www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel Whiskey Lake-U nabídnou při TDP 15 W takt až 4,5 GHz

Intel Whiskey Lake-U nabídnou při TDP 15 W takt až 4,5 GHz
, , aktualita
Intel zapracoval na nové generaci úsporných mobilních procesorů a představuje Whiskey Lake-U, jež s TDP pouze 15 W dosahují taktu až 4,5 GHz. Jde pochopitelně o turbo, ale tak je to slušná nabídka.
reklama
Intel má dostat na trh nové procesory Whiskey Lake-U jako náhradu za aktuální modely Kaby Lake-R, a to už během následujících dnů či maximálně týdnů. Půjde stále o procesory tvořené 14nm procesem, a to konkrétně 14nm++, jakým jsou vyráběny právě i modely Kaby Lake-R. 
 
 
Lepší vlastnosti tak jdou na vrub optimalizacím, díky nimž se dosáhlo na vyšší takty v té samé spotřebové "obálce". 
 
 
Konkrétně tu máme dva nové modely, o nichž se ví, a sice následující: 
 
  • Intel Core i7-8565U (Whiskey Lake-U): 4C/8T, 1,8GHz základ / 4,5GHz turbo, 8MB cache, 15W TDP
  • Intel Core i5-8265U (Whiskey Lake-U): 4C/8T, 1,6GHz základ / 3,9GHz turbo, 6MB cache, 15W TDP
Tím zajímavějším je tak Core i7-8565U, který dosahuje oněch 4,5 GHz, ale základ má pochopitelně mnohem níže, a to na 1,8 GHz, takže rozdíl činí 2,7 GHz, kde se bude frekvence pohybovat. Oproti Core i7-8550U (Kaby Lake-R) je tak maximální takt navýšen o slušných 500 MHz, což není zrovna málo, když vezmeme v potaz stejné TDP a výrobní proces. Stejný rozdíl panuje mezi maximálními takty procesorů Core i5-8265U a Core i5-8250U (Kaby Lake-R).
 
Dle staršího vyjádření firmy Intel nám Whiskey Lake-U nabídnou oproti Kaby Lake-R i o více než 10 procent vyšší výkon, i když to nemusí platit ve všech případech. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
3D tiskárny rizikem pro zdraví, emitují nebezpečné nanočástice 3D tiskárny rizikem pro zdraví, emitují nebezpečné nanočástice
Technologie 3D tisku začne být asi brzy posuzována i ze zdravotního hlediska. Další studie totiž ukázala, že jsou při 3D tisku uvolňovány nebezpečné nanočástice, což trápí např. i přímovstřikové motory v autech.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
AMD EPYC "Milan" a NVIDIA "Volta-Next" společně vytvoří superpočítač Perlmutter AMD EPYC "Milan" a NVIDIA "Volta-Next" společně vytvoří superpočítač Perlmutter
AMD nedávno představilo své procesory EPYC s kódovým označením Rome, ale my se nyní můžeme z Říma přesunout do Milána a přibrat na cestu následovníka Volty od firmy NVIDIA. Tato kombinace bude tvořit Perlmutter pro DOE.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
SpaceX získala od NASA certifikaci pro vypouštění nejdůležitějších misí SpaceX získala od NASA certifikaci pro vypouštění nejdůležitějších misí
SpaceX se svými raketami Falcon 9 nemá zcela "čistý rejstřík" ovšem v poslední době si není na co stěžovat. Na cestě je také certifikace pro vynášení astronautů na Mezinárodní vesmírnou stanici, ale SpaceX nyní získala jinou.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Windows 10 October 2018 Update už je opět v distribuci Windows 10 October 2018 Update už je opět v distribuci
Microsoft se konečně odhodlal opět vypustit na trh Windows 10 October 2018 Update (verze 1809), který původně přišel už před měsícem, ale rychle zase musel být stažen kvůli závažné chybě. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
V Malém Magellanově oblaku rychle dochází vodík, hrozí jeho zánik V Malém Magellanově oblaku rychle dochází vodík, hrozí jeho zánik
Malý Magellanův oblak se měl v minulosti srazit s Velkým Magellanovým oblakem a tato trpasličí galaxie má dle nejnovějších pozorování nyní rapidně přicházet o vodík, a to větším tempem, než by měla být jeho spotřeba díky hvězdotvorbě. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek