www.svethardware.cz
>
>

Intelino Smart Train: programovací vláčky pro malé i velké

Intelino Smart Train: programovací vláčky pro malé i velké
, , aktualita
Hrát si s vláčky a učit se programovat může být zajímavé jak pro děti, tak jejich rodiče, přičemž sada Smart Train od Intelina je určena dle zdroje už pro batolata a prodávat se začne brzy za cenu od 99 USD. 
reklama
Bohužel to nevypadá, že by společnost Intelino nabízela své produkty i u nás, ale podívejme se alespoň na to, co si budou moci od března za 99 dolarů koupit v USA. Jak už bylo řečeno, Smart Train je i pro batolata, čili i 2 - 3leté děti, které pochopitelně musíme nejdříve přimět k tomu, aby vláčky využívala správně a nejezdila jimi po sladce spících kočkách, nebo je nezkoušela bombardovat ze schodů. Nicméně Smart Train mohou růst společně s dětmi, a to tím, jak ony budou postupně objevovat nabízené možnosti (pokud však sada přežije dostatečně dlouho). 
 
 
Tvůrcem této sady je Dr. Armen Kroyan, který dříve pracoval na Ozobotu a ten naopak v našich obchodech nalezneme celkem běžně. Základní sada Smart Train nabízí černou plastovou dráhu, lokomotivu s jedním vagónem a pak celkem 40 plastových čtverečků, jež budeme moci připevnit doprostřed dráhy. Je tak zřejmé, že lokomotiva, která najede nad takový čtvereček, rozpozná jeho barvu (nebo snad něco jiného?) a zachová se dle toho, co ta znamená. Nemusí přitom jít pouze o jeden čtvereček, ale až pět za sebou, takže kombinací může být velice mnoho.
 
 
To nám ukáže přehled základních příkazů, které mohou znamenat zatočení na nejbližší výhybce (doleva, doprava, rovně, náhodně), zpětný chod, zastavení na dvě či více sekund, zpomalení nebo zrychlení, odpojení vagónu (napojeny jsou elektromagnetem) a pak i další příkazy, které si budeme moci tvořit v mobilní aplikaci. 
 
 
Dá se tak říci, že nákupem další sady a rozšířením svého kolejiště i vozové výbavy se budeme moci bavit o to více, ale tak tomu samozřejmě je se všemi podobnými hračkami. Bylo by ale ještě lepší, kdyby jednotlivé vláčky dokázaly komunikovat mezi sebou a my je mohli programovat třeba tak, aby si přepojovaly vagónky, dávaly si na výhybkách přednost, atd. 
 
 
Nicméně se alespoň dočkáme toho, že rozměry a zpracování plastového kolejiště odpovídá dobře známým dřevěným vláčkům a kolejištím, takže tyto vláčky můžeme využít také. Lokomotivy od Intelina využívají ke komunikaci s telefonem Bluetooth LE a dále mají svůj kapacitní senzor vepředu i vzadu a akcelerometr. Aplikace je připravena pro Android a iOS. V nabídce jsou i různé zvuky, které může vlak vydávat. 
 
Smart Train jsou oficiálně určeny pro děti od 3 do 9 let, ale jistě by si s nimi rádi zahráli i daleko větší. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Chang'e 4 poslala další snímky z odvrácené strany Měsíce Chang'e 4 poslala další snímky z odvrácené strany Měsíce
O úspěchu čínské sondy jsme už psali a nově také všude možně probleskla zpráva, že na palubě přistávacího modulu už začala klíčit bavlna. My se ale podíváme spíše na nové snímky i dvě videa. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
YouTube aktivně odstraňuje videa s nebezpečnými pranky a výzvami YouTube aktivně odstraňuje videa s nebezpečnými pranky a výzvami
Máme tu nové podmínky pro vydavatele videí na platformě YouTube, které explicitně zakazují vydávání nebezpečných pranků, výzev a podobných videí, co by mohly vést k újmám na zdraví, případně k podobnému jednání nabádat.
Dnes, aktualita, Radan Tuhý
Opět se objevují fámy o akvizici AMD firmou Intel Opět se objevují fámy o akvizici AMD firmou Intel
CES 2019 přinesl také znovuzrozené fámy o tom, že Intel by měl akvizovat společnost AMD, což se děje na pozadí toho, že Intel dosud nemá nového výkonného ředitele a letos bude asi čelit technologické výhodě svého soupeře. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
ViewSonic ELITE: ultraširoká LCD s vysokou obnovovací frekvencí ViewSonic ELITE: ultraširoká LCD s vysokou obnovovací frekvencí
Společnost ViewSonic se přihlašuje s novou řadou monitorů, které by dle svého označení ELITE měly nabídnout vysokou kvalitu. Půjde přitom o herní monitory, protože právě v jejich případě se dobře využije především vysoká obnovovací frekvence.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Fámy o Radeonu VII: bude málo kusů, pouze referenční a AMD zisk nepřinesou Fámy o Radeonu VII: bude málo kusů, pouze referenční a AMD zisk nepřinesou
Ještě před představením Radeonu VII jsme spekulovali o tom, zda ten vůbec přijde jako herní karta s přijatelnou cenou. To se nakonec stalo, ale nyní je otázka, za jakou cenu to bude. Můžeme si povědět něco o provedení, počtu kusů i zisku pro AMD.
Dnes, aktualita, Jan Vítek