www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel za 2. čtvrtletí utržil 14,8 miliard dolarů

Intel za 2. čtvrtletí utržil 14,8 miliard dolarů
, , aktualita
Společnosti Intel se podařilo udržet si tržby z prvního letošního čtvrtletí, což znamená, že získala celkem 14,8 miliardy dolarů. Nicméně v meziročním srovnání je to velice slušný nárůst o devět procent. 
K oblíbeným
reklama
Společnost Intel sice ztratila světové prvenství jako největší světový výrobce čipů, jak uvádí Financial Times, a to ve prospěch Samsungu, ovšem jeho příjmy rozhodně nebyly špatné. V mezikvartálním srovnání sice zůstaly stejné, a to v porovnání s dosud rekordním prvním letošním kvartálem, ale v meziročním srovnání šly nahoru o 9 procent a k výrazně vyššímu operačnímu i čistému zisku přispěla také vyšší hrubá marže. Na akcii to tak činí 58 centů, více než dvojnásobek oproti 27 centům před rokem, a to vše dle GAAP. 
 
 
Co se týče výkonu jednotlivých divizí, jako obvykle se na výdělcích nejvíce podílela Client Computing Group vyrábějící procesory pro PC, apod. Její zisk šel i s Data Center Group nahoru, ovšem divize Internet of Things Group a Non-Volatile Memory Solutions Group rostly rovnou o 26 nebo dokonce 58 procent, ovšem jejich tržby jsou oproti předchozím dvěma řádově nižší. Jediná Programmable Solutions Group vykázala snížení tržeb, a to o pět procent. 
 

CEO společnosti Brian Krzanich daný kvartál označil za výtečný především z hlediska tržeb a zisku. Poukázal také na vypuštění nových procesorů Core, Xeon a paměťových produktů a také na zisk nových zákazníků v oblastech umělé inteligence a autonomního řízení.  
 
Krom toho můžeme připomenout i akvizici společnosti Mobileye za 15 miliard dolarů, kterou Intel dokončí do konce tohoto roku a jde právě o to, aby díky ní mohl zkompletovat celé vlastní řešení pro autonomní řízení vozů. 
 
Cílem stále je to, aby se Intel přeměnil ze společnosti vyrábějící především čipy ve firmu, která bude moci s ostatními soupeřit v AI a automobilismu, kde Intel větří desítky miliard tržeb. Dle toho by jej ani nemělo moc trápit, že jej v oblasti výroby čipů předhonil Samsung, však se sám dobrovolně stahuje z trhů, které byly dříve viděny jako velice důležité. To znamená zařízenutí desky Arduino 101, modulů Curie a také už dřívější zastavení vývoje výpočetních modulů Edison, Galileo a Joule. 
 
Zdroj: Intel
reklama
Nejnovější články
Doporučené PC sestavy: červenec 2021 Doporučené PC sestavy: červenec 2021
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek18 komentářů
Falcon Heavy od SpaceX vynese sondu NASA pro misi Europa Clipper Falcon Heavy od SpaceX vynese sondu NASA pro misi Europa Clipper
NASA se připravuje na start mise, v rámci níž bude vyslána průzkumná sonda k Europě. Ze Země do vesmíru má potřebný náklad s kosmickou lodí vynést za výhodnou cenu raketa od společnosti SpaceX.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje
Výrazný vzestup hodnoty kryptoměn v tomto týdnu byl způsoben i informací britského listu City A.M., dle níž se Amazon chystá začít velice během příštích měsíců přijímat různé kryptoměny. Firma tuto informaci nyní popírá. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů
Čínské procesory Loongson jsou vyvíjeny už dlouhou řadu let firmou Loongson Technology Corporation Ltd. s přispěním Čínské akademie věd. Nyní se přitom už na trh chystají Loongson 3A5000 slibující velice zajímavý výkon. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED
Společnost Samsung si připravila monitorovou novinku v podobě Odyssey Neo G9, která na svém značně prohnutém 49" panelu nabídne rozlišení 5120 x 1440 s vysokou obnovovací frekvencí a podsvícením pomocí Mini LED. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář