www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel vrací ze záhrobí na trh stařičké 22nm Pentium G3420

Intel vrací ze záhrobí na trh stařičké 22nm Pentium G3420
, , aktualita
Nedostatek 14nm procesorů od Intelu se dá řešit třeba i tím, že se odvolá ukončení výroby stařičkých 22nm procesorů. Intel tak do hry vrací více než 6 let staré Pentium G3420, které se bude opět vyrábět.
K oblíbeným
reklama
Je dobře známo, že má Intel dlouhodobé problémy s výrobou dostatečného množství 14nm čipů. Patrně i to stojí za tím, že se snaží využít 22nm výrobní linky k vykrytí části této poptávky, a přestože už byl ohlášen konec výroby procesoru Intel Pentium G3420, ten se bude vyrábět i nadále. Objednávky budou zákazníci moci nadále dávat bez omezení (původně bylo ohlášeno ukončení objednávek na 26. května 2020, přičemž poslední procesory měly být dodány do 3. prosince 2020). EOL (End Of Life) termíny pro procesor tak byly zrušeny a prozatím nebyly stanoveny nové. Procesor patrně zaujme už jen OEM výrobce levných sestav, neboť jde o low-endový čip z roku 2013.
 
Intel Pentium Inside logo
 
Tento více než 6 let starý procesor řady Haswell pro LGA1150 má na dnešní poměry opravdu velmi špatné specifikace. Jde jen o dvoujádrový čip, který navíc bez Hyper-Threadingu zvládá pouze 2 vlákna najednou. Frekvence 3,2 GHz však není špatná. K dispozici je 3MB SmartCache a procesor se vyznačuje 53W TDP. Počítat je nutné s tím, že nepodporuje ani DDR4 paměti, maximem je tu jen DDR3-1600, což je opravdu něco, co se dnes už běžně nevidí. Zvládá je však v dual-channel konfiguraci a maximálně pobere 32 GB RAM.
 
Vybaven je pak integrovaným grafickým čipem HD Graphics 4. generace s taktem čipu 350 MHz v základu a maximální 1,15 GHz, přičemž si může alokovat maximálně 1,7 GB grafické paměti. Nezvládne více než rozlišení 2560×1600 pixelů při 60 Hz, podporuje DirectX 11.1/12 a Open GL 4.3. Z dalších technologií je tu jen VT-x pro virtualizaci a co se týče SIMD instrukcí, maximem je SSE 4.2.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD
Společnost Alphabet, pod níž spadá i Google, je čtvrtou americkou společností, která dosáhla na hodnotu jednoho bilionu USD. Doplňuje tak předchozí trojici v podobě Applu, Amazonu a společnosti Microsoft.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
PigeonBot: dron, který je inspirován holubem PigeonBot: dron, který je inspirován holubem
Výzkumný tým ze Stanfordovy univerzity se zabývá vývojem dronu, který by měl nabídnout lepší manévrovací schopnosti při letu. Při navrhování bezpilotního letounu jim inspirací byla holubí křídla. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery
Corsair si připravil novou verzi své již známé klávesnice K95, a sice model s celkovým označením K95 RGB Platinum XT Mechanical Keyboard. Ten slibuje velice dobrou výbavu, která má vyhovovat i streamerům.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh
Máme zde další průlom ve světě akumulátorů. Společnost Real Graphene totiž slibuje už velmi brzký příchod grafenových baterií, které se mají rychle nabíjet, být bezpečnější a vydržet mnohem více nabíjecích cyklů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou
Už i lehké brýle schopné poskytovat rozšířenou realitu je výkřik techniky, který zatím není připraven pro široký trh a Mojo Vision chce přitom nabídnout něco podobného prostřednictvím kontaktních čoček. 
Včera, aktualita, Jan Vítek