www.svethardware.cz
>
>

Intelino Smart Train: programovací vláčky pro malé i velké

Intelino Smart Train: programovací vláčky pro malé i velké
, , aktualita
Hrát si s vláčky a učit se programovat může být zajímavé jak pro děti, tak jejich rodiče, přičemž sada Smart Train od Intelina je určena dle zdroje už pro batolata a prodávat se začne brzy za cenu od 99 USD. 
K oblíbeným
reklama
Bohužel to nevypadá, že by společnost Intelino nabízela své produkty i u nás, ale podívejme se alespoň na to, co si budou moci od března za 99 dolarů koupit v USA. Jak už bylo řečeno, Smart Train je i pro batolata, čili i 2 - 3leté děti, které pochopitelně musíme nejdříve přimět k tomu, aby vláčky využívala správně a nejezdila jimi po sladce spících kočkách, nebo je nezkoušela bombardovat ze schodů. Nicméně Smart Train mohou růst společně s dětmi, a to tím, jak ony budou postupně objevovat nabízené možnosti (pokud však sada přežije dostatečně dlouho). 
 
 
Tvůrcem této sady je Dr. Armen Kroyan, který dříve pracoval na Ozobotu a ten naopak v našich obchodech nalezneme celkem běžně. Základní sada Smart Train nabízí černou plastovou dráhu, lokomotivu s jedním vagónem a pak celkem 40 plastových čtverečků, jež budeme moci připevnit doprostřed dráhy. Je tak zřejmé, že lokomotiva, která najede nad takový čtvereček, rozpozná jeho barvu (nebo snad něco jiného?) a zachová se dle toho, co ta znamená. Nemusí přitom jít pouze o jeden čtvereček, ale až pět za sebou, takže kombinací může být velice mnoho.
 
 
To nám ukáže přehled základních příkazů, které mohou znamenat zatočení na nejbližší výhybce (doleva, doprava, rovně, náhodně), zpětný chod, zastavení na dvě či více sekund, zpomalení nebo zrychlení, odpojení vagónu (napojeny jsou elektromagnetem) a pak i další příkazy, které si budeme moci tvořit v mobilní aplikaci. 
 
 
Dá se tak říci, že nákupem další sady a rozšířením svého kolejiště i vozové výbavy se budeme moci bavit o to více, ale tak tomu samozřejmě je se všemi podobnými hračkami. Bylo by ale ještě lepší, kdyby jednotlivé vláčky dokázaly komunikovat mezi sebou a my je mohli programovat třeba tak, aby si přepojovaly vagónky, dávaly si na výhybkách přednost, atd. 
 
 
Nicméně se alespoň dočkáme toho, že rozměry a zpracování plastového kolejiště odpovídá dobře známým dřevěným vláčkům a kolejištím, takže tyto vláčky můžeme využít také. Lokomotivy od Intelina využívají ke komunikaci s telefonem Bluetooth LE a dále mají svůj kapacitní senzor vepředu i vzadu a akcelerometr. Aplikace je připravena pro Android a iOS. V nabídce jsou i různé zvuky, které může vlak vydávat. 
 
Smart Train jsou oficiálně určeny pro děti od 3 do 9 let, ale jistě by si s nimi rádi zahráli i daleko větší. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Spoluzakladatel Alienware odchází do AMD na pozici Chief Gaming Officer Spoluzakladatel Alienware odchází do AMD na pozici Chief Gaming Officer
V průběhu dnešního dne se objevila informace, že spoluzakladatel firmy Alienware Frank Azor odchází z pozice viceprezidenta a generálního manažera. Později jsme se dozvěděli, že jeho cílem je společnost AMD. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Původní konektory USB jsou jednostranné kvůli tlakům výrobců na cenu Původní konektory USB jsou jednostranné kvůli tlakům výrobců na cenu
Specifikace rozhraní USB 1.0 byly zveřejněny už na začátku roku 1996, takže toto rozhraní je tu s námi přes 20 let a teprve nedávno se začal prosazovat oboustranný konektor USB typu C. Proč něco podobného nepřišlo hned?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Everspin začíná vyrábět 1Gb paměti STT-MRAM Everspin začíná vyrábět 1Gb paměti STT-MRAM
Společnost Everspin splňuje svůj slib a začíná s výrobou pamětí typu STT-MRAM, což jsou nové nadějné Spin-transfer Torque Magnetoresistive RAM. Využije přitom k tomu služeb společnosti GlobalFoundries.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Intel přidá do grafické výbavy nevyhlazované škálování obrazu Intel přidá do grafické výbavy nevyhlazované škálování obrazu
Lisa Pearce z Intelu dnes oznámila, že požadavky uživatelů byly vyslyšeny, a to alespoň v případě využití funkce Integer Scaling týkající se obrazu. To by mělo potěšit především fanoušky emulátorů starých konzolí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen 5 3600 v recenzi na platformě X470 AMD Ryzen 5 3600 v recenzi na platformě X470
Dnes se opět můžeme zaměřit na procesor AMD Ryzen 5 3600 a jeho testy, které tentokrát přichází ze serveru Elchapuzasinformatico. Můžeme a nemusíme jim věřit, ale aspoň se na ně můžeme podívat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek