www.svethardware.cz
>
>

Intelino Smart Train: programovací vláčky pro malé i velké

Intelino Smart Train: programovací vláčky pro malé i velké
, , aktualita
Hrát si s vláčky a učit se programovat může být zajímavé jak pro děti, tak jejich rodiče, přičemž sada Smart Train od Intelina je určena dle zdroje už pro batolata a prodávat se začne brzy za cenu od 99 USD. 
K oblíbeným
reklama
Bohužel to nevypadá, že by společnost Intelino nabízela své produkty i u nás, ale podívejme se alespoň na to, co si budou moci od března za 99 dolarů koupit v USA. Jak už bylo řečeno, Smart Train je i pro batolata, čili i 2 - 3leté děti, které pochopitelně musíme nejdříve přimět k tomu, aby vláčky využívala správně a nejezdila jimi po sladce spících kočkách, nebo je nezkoušela bombardovat ze schodů. Nicméně Smart Train mohou růst společně s dětmi, a to tím, jak ony budou postupně objevovat nabízené možnosti (pokud však sada přežije dostatečně dlouho). 
 
 
Tvůrcem této sady je Dr. Armen Kroyan, který dříve pracoval na Ozobotu a ten naopak v našich obchodech nalezneme celkem běžně. Základní sada Smart Train nabízí černou plastovou dráhu, lokomotivu s jedním vagónem a pak celkem 40 plastových čtverečků, jež budeme moci připevnit doprostřed dráhy. Je tak zřejmé, že lokomotiva, která najede nad takový čtvereček, rozpozná jeho barvu (nebo snad něco jiného?) a zachová se dle toho, co ta znamená. Nemusí přitom jít pouze o jeden čtvereček, ale až pět za sebou, takže kombinací může být velice mnoho.
 
 
To nám ukáže přehled základních příkazů, které mohou znamenat zatočení na nejbližší výhybce (doleva, doprava, rovně, náhodně), zpětný chod, zastavení na dvě či více sekund, zpomalení nebo zrychlení, odpojení vagónu (napojeny jsou elektromagnetem) a pak i další příkazy, které si budeme moci tvořit v mobilní aplikaci. 
 
 
Dá se tak říci, že nákupem další sady a rozšířením svého kolejiště i vozové výbavy se budeme moci bavit o to více, ale tak tomu samozřejmě je se všemi podobnými hračkami. Bylo by ale ještě lepší, kdyby jednotlivé vláčky dokázaly komunikovat mezi sebou a my je mohli programovat třeba tak, aby si přepojovaly vagónky, dávaly si na výhybkách přednost, atd. 
 
 
Nicméně se alespoň dočkáme toho, že rozměry a zpracování plastového kolejiště odpovídá dobře známým dřevěným vláčkům a kolejištím, takže tyto vláčky můžeme využít také. Lokomotivy od Intelina využívají ke komunikaci s telefonem Bluetooth LE a dále mají svůj kapacitní senzor vepředu i vzadu a akcelerometr. Aplikace je připravena pro Android a iOS. V nabídce jsou i různé zvuky, které může vlak vydávat. 
 
Smart Train jsou oficiálně určeny pro děti od 3 do 9 let, ale jistě by si s nimi rádi zahráli i daleko větší. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nehody Boeingu 737 zavinily i peníze, kritická výbava byla za příplatek Nehody Boeingu 737 zavinily i peníze, kritická výbava byla za příplatek
Jistě vám neunikly dvě smrteln nehody Boeingu 737 MAX 8 v poslední době, při kterých dohromady zemřelo téměř 350 lidí. Mohly za ně peníze. Aerolinky totiž šetřily a nepřiplatily si za důležitou bezpečnostní výbavu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Korejci tajně dávali kamery do hotelů, hosty streamovali na internetu Korejci tajně dávali kamery do hotelů, hosty streamovali na internetu
Na internetu se dnes streamuje všechno. Dva Korejci se tak rozhodli, že budou šmírovat hotelové hosty a do mnoha hotelů po Jižní Koreji instalovali tajné kamery, kterými natáčeli hosty a záznamy prodávali na internetu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps
Viceprezident Googlu Phil Harrison se více rozpovídal o novém projektu streamování her Google Stadia. Mnozí si dělají obavy o nutné internetové připojení. Dle Harrisona by si hráči měli vystačit s 30Mbps připojením.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac
Microsoft nevyvíjí software pouze pro svou vlastní platformu, ale i pro ty konkurenční. Jeho antivir Windows Defender ATP tak přišel o slůvko Windows v názvu a nyní je k dispozici i pro systém Apple macOS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících
Boj o první místo v počtu sledujících na YouTube se stal naprostou zvráceností. Fanoušci youtubera PewDiePie hackují tiskárny i chytré televize. Nyní jeden z nich udělal ransomware, který odemkne data tehdy, když PewDiePie získá 100 milionů sledujících.
Včera, aktualita, Milan Šurkala