www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel vrací ze záhrobí na trh stařičké 22nm Pentium G3420

Intel vrací ze záhrobí na trh stařičké 22nm Pentium G3420
, , aktualita
Nedostatek 14nm procesorů od Intelu se dá řešit třeba i tím, že se odvolá ukončení výroby stařičkých 22nm procesorů. Intel tak do hry vrací více než 6 let staré Pentium G3420, které se bude opět vyrábět.
K oblíbeným
reklama
Je dobře známo, že má Intel dlouhodobé problémy s výrobou dostatečného množství 14nm čipů. Patrně i to stojí za tím, že se snaží využít 22nm výrobní linky k vykrytí části této poptávky, a přestože už byl ohlášen konec výroby procesoru Intel Pentium G3420, ten se bude vyrábět i nadále. Objednávky budou zákazníci moci nadále dávat bez omezení (původně bylo ohlášeno ukončení objednávek na 26. května 2020, přičemž poslední procesory měly být dodány do 3. prosince 2020). EOL (End Of Life) termíny pro procesor tak byly zrušeny a prozatím nebyly stanoveny nové. Procesor patrně zaujme už jen OEM výrobce levných sestav, neboť jde o low-endový čip z roku 2013.
 
Intel Pentium Inside logo
 
Tento více než 6 let starý procesor řady Haswell pro LGA1150 má na dnešní poměry opravdu velmi špatné specifikace. Jde jen o dvoujádrový čip, který navíc bez Hyper-Threadingu zvládá pouze 2 vlákna najednou. Frekvence 3,2 GHz však není špatná. K dispozici je 3MB SmartCache a procesor se vyznačuje 53W TDP. Počítat je nutné s tím, že nepodporuje ani DDR4 paměti, maximem je tu jen DDR3-1600, což je opravdu něco, co se dnes už běžně nevidí. Zvládá je však v dual-channel konfiguraci a maximálně pobere 32 GB RAM.
 
Vybaven je pak integrovaným grafickým čipem HD Graphics 4. generace s taktem čipu 350 MHz v základu a maximální 1,15 GHz, přičemž si může alokovat maximálně 1,7 GB grafické paměti. Nezvládne více než rozlišení 2560×1600 pixelů při 60 Hz, podporuje DirectX 11.1/12 a Open GL 4.3. Z dalších technologií je tu jen VT-x pro virtualizaci a co se týče SIMD instrukcí, maximem je SSE 4.2.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
PurePC: dohoda Intelu a NVIDIE odřízla AMD od notebooků s výkonnými GPU PurePC: dohoda Intelu a NVIDIE odřízla AMD od notebooků s výkonnými GPU
Polský server PurePC si dovolil vypustit do světa zprávu o tom, že mezi Intelem a NVIDIÍ loni existovala dohoda, která měla zajistit, aby se procesory AMD nedostaly do notebooků s kartami GeForce RTX 2070 či výkonnějšími.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Astronomové sledují explozi supernovy proti proudu času Astronomové sledují explozi supernovy proti proudu času
Před mnoha sty lety mohli naši předkové sledovat explozi supernovy v malé sousední galaxii a na její pozůstatky se nyní zaměřili astronomové, kteří se s využitím analýzy snímků, jež od sebe dělí deset let, snaží jít proti proudu času. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Jaké budou ceny Rocket Lake-S? Už se postupně objevují Jaké budou ceny Rocket Lake-S? Už se postupně objevují
Intel se chystá vypustit na trh opět 14nm desktopové procesory, které budou mít ovšem na jednu stranu modernější architekturu, ale na druhou stranu mohou nabídnout maximálně jen 8 jader oproti Comet Lake-S. Jaké budou ceny?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA prý neplánuje přijít s vlastní RTX 3060 Founders Edition NVIDIA prý neplánuje přijít s vlastní RTX 3060 Founders Edition
NVIDIA GeForce RTX 3060 bude dle informací serveru Cowcotland připravena pouze od AIB partnerů, a na trh se tak nechystá verze Founders Edition, ačkoliv by se to mohlo zdát z doprovodných materiálů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
WhatsApp brzdí: vysvětluje nové podmínky sdílení dat a odsouvá je na 15.5. WhatsApp brzdí: vysvětluje nové podmínky sdílení dat a odsouvá je na 15.5.
Kontroverzní změna podmínek sdílení dat z WhatsAppu na Facebook rozčílila spoustu lidí. Komunikátor nyní vysvětluje, jak se vlastně všechny věci mají. Změnu navíc odkládá z 8. února až na 15. května.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře