www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel v generaci Ice Lake navýší L1D a L2 cache

Intel v generaci Ice Lake navýší L1D a L2 cache
, , aktualita
Intel si oficiálně stále připravuje na 10nm procesu procesory Ice Lake, které by měly nabídnout po třech letech výrazně odlišnou architekturu. To dle dostupných informací znamená také vyšší kapacitu cache.
reklama
Procesory Ice Lake už Intel má k dispozici, alespoň na to ukazuje záznam z Geekbench, kde se jeden takový objevil. Nicméně jde samozřejmě o prototyp a ne o produkt, který by se měl v nejbližší době objevit na trhu. Informace o systému obsahují přímo označení platformy, přičemž v detailech je Ice Lake U, takže by mělo jít o mobilní verzi 10nm procesoru a necelých 16 GB paměti ukazuje na aktivovanou integrovanou grafiku. 
 
 
Rovněž 2 jádra a Hyperthreading jsou známka spíše slabšího ultramobilního procesoru s nízkým TDP a takový bychom ostatně od Intelu očekávali. Ten totiž i dříve v rámci nových generací a procesů připravil nejdříve slabší procesory s méně jádry, protože jsou malé a při nedořešené výtěžnosti je snadnější je vyrobit. 
 
Jak ale Geekbench rovněž ukazuje, daný procesor obsahuje 32 kB instrukční L1 cache na jádro a pak 48 kB datové L1 cache na jádro, přičemž aktuální generace procesorů Intel nabízí 32 kB datové L1 cache a vedle toho 256 kB L2 cache na jádro. Zde je však 512 kB L2 cache na jádro, čímž se Ice Lake vyrovnají konkurenčním Ryzenům. 
 
Co se týče L3 cache sdílené mezi dvěma jádry, pak její kapacita je stejná jako u procesorů Skylake či Coffee Lake, čili každé jádro ji rozšíří o 2 MB. Nutno dodat, že to neodpovídá vícejádrovým procesorům Intel, které od generace Skylake-X nabízí větší L2 cache za cenu zmenšené L3 cache. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
3D tisk: jak funguje a kde začít? 3D tisk: jak funguje a kde začít?
Tisk 3D modelů byl ještě nedávno okrajovou technologií pro nadšence. V posledních letech se však dostává do všech odvětví. Tisknou se díly do letadel, aut nebo dočasné zubní náhrady. Jaké jsou technologie 3D tisku?
Dnes, článek, redakce SHW
Výzkumníci přišli s parou poháněnou vesmírnou sondou. Opravdu Výzkumníci přišli s parou poháněnou vesmírnou sondou. Opravdu
Věk páry může být možná oficiálně za námi, ale sonda WINE ukazuje, že se i tak může dostat do kosmického věku a navíc do kosmu samotného. Jedná se navíc o prototyp zařízení, které by si mohlo samo doplňovat palivo. Tedy spíše vařivo.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Firefox 69 ve výchozím nastavení vypne Adobe Flash Firefox 69 ve výchozím nastavení vypne Adobe Flash
Adobe Flash skomírá, ale stále je mezi námi a prohlížeče postupně upouštějí od jeho podpory, ve výchozím nastavení jej blokují a podobně. To se brzy stane i u Firefoxu, který jej plánuje běžně nezobrazovat od verze Firefox 69.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
3D tisk může být stonásobně rychlejší díky pryskyřici tvrzené světlem 3D tisk může být stonásobně rychlejší díky pryskyřici tvrzené světlem
Hned na úvod je třeba upřesnit, že máme na mysli klasický 3D tisk, oproti němuž by nová metoda měla být stokrát rychlejší. To znamená postupné nanášení roztaveného plastu pomocí trysek. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
In Win ukázal svou "supervěž" 928 In Win ukázal svou "supervěž" 928
Na CES 2019 byla k vidění také počítačová skříň 928 Super Tower od společnosti In Win, na niž se nyní v krátkosti podíváme. Název naznačuje, že by mělo jít o masivní skříň pro náročné uživatele. 
Včera, aktualita, Jan Vítek