www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel Whiskey Lake-U nabídnou při TDP 15 W takt až 4,5 GHz

Intel Whiskey Lake-U nabídnou při TDP 15 W takt až 4,5 GHz
, , aktualita
Intel zapracoval na nové generaci úsporných mobilních procesorů a představuje Whiskey Lake-U, jež s TDP pouze 15 W dosahují taktu až 4,5 GHz. Jde pochopitelně o turbo, ale tak je to slušná nabídka.
reklama
Intel má dostat na trh nové procesory Whiskey Lake-U jako náhradu za aktuální modely Kaby Lake-R, a to už během následujících dnů či maximálně týdnů. Půjde stále o procesory tvořené 14nm procesem, a to konkrétně 14nm++, jakým jsou vyráběny právě i modely Kaby Lake-R. 
 
 
Lepší vlastnosti tak jdou na vrub optimalizacím, díky nimž se dosáhlo na vyšší takty v té samé spotřebové "obálce". 
 
 
Konkrétně tu máme dva nové modely, o nichž se ví, a sice následující: 
 
  • Intel Core i7-8565U (Whiskey Lake-U): 4C/8T, 1,8GHz základ / 4,5GHz turbo, 8MB cache, 15W TDP
  • Intel Core i5-8265U (Whiskey Lake-U): 4C/8T, 1,6GHz základ / 3,9GHz turbo, 6MB cache, 15W TDP
Tím zajímavějším je tak Core i7-8565U, který dosahuje oněch 4,5 GHz, ale základ má pochopitelně mnohem níže, a to na 1,8 GHz, takže rozdíl činí 2,7 GHz, kde se bude frekvence pohybovat. Oproti Core i7-8550U (Kaby Lake-R) je tak maximální takt navýšen o slušných 500 MHz, což není zrovna málo, když vezmeme v potaz stejné TDP a výrobní proces. Stejný rozdíl panuje mezi maximálními takty procesorů Core i5-8265U a Core i5-8250U (Kaby Lake-R).
 
Dle staršího vyjádření firmy Intel nám Whiskey Lake-U nabídnou oproti Kaby Lake-R i o více než 10 procent vyšší výkon, i když to nemusí platit ve všech případech. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple iCloud pro Čínu běží na čínských kontrolovaných serverech Apple iCloud pro Čínu běží na čínských kontrolovaných serverech
Čínská vláda je posedlá kontrolou svých obyvatel a Applu dala nepříjemné ultimatum, které jde proti firemní politice. Ta ctila soukromí svých uživatelů, nicméně Čína vyžadovala, aby měla kontrolu nad daty čínských uživatelů v iCloudu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Příští Ryzeny by mohly mít až 16 jader Příští Ryzeny by mohly mít až 16 jader
Dle serveru WCCFTech by AMD mohlo začít ještě víc tlačit na pilu. Obecně se očekává, že se počet jader v procesorech Ryzen v rámci další generace zvýší. Otázka je, o kolik a nyní se mluví až o 16 jádrech pro nová desktopová CPU.
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
I nové GeForce se budou podílet na výrazném růstu tržeb TSMC I nové GeForce se budou podílet na výrazném růstu tržeb TSMC
Společnost TSMC se těší na opětovný růst tržeb, které jí mimo jiné zajistí také výroba nové generace grafických čipů GeForce. Poslední období přitom pro TSMC nepatřilo mezi nejlepší, takže nyní se chce firma zahojit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
World of Warcraft si už nemusíme kupovat, stačí předplatné World of Warcraft si už nemusíme kupovat, stačí předplatné
World of Warcraft postihla jedna významná změna, která se dotkne peněženek hráčů, a to v pozitivním slova smyslu. Nebude už nutné si kupovat přímo hru a její expanze, takže nám postačí si pořídit jen předplatné.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
CHKO Brdy úspěšně chrání policejní dron CHKO Brdy úspěšně chrání policejní dron
Drony nejsou vždy určeny jen k zábavě, ale najdou využití i u záchranných složek. Policie CŘ je např. používá k ochraně CHKO Brdy, kde pomáhá hledat nelegální tábořiště. Dle zkušeností se ji to daří.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů