www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel Whiskey Lake-U nabídnou při TDP 15 W takt až 4,5 GHz

Intel Whiskey Lake-U nabídnou při TDP 15 W takt až 4,5 GHz
, , aktualita
Intel zapracoval na nové generaci úsporných mobilních procesorů a představuje Whiskey Lake-U, jež s TDP pouze 15 W dosahují taktu až 4,5 GHz. Jde pochopitelně o turbo, ale tak je to slušná nabídka.
reklama
Intel má dostat na trh nové procesory Whiskey Lake-U jako náhradu za aktuální modely Kaby Lake-R, a to už během následujících dnů či maximálně týdnů. Půjde stále o procesory tvořené 14nm procesem, a to konkrétně 14nm++, jakým jsou vyráběny právě i modely Kaby Lake-R. 
 
 
Lepší vlastnosti tak jdou na vrub optimalizacím, díky nimž se dosáhlo na vyšší takty v té samé spotřebové "obálce". 
 
 
Konkrétně tu máme dva nové modely, o nichž se ví, a sice následující: 
 
  • Intel Core i7-8565U (Whiskey Lake-U): 4C/8T, 1,8GHz základ / 4,5GHz turbo, 8MB cache, 15W TDP
  • Intel Core i5-8265U (Whiskey Lake-U): 4C/8T, 1,6GHz základ / 3,9GHz turbo, 6MB cache, 15W TDP
Tím zajímavějším je tak Core i7-8565U, který dosahuje oněch 4,5 GHz, ale základ má pochopitelně mnohem níže, a to na 1,8 GHz, takže rozdíl činí 2,7 GHz, kde se bude frekvence pohybovat. Oproti Core i7-8550U (Kaby Lake-R) je tak maximální takt navýšen o slušných 500 MHz, což není zrovna málo, když vezmeme v potaz stejné TDP a výrobní proces. Stejný rozdíl panuje mezi maximálními takty procesorů Core i5-8265U a Core i5-8250U (Kaby Lake-R).
 
Dle staršího vyjádření firmy Intel nám Whiskey Lake-U nabídnou oproti Kaby Lake-R i o více než 10 procent vyšší výkon, i když to nemusí platit ve všech případech. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Bing se zlepšuje, řeší matematické rovnice, má i OCR Bing se zlepšuje, řeší matematické rovnice, má i OCR
Vyhledávač Microsoft Bing u nás není příliš populární, nicméně dostal pár vylepšení, které by jeho popularitu mohly o něco zvýšit. Je to např. systém pro řešení matematických rovnic nebo vylepšené vyhledávání podle obrázku.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Cooler Master CK550: bez nesmyslů a kompromisů? Cooler Master CK550: bez nesmyslů a kompromisů?
Žádné nesmysly ani kompromisy, pod tímto heslem Cooler Master nabízí svou novou podsvícenou klávesnici CK550 a my můžeme vytušit, že se tak snaží poukazovat na jednoduchou a kvalitní mechanickou klávesnici.
Dnes, recenze, Jan Vítek
Vyhledávač Googlu pro Čínu sváže dotazy s telefonními čísly Vyhledávač Googlu pro Čínu sváže dotazy s telefonními čísly
Šušká se, že Google vytváří speciální aplikaci vyhledávače pro Čínu, která bude cenzurovaná a neumožní vyhledávat např. dotazy k lidským právům. Navíc ale všechny dotazy prováže s telefonním číslem jeho autora.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Recenze GeForce RTX 2080 a 2080 Ti jsou tu Recenze GeForce RTX 2080 a 2080 Ti jsou tu
NVIDIA konečně umožnila vypustit do světa recenze svých nových karet GeForce RTX 2080 a 2080 Ti, a to oproti staršímu plánu pěkně společně. Můžeme se tak už podívat na to, zda tyto karty konečně stojí za to koupit. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Firefox Reality je browser pro AR a VR, zatím toho moc neumí Firefox Reality je browser pro AR a VR, zatím toho moc neumí
Podobně tomu, jak pomalu se rozjíždí celý trh s virtuální, smíšenou a rozšířenou realitou na PC se rozjíždí i webový prohlížeč Firefox Reality. Zatím mají stát celé roky vývoje a zkoumání toho, co jako uživatelé chceme. Co tedy?
Včera, aktualita, Jan Vítek