www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel získal pro svou grafickou divizi indický startup Ineda

Intel získal pro svou grafickou divizi indický startup Ineda
, , aktualita
Indická společnost Ineda před několika lety zaujala svými vlastními procesory, které vyvinula pro mobilní nositelná zařízení. Ty se vyznačovaly především energetickou efektivitou a nyní bude tato technologie sloužit Intelu. 
K oblíbeným
reklama
Pro svou grafickou divizi totiž společnost Ineda Systems získal Raja Koduri z Intelu a půjde asi nejen o úsporné čipy, které dokázaly v nositelné elektronice pracovat řadu dní a neustále přitom zpracovávat data ze senzorů nebo očekávat hlasové příkazy. Ineda díky tomu v předchozích letech získala finance na vývoj od firem jako Samsung, Qualcomm, Imagination Technologies a dalších, ovšem nyní to vypadá, že zaujala Intel z jiného důvodu, a sice kvůli něčemu jinému než mobilní nositelné elektronice, co se bude hodit pro vývoj grafických produktů. 
 
 
Může jít třeba jen o patentové portfolio firmy Ineda, z nějž se leccos může Intelu hodit, to se ze zveřejněných informací nedozvíme, ovšem mluví se také o tom, že Intel jde především po talentovaných inženýrech, jichž v Ineda pracuje zhruba stovka. Ti budou zvláště zběhlí v navrhování energeticky efektivních čipů a možná že Raja Koduri využil také své indické konexe. 
 
Ostatně energetická efektivita je v případě grafických karet velice důležitá, což se dá říci samozřejmě i o procesorech, kde má Intel mnoho zkušeností, ale o tom už nebudeme spekulovat. 
 
Jistý je ale fakt, že Ineda Systems založil Dasaradha Gude, který dříve působil jako vrchní ředitel AMD India, takže je opravdu možné, že se s Rajou Kodurim zná osobně, však tato firma byla založena v Hyderabadu, odkud je právě i Koduri. Ten je také znám tím, že si do své nové grafické divize v Intelu už najal několik lidí, s nimiž dříve osobně pracoval. Je to třeba Jim Keller, který se podepsal na architektuře Zen nebo Chris Hook z AMD a dříve také ještě z ATi. 
 
List Times of India se dotázal přímo Intelu, který potvrdil akvizici firmy Ineda, ale moc detailů nepřihodil. Zmínil především to, že tato akce mu zajistí tým inženýrů se zkušenostmi z vývoje SoC (System on Chip), aby mu pomohl postavit konkurenceschopnou architekturu pro samostatná GPU. Intel sám navíc v Hyderabadu působí, neboť tam má rozsáhlý tým pro vývoj softwaru a ten plánuje do budoucna rozšiřovat. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Autonomní loď MAS sama překoná Atlantik, oslaví 400 let lodi Mayflower Autonomní loď MAS sama překoná Atlantik, oslaví 400 let lodi Mayflower
Po 400 letech od slavného vyplutí lodě Mayflower s osadníky z anglického Plymouthu do toho amerického vypluje loď Mayflower Autonomous Ship (MAS) na stejnou trasu. Bude ale plně autonomní a prozkoumá problematiku plastů v oceánech.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft vyzývá uživatele Windows 7 Pro k přechodu na W10 Microsoft vyzývá uživatele Windows 7 Pro k přechodu na W10
Konec podpory Windows 7 se blíží a Microsoft tak začne vyzývat uživatele Windows 7 Pro k přechodu na novější operační systém Windows 10 Pro. Už brzy se tak začne v systému zobrazovat okno s výzvou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Zuckerberg nechce cenzurovat politické reklamy, i kdyby byly zavádějící Zuckerberg nechce cenzurovat politické reklamy, i kdyby byly zavádějící
Mark Zuckerberg se v jedné z jeho přednášek vyjádřil, že nepovažuje za správné kontrolovat závadnost politických reklam a na Facebooku tak bude všechno možné. Tedy i reklamy se zavádějícím obsahem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Trailer ukazuje detaily PC verze Red Dead Redemption 2 Trailer ukazuje detaily PC verze Red Dead Redemption 2
Na závěr pracovního týdne si můžeme zaslintat nad PC verzí hry Red Dead Redemption 2. Ta byla vylepšena i z grafického hlediska právě s ohledem na možnosti a výkon moderních osobních počítačů. A je to vidět.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ray tracing ve World of Tanks: jak funguje a jaký má vliv na výkon? Ray tracing ve World of Tanks: jak funguje a jaký má vliv na výkon?
Autoři hry World of Tanks se nedávno pochlubili tím, že do své hry implementovali ray tracing, který bude moci pracovat pod DirectX 11 a nebude potřebovat žádný zvláštní hardware, čili GeForce RTX. Jak to funguje? 
Včera, recenze, Jan Vítek5 komentářů