www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel vrací ze záhrobí na trh stařičké 22nm Pentium G3420

Intel vrací ze záhrobí na trh stařičké 22nm Pentium G3420
, , aktualita
Nedostatek 14nm procesorů od Intelu se dá řešit třeba i tím, že se odvolá ukončení výroby stařičkých 22nm procesorů. Intel tak do hry vrací více než 6 let staré Pentium G3420, které se bude opět vyrábět.
K oblíbeným
reklama
Je dobře známo, že má Intel dlouhodobé problémy s výrobou dostatečného množství 14nm čipů. Patrně i to stojí za tím, že se snaží využít 22nm výrobní linky k vykrytí části této poptávky, a přestože už byl ohlášen konec výroby procesoru Intel Pentium G3420, ten se bude vyrábět i nadále. Objednávky budou zákazníci moci nadále dávat bez omezení (původně bylo ohlášeno ukončení objednávek na 26. května 2020, přičemž poslední procesory měly být dodány do 3. prosince 2020). EOL (End Of Life) termíny pro procesor tak byly zrušeny a prozatím nebyly stanoveny nové. Procesor patrně zaujme už jen OEM výrobce levných sestav, neboť jde o low-endový čip z roku 2013.
 
Intel Pentium Inside logo
 
Tento více než 6 let starý procesor řady Haswell pro LGA1150 má na dnešní poměry opravdu velmi špatné specifikace. Jde jen o dvoujádrový čip, který navíc bez Hyper-Threadingu zvládá pouze 2 vlákna najednou. Frekvence 3,2 GHz však není špatná. K dispozici je 3MB SmartCache a procesor se vyznačuje 53W TDP. Počítat je nutné s tím, že nepodporuje ani DDR4 paměti, maximem je tu jen DDR3-1600, což je opravdu něco, co se dnes už běžně nevidí. Zvládá je však v dual-channel konfiguraci a maximálně pobere 32 GB RAM.
 
Vybaven je pak integrovaným grafickým čipem HD Graphics 4. generace s taktem čipu 350 MHz v základu a maximální 1,15 GHz, přičemž si může alokovat maximálně 1,7 GB grafické paměti. Nezvládne více než rozlišení 2560×1600 pixelů při 60 Hz, podporuje DirectX 11.1/12 a Open GL 4.3. Z dalších technologií je tu jen VT-x pro virtualizaci a co se týče SIMD instrukcí, maximem je SSE 4.2.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Proti Applu se spojilo 13 firem. Kvůli podmínkám v obchodu s aplikacemi Proti Applu se spojilo 13 firem. Kvůli podmínkám v obchodu s aplikacemi
Společnost Epic Games pokračuje ve své bitvě proti obchodu s mobilními aplikacemi pro iOS. Zformovala koalici spolu s dalšími firmami včetně Spotify. Kromě vysokých poplatků vyjmenovali i deset dalších problémů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik15 komentářů
AMD představuje Athlony a Ryzeny pro Chromebooky s 15W TDP AMD představuje Athlony a Ryzeny pro Chromebooky s 15W TDP
Společnost AMD významně rozšířila nabídku svých mobilních procesorů o nové Athlony a Ryzeny. Ty jsou určeny především do levných notebooků Chromebok a staví na starších architekturách Zen a Zen+.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Corsair CX-F RGB: zdroje se zkosenými hranami a poprvé i s RGB LED Corsair CX-F RGB: zdroje se zkosenými hranami a poprvé i s RGB LED
Pokud máte pocit, že vám ve skříní barevně nesvítí a nebliká dost komponent, můžete si zvolit jeden z nových zdrojů firmy Corsair. Ta představila své první modely s aRGB podsvícením, jež končí na 750 W. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Říjnová aktualizace Windows 10 verze 20H2 se blíží. Jaké přinese novinky? Říjnová aktualizace Windows 10 verze 20H2 se blíží. Jaké přinese novinky?
Microsoft brzy vydá další významnější aktualizaci pro Windows 10. „October 2020 Update“ bude dostupný volitelně a mnoho nových funkcí od něj nečekejte. Přesto nezůstane zcela beze změn.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Microsoft zváží nákup ještě dalších herních studií, jaká už má? Microsoft zváží nákup ještě dalších herních studií, jaká už má?
Microsoft před několika dny překvapil více než sedmimiliardovou akvizicí firmy ZeniMax, s níž pod jeho křídla poputuje také Bethesda, id Software a další studia. Těch už tak Microsoft má celkem 23 a tím svůj apetit asi ještě neukonejšil. 
Včera, aktualita, Jan Vítek