www.svethardware.cz
>
>
>

Intel Xe na kartách v polovině příštího roku?

Intel Xe na kartách v polovině příštího roku?
, , aktualita
Dle zdrojů v průmyslu by Intel měl představit první grafické karty vybavené čipy Xe někdy v polovině příštího roku. Vše tak ukazuje na Computex, a to včetně nedávno ukázané nové RZ na Koduriho autě. 
K oblíbeným
reklama
Raja Koduri nedávno svým oblíbeným způsobem naznačil, že se můžeme těšit na červen příštího roku, kdy by Intel mohl představit první grafické karty s čipy Xe. Nyní přichází podobné informace od DigiTimes, respektive jsou tímto serverem tlumočeny informace ze zdrojů mezi tchaj-wanskými průmyslníky. A ti mají obvykle velice dobrý přehled o tom, co se chystá za hardware, který mohou využít ve svých komponentách či počítačích. 
 
 
DigiTimes píše přímo o samostatném GPU založeném na architektuře Xe a 10nm procesu. Intel se nechce zaměřit pouze na běžné spotřebitele (čili hráče) a hodlá vytvořit celou kompetitivní platformu i pro datová centra, AI, strojové učení či automotive, čímž zaútočí především na NVIDII, ale to už dávno víme. 
 
Server tak přípomíná, že Intel se už dvakrát pokusil vstoupit na trh se samostatnými grafikami a v obou případech selhal. Je ale třeba upřesnit, že v prvním případě to byl nesmělý pokus s grafikou Intel 740, která nebyla zrovna špatná, ale firma se rozhodla v dalším vývoji nepokračovat poté, co se nástupnické i752 a i754 neukázaly v dobrém světle. Staly se ale základem pro pozdější integrované čipy v čipsetech Intel 810 a 815. 
 
Pak je zřejmě míněna rodina Larrabee, kterou bychom ovšem nemohli považovat za opravdová GPU, ale jen GPGPU, nicméně je pravda, že Intel chtěl Larrabee původně nabídnout i jako herní GPU pro běžné zákazníky. V každém případě i tento pokus nakonec selhal, tak snad do třetice to vyjde pod vedením Raji Koduriho.
 
 
Ten už také letos ohlásil, že 10nm Xe budou o rok později následovány již 7nm GPGPU, která budou založena na technologii Foveros. Půjde tak o vícečipová GPU, která se zaměří na AI a HPC, čili prostě servery či pracovní stanice. 
 
My můžeme snad opravdu očekávat, že Intel s velkou pompou představí své Xe na Computexu 2020 v Tchaj-pej.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den
Sociální síť TikTok, to je jeden problém za druhým. Jde zejména o získávání osobních údajů od dětí. Skupina rodičů tak na síť podala žalobu, která ale neměla dlouhého trvání. Za pouhý jeden den došlo k dohodě.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře
Microsoft nabízí už několik balíčků Microsoft 365, které kombinují operačním systém Windows 10, kancelářský balík Office a další funkce v jednom předplatném. Nově má být i pro běžné spotřebitele.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nové snímky: největší černá díra i "galaxie v galaxii" Nové snímky: největší černá díra i "galaxie v galaxii"
Astronomům se povedlo díky sledování hvězd v cizí galaxii určit hmotnost tamní černé díry, která se ukázala jako dosud největší, jakou se podařilo najít. Hubble se vedle toho podíval na známý Hoagův objekt.
Včera, aktualita, Jan Vítek
G11 Iris Plus: 10nm grafika v herních testech G11 Iris Plus: 10nm grafika v herních testech
Server Techspot si vyzkoušel mobilní grafiku v procesoru Core i7-1065G7 generace Ice Lake. Jedná se o třídu G11 Iris Plus, která představuje to nejlepší, co Intel mezi iGPU dosud vyrobil. Jak se ukáže ve hrách?
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Cestování Uberem o život? Za minulý rok 9 vražd a 3045 sexuálních útoků Cestování Uberem o život? Za minulý rok 9 vražd a 3045 sexuálních útoků
Služba Uber zveřejnila svou bezpečnostní zprávu za uplynulé dva roky. Bohužel nebylo vše bez problémů a jen v USA se objevily tisíce případů sexuálních útoků, desítky úmrtí při nehodách a několik vražd.
Včera, aktualita, Milan Šurkala