www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel vysílá na trh desítky nových procesorů Core 9. generace

Intel vysílá na trh desítky nových procesorů Core 9. generace
, , aktualita
Nabídka procesorů Core 9. generace byla dosud omezena a nejednalo se o plnohodnotnou rodinu. To se nyní mění, protože se na trh dostávají desítky nových desktopových Core a nejen těch. Máme tu i nová Pentia a Celerony plus mobilní procesory.
K oblíbeným
reklama
Řada procesorů Core 9. generace byla na trh vyslána už v říjnu 2018, což je například Core i5-9600K. Intel se tím snažil co nejdříve reagovat na druhou generaci procesorů Ryzen a poměrně dlouho mu trvalo, než se na trh povedlo vyslat i méně výkonné Core i5 9. generace, což platí i pro ostatní řady. A taková Pentia, která by se mohla zařadit mezi Coffee Lake Refresh, tu dosud nebyla žádná, ovšem jak se to vezme. 
 
- klikněte pro zvětšení -  
 
Například Pentium Gold G5600 bylo uvedeno na trh v dubnu 2018 a nyní, o rok později, přichází na trh model G5620. Ten se také řadí mezi Coffee Lake-S a na to, zda jde či nejde o refresh, se tu ani nehraje. Rozdíl ve specifikacích je mezi uvedenými procesory jediný, G5620 má o 100 MHz vyšší takt než G5600, což jen ilustruje, že v nové procesory Intel 9. generace se od 8. generace v podstatě neliší.
 
- klikněte pro zvětšení -   
 
Jisté zajímavé novinky tu ale přesto jsou. Intel si sice vystřílel ty největší náboje už loni, takže model Core i9-9900K zůstává tím nejvýkonnějším ve své generaci. Doplnil jej ale model Core i9-9900KF, který se liší v jedné jediné věci, postrádá integrovaný grafický čip, respektive jej má deaktivovaný. Potvrzuje se však, že Intel procesory KF nabízí za naprosto stejné ceny jako K, takže pro běžného uživatele nemá žádný smysl preferovat KF před K. Jistě lze namítnout, že integrovanou grafiku nemusíme potřebovat a že máme v PC grafickou kartu. Jenomže ta může selhat a iGPU pak nastoupí jako velice hodnotná záloha. Ostatně vždy se hodí mít možnost řešit problémy s hardwarem tím, že využijeme záložní komponentu, abychom si ověřili, kde je problém.
 
- klikněte pro zvětšení -  
 
Jen nových desktopových procesorů Intel je celkem 25 a k nim se přidávají také mobilní procesory. Dle tiskové zprávy Intelu můžeme očekávat o 47 % vyšší FPS při hraní a 2,1x rychlejší práci při editování videa, jenomže to Intel srovnává s 5 let starým PC. Máme tu také novou skupinu úsporných procesorů s označením T a výchozím TDP 35 W. 
 
- klikněte pro zvětšení -  
 
A pak i zmíněné nové procesory Pentium Gold a také Celeron. K 9. generaci také patří Intel Wi-Fi 6 (Gig+), které nahrazuje starší standard Intel Wireless-AC. Intel slibuje téměř trojnásobnou propustnost oproti standardnímu rozhraní Wi-Fi 2x2 AC. 
 
Mezi novými mobilními procesory je nejzajímavější model Core i9-9980HK, první mobilní Core i9 s taktem až 5 GHz s Intel Thermal Velocity Boost. Jde o 8jádrový procesor s HyperThreadingem a 16 MB L3 cache.
 
Zdroj: TZ Intel


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Overclocker obohatil své chlazení o ledového draka vyfukujícího dusík Overclocker obohatil své chlazení o ledového draka vyfukujícího dusík
Při chlazení tekutým dusíkem se obecně na estetiku nehraje, ostatně jde vesměs o pokusy či snahy o překonání rekordů, takže důraz se klade především na funkčnost a většinou postačí kus vhodně tvarovaného kovu. Max Parisotto je ale jiného názoru.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
16jádrový Ryzen 9 3950X vyjde na polovinu ceny hypotetického monolitu 16jádrový Ryzen 9 3950X vyjde na polovinu ceny hypotetického monolitu
AMD se v případě architektury Zen vydala cestou vícečipových procesorů, což od generace Ryzen 3000 poznali i uživatelé běžných desktopů. Dosud ale nebylo jasné, kolik přesně může AMD tímto přístupem ušetřit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD na Mindfactory drtí Intel, získává 86% tržní podíl AMD na Mindfactory drtí Intel, získává 86% tržní podíl
Od největšího německého prodejce elektroniky Mindfactory máme další čísla prodejů procesorů AMD a Intel. Zatímco díky serverům, sestavám a notebookům celosvětově Intel i nadále drtí AMD, v prodejích kusových procesorů je tomu naopak.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Raspberry Pi 4 v nové revizi má opravený USB C Raspberry Pi 4 v nové revizi má opravený USB C
Už loni v červenci jsme se dozvěděli o tom, že Raspberry Pi 4 má chybně implementovaný port USB C, což bohužel nebyl jediný problém tohoto zařízení. Nyní ale přichází nová revize, která už by měla mít napájecí USB v pořádku. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AOC představuje rychlý monitor AG273QZ se 27" panelem AOC představuje rychlý monitor AG273QZ se 27" panelem
AOC představuje dle svých slov vysoce výkonný monitor AG273QZ, který nabídne především rychlý panel s úhlopříčkou 27". A i když jde o TN, výrobce mluví o nové generaci s kvalitními barvami, jak naznačují i specifikace.
Dnes, aktualita, Jan Vítek