www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Intel zařízl svá jediná NUC s 10nm procesory

Intel zařízl svá jediná NUC s 10nm procesory
, , aktualita
Intel svým partnerům ohlásil, že přestává vyrábět NUC vybavené procesory Cannon Lake-U, což jsou jediné modely vybavené 10nm procesory. Zajímavé na nich bylo i to, že vedle nich seděla grafika Radeon 540. 
K oblíbeným
reklama
Procesory v NUC řady Crimson Canyon mají označení Cannon Lake-U, a jde tak o 10nm úsporné čipy, které využívají jako grafický čip Radeon 540 od AMD. Ve skutečnosti je to ale pouze jeden model procesoru, a sice Core i3-8121U, který zrovna velkou díru do světa neudělal. Jednak přišel o více než rok později, než přijít měl, poté vykazoval obrovské problémy s funkčností integrovaného Radeonu a rovněž se předvedl i pozoruhodně vysokou spotřebou. Intel jej navíc vyráběl v době, kdy ještě jeho 10nm proces neměl potřebnou výtěžnost, takže ve výsledku nešlo o nic jiného než o selhání. 
 
 
Procesory Core i3-8121U se dostaly do několika modelů notebooků určených ovšem pouze pro čínský trh a právě také do NUC Crimson Canyon, ostatně v jejich případě jsou problémy se spotřebou vedlejší. Nyní Intel svým partnerům vzkázal, že poslední objednávky na Crimson Canyon přijímá do 27. prosince a už 28. února 2020 budou dodány poslední kusy. To vypadá na poněkud uspíšený konec této produktové řady. 
 
Nejde ovšem pouze o ně, ale také o některá starší NUC vybavená 14nm procesory, a sice následující modely: 
  • NUC8I3CYSM
  • NUC8I3CYSN
  • NUC5CPYH
  • NUC5i3RYHS
  • NUC5i3RYHSN
  • NUC5i5RYHS
  • NUC5PPYH
Intel tak s ohledem na výrobní technologii v tomto případě zařadil zpátečku, ale vzhledem k problémům s Cannon Lake-U je to pochopitelné. Nicméně to nevypadá, že by měl připravenou 10nm náhradu, ačkoliv ta může ve skutečnosti přijít každým okamžikem. Ostatně Intel má k dispozici 10nm procesor Core i3-1005G1, který by mohl být důstojnou náhradou za Core i3-8121U a brzy tu budou také Core i3-1000G1 a Core i3-1000G4. 
 
 
Před necelým rokem se sice objevily roadmap týkající se NUC pro rok 2019 a 2020, které nezahrnují žádné Core 10. generace, ale plány se od té doby mohly podstatně změnit. Nicméně i tak je možné, že se 14nm technologií si vedle klasických desktopů a HEDT v příštím roce vystačí i NUC. 
  
Zdroj: Anandtech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Google Stadia má problém: Chromecast Ultra se hodně přehřívá Google Stadia má problém: Chromecast Ultra se hodně přehřívá
Google před pár dny spustil herní streamovací službu Stadia. Někteří jsou z ní nadšeni, jiní mají naopak problémy. A vypadá to, že těch problémů bude více. Chromecast Ultra, který je součástí systému, se totiž výrazně přehřívá.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Uber bude odposlouchávat jízdu autem v zájmu bezpečnosti Uber bude odposlouchávat jízdu autem v zájmu bezpečnosti
Aby bylo více důkazů pro řešení případných incidentů mezi řidičem a pasažérem služby Uber, bude zavedena možnost nahrávání audio záznamu celé jízdy. Zatím má být k dispozici pro vybrané země.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
V-Ray a Blender's Cycles získávají podporu GeForce RTX V-Ray a Blender's Cycles získávají podporu GeForce RTX
NVIDIA se snaží podporu svého RTX hardwaru prosazovat nejen ve hrách, ale také v grafickém softwaru. Nyní přišla řada na V-Ray a Blender's Cycles od Chaos Group s příslušným urychlením renderování. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Tesla ukázala extravagantní elektrický pickup Cybertruck Tesla ukázala extravagantní elektrický pickup Cybertruck
Před pár hodinami představila automobilka Tesla svůj dlouho připravovaný pickup Cybertruck. Tato elektrická bestie přináší hranatý design jak ze sci-fi filmu, velmi slušný dojezd a akceleraci na 60 mph za méně než 3 sekundy.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Colorful si připravil Micro ATX desku s AMD X570 Colorful si připravil Micro ATX desku s AMD X570
Společnost Colorful se chystá vypustit na trh menší základní desku formátu Micro ATX, která je založena na větší desce X570 Gaming Pro V14. Jedná se o model CVN X570M GAMING Pro, jenž také nese čipovou sadu X570. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek