www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel v generaci Ice Lake navýší L1D a L2 cache

Intel v generaci Ice Lake navýší L1D a L2 cache
, , aktualita
Intel si oficiálně stále připravuje na 10nm procesu procesory Ice Lake, které by měly nabídnout po třech letech výrazně odlišnou architekturu. To dle dostupných informací znamená také vyšší kapacitu cache.
K oblíbeným
reklama
Procesory Ice Lake už Intel má k dispozici, alespoň na to ukazuje záznam z Geekbench, kde se jeden takový objevil. Nicméně jde samozřejmě o prototyp a ne o produkt, který by se měl v nejbližší době objevit na trhu. Informace o systému obsahují přímo označení platformy, přičemž v detailech je Ice Lake U, takže by mělo jít o mobilní verzi 10nm procesoru a necelých 16 GB paměti ukazuje na aktivovanou integrovanou grafiku. 
 
 
Rovněž 2 jádra a Hyperthreading jsou známka spíše slabšího ultramobilního procesoru s nízkým TDP a takový bychom ostatně od Intelu očekávali. Ten totiž i dříve v rámci nových generací a procesů připravil nejdříve slabší procesory s méně jádry, protože jsou malé a při nedořešené výtěžnosti je snadnější je vyrobit. 
 
Jak ale Geekbench rovněž ukazuje, daný procesor obsahuje 32 kB instrukční L1 cache na jádro a pak 48 kB datové L1 cache na jádro, přičemž aktuální generace procesorů Intel nabízí 32 kB datové L1 cache a vedle toho 256 kB L2 cache na jádro. Zde je však 512 kB L2 cache na jádro, čímž se Ice Lake vyrovnají konkurenčním Ryzenům. 
 
Co se týče L3 cache sdílené mezi dvěma jádry, pak její kapacita je stejná jako u procesorů Skylake či Coffee Lake, čili každé jádro ji rozšíří o 2 MB. Nutno dodat, že to neodpovídá vícejádrovým procesorům Intel, které od generace Skylake-X nabízí větší L2 cache za cenu zmenšené L3 cache. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple uvádí kreditní kartu Apple Card Apple uvádí kreditní kartu Apple Card
Apple se snaží výrazně rozšířit portfolio svých služeb. Jednou z novinek, které byly uvedeny na dnešní keynote, jsou i kreditní karty Apple Card. Ty nabídnou nevídané podmínky a až 3% zpětnou odměnu za nákup.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Hackeři na soutěži hackli Teslu Model 3 a vyhráli ji Hackeři na soutěži hackli Teslu Model 3 a vyhráli ji
Jedním ze sponzorů hackerské soutěže Pwn2Own byla letos i Tesla. Ta slíbila, že komu se podaří prolomit jeden ze systémů vozu, může jej získat. Týmu Fluoroacetate se to povedlo a celkem si i z dalších soutěží odnesl 375 tisíc USD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Mars 2020 si přiveze i malou helikoptéru, jak se bude navigovat? Mars 2020 si přiveze i malou helikoptéru, jak se bude navigovat?
Až Mars 2020 odstartuje na cestu, poveze si s sebou i malého pomocníka v podobě helikoptéry. Ta bude první zařízení vyslané na cizí planetu, které (snad) bude schopné opětovného letu a přistání. Jak byla vyřešena navigace?
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
ASUS a ASRock zmiňují první desky s čipsetem AMD X570 ASUS a ASRock zmiňují první desky s čipsetem AMD X570
X570 by měl být na rozdíl od předchozích verzí dané řady čipsetů vyvinut samotným AMD a my o něm víme jako zatím o jediném, který přijde po boku desktopových procesorů Ryzen 3000. Nyní už své desky zmiňují dva známí výrobci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Microsoft Edge založený na Chromiu se ukázal Microsoft Edge založený na Chromiu se ukázal
Loni v prosinci jsme se dozvěděli, že Microsoft rezignuje na vývoj svého enginu EdgeHTML a raději přejde pod Chromium, což už udělali třeba i vývojáři Opery. Nyní už bylo pomalu na čase, aby se objevila první verze a taky že ano.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře