www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel Whiskey Lake-U nabídnou při TDP 15 W takt až 4,5 GHz

Intel Whiskey Lake-U nabídnou při TDP 15 W takt až 4,5 GHz
, , aktualita
Intel zapracoval na nové generaci úsporných mobilních procesorů a představuje Whiskey Lake-U, jež s TDP pouze 15 W dosahují taktu až 4,5 GHz. Jde pochopitelně o turbo, ale tak je to slušná nabídka.
reklama
Intel má dostat na trh nové procesory Whiskey Lake-U jako náhradu za aktuální modely Kaby Lake-R, a to už během následujících dnů či maximálně týdnů. Půjde stále o procesory tvořené 14nm procesem, a to konkrétně 14nm++, jakým jsou vyráběny právě i modely Kaby Lake-R. 
 
 
Lepší vlastnosti tak jdou na vrub optimalizacím, díky nimž se dosáhlo na vyšší takty v té samé spotřebové "obálce". 
 
 
Konkrétně tu máme dva nové modely, o nichž se ví, a sice následující: 
 
  • Intel Core i7-8565U (Whiskey Lake-U): 4C/8T, 1,8GHz základ / 4,5GHz turbo, 8MB cache, 15W TDP
  • Intel Core i5-8265U (Whiskey Lake-U): 4C/8T, 1,6GHz základ / 3,9GHz turbo, 6MB cache, 15W TDP
Tím zajímavějším je tak Core i7-8565U, který dosahuje oněch 4,5 GHz, ale základ má pochopitelně mnohem níže, a to na 1,8 GHz, takže rozdíl činí 2,7 GHz, kde se bude frekvence pohybovat. Oproti Core i7-8550U (Kaby Lake-R) je tak maximální takt navýšen o slušných 500 MHz, což není zrovna málo, když vezmeme v potaz stejné TDP a výrobní proces. Stejný rozdíl panuje mezi maximálními takty procesorů Core i5-8265U a Core i5-8250U (Kaby Lake-R).
 
Dle staršího vyjádření firmy Intel nám Whiskey Lake-U nabídnou oproti Kaby Lake-R i o více než 10 procent vyšší výkon, i když to nemusí platit ve všech případech. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Plně autonomní Tesla bude už v roce 2020, tvrdí Musk Plně autonomní Tesla bude už v roce 2020, tvrdí Musk
Elon Musk se opět rozpovídal o tom, co chystá jeho automobilka Tesla. Podle něj by se už brzy měl objevit autopilot v takové podobě, že půjde o plně autonomní vozy. Dočkat se máme prý už v příštím roce.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Singapore Airlines terčem kritiky, sedadla mají kamery Singapore Airlines terčem kritiky, sedadla mají kamery
Soukromí uživatelů je poslední dobou čím dál víc probírané téma a čím dál víc také narušováno. Singapore Airlines to teď schytaly za instalaci kamer mířících přímo na pasažéry každého cestujícího v letadle.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Valve na Steamu ruší video sekci Valve na Steamu ruší video sekci
Společnost Valve nezačala rok 2019 dobře. Na konci minulého roku se najednou objevila konkurence v podobě Epic Games Store, která rychle vyrostla ve vážnou hrozbu a nyní tu máme zprávu o zrušené video sekci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Exploitů jako Spectre už se moderní procesory možná nikdy zcela nezbaví Exploitů jako Spectre už se moderní procesory možná nikdy zcela nezbaví
Výzkumníci firmy Google se zaměřili na podstatu exploitů Spectre a Meltdown, aby zodpověděli otázku, nakolik představují problém nejen pro Intel, ale i jiné společnosti ne nutně vyrábějící procesory x86. Co k tomu mohou říci?
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Sphero RVR: jezdící robot pro Raspberry Pi a Arduino Sphero RVR: jezdící robot pro Raspberry Pi a Arduino
Společnost Sphero rozjela na Kickstarteru kampaň, která se týká financování dálkově ovládaného autíčka, které bude kompatibilní s minipočítači Raspberry Pi, Arduino i BBC micro:bit. Zájem je obrovský a cílová částka padla během chvíle. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek