www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel vrací ze záhrobí na trh stařičké 22nm Pentium G3420

Intel vrací ze záhrobí na trh stařičké 22nm Pentium G3420
, , aktualita
Nedostatek 14nm procesorů od Intelu se dá řešit třeba i tím, že se odvolá ukončení výroby stařičkých 22nm procesorů. Intel tak do hry vrací více než 6 let staré Pentium G3420, které se bude opět vyrábět.
K oblíbeným
reklama
Je dobře známo, že má Intel dlouhodobé problémy s výrobou dostatečného množství 14nm čipů. Patrně i to stojí za tím, že se snaží využít 22nm výrobní linky k vykrytí části této poptávky, a přestože už byl ohlášen konec výroby procesoru Intel Pentium G3420, ten se bude vyrábět i nadále. Objednávky budou zákazníci moci nadále dávat bez omezení (původně bylo ohlášeno ukončení objednávek na 26. května 2020, přičemž poslední procesory měly být dodány do 3. prosince 2020). EOL (End Of Life) termíny pro procesor tak byly zrušeny a prozatím nebyly stanoveny nové. Procesor patrně zaujme už jen OEM výrobce levných sestav, neboť jde o low-endový čip z roku 2013.
 
Intel Pentium Inside logo
 
Tento více než 6 let starý procesor řady Haswell pro LGA1150 má na dnešní poměry opravdu velmi špatné specifikace. Jde jen o dvoujádrový čip, který navíc bez Hyper-Threadingu zvládá pouze 2 vlákna najednou. Frekvence 3,2 GHz však není špatná. K dispozici je 3MB SmartCache a procesor se vyznačuje 53W TDP. Počítat je nutné s tím, že nepodporuje ani DDR4 paměti, maximem je tu jen DDR3-1600, což je opravdu něco, co se dnes už běžně nevidí. Zvládá je však v dual-channel konfiguraci a maximálně pobere 32 GB RAM.
 
Vybaven je pak integrovaným grafickým čipem HD Graphics 4. generace s taktem čipu 350 MHz v základu a maximální 1,15 GHz, přičemž si může alokovat maximálně 1,7 GB grafické paměti. Nezvládne více než rozlišení 2560×1600 pixelů při 60 Hz, podporuje DirectX 11.1/12 a Open GL 4.3. Z dalších technologií je tu jen VT-x pro virtualizaci a co se týče SIMD instrukcí, maximem je SSE 4.2.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Donald Trump útočí zpět, podepsal výkonné nařízení proti sociálním sítím Donald Trump útočí zpět, podepsal výkonné nařízení proti sociálním sítím
Před pár dny Twitter pořádně naštval amerického prezidenta Donalda Trumpa, neboť si dovolil označit jeho příspěvek za zavádějící a nabídl jiné informace. Trump to nenechal jen tak a podepsal výkonné nařízení, který sociálním sítím trochu zavaří.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Výplata z Tesly pro Elona Muska: může koupit akcie, které nemůže prodat Výplata z Tesly pro Elona Muska: může koupit akcie, které nemůže prodat
Muskovi se to podařilo. Dosáhl na první z 12 stupňů, které ho opravňují k výplatě za své působení v automobilce Tesla. Nyní má právo na odkup 1,69 milionu akcií Tesla za pouhých $350 za jednu akcii. Má to ale háček.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
USB klíčenka za 8 500 Kč slibuje ochranu před 5G. Jde o obyčejnou „flashku“ USB klíčenka za 8 500 Kč slibuje ochranu před 5G. Jde o obyčejnou „flashku“
Fake news o škodlivosti 5G využili podvodníci, kteří na internetu prodávají malá zařízení s názvem 5GBioShield slibující ochranu před údajně škodlivými účinky sítí nové generace. Za stovky liber ovšem zákazníci dostanou pouze obyčejný USB flash disk.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik5 komentářů
CD Projekt Red slaví: prodáno 50 milionů kopií hry The Witcher CD Projekt Red slaví: prodáno 50 milionů kopií hry The Witcher
Studio CD Projekt Red může slavit a také slaví. Během existence série her The Witcher postavené na tématice fantasy knih Andrzeje Sapkowskiho se totiž prodalo přes 50 milionů kopií těchto her.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Smrt meteoritem: jaká je šance být zabit objektem z vesmíru? Smrt meteoritem: jaká je šance být zabit objektem z vesmíru?
Každý rok spadne na Zemi několik tisíc meteoritů, které tak dokáží překonat ochranu poskytovanou atmosférou a nevypaří se při průletu skrz ni. Jaká je ovšem šance na to, že nás některý z nich zasáhne?
Včera, aktualita, Jan Vítek