www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel vysílá na trh desítky nových procesorů Core 9. generace

Intel vysílá na trh desítky nových procesorů Core 9. generace
, , aktualita
Nabídka procesorů Core 9. generace byla dosud omezena a nejednalo se o plnohodnotnou rodinu. To se nyní mění, protože se na trh dostávají desítky nových desktopových Core a nejen těch. Máme tu i nová Pentia a Celerony plus mobilní procesory.
K oblíbeným
reklama
Řada procesorů Core 9. generace byla na trh vyslána už v říjnu 2018, což je například Core i5-9600K. Intel se tím snažil co nejdříve reagovat na druhou generaci procesorů Ryzen a poměrně dlouho mu trvalo, než se na trh povedlo vyslat i méně výkonné Core i5 9. generace, což platí i pro ostatní řady. A taková Pentia, která by se mohla zařadit mezi Coffee Lake Refresh, tu dosud nebyla žádná, ovšem jak se to vezme. 
 
- klikněte pro zvětšení -  
 
Například Pentium Gold G5600 bylo uvedeno na trh v dubnu 2018 a nyní, o rok později, přichází na trh model G5620. Ten se také řadí mezi Coffee Lake-S a na to, zda jde či nejde o refresh, se tu ani nehraje. Rozdíl ve specifikacích je mezi uvedenými procesory jediný, G5620 má o 100 MHz vyšší takt než G5600, což jen ilustruje, že v nové procesory Intel 9. generace se od 8. generace v podstatě neliší.
 
- klikněte pro zvětšení -   
 
Jisté zajímavé novinky tu ale přesto jsou. Intel si sice vystřílel ty největší náboje už loni, takže model Core i9-9900K zůstává tím nejvýkonnějším ve své generaci. Doplnil jej ale model Core i9-9900KF, který se liší v jedné jediné věci, postrádá integrovaný grafický čip, respektive jej má deaktivovaný. Potvrzuje se však, že Intel procesory KF nabízí za naprosto stejné ceny jako K, takže pro běžného uživatele nemá žádný smysl preferovat KF před K. Jistě lze namítnout, že integrovanou grafiku nemusíme potřebovat a že máme v PC grafickou kartu. Jenomže ta může selhat a iGPU pak nastoupí jako velice hodnotná záloha. Ostatně vždy se hodí mít možnost řešit problémy s hardwarem tím, že využijeme záložní komponentu, abychom si ověřili, kde je problém.
 
- klikněte pro zvětšení -  
 
Jen nových desktopových procesorů Intel je celkem 25 a k nim se přidávají také mobilní procesory. Dle tiskové zprávy Intelu můžeme očekávat o 47 % vyšší FPS při hraní a 2,1x rychlejší práci při editování videa, jenomže to Intel srovnává s 5 let starým PC. Máme tu také novou skupinu úsporných procesorů s označením T a výchozím TDP 35 W. 
 
- klikněte pro zvětšení -  
 
A pak i zmíněné nové procesory Pentium Gold a také Celeron. K 9. generaci také patří Intel Wi-Fi 6 (Gig+), které nahrazuje starší standard Intel Wireless-AC. Intel slibuje téměř trojnásobnou propustnost oproti standardnímu rozhraní Wi-Fi 2x2 AC. 
 
Mezi novými mobilními procesory je nejzajímavější model Core i9-9980HK, první mobilní Core i9 s taktem až 5 GHz s Intel Thermal Velocity Boost. Jde o 8jádrový procesor s HyperThreadingem a 16 MB L3 cache.
 
Zdroj: TZ Intel


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk slibuje delší testovací dráhu pro příští soutěže Hyperloopů Elon Musk slibuje delší testovací dráhu pro příští soutěže Hyperloopů
Elon Musk a jeho společnost SpaceX pořádá soutěž, ve které spolu soupeří vozy pro systém Hyperloop. Pro příští ročník se Musk rozhodl, že vybuduje novou a delší testovací dráhu. Ta by měla být dlouhá deset kilometrů. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Origin Big O: desktop kombinující PC, Xbox One X, PS4 Pro i Nintendo Switch Origin Big O: desktop kombinující PC, Xbox One X, PS4 Pro i Nintendo Switch
Origin Big O by se dal marketingovou řečí označit za ultimátní herní stanici, která v sobě kombinuje čtyři platformy, abychom se nemuseli rozhodovat, k čemu se posadíme. Máme tu tak jednak výkonné PC a k němu tři konzole. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen 5 3400G: nejvýkonnější APU v testu, vyplatí se? AMD Ryzen 5 3400G: nejvýkonnější APU v testu, vyplatí se?
Mezi novými 7nm procesory Ryzen 3000 byla do stejné série propašována také dvě nová 12nm APU, z nichž to lepší v podobě Ryzen 5 3400G je zároveň nejvýkonnější APU, jaké je k dispozici. Co nabídne?
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Temné hvězdy: vodík a trošku temné hmoty jako zárodek supermasivních černých děr? Temné hvězdy: vodík a trošku temné hmoty jako zárodek supermasivních černých děr?
Teorie o mladém vesmíru zahrnují exotické objekty, mezi něž rozhodně patří i temné hvězdy. Tyto hypotetické objekty by se mohly stát zárodky pozdějších supermasivních černých děr jako vůbec první hvězdy vesmíru. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti
Dle vyjádření jednoho z vedoucích pracovníků firmy AMD byly ceny nových Radeonů s jejich pozdějším snížením ještě před vypuštěním na trh předem pečlivě připravená akce. Alespoň to se dozvídáme z úst Scotta Herkelmana. 
Včera, aktualita, Jan Vítek11 komentářů