www.svethardware.cz
>
>
>

Intel Xe na kartách v polovině příštího roku?

Intel Xe na kartách v polovině příštího roku?
, , aktualita
Dle zdrojů v průmyslu by Intel měl představit první grafické karty vybavené čipy Xe někdy v polovině příštího roku. Vše tak ukazuje na Computex, a to včetně nedávno ukázané nové RZ na Koduriho autě. 
K oblíbeným
reklama
Raja Koduri nedávno svým oblíbeným způsobem naznačil, že se můžeme těšit na červen příštího roku, kdy by Intel mohl představit první grafické karty s čipy Xe. Nyní přichází podobné informace od DigiTimes, respektive jsou tímto serverem tlumočeny informace ze zdrojů mezi tchaj-wanskými průmyslníky. A ti mají obvykle velice dobrý přehled o tom, co se chystá za hardware, který mohou využít ve svých komponentách či počítačích. 
 
 
DigiTimes píše přímo o samostatném GPU založeném na architektuře Xe a 10nm procesu. Intel se nechce zaměřit pouze na běžné spotřebitele (čili hráče) a hodlá vytvořit celou kompetitivní platformu i pro datová centra, AI, strojové učení či automotive, čímž zaútočí především na NVIDII, ale to už dávno víme. 
 
Server tak přípomíná, že Intel se už dvakrát pokusil vstoupit na trh se samostatnými grafikami a v obou případech selhal. Je ale třeba upřesnit, že v prvním případě to byl nesmělý pokus s grafikou Intel 740, která nebyla zrovna špatná, ale firma se rozhodla v dalším vývoji nepokračovat poté, co se nástupnické i752 a i754 neukázaly v dobrém světle. Staly se ale základem pro pozdější integrované čipy v čipsetech Intel 810 a 815. 
 
Pak je zřejmě míněna rodina Larrabee, kterou bychom ovšem nemohli považovat za opravdová GPU, ale jen GPGPU, nicméně je pravda, že Intel chtěl Larrabee původně nabídnout i jako herní GPU pro běžné zákazníky. V každém případě i tento pokus nakonec selhal, tak snad do třetice to vyjde pod vedením Raji Koduriho.
 
 
Ten už také letos ohlásil, že 10nm Xe budou o rok později následovány již 7nm GPGPU, která budou založena na technologii Foveros. Půjde tak o vícečipová GPU, která se zaměří na AI a HPC, čili prostě servery či pracovní stanice. 
 
My můžeme snad opravdu očekávat, že Intel s velkou pompou představí své Xe na Computexu 2020 v Tchaj-pej.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
Včera, článek, Jan Vítek1 komentář
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek23 komentářů
Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním? Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním?
Microsoft se chystá v případě systému Windows 11 udělat tlustou čáru za teprve nedávnými procesorovými generacemi a stále platí, že zapovězeno bude vše před 2. generací Ryzenů a 8. generací Core. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek11 komentářů