www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Intel vypustil na trh NUC generace Islay Canyon s Radeonem

Intel vypustil na trh NUC generace Islay Canyon s Radeonem
, , aktualita
Nová řada minipočítačů Intel NUC se dostává na trh pod kódovým označením Islay Canyon. Označovány jsou také jako NUC 8 Mainstream-G a k dispozici budou ve čtyřech verzích s procesory Core i5 a Core i7.
K oblíbeným
reklama
Intel NUC 8 Mainstream-G byly ohlášeny v květnu a nyní se dostávají na trh. Na trhu se objeví jako výkonnější modely s cenami od 500 dolarů, za což nabídnou vedle procesoru Core také grafický čip Radeon 540X s vlastními 2 GB paměti GDDR5. 
 
 
Intel se rozhodl zde použít procesory Whiskey Lake-U s TDP 15 W, a sice konkrétně Core i5-8265U a Core i7-8565U, přičemž operační paměť s kapacitou 8 GB je zde připájena na desku a jde o typ LPDDR3-1866. Vzhledem k ne zrovna nízkým cenám by však těmto PC slušela paměť DDR4 s kapacitou 16 GB, zvláště když základních 8 GB nelze rozšířit. 
 
 
Procesor i5 nabídne 4jádra plus Hyperthreading na taktu 1,6 až 3,9 GHz s vlastní grafikou UHD 620 s osmi CU na 1,2 GHz, která by v zátěži měla zůstat nevyužita, ale v klidovém režimu, kdo ví. K dispozici máme také tři výstupy, a sice jeden HDMI 2.0b a dva Mini-DP 1.2.Procesor Core i7 zde nabídne stejnou konfiguraci jader, ovšem takty 1,8 až 4,6 GHz při stejném 15W TDP. 
 
Vybrat si budeme moci úložná zařízení, a to M.2 SSD pro PCIe x4, 2,5" disk či další SSD a také Optane. Dále můžeme zmínit slot pro karty SDXC, šest USB portů (4x USB 3.1 Gen 2, 2x USB 2.0 na headerech), dva porty SATA 6 Gb/s, 7.1 audio, Intel Ethernet I219-V, Intel Wireless-AC 9560 + Bluetooth 5.0, IR senzo a Windows 10 64-bit u modelů s předinstalovanými úložnými zařízeními. 
 
 
Rozměry PC jsou 117 x 112 x 51 mm a napájení zajistí externí 90W adaptér. 
 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA chce ochránit Měsíc a Mars před kontaminací od lidských astronautů NASA chce ochránit Měsíc a Mars před kontaminací od lidských astronautů
S pokrokem kosmických technologií přicházejí i problémy, kterým se musí zavčasu předcházet. Americká kosmická agentura NASA se chce ujistit, že astronauté nekontaminují nová prostředí, která budou zkoumat, a že kontaminace neproběhne ani opačně.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Unikají specifikace Threadripperů PRO 3000: 3995WX bude mít 288 MB cache Unikají specifikace Threadripperů PRO 3000: 3995WX bude mít 288 MB cache
Už za čtyři dny by měly být představeny nové Threadrippery PRO od AMD. Nyní unikly na světlo světa i specifikace těchto nových procesorů a vrcholem bude model Threadripper PRO 3995WX s 64 jádry.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
PEDOT: nové povrchové vrstvy katod u Li-Ion zvyšují napětí a bezpečnost PEDOT: nové povrchové vrstvy katod u Li-Ion zvyšují napětí a bezpečnost
Vývoj lithiových akumulátorů neutuchá a jedním z možných vylepšení jsou i jiné povrchové vrstvy katod. Ty mají za úkol zvýšit bezpečnost a zvyšují i napětí, což se hodí pro větší dojezd elektromobilů nebo delší výdrž mobilních zařízení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Elon Musk tvrdí, že Tesla bude mít autonomii Level 5 do konce roku Elon Musk tvrdí, že Tesla bude mít autonomii Level 5 do konce roku
Elon Musk je muž, který často přehání. A ačkoli poslední dobou mu jeho projekty vycházely v termínu nebo i dřív, nyní prohlásil, že Tesla bude mít autonomní vozy blízké Levelu 5 už do konce roku. Čemuž věří jen málokdo.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Apple nyní podporuje neoficiální servisy jeho produktů i v Evropě Apple nyní podporuje neoficiální servisy jeho produktů i v Evropě
Společnost Apple je známá tím, že opravy jejích produktů jsou často komplikované a drahé, neboť byly oficiálně dostupné jen v oficiálních (příp. partnerských) servisech. Nově ale rozšiřuje jeho Independent Repair Provider Program i do Evropy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala