www.svethardware.cz
>
>

Intelino Smart Train: programovací vláčky pro malé i velké

Intelino Smart Train: programovací vláčky pro malé i velké
, , aktualita
Hrát si s vláčky a učit se programovat může být zajímavé jak pro děti, tak jejich rodiče, přičemž sada Smart Train od Intelina je určena dle zdroje už pro batolata a prodávat se začne brzy za cenu od 99 USD. 
reklama
Bohužel to nevypadá, že by společnost Intelino nabízela své produkty i u nás, ale podívejme se alespoň na to, co si budou moci od března za 99 dolarů koupit v USA. Jak už bylo řečeno, Smart Train je i pro batolata, čili i 2 - 3leté děti, které pochopitelně musíme nejdříve přimět k tomu, aby vláčky využívala správně a nejezdila jimi po sladce spících kočkách, nebo je nezkoušela bombardovat ze schodů. Nicméně Smart Train mohou růst společně s dětmi, a to tím, jak ony budou postupně objevovat nabízené možnosti (pokud však sada přežije dostatečně dlouho). 
 
 
Tvůrcem této sady je Dr. Armen Kroyan, který dříve pracoval na Ozobotu a ten naopak v našich obchodech nalezneme celkem běžně. Základní sada Smart Train nabízí černou plastovou dráhu, lokomotivu s jedním vagónem a pak celkem 40 plastových čtverečků, jež budeme moci připevnit doprostřed dráhy. Je tak zřejmé, že lokomotiva, která najede nad takový čtvereček, rozpozná jeho barvu (nebo snad něco jiného?) a zachová se dle toho, co ta znamená. Nemusí přitom jít pouze o jeden čtvereček, ale až pět za sebou, takže kombinací může být velice mnoho.
 
 
To nám ukáže přehled základních příkazů, které mohou znamenat zatočení na nejbližší výhybce (doleva, doprava, rovně, náhodně), zpětný chod, zastavení na dvě či více sekund, zpomalení nebo zrychlení, odpojení vagónu (napojeny jsou elektromagnetem) a pak i další příkazy, které si budeme moci tvořit v mobilní aplikaci. 
 
 
Dá se tak říci, že nákupem další sady a rozšířením svého kolejiště i vozové výbavy se budeme moci bavit o to více, ale tak tomu samozřejmě je se všemi podobnými hračkami. Bylo by ale ještě lepší, kdyby jednotlivé vláčky dokázaly komunikovat mezi sebou a my je mohli programovat třeba tak, aby si přepojovaly vagónky, dávaly si na výhybkách přednost, atd. 
 
 
Nicméně se alespoň dočkáme toho, že rozměry a zpracování plastového kolejiště odpovídá dobře známým dřevěným vláčkům a kolejištím, takže tyto vláčky můžeme využít také. Lokomotivy od Intelina využívají ke komunikaci s telefonem Bluetooth LE a dále mají svůj kapacitní senzor vepředu i vzadu a akcelerometr. Aplikace je připravena pro Android a iOS. V nabídce jsou i různé zvuky, které může vlak vydávat. 
 
Smart Train jsou oficiálně určeny pro děti od 3 do 9 let, ale jistě by si s nimi rádi zahráli i daleko větší. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Objevila se 87GB databáze uniklých hesel. Zjistěte, zda někdo zná to vaše Objevila se 87GB databáze uniklých hesel. Zjistěte, zda někdo zná to vaše
Každou chvíli dochází k nějakému bezpečnostnímu úniku a nyní se na Internetu objevila obrovská 87GB databáze e-mailů a přihlašovacích hesel. Chcete vědět, zda je mezi nimi i vaše heslo k některé službě?
18.1.2019, aktualita, Milan Šurkala16 komentářů
G.Skill uvedl moduly Trident Z DDR4-3466 pro AMD G.Skill uvedl moduly Trident Z DDR4-3466 pro AMD
Výrobce pamětí G.Skill představil nové paměťové moduly Trident Z RGB DDR4-3466 ideální pro platformu AMD X399. Nabídne tedy vysokou frekvenci, RGB osvětlení a balení se čtyřmi moduly pro 4kanálové zapojení.
18.1.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
USA vyšetřuje Huawei za krádež průmyslových tajemství od T-Mobile USA vyšetřuje Huawei za krádež průmyslových tajemství od T-Mobile
Huawei to opravdu nemá jednoduché. V USA jej totiž federální úřady vyšetřují v souvislostí s krádeží průmyslových tajemství z roku 2014. U civilního soudu byl za totéž přitom odsouzen už před dvěma lety.
18.1.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
ECS SF110-A320 tenký desktop a HTPC s APU Ryzen ECS SF110-A320 tenký desktop a HTPC s APU Ryzen
Na CES 2019 se také objevil zajímavý počítač od firmy ECS, a sice model SF110-A320. Ten se řadí mezi PC formátu UCFF, čili ultra-compact form-factor a jako takový se bude hodit třeba na místo HTPC vybaveného APU Ryzen
18.1.2019, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Asteroidy narážejí do Země více než dvakrát častěji než před 290 miliony lety Asteroidy narážejí do Země více než dvakrát častěji než před 290 miliony lety
Doba permu byla dle vědců studujících dopady asteroidů v minulosti mnohem klidnější než pozdější doba. Jak na to přišli? Jednoduše tím, že se podívali na povrch Měsíce, který tím odhaluje svou historii. 
18.1.2019, aktualita, Jan Vítek