www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Intel zařízl svá jediná NUC s 10nm procesory

Intel zařízl svá jediná NUC s 10nm procesory
, , aktualita
Intel svým partnerům ohlásil, že přestává vyrábět NUC vybavené procesory Cannon Lake-U, což jsou jediné modely vybavené 10nm procesory. Zajímavé na nich bylo i to, že vedle nich seděla grafika Radeon 540. 
K oblíbeným
reklama
Procesory v NUC řady Crimson Canyon mají označení Cannon Lake-U, a jde tak o 10nm úsporné čipy, které využívají jako grafický čip Radeon 540 od AMD. Ve skutečnosti je to ale pouze jeden model procesoru, a sice Core i3-8121U, který zrovna velkou díru do světa neudělal. Jednak přišel o více než rok později, než přijít měl, poté vykazoval obrovské problémy s funkčností integrovaného Radeonu a rovněž se předvedl i pozoruhodně vysokou spotřebou. Intel jej navíc vyráběl v době, kdy ještě jeho 10nm proces neměl potřebnou výtěžnost, takže ve výsledku nešlo o nic jiného než o selhání. 
 
 
Procesory Core i3-8121U se dostaly do několika modelů notebooků určených ovšem pouze pro čínský trh a právě také do NUC Crimson Canyon, ostatně v jejich případě jsou problémy se spotřebou vedlejší. Nyní Intel svým partnerům vzkázal, že poslední objednávky na Crimson Canyon přijímá do 27. prosince a už 28. února 2020 budou dodány poslední kusy. To vypadá na poněkud uspíšený konec této produktové řady. 
 
Nejde ovšem pouze o ně, ale také o některá starší NUC vybavená 14nm procesory, a sice následující modely: 
  • NUC8I3CYSM
  • NUC8I3CYSN
  • NUC5CPYH
  • NUC5i3RYHS
  • NUC5i3RYHSN
  • NUC5i5RYHS
  • NUC5PPYH
Intel tak s ohledem na výrobní technologii v tomto případě zařadil zpátečku, ale vzhledem k problémům s Cannon Lake-U je to pochopitelné. Nicméně to nevypadá, že by měl připravenou 10nm náhradu, ačkoliv ta může ve skutečnosti přijít každým okamžikem. Ostatně Intel má k dispozici 10nm procesor Core i3-1005G1, který by mohl být důstojnou náhradou za Core i3-8121U a brzy tu budou také Core i3-1000G1 a Core i3-1000G4. 
 
 
Před necelým rokem se sice objevily roadmap týkající se NUC pro rok 2019 a 2020, které nezahrnují žádné Core 10. generace, ale plány se od té doby mohly podstatně změnit. Nicméně i tak je možné, že se 14nm technologií si vedle klasických desktopů a HEDT v příštím roce vystačí i NUC. 
  
Zdroj: Anandtech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kioxia uvádí SSD CD6 a CM6 s PCIe 4.0 a kapacitou až 30,7 TB Kioxia uvádí SSD CD6 a CM6 s PCIe 4.0 a kapacitou až 30,7 TB
Společnost Kioxia (bývalá Toshiba) představuje své nové podnikové SSD disky CD6 a CM6, které využívají nového rozhraní PCIe 4.0. Výkonnější řada CM6 slibuje až 1,4 milionu IOPS a kapacitu do 30,72 TB.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Intel Core i9-10900 ES otestován už i v Cinebench Intel Core i9-10900 ES otestován už i v Cinebench
Nedávno jsme se dozvěděli, že na východě se už vesele obchoduje s prvními verzemi procesorů Intel Core generace Comet Lake-S. Jde stále o inženýrské vzorky, ale ty už se v podstatě nemusí lišit od konečných verzí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AI pomohla vytvořit Halicin, nové a velice slibné antibiotikum AI pomohla vytvořit Halicin, nové a velice slibné antibiotikum
O potenciálu umělé inteligence (AI) slýcháme velice často, ovšem nyní se můžeme podívat i na konkrétní výsledek jejího nasazení, a to v oblasti medicíny. Jde o Halicin, nové a velice slibné antibiotikum. 
Včera, aktualita, Jan Vítek12 komentářů
Facebook začne platit za nahrávky hlasu, chce zlepšit svůj Portal Facebook začne platit za nahrávky hlasu, chce zlepšit svůj Portal
Koncem loňského listopadu jsme se dozvěděli, že chce Facebook v rámci svého projektu Viepoints platit uživatelům za nejrůznější data, která pomohou vylepšit produkty Facebooku. Jako první je tu projekt Pronunciations.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Hackeři přinutili Teslu pomocí lepící pásky porušovat rychlostní předpisy Hackeři přinutili Teslu pomocí lepící pásky porušovat rychlostní předpisy
Autonomní funkce moderních aut jsou někdy překvapivě snadno "hacknutelné". Ovlivnit se dají různými způsoby a inženýři dokázali oblbnout systémy starších vozů Tesla jen černou lepící páskou. Vůz pak zrychloval více, než měl.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů