake, čili každé jádro ji rozšíří o 2 MB. Nutno dodat, že to neodpovídá vícejádrovým procesorům Intel, které od generace Skylake-X nabízí větší L2 cache za cenu zmenšené L3 cache. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk slibuje delší testovací dráhu pro příští soutěže Hyperloopů Elon Musk slibuje delší testovací dráhu pro příští soutěže Hyperloopů
Elon Musk a jeho společnost SpaceX pořádá soutěž, ve které spolu soupeří vozy pro systém Hyperloop. Pro příští ročník se Musk rozhodl, že vybuduje novou a delší testovací dráhu. Ta by měla být dlouhá deset kilometrů. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Origin Big O: desktop kombinující PC, Xbox One X, PS4 Pro i Nintendo Switch Origin Big O: desktop kombinující PC, Xbox One X, PS4 Pro i Nintendo Switch
Origin Big O by se dal marketingovou řečí označit za ultimátní herní stanici, která v sobě kombinuje čtyři platformy, abychom se nemuseli rozhodovat, k čemu se posadíme. Máme tu tak jednak výkonné PC a k němu tři konzole. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen 5 3400G: nejvýkonnější APU v testu, vyplatí se? AMD Ryzen 5 3400G: nejvýkonnější APU v testu, vyplatí se?
Mezi novými 7nm procesory Ryzen 3000 byla do stejné série propašována také dvě nová 12nm APU, z nichž to lepší v podobě Ryzen 5 3400G je zároveň nejvýkonnější APU, jaké je k dispozici. Co nabídne?
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Temné hvězdy: vodík a trošku temné hmoty jako zárodek supermasivních černých děr? Temné hvězdy: vodík a trošku temné hmoty jako zárodek supermasivních černých děr?
Teorie o mladém vesmíru zahrnují exotické objekty, mezi něž rozhodně patří i temné hvězdy. Tyto hypotetické objekty by se mohly stát zárodky pozdějších supermasivních černých děr jako vůbec první hvězdy vesmíru. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti
Dle vyjádření jednoho z vedoucích pracovníků firmy AMD byly ceny nových Radeonů s jejich pozdějším snížením ještě před vypuštěním na trh předem pečlivě připravená akce. Alespoň to se dozvídáme z úst Scotta Herkelmana. 
Včera, aktualita, Jan Vítek11 komentářů