Intel mluví o světově jediném čipu FPGA s integrovaným procesorem ARM Cortex-A53. Jeho Stratix 10 SX se také skládá z více než jednoho milionu logických prvků (Logic Elements - LE, čipy Stratix 10 obecně však počítají s až 5,5 mil. LE), které zde pracují na 1 GHz a lze je programovat pro různé účely. Intel mezi ně počítá třeba prvky pro 5G komunikační sítě, zdravotnictví, produkty zabezpečení včetně armádních systémů nebo oblast datových center a virtualizace síťových funkcí (NFV).

Vývoj Stratix 10 má v Intelu na starosti akvizovaná firma Altera, která uvádí, že tyto čipy jsou dvojnásobně výkonné a mají o 70 % nižší spotřebu v porovnání s jejich předchozí generací, což budou nejspíše Arria 10 vyráběná 20nm procesem v TSMC. Dozvíme se také konkrétní čísla, a to až 10 TFLOPS s přesností FP32 (single precision), ale to už je na základě obecných údajů, které se nebudou týkat prvních verzí Stratix 10 SX.
Vedle SX patří do stejné rodiny ještě čipy GX a pak tu jsou ještě TX a MX. Dle produktových tabulek by tak Intel měl představit nejdříve nejspíše verzi Stratix 10 SX 1100 s 1.092.000 logických prvků. Právě SX se oproti GX liší v tom, že mají navíc právě 4jádrové jádro Cortex-A53, kde každé jádro má celkem 64 kB L1 cache (data + instrukce) a všechna sdílí 1 MB L2 cache.
Stratix 10 - základní přehled
Stratix 10 SoC - srovnání s předchozími generacemi
Stratix 10 SX a GX - produktová tabulka