www.svethardware.cz
>
>
>

Intel Xe na kartách v polovině příštího roku?

Intel Xe na kartách v polovině příštího roku?
, , aktualita
Dle zdrojů v průmyslu by Intel měl představit první grafické karty vybavené čipy Xe někdy v polovině příštího roku. Vše tak ukazuje na Computex, a to včetně nedávno ukázané nové RZ na Koduriho autě. 
K oblíbeným
reklama
Raja Koduri nedávno svým oblíbeným způsobem naznačil, že se můžeme těšit na červen příštího roku, kdy by Intel mohl představit první grafické karty s čipy Xe. Nyní přichází podobné informace od DigiTimes, respektive jsou tímto serverem tlumočeny informace ze zdrojů mezi tchaj-wanskými průmyslníky. A ti mají obvykle velice dobrý přehled o tom, co se chystá za hardware, který mohou využít ve svých komponentách či počítačích. 
 
 
DigiTimes píše přímo o samostatném GPU založeném na architektuře Xe a 10nm procesu. Intel se nechce zaměřit pouze na běžné spotřebitele (čili hráče) a hodlá vytvořit celou kompetitivní platformu i pro datová centra, AI, strojové učení či automotive, čímž zaútočí především na NVIDII, ale to už dávno víme. 
 
Server tak přípomíná, že Intel se už dvakrát pokusil vstoupit na trh se samostatnými grafikami a v obou případech selhal. Je ale třeba upřesnit, že v prvním případě to byl nesmělý pokus s grafikou Intel 740, která nebyla zrovna špatná, ale firma se rozhodla v dalším vývoji nepokračovat poté, co se nástupnické i752 a i754 neukázaly v dobrém světle. Staly se ale základem pro pozdější integrované čipy v čipsetech Intel 810 a 815. 
 
Pak je zřejmě míněna rodina Larrabee, kterou bychom ovšem nemohli považovat za opravdová GPU, ale jen GPGPU, nicméně je pravda, že Intel chtěl Larrabee původně nabídnout i jako herní GPU pro běžné zákazníky. V každém případě i tento pokus nakonec selhal, tak snad do třetice to vyjde pod vedením Raji Koduriho.
 
 
Ten už také letos ohlásil, že 10nm Xe budou o rok později následovány již 7nm GPGPU, která budou založena na technologii Foveros. Půjde tak o vícečipová GPU, která se zaměří na AI a HPC, čili prostě servery či pracovní stanice. 
 
My můžeme snad opravdu očekávat, že Intel s velkou pompou představí své Xe na Computexu 2020 v Tchaj-pej.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
YouTube vrací lidské kurátory, AI se moc neosvědčila YouTube vrací lidské kurátory, AI se moc neosvědčila
Server YouTube ve zvýšené míře nasadil systémy umělé inteligence, které měly za úkol odstraňovat nenávistný a jinak závadný obsah. Nyní ale couvá a vrací lidské kurátory kvůli vysoké chybovosti AI.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
GeForce RTX 3080 má 19Gb/s paměti, proč ale nejsou ještě rychlejší? GeForce RTX 3080 má 19Gb/s paměti, proč ale nejsou ještě rychlejší?
Igor Wallossek z Igor's Lab se věnuje otázce výběru pamětí pro nové grafické karty GeForce RTX, a to nejen modelu 3080, ale také 3090. Ty se v tomto ohledu totiž moc neliší a hlavní otázka je, proč tu jsou 19Gb/s paměti, kdy v nabídce jsou i 21Gb/s. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA odpovídá na kritiku ohledně nástupu karet RTX 3080 NVIDIA odpovídá na kritiku ohledně nástupu karet RTX 3080
Lze říci, že NVIDIA prvotní nástup karet RTX 3080 a s nimi i celé nové generace Ampere nezvládla. Dal se jednoznačně očekávat obrovský zájem zákazníků, který také přišel, ovšem NVIDIA na něj nebyla připravena. Co k tomu řekne sama?
Dnes, aktualita, Jan Vítek19 komentářů
Komety také mohou mít polární záři, ovšem neviditelnou Komety také mohou mít polární záři, ovšem neviditelnou
Podívanou, kterou jsme si dříve spojovali jen s planetami a případně měsíci velkých planet, mohou nabídnout i komety. Konkrétně alespoň jedna, a to Comet 67P/Churyumov-Gerasimenko. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Americká vláda se zaměřila na Epic i Riot Games kvůli vazbám na Tencent Americká vláda se zaměřila na Epic i Riot Games kvůli vazbám na Tencent
Dobře víme především o společnosti Epic Games, že má důležité vazby na čínskou společnost Tencent. To platí i pro Riot Games a americká vláda se nyní kvůli tomu na obě společnosti zaměřila. Co to znamená?
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře