www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel získal pro svou grafickou divizi indický startup Ineda

Intel získal pro svou grafickou divizi indický startup Ineda
, , aktualita
Indická společnost Ineda před několika lety zaujala svými vlastními procesory, které vyvinula pro mobilní nositelná zařízení. Ty se vyznačovaly především energetickou efektivitou a nyní bude tato technologie sloužit Intelu. 
K oblíbeným
reklama
Pro svou grafickou divizi totiž společnost Ineda Systems získal Raja Koduri z Intelu a půjde asi nejen o úsporné čipy, které dokázaly v nositelné elektronice pracovat řadu dní a neustále přitom zpracovávat data ze senzorů nebo očekávat hlasové příkazy. Ineda díky tomu v předchozích letech získala finance na vývoj od firem jako Samsung, Qualcomm, Imagination Technologies a dalších, ovšem nyní to vypadá, že zaujala Intel z jiného důvodu, a sice kvůli něčemu jinému než mobilní nositelné elektronice, co se bude hodit pro vývoj grafických produktů. 
 
 
Může jít třeba jen o patentové portfolio firmy Ineda, z nějž se leccos může Intelu hodit, to se ze zveřejněných informací nedozvíme, ovšem mluví se také o tom, že Intel jde především po talentovaných inženýrech, jichž v Ineda pracuje zhruba stovka. Ti budou zvláště zběhlí v navrhování energeticky efektivních čipů a možná že Raja Koduri využil také své indické konexe. 
 
Ostatně energetická efektivita je v případě grafických karet velice důležitá, což se dá říci samozřejmě i o procesorech, kde má Intel mnoho zkušeností, ale o tom už nebudeme spekulovat. 
 
Jistý je ale fakt, že Ineda Systems založil Dasaradha Gude, který dříve působil jako vrchní ředitel AMD India, takže je opravdu možné, že se s Rajou Kodurim zná osobně, však tato firma byla založena v Hyderabadu, odkud je právě i Koduri. Ten je také znám tím, že si do své nové grafické divize v Intelu už najal několik lidí, s nimiž dříve osobně pracoval. Je to třeba Jim Keller, který se podepsal na architektuře Zen nebo Chris Hook z AMD a dříve také ještě z ATi. 
 
List Times of India se dotázal přímo Intelu, který potvrdil akvizici firmy Ineda, ale moc detailů nepřihodil. Zmínil především to, že tato akce mu zajistí tým inženýrů se zkušenostmi z vývoje SoC (System on Chip), aby mu pomohl postavit konkurenceschopnou architekturu pro samostatná GPU. Intel sám navíc v Hyderabadu působí, neboť tam má rozsáhlý tým pro vývoj softwaru a ten plánuje do budoucna rozšiřovat. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD se po čtyřech letech vrací do Fortune 500 AMD se po čtyřech letech vrací do Fortune 500
AMD v roce 2015 vypadlo z žebříčku Fortune 500, který čítá pět set nejlepších společností z USA s ohledem na jejich tržby. Jde tak o přesně danou posloupnost firem a není divu, že AMD v ní před čtyřmi lety výrazně kleslo. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Kingston uvádí svá nejlepší SSD KC2000 Kingston uvádí svá nejlepší SSD KC2000
Kingston si připravil svou novou vlajkovou řadu SSD pro rozhraní M.2, a sice KC2000. Založena je na nových 96vrstvých pamětech s buňkami TLC a slibuje maximální datovou propustnost 3200 MB/s.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sapphire: očekávejme výkonné Navi i za 500 USD Sapphire: očekávejme výkonné Navi i za 500 USD
Zástupce společnosti Sapphire, dlouholetého AIB partnera firem ATi a následně AMD, si trošku pustil pusu na špacír a prozradil něco o tom, co můžeme očekávat od připravovaných grafických karet s GPU Navi.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD Radeon Navi se konečně objevují v online benchmarcích AMD Radeon Navi se konečně objevují v online benchmarcích
Nedočkavci už dlouho pročesávají online databáze známých benchmarků, zda v nich nezachytí testy chystaných GPU Navi od AMD. Nyní se takové čipy objevily s označením 731F:C1 a 7310:00, takže o co konkrétního jde?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Aktivní chlazení čipových sad se vrací s nástupem X570 Aktivní chlazení čipových sad se vrací s nástupem X570
Základní desky pro nové procesory AMD Ryzen 3000 budou mít v řadě případů aktivně chlazenou čipovou sadu X570. Donedávna se objevila pouze jedna, ale nyní už tu máme dvě další, které ukazují na to, že takové chlazení rozhodně nebude výjimečné.
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře