www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel Vaunt: normální chytré brýle

Intel Vaunt: normální chytré brýle
, , aktualita
Rádi byste využívali chytré brýle, ale nechcete s nimi na veřejnosti vypadat jako exot? Intel Vaunt by vám to mohly splnit, protože na první pohled opravdu nevypadají nijak výjimečně a člověk by neřekl, že je na nich něco zvláštního. 
K oblíbeným
reklama
Intel Vaunt si už prohlédl a vyzkoušel Dieter Bohn, redaktor serveru the Verge, a to už na konci minulého roku. Až nyní se ale podělil o své zkušenosti. Dle dostupných informací se brýle Vaunt už pomalu chystají vstoupit do programu Early Access, který se týká různých vývojářů. Ti si tak budou moci je od Intelu pořídit a pracovat na softwarové výbavě či na různých systémech, kde se mohou uplatnit. Jde mimochodem o produkt vytvořený divizí Intel New Devices Group (NDG). 
 
 
Oproti brýlím jako Microsoft HoloLens jde o zcela obyčejně vypadající brýle, jež očividně ještě nejsou ve své finální podobě. Je ale zřejmé, že je budeme moci nosit, aniž bychom vyvolali jakoukoliv zvláštní pozornost okolí, že nám na nose sedí něco neobvyklého. Na druhou stranu, tomu budou odpovídat i jejich schopnosti. 
 
 
Zástupci Intelu Bohnovi přímo v laboratořích sdělili, že jejich cílem je vytvořit nenápadné zařízení, čili takové, které nebude mít žádné "sociální dopady". Zatím byly vytvořeny dva fungující designy, ale Intel slíbil, že jich plánuje mnohem více. Ostatně kdyby byly brýle k dispozici jen v jedné podobě, byly by nenápadné asi jako policejní Passat na dálnici. 
 
Co ale brýle Vaunt umí? Nenajdeme na nich žádnou kameru ani mikrofon, takže pokud by měl někdo obavu, že budou zneužity ke skrytému natáčení, může být klidný. Nemají dokonce ani žádný reproduktor či možnost napojení sluchátek a také tu není displej zabudovaný ve sklech. Namísto toho je tu nízko výkonný laser (přesněji vertical-cavity surface-emitting laser - VCSEL), který promítá informace přes "holografický reflektor" v pravém skle přímo do oka.
 
Obraz má rozlišení 400 x 150 pixelů a je monochromatický, a sice červený. O poškození oka se nemáme obávat, neboť jde o slabounký laser 1. třídy. Zatím však toho dané brýle moc neumí, neboť dokázaly pouze zobrazovat předem připravené informace ve smyčce. Vyvstala také otázka, jakým způsobem bychom mohli brýle ovládat a zda půjde o nějaké pohyby hlavou či gesta. Vypadá to však, že žádná forma ovládání nebude možná a že půjde pouze o zařízení, které nám bude automaticky zobrazovat žádané informace, jako jsou třeba různá upozornění. 
 
Zatím je tak ještě příliš brzo na to, abychom mohli soudit, co z brýlí Vaunt nakonec vznikne. 
 
Zdroj: The Verge 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD
SSD mají omezenou životnost danou množstvím přepisů jednotlivých buněk. Někteří uživatelů Maců s procesorem Apple M1 reportují nebývale vysoký počet přepisů, což by mohlo znamenat brzkou smrt napevno připojených SSD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích? Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích?
O grafické kartě GeForce RTX 3060 toho bylo řečeno už mnoho, ostatně NVIDIA se rozhodla, že nás bude napínat už od začátku roku. Nyní už tu máme recenze různých jejích verzí, a tak se podívejme na to, jaký výkon takto karta opravdu nabízí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši
Sonda Parker Solar Probe studuje samotné Slunce, ovšem využívá gravitační manévry s využitím Venuše, což znamená, že se k ní za svou sedmiletou misi celkem sedmkrát přiblíží či už přiblížila, jako v tomto případě. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA představuje GeForce RTX 3060 NVIDIA představuje GeForce RTX 3060
Na trh přichází první GeForce RTX 3000 vybavená 12 GB paměti a kupodivu jde o dosud nejslabší model, RTX 3060. NVIDIA ji vypouští na trh právě dnes s tím, že recenze budou zveřejněny až při samotném začátku prodeje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP
Společnost Kingston se už dohodla s HP na prodeji své dobře známé herní divize HyperX, která tvoří řadu různých produktů pod danou značkou. Nicméně ne vše, co známe jako HyperX, přejde pod HP. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek